Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
31 July 2010 13:47
peki saolun smiling smiley

04 August 2010 13:28
Priiloader yüklemesinde brick riski var mı ?
04 August 2010 16:29
defalarca kurdum kurdurdum su ana kadar bir problem cikmadi, bazi durumlarda menu acilmama oluyordu ama su anki versiyonlar da o problem de yok.
15 August 2010 21:10
wii 4.2e/bootmii ios olarak kurulu

arkadaşlar wiiflow-usbloadergx-cfg loader ve homebrew channel dışında kanalım yok yani wadlarla pek uğraşmıyorum sadece oyun çalıştırıyorum hard diskten.

Hdd'den çalıştırdığım oyunların IOSlerde değişiklik yapma olanağı var mı?yapıyorsa biz anlamadan mı yapıyor yoksa oyun bize soruyor mu update edeyim mi diye?Eğer böyle bir ihtimal varsa ve bu beni semi brick e yakınlaştırıyorsa bende priiloader yükleyeceğim.

ayrıca diğer bir sorum da 4.3e ile uyumlu mu acaba bu priiloader?homebrew üzerinden çalıştırabilir miyiz?
arkadaşıma 3.4teyken homebrew channel 1.0.8 kurup onlıne update ile 4.3e cıkarıp softmod çekeceğim onun için de yüklemeyi düşünüyorum...

cevaplar için şimdiden teşekkürler
15 August 2010 21:31
@Mscene :
1. soru, usb loader'lar ios falan yüklemezler, sadece oyun oynama ile brick riski mevcut değil.

2. soru, priiloader 4.3 ile uyumlu evet... bir de bu her seferinde çalıştırdığın bir program değil... yüklüyorsun, menünün yerine kendini koyuyor... ayarlarından açılışta menüyü çalıştır deyip ihtiyaç duyana kadar unutuyorsun... ihtiyacın olduğunda da açılışta reset tuşuna basılı tutup giriyorsun... en son beta sürümü son yayınlanan 1.0.7 ve 1.0.8 homebrew channel'i açabiliyor, eski versiyonları açamaz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
16 August 2010 03:35
@WiiCrazy açıklayıcı ve özenle yazılmış cevaplarınız için teşekkür ederim sayenizde öğrenmek çile haline gelmiyor smiling smiley

ilk mesajda bölge bölge ayırılmış installerlar ancak 0.4ünü indirdim az önce sitesinden tek dosya olarak geldi,bir yanlışlık olacağını sanmıyorum ama yinede soralım öğrenelim smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 16/08/2010 03:39 tarihinde MScene tarafından düzenlenmiştir.
16 August 2010 04:05
bir yanlislik yok,yeni versiyonlar da hack.ini ye ihtiyac duymadan kurulum yapilabiliyor.
16 August 2010 06:06
@dedezade çok teşekkür ederim thumbs up
16 August 2010 07:47
Wii açılırken Otomatik olarak Usb Loader gx açılmasını istiyorum. Usb Loader gx'in dol dosyasını sdkartın kök dizinine koyuyorum. Priiloader'i açıp install file ile onu gösterip kuruyorum. Ayarlarından autoboot= installed file Return = autoboot. seçiyorum. Ama bu şekilde ayarlı olduğunda wii ekrana görüntü bile vermiyor ayarları eski haline getirmem gerekiyor wii'in açılması için.

Bunun yanında birde otomatik HBC başlaması için ayarlıyorum. Bu seferde belki title yüklü değildir diye otomatik açamadım diye hata veriyor.

Fikri olan varmı ?
16 August 2010 10:32
sd kartin kokunde hacks.ini varmi?
16 August 2010 10:54
Ha bu arada 1.0.7 ve 1.0.8 için preloader'ın 0.5 beta'sı lazım... 0.4 HBC'nin güncellenmiş halini açmıyor sanırım. (title id değişti)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
16 August 2010 11:49
hic bir sey anlamiyorum bu wii hacking olayindan.. turkce forumda yardim ariyorsunuz.. 10 kelimelik cumlenin 8'i yabanci terim.. acemiler icin adim adim anlatilan bir bolum de mevcut degil. kendin cal kendin oyna gibi olmus biraz kusuruma bakmayin..
16 August 2010 12:52
Biraz zaman ayırıp incelemek okumak araştırmak lazım bilmeyene her şey zor bir tek hizmeti paralı almak zor değil basarsın paranı alırsın profesyonel hizmeti
16 August 2010 14:14
zaten arayip incelemek, ogrenmek icin bu forumu kullanayim dedim. bi eksiklik varsa dile getirmeyelim mi?
hem para mevzuuna niye bu kadar takmissin, foruma uye olurken ne kadar odediysen veriyim gonder hesap numarani
16 August 2010 14:35
nushirevan
zaten arayip incelemek, ogrenmek icin bu forumu kullanayim dedim. bi eksiklik varsa dile getirmeyelim mi?
hem para mevzuuna niye bu kadar takmissin, foruma uye olurken ne kadar odediysen veriyim gonder hesap numarani

Arkadaş doğru yere parmak basmış. Yabancı kelimelerden şikayet etmişsin, aşağıdaki konuyu okudun mu?

[www.wiidewii.com]

Bu işlerle uğraşacaksan ve wii'nin elinde kalmasını istemiyorsan mecbur öğreneceksin... Öğrenmek istemiyorum diyorsan kabaca bilgi sahibi olup Softmod asistanını kullanabilirsin. Her nabza göre şerbetimiz mevcut...

16 August 2010 15:32
nushirevan

Arkadaş bu para mevzuu nereden çıktı? Burada kimsenin yapmadığı bir olaya parmak basıyoruz ve oyun konsolunuz elinizde kalmasın diye uğraş gösteriyoruz (Hack Konularının başında her zaman önce güvenlik diye başlar), bir ton rehber mevcut ama herkes özel yardım istiyor, bu nedir, şu nedir diyor.

Bunlar niye ingilizce kardeşim!!! sorusuna gelince, sen türkçe olduğu zaman programda uygulayabilecekmisin? Programın kendisi ingilizce. Yazan arkadaş "başkaları acaba ne der ingilizce yapıyorum ama?" diye sormuyor. Waninkoko mecbur mu ingilizce yapmaya. İspanyolca yapar herkeste mecburen ispanyolca öğrenmeye çalışır, "çokta fifi banane" derdi ama yapmıyor.

Bizde elimizden geldiğince türkçeleştiriyoruz. Hatta türkçeleştirdiğimiz bir usb loader bile var, sanki o kadar kolaymış gibi "ne bu be, parasını vereyim de yapın"...

Cık cık cık.... Okumasını bilmiyoruz, hadi onu geçtim doğru soru sormasını da bilmiyoruz. thumbs down
16 August 2010 18:58
nushirevan

Bilgi deneyim ve ilgi olarak bulunduğun forumlarda bir eksiklik yok en kapsamlı ve en ilgili Yönetici ve kullanıcılarda yardımcı olmakta cok istekli,
sorun sadece ilgisiz, vurdumduymaz sorularına özel cevap isteyen kolaya kaçıp ciddi bir konuda gerekli ve yeterli bilgiyi dahi veremezken softhack işine girmeye çalışan bir takım userlerin olması canım ülkemde, başına sonuna bakıp bu iş bu kadar kolayca anlaşılabilseydi zaten soru sormak zorunda kalmazdı kimse,

soft hack olayına girmeden önce 2 hafta yabancı ve türk sitelerinde araştırıp sadece olayı anlamaya , sırf ilgili kişilere tekrar ve tekrar aynı soruyu sormamak için defalarca topikleri okuduğum oldu ve cevabınıda defalarca tekrar ve tekrar sıkılmadan verdiklerine şahit oldum tek derdimde benim bir zamanlar sıkıldığım gibi onlarında sıkılıp banane uleyyn dememeleri...

ayrıca para ile ilgili bir sorunum yok sadece yeterli bilgiye sahip olmayan ve olmak istemeyen değerli aceleci userlere diğer acısız narkozsuz alternatiflerinde olduğunu hatırlatmak
16 August 2010 22:45
Benim sorunum belli o zaman 0.4 yüklü en son HBC güncellemesine kadar yapılı. 0.5 beta olduğu için yüklemeyim daha. Beta bitince yükleyerek deneyim tekrar.
17 August 2010 06:20
@Taner : Aslında sürekli söylüyorum bunu, pr(e/i)loader içinden HBC açmak ta marifet değil zira bu programın zaten herhangi bir programı çalıştırma özelliği var. HBC'yi açmak için de bu iş için yazılmış ufak bir program iş görür.

18 August 2010 16:44
priiloaderi güç bela 4.2e ye kurabildim. bootmiiyi ise ancak sdkart üzerinden yükletebiliyorum. sistemde bi sıkıntı olduğunda priiloaderdan direkt olarak HBC'ye girebiliyormuyuz ? ayrıca bootmiide hafıza kartından geri yükleme apmak önerilmez falan diyor başka nasıl yükleyebiliriz ki boot2 olarak yapmayı beceremedim. buyrun ustalar bol bol soru size
18 August 2010 18:41
bootmii ios olarak yuklendiysen ,ful brick oldugunda bir aparat ile infectusmuydu neydi onunla belki geri alinabilir onun disinda su an ici ise yaramaz.herhangi bir sey oldugunda, yani full brick disin da ,priiloader ile ya gerekli programi direk calistirarak yada hbc ye girerek veya bir ara program ,wiicrazy nin programlarindan birini kullanarak duzeltilebilir.
18 August 2010 21:30
@samy : boot2 olarak yükleyemediysen dedezade'nin de dediği gibi full brick koruması sağlamıyor. bunu dışarıdan müdahale ile elde etmek mümkün değil. brick etmeden bootmii'nin nand restore özelliğini kullananlar var ama bu wii zaten full brick değilse çıkan nanelikleri priiloader ya da hbc içinden halletmek zaten mümkün. bootmii ios ile nand restore mümkün demiştim, yaparken elektrikler kesilirse misal wii'nin elinde tuğla olma ihtimali çok yüksek. boot2 olarak yüklüyken ise böyle bir risk yok.

tehlikeli topraklara adımını atmazsan brick etmezsin... atmayı düşünüyorsan da iyice ne nedir öğrenmeni tavsiye ederim.

19 August 2010 13:32
Benim sorun çözdüldü. Usb loader gx'de preloader/priiloader'de install etmek farklı bir boot.dol dosyası kullanıyormuş. Onu göstererek kurunca artık makineyi direk usb loader gx ile başlatabiliyorum.
19 August 2010 19:20
@wiicrazy : haklısın tabiki de ekstradan güvenlik olayı olarak olması bile iyi. eğer wiiyi restore edeceksem de (umarım brick kimsenin başına da gelmez) bi ups'e takıp yaparım. bence en mantıklısı bu. elektrik dalgalanmasından da etkilenmez olaki elktrik gitti 10-15 dk bile olsa iyi bir süre. idare eder maçı böylece öyle değilmi ????
19 August 2010 22:29
Valla mümkünse restore etmeni gerektirecek bir şey yapma... Olay sadece elektriğin gitmesi de değil... Çok düşük ihtimal ama Flash'ta bad sektör oluşur falan belli olmaz bu işler...

19 August 2010 22:41
haklısın en güzeli bu işe hiç girişmemek winking smiley
25 August 2010 14:48
Az önce bende priiloader 0.4 ü kurdum. Birkaç problem ile karşılaştım. Asagida yasadigim problem ve cozumunu bulabilirsiniz.

Problem :
Benim sistem 4.2E versiyon. Softmode yapılmış durumda. Ama ayrıca ios58 ide kurmuştum. Homebrew channell de 1.8 versiyon olarak yüklü. Priiloder 0.4 ü homebrew channel den calistirdigimda ekrana gelen ekranda + tusuna basinca priiloader i ios 58 base alarak kurmaya calistigindan bir turlu kuramadim.

Cozum :
Priiloader i calistirdigimizda ekrana gelen menude B tusuna basili tutup + tusuna basmak gerekiyor. + tusuna basar basmaz da her 2 tusu birakmak gerekiyor. Hepsi bu smiling smiley. Boylelikle priiloader ios 249 base alınarak kuruluyor.

Bu cozum aslinda priiloader in ilk ekranında ap acık bir sekilde yaziyor ama insanin gozune sokuluncada gorunmuyor boyle iste.grinning smiley
29 August 2010 18:59
aynen ben de bunu anlayıncaya kadar bayağı bir kahrolmuştum. sonunda bir de böyle dinleyeyim başardım. ekranda yazıyor ama insan bir an için anlayamıyor smiling smiley
30 August 2010 05:57
v0.5 final çıkmış hemen ona terfi edeyim smiling smiley

http://www.deliprofesor.com | http://twitter.com/deliprofesor
30 August 2010 14:57
priiloader sisteminiz de duzgun calisiyor ve bir problem de cikarmiyorsa , zirtpirt yeni versiyon falan yuklemeyin ,problem cikarabilir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 36
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!