Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
13 May 2010 19:18
TBR ile IOS 36'ya nand access yaması yaparak deneyebilirsin evet

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

13 May 2010 19:42
1000008b.app dosyasını systeme yukledim
priiloder system menuden girmeye çalıştığımda

Failed to load system menu diyor
sad smiley
yapabileceğim başka bişi varmı ?
13 May 2010 20:00
virtue
1000008b.app dosyasını systeme yukledim
priiloder system menuden girmeye çalıştığımda

Failed to load system menu diyor
sad smiley
yapabileceğim başka bişi varmı ?

Dosyayı doğru yere kopyaladığına eminsin değil mi?

/title/0000001/0000002/content/

Hmm bi sn... ben sana dosya ismini yanlış söyledim... dosya ismi hatada geçtiği gibi olacak.. yani senin ilk söylediğin isim doğruydu...
10000008b.app olacak... program dosyanın ismini değiştirmeye izin veriyorsa ismi değiştir ya da sil kopyaladığın 1000008b.app dosyasını ve düzgün isimli olanı kopyala...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
13 May 2010 20:06
/title/0000001/0000002/content/ dizinindeki dosya ismi ile kontrol ettim ve aynı ismi verdim ama olmadı sad smiley
hatta priiloader uyarı veriyordu ya dosyayı kopyaladıktan sonra tekrar denedim düzgün çalıştı. dosya adı oyuzden doğru olmalı diye düşünüyorum.

BootMii çalıştırsam becerebilirmiyim sence var mı bi riski
yada wad manager felan diyo forumlar cok mu risklidir sad smiley
13 May 2010 20:09
10000008b.app olarak yani araya bir sıfır eklenmiş olarak denedin mi? ben yanlış söyledim sana dosya ismini.

dediğim gibi düşük riksle 4.2 menu wad'ını yükleyerek de kurtulabilirsin... ama düşük te olsa risk var... priiloader ayakta iken çözmek her zaman tercih sebebi olmalı.

13 May 2010 20:17
wad nasıl yuklenir desem wadsız menudeki tum dosyaları elle yuklemek laz ama hangi dosya nerde hangi path bilmiyorum
13 May 2010 20:23
söylediğimi denedin mi? 10000008b.app şeklinde kopyalamayı?

denedin olmadıysa,
nusd ile pack wad seçeneğini işaretleyip 4.2E menu wad'ını indir, bunu wad klasörüne kopyala ve wad manager ile yükle...
sonuçta olumsuz bir şey olursa sorumluluk sana ait.

13 May 2010 20:55
Oley Wad manager ile tekrar menume kavustum.
Yardımlarınız için çok teşekkürler.
priloaderi tekrar yükledim hatta kapatıp açtım wii menusu geliyor priloaderin menusu gelmiyo nasıl
13 May 2010 21:03
yani sonuc sistem menu wadini wad manager ile yuklemek ile duzeldi
13 May 2010 21:06
Valla ben de herkesin yaptığı gibi ilk seçenek olarak menü wad'ını yüklemeni tavsiye ederdim ama umarım aradaki farkın farkındasındır. Menü wad'ını yüklerken elektrik falan kesilseydi misal şu an full brick'ti makinen, ya da ne bileyim eldeki wad mantarlamış olsaydı arada başka bir hata çıkmış olsaydı yine full brick... başıma geldiği için smiling smiley

neyse düzelmiş problemin sonunda.

13 May 2010 21:07
evet Wad Manager ile yukleyince Sistem mennume kavustum
yarın artık yine priiloader ile kaldığım yerden devam ederim
yada hiç dokunmadan diğer programları kurmayamı gecsem
13 May 2010 21:30
Hadi geçmiş olsun, bir dahaki sefere daha dikkatli olursun smiling smiley
14 May 2010 11:07
bnm versiyonum 4.2e. suan kopya oyun oynayabiliyorum ( wiiflow 1.1 ios249 ) fakat cfg usbloader a gecicicem once priloader kurmama gerekiyomus.

ilk sayfadaki linklerden 4.2e icin olani cektim birde en yukardaki v0.3b olani.

anlamadigim v.0.3b deki dosyalari nereye kopyaliyacagim.sadece icindeki boot.dol u apps\preloader in icine mi kopyalicam , diger dosyalar bi ise yaramiyo mu ?

birde ilk sayfada ios 70 e bir edit yapmak gerekiyo demissiniz 4.2e icin.o gunden bu bugune bu islem i yapmak gerekiyo mu hala ?

hermes yuklememe gerek varmi?
14 May 2010 11:41
@tupbas : priiloader yüklemen gerekmiyor... muhtemelen kanal olarak kurmak istedin ve sorduğun kişi sana kanallarla uğraşmadan önce priiloader yüklemeni tavsiye etti....

14 May 2010 12:12
@wiicrazy valla ben ne , ne istedigimi tam biliyorum ne de ne dendigini tam anliyorum grinning smiley. terim cok karmasa cikiyor.

cfg yi yukledim sonra wad manager la forwarder kanal olarak yukledim.denedim birkac oyunu calisti.

sanirim hermes yuklemem gerek yok.
14 May 2010 12:18
tupbas
@wiicrazy valla ben ne , ne istedigimi tam biliyorum ne de ne dendigini tam anliyorum grinning smiley. terim cok karmasa cikiyor.

cfg yi yukledim sonra wad manager la forwarder kanal olarak yukledim.denedim birkac oyunu calisti.

sanirim hermes yuklemem gerek yok.

waninkoko'nun cios'u rev19 ile birlikte fat32 destekliyor, hatta cfg usb loader ile kullanıldığında ntfs de destekliyor... hermes'in ciosu ile waninkoko'nun cios'u arasında şu anda çok büyük farklar yok....

14 May 2010 14:04
isin asli burdaki softmod yapim rehberleri karisik geldigi icin baska bir siteden yaptim.

orda yaptigim islem su idi ios249un silinip yerine cios38rev14 kurmakti. yani ben cios rev19 ile ilgili islem yapmadim.bir sorun olmaz heralde

burasi degil sanirim bu sorunun yeri ama konu burdan devam ediyo diye yazdim.
29 June 2010 14:28
WiiCrazy
Ayrıyeten 4.0 ve 4.1'de preloader kurduktan sonra menü ios'unun (IOS 60) ortalıkta dolaşan sadece trucha bug'lı versiyonunu yüklerseniz preloader'ın menüyü açamaması gibi bir problemle karşılaşırsınız. Yani IOS 60 ile ilgili ne yapacaksanız preloader yüklemeden önce yapın bunu.

Bende 4.1 var ve softmod asistanı ile kurulum yaptım. Priiloader kurmadan önce IOS60 ile ilgili birşey yapayım mı? Bunu yapmaktaki amaç ne ola ki? grinning smiley

Yarın öbür gün ihtiyacım olacak birşeyse şimdiden yapmak mantıklı geldi.

Ayrıca rehberde 0.3b versiyonunun linki var ama ben dün siteden 0.4 versiyonunu indirdim. Acaba bilerek mi bunun linki verilmedi, v 0.4'ün bir sorunu mu var? Stabil mi değil? 5 Nisan'da çıkmış piyasaya, neredeyse 3 ay oluyor.

Aslında bütün sayfaları okuduktan sonra yazacaktım bunları ama mesai bitiyor ve cevabınızı cepten okuyacağım. Cepten girdiğimde foruma mesaj atamıyorum grinning smiley
O yüzden bu sorularımın cevapları 6 ve 7.nci sayfalarda varsa kusura bakmayın.
29 June 2010 14:38
Artık priiloader uzmanı dedezade valla, ben uzun süredir takip etmiyorum programı. Dedezade sorularına yanıt verecektir.

IOS 60'daki yamanın iki olayı olabiliyor...
Trucha bug : Sahte imzalı içerik kullanılabiliyor menü ile beraber bu yama yapıldığında (misal vc/wiiware'i sd menüye atmak gibi)
ES_Identify bug'ı : Bu bug'ı kullanarak programlar menü yetkisine kavuşabiliyorlar.

Orjinal preloader'ın bunlardan ikincisine ihtiyacı vardı, priiloader'ın yeni sürümlerinde bu ihtiyaç kalktı diye biliyorum ama net emin değilim.

29 June 2010 15:21
ios60 ile ilgili bir sey yapmana gerek yok bence,0.3b kurman yeterli ama 0.4 de kurabilirsin.ben denemedigim icin 0.4 u paylasmadim.gerek de gormedim acikcasi
01 July 2010 11:34
WiiCrazy
Trucha bug : Sahte imzalı içerik kullanılabiliyor menü ile beraber bu yama yapıldığında (misal vc/wiiware'i sd menüye atmak gibi)
Gamecube , N64 vs... gibi emulator oyunlarını oynamak için mi lazım bu? VC Deyince Virtual Console geliyor aklıma ama amacı bu mu bilmiyorum.

Peki şöyle 10 puanlık bir soru sorayım, 4.1 menüye sahip dvd'den kopya okumayan yeni board'lı bir wii'n olsa ve buradaki asistanı kullanarak softmod yapmış olsan. Preloader yüklemeden önce IOS60 ile ilgili bu dediğin değişikliği yapar mıydın? grinning smiley
01 July 2010 11:46
DiABOLiCAL
WiiCrazy
Gamecube , N64 vs... gibi emulator oyunlarını oynamak için mi lazım bu? VC Deyince Virtual Console geliyor aklıma ama amacı bu mu bilmiyorum.

Peki şöyle 10 puanlık bir soru sorayım, 4.1 menüye sahip dvd'den kopya okumayan yeni board'lı bir wii'n olsa ve buradaki asistanı kullanarak softmod yapmış olsan. Preloader yüklemeden önce IOS60 ile ilgili bu dediğin değişikliği yapar mıydın? grinning smiley

VC/Wiiware oynatmak için wad yükleyerek menüyü kullanacaksan ve bunları da SD menüye atmak istiyorsan evet.. o oyunları oynamak için başka çözümler kullanacaksan gerek yok.

01 July 2010 12:05
VC/Wiiware oynamanın en güvenli yolu Sneek kullanmak. Nerdeyse sınırsız sayıda oyun yükleyebiliyorsun smiling bouncing smiley
17 July 2010 17:13
ya 4.3 için hangisini indirmeliyiz? benimki 4.3 u da...
17 July 2010 17:22
gallade01
ya 4.3 için hangisini indirmeliyiz? benimki 4.3 u da...

En güncel olan 0.4'ü kullanabilirsin..
[www.wiibrew.org]

17 July 2010 17:38
tesekkurleer!
30 July 2010 19:05
ya şey ben 4.3u için olan versiyonunu indirdim, homebrew den açtım, + ya bastım, Şöyle bişey söyledi, IOS 249 rev 19 altında ES_Identify failed, error 4294966267. ios 249 not patched with ES_DIVerify? using cios (holding b then pressing + or -) will probably solve this , NOTE: you need CIOS for this. Do you wish to continue? A=yes B=no HOME/START = Exit....
30 July 2010 19:57
@tuzruhu Sneek'ten ziyade uLoader'ın nand emülasyonuyla oynamak daha pratik geldi bana tek geçerim smiling smiley
31 July 2010 11:46
Ben üstte yazan mesajdan sonra A tuşuna bastım kurulduğunu söyledi ama sonu password.txt ile biten bişeyi silemediğini söyledi... normal midir? yoksa priiloader ım kurulamamış mıdır? nasıl çözebilirim?
31 July 2010 12:21
gallade01
Ben üstte yazan mesajdan sonra A tuşuna bastım kurulduğunu söyledi ama sonu password.txt ile biten bişeyi silemediğini söyledi... normal midir? yoksa priiloader ım kurulamamış mıdır? nasıl çözebilirim?

Normaldir.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 32
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!