Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
20 February 2011 15:01
Sağol kurulumu yaptım wiiyi açtıktan sonra resete basılı tuttuktan sonra priiloader açıldı. Ancak priiloaderdan hbc gitmek istediğimde error kodu aldım neden acaba?

21 February 2011 05:43
lütfen cevap werir msiniz?
Wii bir kere brick oldu bidaha olsun istemiyorum...
21 February 2011 14:46
Arkadaşlar;

Ben ios olarak kurabildim bootmii yi ama ala priiloader kurup kurmamak arasındayım.aleti daha fazla kurcalamakta istemiyorum
priiloader kurmanın heerhangi bir riski varmı tamda çözebilmiş değilim.(riskli bir işlem gibi).yorumlarınız rica

Teşekkürler
21 February 2011 15:02
ben priiloader kurdum homebrew git deyince hata veriyo

21 February 2011 15:27
arkenayt
ben priiloader kurdum homebrew git deyince hata veriyo
Arkenat aynı hatayı ben de alıyorum...
21 February 2011 17:09
hbc nin acilmamasi problem degil, priiloader en kurulu olmasi yeterli.

Image error
Permission denied.
open image URL

21 February 2011 18:34
teşşekkürler bootmii sayesinde hcb ye ülaşılabiliyormuşum zaten
sonunda yükledimdrinking smiley

no problemsmiling bouncing smileywinking smiley

21 February 2011 18:39
bende botmii olup olmadığını bi khalkedona sorayım. Softmodeyi onlar yaptı..
21 February 2011 19:03
beyler bootmii ios olarak yuklu ise , menunun acilmadigi durumlarda bootmii ye ulasamazsiniz, bu sadece boot2 yuklu makinalar da ise yarar cunku, boot2 yuklu makina da, once bootmii boot ediliyor.priiloader kurmamizin sebebi de bu , priiloader da, wii menuden once boot edildigi icin , bozuk wad yuklemelerinde, sistem menu acilmazsa priiloader ile gerekli program veya hbc ye ulasarak, sorunu halledebiliyoruz, tabiki en iyisi boot2 yuklu bootmii ama ios olarak yuklu ise sistem menu acilmadigin da isinize yaramaz.

Image error
Permission denied.
open image URL

21 February 2011 19:28
ancak bendeki sorun hbc nin açılmaması
21 February 2011 20:23
Aynı sorun bendede var HBC yi priiloader üzerinden açamıyorum error veriyor
21 February 2011 20:48
Yüklediğiniz priiloader'ın versiyonu eski muhtemelen. En yeni Homebrew Channel'in title id'si değişti.

Priiloader'ı bir kez başarıyla yükledikten sonra çok fazla kurcalamaya gelmez, sürekli update edeyim falan derken full brick yapabilirsiniz. O yüzden tavsiyem priiloader'dan hbc'yi açma işini brick olacağınız zamana erteleyin. Homebrew Channel'i illaki açarsınız, priiloader içinden çalıştırılacak ufak bir programa bakar. Ayrıyeten bootmii ios içinden de Homebrew Channel'a geçiş varmış.

Özetle, priiloader'ı bir kez kurduysanız fazla mıncıklamayın. (Boot2'de bootmii'si olmayanlar için söylüyorum bunu)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
22 February 2011 05:23
tamam saol
22 February 2011 07:03
ok anlaşılmıştır kur ve unut hesabı
22 February 2011 15:04
brik olunca ne yapacaz

22 February 2011 17:53
arkenayt
brik olunca ne yapacaz

Banner Brick : Wad manager'ı ya da any title deleter'ı çalıştırıp kurduğun kanalı sileceksin.
Tema Brick : İlgili programla düzgün tema yükleyeceksin...

Diğer brick tipleri için zaten priiloader koruma sağlamıyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
05 March 2011 12:44
arkadaşlar kurulum rehberi ile priiloader kurmayı deniyorum şuan homebrawdan priiloader açıp load diyorum yazılar çıkıyoo + basınca şu sarı olan yazılar çıkıyo

es_ıdentify failed, error 4294966279. ios 36 not patched with es_dıverify?
using cios (holding b and then pressing + or - ) vill probably solve this.
note: you need cıos for this.
do you vish to continue?
a: yes b:no home : exit

a basıyorum farklı yazılar çıkıyo kısa süreli sonra homebraw ekranına dönüyoo niye hata alıyorum bir bilen...
05 March 2011 13:07
IOS 36'yı patch'li değilse o hatayı verir.

MMM (MultiModeManager) programı ile kolayca halledebilirsin. Internet bağlantısı olması gerekiyor -Wad dosyaları ile uğraşmak istemiyorsanız
05 March 2011 13:36
uğraşmak önemli değil yapabiliyim ytr önemli olan hangisi daha sağlıklı olur ıos 36 nasıl patch licem o program sayesinde mi
05 March 2011 14:29
Bir youtube videosu paylaşmıştım onda vardı ama videoyu bulamadım.

Eski mesajlarıma bir bakayım.

MMM'yi çalıştırdım, en altta Load Another IOS kısmına gelip 36'yı seçip switch'ledim. Sonra Intall & Pacth IOS36'yı seçtim, bir ekran geliyor express ve normal diye, en üstteki normal'di sanırım onu seçip network installation'u seçtim internetten dosyaları indirdi. IOS15 downgrade yapıyor daha sonra IOS36'yı patch'liyor.

Başka bir mesajımda ise:

tuzruhu
Normalde MMM programı ile wad dosyalarını yükleyeceksin ama ret -2011 hatası veriyorsa IOS patchli değildir.

Öncelikle Load Another IOS kısmından IOS 36'yı switch edersin. Sonra Install & Patch IOS 36 seçeneği var onu seçip "normal mode" u seçip pathc'lersin. Yanlız wii'de internet bağlantısı olmalı. Patchleme kısmında SD kartı değil Network installation'ı seçiyorsun.

IOS 36 Patchleme için video:

Yukarıdaki videoda Wad installation kısmında IOS 202, 222, 223, 249, 250'de yüklenmiş.
05 March 2011 15:04
rehberde de yazmisim kurulum yaparken b ye basili tutarak + ya bas
b+(+)

Image error
Permission denied.
open image URL

05 March 2011 15:08
denedim ama olmadı bir daha deniyim ilk başta hiç + basmadan direk b+ deniyim bu sefer
05 March 2011 15:12
olmuyor dedezade yine aynı hatayı veriyor nolur el at bi şu konuyaa başka deniyabileceğim bişey var mı ne yapmalıyım şimdi sence
05 March 2011 16:48
internet bağlantısını nasıl yapabilirim tuz ruhu menüm 4.2 e yada daha kolaysa wad la yapıyım o nasıl oluyor
06 March 2011 00:42
Kablosuz bağlantın var ise ayarlarını yapmalısın. Forumda vardı ama şu saatte bulmam imkansız.

CIOS yükleme esnasında tüm işlemleri yaptın mı? Hiç uSB Disk kullandın mı? IOS36 patchlenmedi ise değil USB Disk kullanmak wad bile yükleyemezsinde.

Bir de ben preloader kullanmadım hiç, bende boot2 koruması olduğu için bulaşmadım bu programa. Bu konuda en iyi dedezade yardım edebilir.
06 March 2011 01:56
CIOS yükleme esnasında tüm işlemleri yaptın mı?
yapmıştım şuan tekrar yapıyorum hata veriyor üstüne kuduğum için mi acaba herşeyi kaldırıp deniyorum ama bişeyi atlıyorum heralde.
Hiç uSB Disk kullandın mı? kullanmadım
tuzruhu burayı anlamadım
IOS36 patchlenmedi ise değil USB Disk kullanmak wad bile yükleyemezsinde.
06 March 2011 14:31
Vİdeoyu izledin mi? IOS 36'nın nasıl patchleneceğini gösteriyor yanlız Wii'de internet bağlantısı olması gerekir.
06 March 2011 15:02
kablolu internet kullanıyorum nasıl bağlanablirim widen var mı imkanı? rehberde bi konuda vardı ama karışık geldi data kablosu varmış onunla modem arasında köprü kurup girebilir miyim internete ıos36 pachtlemek için işime yarar mı ona göre kablo alıcam.

1 kez düzenlendi. En son 06/03/2011 17:35 tarihinde KILIÇ BEY tarafından düzenlenmiştir.
06 March 2011 15:30
tuzruhu
Normalde MMM programı ile wad dosyalarını yükleyeceksin ama ret -2011 hatası veriyorsa IOS patchli değildir.

ben bu hatayı aldığıma göre tek sorunum ıos36 pahct olmaması yani int bağlantısını yapıp bunu pahctleynce diğer sorunlarım da ortadan kalkıcak doğru mu tuzruhu
06 March 2011 20:50
IOS 36 patchlenecek, Ondan sonra CIOS kuracaksın ve bütün sorunlar ortadan kalkacak evet. SOftmod asistanı yardımcı oluyordu bu konuda. Hem dosyalar hem de videolar ile yardımcı oluyordu.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!