Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
17 January 2010 23:43
dedezade
@wiicrazy
problem hiç bir homebrew programın wiimote'un ilk senkronizasyonu yapamamasından kaynaklanıyor bu arada.

aga bunu niye once soylemedin
arkadasla ugrasiyoruz kac zamandir bi turlu olmadi

Ohoo, senin rehberinde de bunu ben söyleyeceksem olmaz böyle :p

17 January 2010 23:45
aga valla sana devrediyim rehberi emin ol uste birsey istememwinking smiley
ama soylemen iyi oldu bunu rehbere yazmak lazim hemen
17 January 2010 23:51
Yok almayayım ben sağol smiling smiley Hele de rehberler konusunda görsel açıdan başarısızlığım ortada iken.
18 January 2010 00:26
yaa wiicrazy neden söylemedin bunu önceden yaktın bizi yaktın grinning smiley sabah 6 da kalakacağım uykularım kaçtı. Benden wii üzerine müthiş tez konusu olur. wiicrazy diğer cihaz için dangerareadan cevap bekliyorum. Bu cihazı yeni aldım. ondada malesef preloaderde takıldık. Ayrıca benim brickli konsolu yapacak başka birileri var mıdır. Onu satacağım o halde alamk isteyen olursa satabiliririm.

1 kez düzenlendi. En son 18/01/2010 00:31 tarihinde VOLLEYBJK tarafından düzenlenmiştir.
18 January 2010 14:38
wiicrazy
kablolu gamepad bulacağım bugün. Homebrew ile senkronizasyonu nasıl yapacağım. Dikkat etmem gereken birşeyler var mı?
18 January 2010 15:18
@volleybjk : Yok dikkat etmen gereken bir şey yok, gc kolunu wii'ye bağlayacaksın preloader menüsünde gc kolu ile gezinip System Menu'yü seçip menüyü açabilirsin. Menü açılınca da normalde yaptığın gibi wiimote'u senkronize edeceksin (wiimote batarya kapağını açıp kırmızı tuşa basma akabinde wii'nin sd slot'unun yan tarafında bulunan kırmızı tuşa basma şeklinde)
18 January 2010 17:30
WiiCrazy
@volleybjk : Yok dikkat etmen gereken bir şey yok, gc kolunu wii'ye bağlayacaksın preloader menüsünde gc kolu ile gezinip System Menu'yü seçip menüyü açabilirsin. Menü açılınca da normalde yaptığın gibi wiimote'u senkronize edeceksin (wiimote batarya kapağını açıp kırmızı tuşa basma akabinde wii'nin sd slot'unun yan tarafında bulunan kırmızı tuşa basma şeklinde)

peki gamepad almadan senkronize etmenin başka bir yolu var mı ?
18 January 2010 17:43
@elkordobes
sende de ayni problemmi oldu yoksa
baska yolu yok gibi
18 January 2010 18:50
@elcordobes : ne yazık ki yok başka yolu. homebrew programlar wiimote'un ilk senkronizasyonunu yapamıyorlar... bu durumla karşılaşma ihtimali ancak autoboot seçeneği preloader olarak bırakılırsa mümkün... ki preloader içinden autoboot'u preloader yapmak da pek mantıklı değil, zaten açılışta reset'e basılarak istenildiğinde preloader'a erişmek mümkün olduğu için autoboot'u menü yapmak yahut menüye reset tuşu ile kaçış imkanı veren crazy intro gibi bir şey kullanmak en mantıklısı...

ha bu arada daha önce dediğim gibi elemanlar priiloader'ın (preloader değil dikkat) yeni versiyonunda bu problemi gidermişler... (15 sn. bekleyip reset'e basınca menüye geçiyormuş)

Bende preloader 0.29 var, autoboot olarak da Crazy Intro kullanıyorum.... ha olur da bir şeyleri dener böyle bir şey yaşarsam da bir tanesi savemii işlevi görecek şekilde dağıtılmış bir tane normal gc kolu da var smiling smiley
18 January 2010 18:57
yok bende bi problem olmadı daha yüklemedim açıkcası malesef final döneminde olduğum için kuzu kuzu yatıyor wii de. 4.2 ye update ettikten sonra kuracağım. merak ettim açıkcası çünkü herkeste gamepad olmayabilir
O zaman daha ilk yüklemede kurduktan sonra direk autoboot u menu yapmam gerekiyor sonra böyle bir problem ortaya çıkmaz herhalde
18 January 2010 19:08
Ya da priiloader'ın 0.3b yahut üstü bir sürümünü yükler düşünmezsin bu problemi...
18 January 2010 19:13
rehberde priiloaderen son surumu mevcut yukleyebilirsiniz
sorun cikarmaz yani
18 January 2010 19:15
şimi tam ilk sayfada o yazıyı gördüm 0.3b sürümünün hangi sistem versiyonunda çalıştığı yazmıyor daha doğrusu içinde hack.ini dosyası yok ben bu hack ini dosyasını hangi versiyonu kullanıyorsam ilk sayfadan onun içinden hack.ini yi ve boot.dol dosyasını beraber yükleyeceğim doğru muyum ?
18 January 2010 19:19
kendi versiyonuna ait hacks. ini yi alacaksin son versiyon icin olan dosya ile sd karta atip kurulumu yapacaksin
yani kendi versiyonuna ait dosyanin icindeki priiloader kurulumu eskisi ama hacks.ini farketmiyor
21 January 2010 20:43
merhaba,
az önce 4.2e ye priiloader v0.3b kurdum. menüde "system menu hacks" alt menüsünde tüm seçenekler disable. internetten indirdiğim oyunları pal, ntsc-u ve ntsc-j ayırımı yapmadan oynayabilmek için
Region free GC Games ve Region free channels seçeneklerini "enable" yapmalı mıyım.
ayrıca Region Free Wii games diye bir settings yok bendeki menude.
21 January 2010 22:12
Region Free Wii games zaten usb loaderlar la oyun oynarken hepsini oynayabiliyorsun o nedenle gerekde yok
wii ye farkli ulke kanallarindan kurmayacaksan channel olana da gerek yok ama kuracaksan ac ayni sekilde gc oyunlari icinde
21 January 2010 22:31
sadece wii oyunları istiyorum. onu da usb hdd den çalıştırmak istiyorum.
şimdilik oyun indirmedim. indirince usbloader rehberini uygulayarak hdd e iso olarak kaydedecek, oradan da açabileceksem
bu durumda bir şey yapmaya gerek yok sanırım.
21 January 2010 22:37
iso olarak kaydedemezsin gerci rehberleri okuyunca cozersin olayi
27 January 2010 17:56
Merhaba,

Bir arkadaşım dün benim wii-yi gerekli yazılımları yükleyerek wiiyi kırdı. Arkadaşım internetten Priiloader v0.3 r41.zip isimli bir dosya indirdi. Bu dosyanın içinde apps klasörü bu klasörün içinde "Priiloader v0.3 r41" isminde diğer bir klasör var. bu klasörün altında da boot.dol,icon.png ve meta.xml dosyalari var. Arkadaşım bu Priiloader v0.3 r41 ismindeki klasörü direkt SD kartının içine attığını söyledi.
ancak burada apps dosyasının içine yükleneceği yazıyor. Şu an sistemde priiloader yüklü. Wii açıldığında direkt priiloader ekranı geliyor ve oradan seçerek wii menüye girebiliyorum. Ancak arkadaşımım yüklediği bu zip dosyasının içindekiler sizinkinden oldukça farklı. Bu ileride soruna yol açar mı? hacks.ini olmadan priiloader'in yüklenmesi mümkün mü?
sistem şu an çalışıyor. Priiloder'dan sonra configurable usb kanalı yüklendiği için 2gb'lik flash diskten oyun oynayabiliyorum. ancak priiloader kafama takıldı. Herhangi bir işlem yapmam gerekli mi? teşekkürler...
27 January 2010 19:24
@Electra : Bahsettiğiniz priiloader'ın kurulum programı. priiloader'ın kendisi sd kartta değil wii'nin hafızasındadır. Dolayısıyla sd karttaki bahsettiğiniz klasörü silebilirsiniz.
27 January 2010 21:13
@Wiicrazy: öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Benim merak ettigim nokta burdaki rehberde verilen aynı versiyonun zip dosyasının içinde farklı ve çok sayıda dosya olması. Bu nedenle wii'ye doğru dosyaların kurulup kurulmadığı. Burdaki rehberde app klasörünün içine açılması gerektiği söyleniyor ama arkadaş direkt yüklediğini söylüyor. Diğer bir nokta ise sd kartta hacks.ini dosyası olmadığı zaman priiloader'dan system menu hacks'e girilemiyor. bu menuye girilmesi için hacks.ini'nin sd kartta olması gerekiyor sanırım.

Bir taraftan da priiloader ve wii şu an için sorunsuz çalışıyor ama ileride problem çıkar mı bilmiyorum.
27 January 2010 21:33
hacks.ini dosyasını her değiştirmek istediğinizde sd karta atmanız yeterli, program bunun bir kopyasını wii'nin hafızasına menünün durduğu yere alıyor.

burada verilen dosyada da en mühim olan boot.dol... geri kalan dosyalar programın kurulması için gerekli değil. Dolayısıyla priiloader kurulumunuzda bir problem yok. Hacks.ini dosyası burada verilmiş mi kontrol etmedim ama başta da dediğim gibi bu dosyayı sd kartınızın köküne atıp, priiloader'ı açıp içlerinden istedikleriniz açıp kapatabilirsiniz.
27 January 2010 22:00
arkadasim kendi versiyonuna ait dosyayi indirip icindeki hacks.ini dosyasini sd kartin kokune at
arkadasin boot.elf olarak da yuklemis olabilir o nedenle apps ye atmamis olabilir
bilmen gereken su an priiloader calisiyorsa
hacks.ini dosyasini sd kartin kokune atman yeterli
o zaman ayarlara girebilirsin ayrica hacks. ini bir kereye mahsus sd karttan okumasi yeterli daha sonra ayar degisse bile hacks.ini dosyasini istemiyor(denenmistir)
04 February 2010 08:20
PRELOADER KURULUMU Agalar bendeki wii versiyon 4.2E şimdik kurayımmı kurmuyayımı preloderi.sorun olurmu?Açıklamaların hepsini okudum ama açıkçası birşey anlamaım smiling smiley
04 February 2010 08:41
Birde kuracaksam hangi dosyayı indireyim.Rehberde sonradan ilave 0.3 versiyonu var bunu nasıl kullanacam
Saygılarrrrrrr...
04 February 2010 12:29
elinde boot2 ye kurulu bootmii yoksa kurmanda cok fayda var hele wad uzantili dosyalar kullaniyorsan mutlaka kur yoksa geri ddonusu olmaz
evet programin son versiyonunu verdim onu indiriyorsun apps icine atiyorsun eski versiyonu da versiyonuna uygun olani indirip icinden sadece hack.ini dosyasini alip sd kartin kokune atiyorsun hbc den kurulumu rehberde anlatildigi gibi yapiyorsun
04 February 2010 12:43
@dedezade;Priiloader_v0_3b zip dosyasını açınca açılan dosyaların hepsinimi atıcam.8 adet dosya açıldı yoksa sadece boot.dol dosyasınımı atacam sd ye. Bu arada bootmii boot2 kurmadı ama yedegi elimde bootminin
04 February 2010 12:54
klasoru oldugu gibi at iconu falan var icinde hbc de gorunumu guzel oluyorsmiling smiley sen priiloader yukle o yedegin boot2 yoksa ancak ful brickde yardimi olursa olur
04 February 2010 13:04
Oke Teşekkür ederim dedezade.
Sayıgılar
05 February 2010 07:35
Tuhaf ?? kurulmadı Hhc kanalda açtım programı load yazdım Ortalık karardı yazılar çıktı (+) bastım sound not..... diye bi uyarı geldi kurmadı.Nedendir acaba.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!