Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
16 September 2011 17:19
duzeltilmez

17 September 2011 09:55
tsubasa
Wii system corrupted hatası veriyor.Softmod ve çip yok makinede.4.3 versiyon.Priiloader ile wii system düzeltilebilir mi ?Önceden yüklenmemiş priiloader.

Galiba nand bellekte bad sector oluştu ve bu bad sector'da sistem dosyalarından birisine denk geldi. Firmware update ile çözülebilir. Yeni menü yüklemen gerekiyor.

Garantisi devam ediyor ise servisine götürmen gerekecek gibi.
19 September 2011 10:48
4.3 Update sonrası oluştu sorun zaten.Yüklenebilecek başka bir update yok maalesef.Teşekkürler cevaplar için.
25 November 2011 20:56
selam yeni soft mod yaptım bu preloader i kurmalımıyım çünkü konunun tarihi cok eski daha güncel verisyonu cıkmısmıdır ?

bu sanırım makine brick olursa geri almaya mı yarıyor birde bir arkadaş yazmıs burdan taktıgımız dvd lerin uptade istemesini kapatarak cd den de çalıştırabilecekmişiz
04 December 2011 17:20
selamlar acikcasi wii ile ilgili cok fazla bilgim olmadigi icin yaptigim her islemde bilen birilerinden teyid alma ihtiyaci hissediyorum,
priiloder yuklemek istiyorum. wii system 4.2.
hangi priiloader versiyonunu kurmaliyim? link verirmisiniz?
4.2 icin ios secenegi ios70 mi olmali?
4.2 icin kurulum asagidaki gibi mi? extra bir isleme ihtiyac var mi?

KURULUM:
indirdiginiz dosyayi rardan cikarin, icinde ki apps klasorunu sd kartin kokune atin veya apps klasoru icindeki priiloader adli klasoru apps klasorune atin.
sd karttaki uzantisi
sd:\apps\priiloader\boot.dol
seklinde olacak
sd kartimizi wii ye takip homebrew kanalini daha sonra da priiloader programini calistiralim
yazilar cikacak ekranda
Remote üzerinden (+) ya basarak Priiloader’ı yükler
Remote üzerinden (-) ya basarak Priiloader’ı sisteminizden kaldırir
Remote üzerinden (b)’ye basarak IOS249 ‘u kullanmayı seçer
Remote üzerinden (HOME) ‘a basarak yükleyiciden çıkabilirsiniz.

(+) tusuna basarak kurulumu yapin
kurulum sirasinda hata alirsaniz B ye basili tutarak + ya basin

simdiden tesekkurler,
kolay gelsin.
04 December 2011 22:49
rehberde yazilanlari yapman yeterli , farkli bir sey yapmana gerek yok, ioslar ile falan ugrasmiyorsun.

05 December 2011 18:03
tesekkur ederim.
priiloder v0.2 yuklu ise uzerine hicbir ek islem yapmadan direk rehberdeki v0.7'yi kurabilirmiyim?
yoksa once v0.2'yi kaldirip sonra mi v0.7 yuklenmeli?
tesekkurler.
05 December 2011 19:11
direk ustune yukleyebilirsin ama bu priiloader tehlikeli bir seydir, oyle fazla kurcalamaman lazim, sadece semi brick durumlar da kullanmalisin,zaten yuklu ise oyle kalsin bence

05 December 2011 19:17
ok tesekkur ederim sizi dinleyip mevcut priiloader'i guncellemeyecegim. tek sikintim her wii acildiginda once priiloader sayfasinin acilmasi. bunun bi cozumu varmidir?
05 December 2011 21:57
var tabiki, boot ayarlarindan wii menuyu ayarlarsan priiloader acilmaz

24 January 2012 20:01
Ya mubarekler dosya nerde? indirdiginiz dosyayi yazmissiniz ama dosya linki yok.
25 January 2012 08:26
efe6138
Ya mubarekler dosya nerde? indirdiginiz dosyayi yazmissiniz ama dosya linki yok.

Konunun en başında verilmiş ya confused smiley

PRELOADER\PRIILOADER KURULUM REHBERI 
30-04-2011 
link: 
priiloader v0.7 versiyonu [code.google.com]

Linki --> [code.google.com]
Re: PRELOADER KURULUM
23 November 2012 12:58
Merhaba,

Preloaderi Istanbulda anadolu yakasInda kurdurulabilecek bir yer tavsiye edebilirmisiniz internete soft moddan sonra internete brick olur diye internete
giremiyoruz wifi üzeri oyunla oyniyamiyorum : soft mod yaptirdigim ye preloader bilmiyor

yardiminiz icin simdiden tsk. riskli oldugu icin kendim kurmak istemiyorum

Slm
hakan
23 November 2012 14:25
İnternet ile brickin uzaktan yakından alakası yok. Genelde tema yüklerken veya kanal yüklerken bozuk bannerli wad'lar yüzünden brick oluyor. Bir de ne yaptığını bilmeden silinen önemli IOS'lar yüzünden brick ihtimali var. Online oyun oynamanın brick'e yol açtığı henüz görülmedi. Veya ben duymadım daha.
20 December 2012 11:41
peki internete girdildiginde sorun olmiyacagi garantisi varmi mii falan yüklediginde soft modda cünki , alman sayfalarinda okudum dikkat edin diyor update falan otomatik yapabilir buda ioslari silebilirmis bu kadar wii olan var hic kimse preloader yüklettirmedi istanbulda ben denemk istemiyorum cünki brick olur falan ugrasamam nds ile yapmadigim sey kalmadi ama bunu ele almak pe istemiyorum farkli alan cünki ve kimse internet üzeri wii oynamiyormu ????? soft modda cok merak ettim bizim oglan oynayamiyor brick olur diye korkuyorum gecenlerde gene internet acik olmamasi ragmen yeni update yapmak istedi hemen kapattim wii

tesekürler

Selam
Hakan
27 December 2012 13:44
internetten kastin online oyun oynamak ise rahatlikla oynayabilirsin,brick falan olmaz ama wii shop kanalina girerseniz update ister, ikisi ayri seyler update yaparsaniz gene brick olmaz sadece cioslar silinir onu da tekrar yukleyebilirsiniz.

Ace
21 January 2013 15:27
dedezade konuya izninle ufak bir bilgi eklemek isterim.

Verilen dosya sadece Priiloader çalıştırmaya yarar.

Kısaca reset ile hb veya bootmii girişi sağlanmış olur.

Ama System Menu Hacks kısmını bu programı yükleyerek aktif edemezsiniz size hacks_hash.ini dosyası ve bu dosyayı SD:/apps/priiloader/hacks_hash.ini kısmına atmanız zorunludur.

Hacks Hash.ini dosyası

Bu işlemden sonra bu özelliklerde oynama yapma şansına erişiyorsunuz.

Verdiğim resim bir örnektir verdiğim dosya ile daha fazla özellik aktif etme veya kapama şansına sahipsiniz.

Size tavsiyen sadece Block Disc Updates ve Block Online Updates enabled yapmanız.
04 February 2013 18:34
Evet arkadaşlar, ince eleyerek sık dokuyarak aldığım wii de boot2 çıkmadı. Bootmii ios olarak yükledim. Ancak cihazımın dvd boardı d3-2 değil yani neogamma ile wii ye taktığım dvdler eğer - dvd ve yavaş yazdırılmış ise sorunsuz çalıştırıyor. Ben softmod asistan aracı ile işlemleri yaptım. Asistanın verdiği yazılımlarla softmode yaptım ancak bunlar ne kadar günceldir bilmiyorum. Bootmii ile nand yedeğini aldım (çökünce nasıl kurtaracaksak artık bilemiyorum). Ancak işte kanal vs. yükleyeceğim. İşi sağlama almam lazım. Arkadaşlar wiicrazy ustamızın bu konunun ilk mesajındaki gibi yükleme yapsam bir risk oluşurmu. Cihaz 4.0e ve asistanla softmod işlemleri haricinde hiç bir şey yapmadım. Boot2 olsaydı iş garantili olacaktı ancak priiloader da biraz olsun güvence sağlar sanırım.

Tavsiyenizi bekliyorum. Saygılar.
12 February 2013 18:39
4.0 e versiyona preloadermi yoksa priiloadermi kurmalıyım? Ayrıca kuracağım Versiyon kaç olmalı arkadaşlar.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!