Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
28 November 2010 19:13
arkadasim ben sana ilk once normal kurulum yani + ya basarak yap dedim eger hata verirse b ile + ya basarak kurulumu yap dedim.simdi sen burdan ne anliyorsun?
tamam kurulduysa yapacak bir seyin yok.

28 November 2010 19:54
yani diyelim wii brick oldu resete basılı ttunca o seçeneklrden girebiliyomuyuz istediğimiz yere?

-AlienWare-
______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________
03 January 2011 21:49
@dedezade hocam bir şey sorayım;
preloader'dan settings'e girip autoboot'u disable yapsak menü açılmaz ve siyah ekranda kalır. sonrasında kapatıp açarken reset'e basılı tutsak preloader gelir mi,yani tekrar autoboot'u system menuye alabilir miyiz?
Wii'min açılmasını istemiyorum çünkü. sadece ben açabileyim,başkaları açamasın istiyorum.

12 January 2011 20:57
wii siyah ekran kalmaz her acilisda priiloader acilir,ilk secenekde a ya bastiklarinda wii acilir.
edit:kullandigi iosu degistirirsen siyah ekran kalir ama priiloader ie fazla oynamaman daha iyi olur, rset tusunda priiloader acilir.

1 kez düzenlendi. En son 12/01/2011 21:04 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
13 January 2011 16:19
Peki kullandığı ios'u değiştirsem,preloader açılır mı? yani menü açılmasın istiyorum ben,siyah ekranda kalsın.

13 January 2011 20:02
@djbaha : Preloader'ın son versiyonlarında şifre zırıltıları falan var. O özelliğini kullanabilirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
14 January 2011 17:14
@wiicrazy hocam:nerdedir bu zimbirti?

14 January 2011 21:17
wiibrew'den bulabilirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
15 January 2011 10:04
[wiibrew.org]
Bulamadım hocam...

15 January 2011 14:43
Yanlış söylemişim, priiloader'da var bu özellik...

16 January 2011 14:35
Priiloader kursam bi sakıncası olur mu hocam? Tekrar preloader installer'i çalıştırıp uninstall etsem,sonra priiloader kursam,aynı korumayı sağlar mı? Çünkü bu şifre işini halletmem gerek.

16 January 2011 15:35
Preloader artık geliştirilmiyor, özellik bakımından priiloader > preloader... Lakin priiloader nispeten daha az deneyime ve yeteneğe sahip birinin elinde. Riski alıp yükleyebilirsin. Önce iyice araştır ama hangi versiyonu en az riskli ise onu yükle.

16 January 2011 20:29
benim amacim menunun acilmamasini saglamak hocam,sifreli veya sifresiz fark etmez.. eger preloader dan menu ios unu degistirince menu acilmayacaksa benim icin gayet uygun olur,deneyemiyorum cunku preloader in de acilmayacagindan korkuyorum. yoksa mantiken menu ios u preloader i baglamaz,bende tekrar preloader i acip menu ios unu eskisine cevirdigimde wii eski haline donecektir,degil mi? evet dersen hemen deneyecegim hocam.

16 January 2011 22:07
dediğin olur evet, preloader'ı bağlamaz menu ios'unda yapacağın değişiklik...

preloader'ı başlatan şey zaten menü ios'u... boot2 menü ios'unu yükler o da menüyü.. preloader yüklü iken de menü ios'u preloader'ı yükler...

senin değiştirdiğin o menü ios'u ayarı tüm bunlar olup bittikten sonra hangi ios'un reload edileceği ile ilgili... abuk ya da stub bir ios seçersen menü açılmaz evet, preloader'a erişebilirsin.

ha bu arada kimden korumaya çalışıyorsun bu wii'yi yahu? küçük bir çocuk söz konusu sanırım?

vaktim olsa sana daha kullanışlı bir alternatif önerecektim... crazy intro programına misal böyle bir özellik ekleyebilirim aslında, wiimote ile belli bir kombinasyonda sadece açılacak şekilde. gerçi preloader'dan boot file'ı değiştirdiğinde çok kolay bertaraf edilebilir lakin senin çözümün de çok farklı değil.

wii'yi uzak tutmayı düşündüğün kişi sd kartı çıkartmayı akıl edemez diyorsan mevcut crazy intro ile yine mümkün bu. Crazy intro ile menüye geçişi sağlayabilen bir kanalı hidden shortcut olarak tanımlarsın, buna wiimote üstündeki tuşlardan bir tuş kombinasyonu verirsin. Autoboot shortcut'ına da olmayan bir kanal id atarsın... Böylece sd kart çıkarılmadığı sürece sen o kombinasyonla wii'ye erişebilirsin.

17 January 2011 14:11
evet hocam evet aynen soylediginiz gibi,kucuk kuzenden korumaya calisiyorum da..ben yokken de wii yi acip oynuyor,hdd yi formatlayacak diye odum kopuyor..
hocam su teoride anlattiklarinizi ozel mesajdan veya buradan pratikte de aciklayabilirseniz cok sevinirim,mesela bu preloader da bahsi gecen secenek nerde,soylediginiz ozelligi crazy intro da nasil kullanabilirim,stub ios olarak ne yukleyecegim gibi.. zahmet olacak ama smiling smiley

17 January 2011 18:45
Stub ios olarak bir şey yüklemene gerek yok... kullanılacak ios'u misal 16 seç, stub'dır sende %99,9... menü açılmayacaktır.

Crazy intro'yu da download edip biraz kurcalayınca ayarlarını bulabilirsin, ama sana kolaylık olsun diye bahsettiğim türden bir paket hazırladım sana.

[www.wiidewii.com]

Bunun içindeki dosyaları sd karta aç, preloader içinden install file seçeneğini seçip crazyintro.dol dosyasını seçip açılışta kullanılacak program olarak yükle. Autoboot ayarını da file yap.

Bundan sonra wii her açılışta menünün normal açılışı gibi açılacak, aslında çalışan menü değil de Crazy intro olacak... Arka planda müzik falan çalacak, A tuşuna basarsan olmayan bir kanalı açmaya çalışacağı için bodof olacak... Home tuşuna basıp wiimote ile şifreyi girdiğinde ise Homebrew Channel açılacak... Sana gönderdiğim CrazyIntro.xml dosyasında şifreyi Left, A, Right, A olarak belirledim... wiimote tuşlarından home ve power tuşları hariç tüm tuşları şifre için kullanabilirsin.

Homebrew Channel değil de ne bileyim Cfg usb loader ya da başka bir program açmak istiyorsan CrazyIntro.xml dosyasında Titles bölümüne yeni bir Title tanımı ekleyip bunu hidden shortcut olarak atayabilirsin. Hatta bu şekilde istediğin kadar gizli kısayol atabilirsin.

Pek tabii senin kuzen sd kartı çıkardığında olayın bütün esprisi kaçar onu da unutmamak lazım. Çünkü program CrazyIntro.xml dosyasını bulamazsa doğrudan menüyü açar...

18 January 2011 14:25
Cok tesekkur ederim ustadim,buyuksun smiling smiley hemen uygulamaya geciyorum ve sana buyuk buyuk minnetlerimi sunuyorum smiling smiley

07 February 2011 15:57
benim wii 4.3 homebrew kurulu
boot2 yok piiloader yok
kurmak istiyodum simdi tirstim simdi kurayimmi

07 February 2011 17:47
Preloader/Priiloader kurmalısın ama öncelilke softmod veya çip olmalı. Hiç birisi yoksa kuramazsın.
07 February 2011 19:36
softmod var ama genede tirstim birinin wii si brick olmus ama genede yukleyiyimii wersyon 4.3

11 February 2011 18:26
4.3 ü nasl halletcez anlamadım?
11 February 2011 18:32
Nesini halletcez? Ben de anlamadım. Preloader kurulumu için mi?
11 February 2011 18:37
Evet preloader için...
14 February 2011 18:56
Arkadaşlar bu 4.3 linkini açınca yazılar çıkıyor. Nerden indirebilirim???
Lütfen cevap verin....1
15 February 2011 23:29
Preloader kurulmuyor bende 4.3v2 napacağım bilemedim insttall ekranı geliyor sona kadar inip home brew a dönüyor hiçbirşey yüklemiyor yardım lütfen
16 February 2011 06:07
[www.dacotaco.com] bu linkdekini kullanicaksiniz.kurulum da b ye basili tutarak + ya basacaksiniz

16 February 2011 15:18
Arkadaşlar ayrıca sormak istediğim bir şey daha;

Preloader ı kurduktan sonra sadeceihtiyaç anında çalıştırabiliyormuyuz çünki ben açılışın falan değişmesini istemiyorum

Teşekkürler
19 February 2011 05:19
Yani preloader ekranı geldikten sonra önce b ye sonra + ya basacağız değilmi?
20 February 2011 14:23
b ye basili tutarak + ya basacaksin

20 February 2011 15:01
Sağol kurulumu yaptım wiiyi açtıktan sonra resete basılı tuttuktan sonra priiloader açıldı. Ancak priiloaderdan hbc gitmek istediğimde error kodu aldım nedn acaba?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 44
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!