Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
13 May 2010 17:37
Resimlerdeki tek fark ana ekranda
IOS v70
Systemmenu v482
bide preloaderın versiyonu v0.3b (r48M)

13 May 2010 17:38
ayarlarin yukarida verdigim resimlerdeki gibi ve system menu gene de acilmiyorsa on yazan ayari ios70 olarak degistirip dene
13 May 2010 17:44
IOS 60 kullanman lazım, sende 4.1 yüklü... System Menu v450 yazıyor... bakınız

Aha pardon smiling smiley screenshot'ı dedezade atmış smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 13/05/2010 17:45 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 May 2010 17:45
aga o resimler benim wii ye ait arkadasin menu versiyonnu 4.2e imis,bir yanlislik olmasin
13 May 2010 17:45
denedim yine açılmadı bende HBC den tekrar priiloaderi kurayım dedim

HBC den load dedikten sonra + ya bastım bu sefer bana

WARNING /title/0000001/0000002/content/100000008b.app is reported 0kb!
ignore priiloader "installation" ?
It is recommended that you ignore the installation if preiiloader hasn't succesfully instaled yet
A = Yes B = No Home = Exit

diye bir uyarı verdi ?
13 May 2010 17:49
Senin menü dağılmış gibi gözüküyor... Aman diyeyim priiloader'ı da kaybedersin full brick'sin... uçurum kenarı hesabı...

HBC'den 4.2 menu wad'ını yükle diyeceğim ama bu da riskli... yüklediğinde preloader'ın da gideceğini düşünürsek...

Sadece priiloader kurulumu yapınca mı bununla karşılaştın? Var mı bir hikayesi? (Sadece kurulum ile olduysa başkalarının da başına gelmiştir, diğer forumlara wiibrew'e falan bakmak lazım)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
13 May 2010 17:52
Bu arada 100000008b.app dosyası menünün dol dosyası... priiloader demekki bunu yazamamış kurulurken, ama onun yerine geçmeyi becermiş...

Şu haliyle menüyü açman mümkün değil... o dosyayı yerine koymak lazım açabilmek için... bir bakalım...

13 May 2010 17:53
Rehberden priiloader yukleme adımındayım daha
priloaderi yukledikten sonra bu beyaz ekranda kaldım bişeycikler yapamadım.
Bootmii yi çalıştırsam bi faydası olur mu
yada yeni bi priloader versiyonu yüklesem
13 May 2010 17:54
ilk defa boyle bir durum ile karsilastim kuran arkadaslarin hic birinde boylebir durum ile karsilasmadim,kurulum sirasinda bir problem mi olustu veya daha onceden wii de bir sorunmu vardi acaba ?priiloader kurulumunu ilk defami yaptin?
priiloaderen bir cok versiyonunu ust uste kurdugum halde bir sorun yasamadim...
@wiicrazy ne yapmak lazim?
13 May 2010 17:58
pri loaderin v0.2 versiyonunu kurmayı denedim başta yükleyemeden siyah ekranda kalıyordu bende v0.3b yi kurdum ondan sonra
13 May 2010 17:58
@virtue su an icin bir sey yapma wiicrazy i bekle o ne yapman geektigini soyleyecektir.
13 May 2010 18:00
menüye ait olan 0000008b.app dosyasını oraya manuel olarak koymak lazım... wiibrew'de bu iş için kullanılabilen bi programa baktım ama bulamadım... hem nand'a dosya yazmaya hem de nand'dan dosya okumaya yarıyordu...

yapılması gereken şu,

1. 4.2 menü nusd ile indirilecek
2. İçindeki decrypted 0000008b.app dosyası 1000008b.app olarak isimlendirilecek
3. Dosya üstte bahsettiğim ama bulamadığım programla nand üzerinde /title/00000001/00000002/content/1000008b.app şeklinde kaydedilecek.

Bu şekilde priiloader'a da zarar vermeden düzeltmek mümkün...

Ya da risk alıp wad manager ile 4.2'ye ait olan menu wad'ını yükleyeceksin, bunu yapmak daha basit ama bir önceki söylediğime göre az da olsa riski var...

Bu arada şimdiye kadar bootmii ile yedek almadıysan yedek almanın tam vakti...

1 kez düzenlendi. En son 13/05/2010 18:06 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 May 2010 18:05
Güzell 4.2 menusunu nasıl indiriyorum diye sorsam sad smiley
nusd kurulu
13 May 2010 18:07
peki yukarida verdigi uyaridan sonra priiloader kurulumuna devam etse ne olur bu dosyayi tekrar yazmazmi?
13 May 2010 18:21
dedezade
peki yukarida verdigi uyaridan sonra priiloader kurulumuna devam etse ne olur bu dosyayi tekrar yazmazmi?

Hayır yazamaz... 0000008b.app dosyası menünün executable dosyası... priiloader'ın yaptığı bunun ismini değiştirmek (ilk karakterini 1 yapıyor) kendi executable dosyasını da bunun olduğu yere koymak...

Ama nasıl olmuşsa arkadaşta bu menü'nün executable dosyasının sıfırlanmasına sebep olmuş...

Bu durumdayken misal priiloader'ı uninstall etmeye kalkmak cinayet olur... tekrar kurmaya devam etmenin zararı olacağını sanmıyorum ama ben olsam denemeye kalkmazdım...

Basit adımlarla problemi çözmek lazım...

Gbatemp'ten bir arkadaşa tool'un ismini sordum bu arada.

13 May 2010 18:24
Aha hatırladım,

program FSToolBox,
virtue üstte yazdığım üç adımlı işlemde kullanacağın, ismini hatırlayamadığım program bu.

Yazdıklarımı yaparsan problemin düzelir.

ps: İşlemleri yaparken asla yaratıcı olmaya çalışma... takıldığın yerde sorabilirsin... FSToolBox'ı ben de hiç kullanmadım ama NAND içeriğindeki dosyaları okumak ve yazmakta kullanılabiliyor

1 kez düzenlendi. En son 13/05/2010 18:26 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 May 2010 18:31
hemen deniyorum
13 May 2010 18:36
Nusd ile sistem menü indirmek için önce NUSD'u çalıştır, sağ tarafta database var. Ona tıklıyorsun, Oradan System'i seçiyorsun, zaten en üstte. İkinci seçenek olan System menü'yü seçiyorsun, Oradan indirmek istediğin senin Wii'nin bölgesine ait olan system menüsünü indiriyorsun (Misal 4.2E PAL için) Seçimini yaptıktan sonra Nusd ana ekranında aşağıda Pack -> WAD'ı seçiyorsun. Otomatik wad paketi yapıyor. Bunları yaptıktan sonra Start NUS Downlload'a tıklayınca 45 Mbyte'lık dosya indirecek ve bunu WAD paketi haline getirecek. Wad paketin büyüklüğü 25 Mbyte.
13 May 2010 18:39
Wad paketlemeye gerek yok aslında... Programda decrypt seçeneği seçilip indirdiği dosyalardan direk ayıklanabilir 0000008b.app dosyası.

13 May 2010 18:40
@tuzruhu arkadasin app ye ihtiyaci oldugu icin pack wad yapmayacak ,normal indirecek yukarida anlatildigi gibi ismini degistirip sadece gerekli dosyayi sd ye tasiyicak ,bundan sonraki islemler de wiide yapilacak yukarida verilen program ile, bunu bende hic kullanmadim
13 May 2010 18:43
Hmm, benim aklım 4.2 wad'ı ile yükleme yapabilirsin (tehlikeli şuanda) de kalmış, ondan, yoksa wad pack seçilse de dosyaların açık hali klasörde kalıyor.
13 May 2010 18:46
FSToolBox bir HBC uygulaması diye düşünerek apps dizini içine atıyorum hbc için acıp
00000008b dosyasının adını 10000008b.app olarak değiştirip sd kartın root dizinine atıyorum buradan çalıştırıyorum doğrumu düşünmüşüm
13 May 2010 18:47
Wad'ı yükleyip te yapmak ta mümkün, riski de çok yüksek değil aslında ama ne olur ne olmaz... priiloader'ı uçuracağı için ben güvenmezdim...

13 May 2010 18:48
virtue
FSToolBox bir HBC uygulaması diye düşünerek apps dizini içine atıyorum hbc için acıp
00000008b dosyasının adını 10000008b.app olarak değiştirip sd kartın root dizinine atıyorum buradan çalıştırıyorum doğrumu düşünmüşüm

1000008b.app olacak... bir tane 0'ı fazla yazmışsın.. onun dışında doğrudur...

13 May 2010 18:57
şimdi Ekranda

Currently using IOS36 (Rev 3351)
Select the IOS to load for FSToolbox : 249
If you want to acces savedata load IOS 249 or cIOS
Otherwise IOS 36 is the best choice

Press B to continue without IOS Reload

devam etmek icin ne onerirsiniz iyice tırsar oldum
13 May 2010 18:59
TBR ile Nand access yamasını yaptıysan IOS 36, yapmadıysan 249...

13 May 2010 19:03
IOS 36 patch'ini gectim fakaaat Nand Permissions değerini ne yaptim hatırlamıyorum default değeri ne ise onda bırakmıs olabilirim
13 May 2010 19:05
o zaman IOS 249

13 May 2010 19:07
Exception DSI vs. vs. vs.
şimdide IOS suzmu deneyeyim TBR i yenidenmi yukleyeyim
13 May 2010 19:17
IOS suz deneyinde erişim hakkınız kısıtlı diyor
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!