Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
07 January 2010 22:41
hmm... çok ikilemde kaldım şimdi grinning smiley ios249 da çalışıyor diyorsun grinning smiley ama WiiCrazy de ios249'u önermiyor. Şu anlık tek amacım red steel oynamak xD Ama belki kurarım tam emin olamadım şimdi pek emin olamıyorum.

Peki diyelim ki kurdum, ios70 de sistem menüsüne giremedim, ios249'da giriyor ama ios249 kullanmak istemiyorum. priiloader ı kaldırırsam ios70'de sorunsuz çalışmaya devam eder mi???

07 January 2010 22:53
kaldirabilirsin ama kaldirmadan once ne olur ne olmaz priiloadere 249 a aldiysan tekrar ios70 e getir.ondan sonra kaldir
priiloaderdan direk hbc ye girer ordan priiloader kurulumunu tekrar calistirir uninstal edersin
07 January 2010 23:11
@Donkan : Bootmii 2008 öncesi wii'lere boot2 olarak kurulur... Şimdiye kadar kurmadın mı yoksa? Bootmii'yi boot2 olarak yükle, yedek al ve ondan sonra istediğin gibi fink atabilirsin priiloader vesaireyle...

Hatta sırf brick koruması için priiloader/preloader kuracaksan kurmana da gerek yok bootmii@boot2 sahibi olduğunda zira bootmii içerisinden homebrew channel'i açıp sisteme müdahale etme imkanın var, en kötü brick'lerde de (menü ios'unu kaldırdın misal) aldığın yedeğe geri dönme şansın var.

Boşa tartışmışız senin durumun için...
09 January 2010 23:19
Şimdi 4.2e için priiloader kurucam ama işlemleri yapmadan önce danışmak istedim.
Öncelikle wadmanager ile IOS70-64-v6687 [Patched][FreeTheBug].wad i kuruyoruz alete.
onun üzerine de priiloaderımızı kuruyoruz ve kullanılacak ios olarak ios249'u mu seçiyoruz?
10 January 2010 01:17
Bu sorunun cevabını ben de bekliyorum. Gerçi ben 4.2e'ye 70 i kurmadan direkt priiloader kurmaya calıştım ama doğru mu yaptım emin değilim. Bir de kurulup kurulmadığından emin değilim çünkü ayarlarla ilgili girilecek yeri bulamadım sad smiley
10 January 2010 02:46
4.2 yi biri priiloader kursa da sonuçlarını görsek grinning smiley
10 January 2010 03:20
Ben kurdum işte the finger smiley Ama ne işe yaradı anlamadım. smiling smiley
10 January 2010 09:09
4,2 ye priiloader kuruldugunda gorulecek kotu bir sonuc yok

@bioloog
Ben kurdum işte Ama ne işe yaradı anlamadım demissin
-kurulduguna gore wii yi acarken reset tusuna basip priiloader ekranina giriyorsun
priiloader hic bir sey yapmasa bile orda kurulu olmasi bile yeter yeni wiilere sahip arkadaslarin yani bootmii yi boot2 ye kuramayan arkadaslar
wiiyi acdiklarin da bir suyah ekran veya hata mesaji ile karsilastiklarinda menuye giremediklerinde iste o zaman ne ise yaradigi belli oluyor
preloader\priiloader ile hbc ye ulasabiliniyor programlari direk load ederek acmani sagliyor buda wii yi duzeltmeyi sagliyor
aslinda baya islere de yariyor region ile ilgili ...

@DonkanShinigami kuran cok problemde yok ama
son versiyonda ios 70 de calisiyormu onu bilmiyoruz
bioloog buna cevap verirse iyi olur
settingse girip iosun kacda durdugunu soylerse anlariz
@ryan
senin sordugun soru icin ben cevap veremiyicem cunku o dedigini ben hic yapmadim
ve menunun kullandigi ios70 ile oynamak da istemem dogrusu
10 January 2010 10:09
yüklemek için sabırsızlanıyorum
bir alabilsem cevabımı smiling smiley
10 January 2010 13:29
Sizin için fotoğrafladım, izah etmekten daha kolay oldu benim için smiling smiley

Sizde benim için burada (Settingde) açılışta hangi ayarları yapmam gerektiğini ve neyin daha doğru olması gerektiğini söylerseniz sevinirim.
Ayrıca açılışta her defasında priiloader değilde wiinin kendi menüsünün çıkmasını nasıl ayarlarım?

1 kez düzenlendi. En son 10/01/2010 13:32 tarihinde biologgg tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - 1.jpg (75.6 KB)
| indir - 2.jpg (58.9 KB)
10 January 2010 15:44
arkadas 4.2 ye priiloader kurmus gordugum kadariyla ios70 de de calisiyor sorunsuz bir sekilde
yani 4.2 versiyonda olanlar rahatlikla priiloader kurabilir
@biologgg kullandigin sd kartin kokunde hacks.ini olmasi lazim ayarlari buna kaydediyor
kullandigin karttan hacks.ini yi okuyamiyor olabilir.
nasil bir kart kullaniyorsun
10 January 2010 16:54
Yabancı forumlarda patchli ios70in yüklenmesi gerektiğinden bahsediyor aslında.

Eğer olduğu gibi yüklersem ve çalışmaz ise ios70 ile ne olur? Brick tehlikesi var mı? Sonrada ios 70i patchleyebilir miyim?
10 January 2010 18:04
@dedezade, sorun sanırım halloldu. System_menu şeklinde ayarlanırsa priiloaderden açıyor. Homebrew ile başlatıyorum ben de...
Şimdilik bir sıkıntı yok gibi. Teşekkür ederim.

1 kez düzenlendi. En son 10/01/2010 18:17 tarihinde biologgg tarafından düzenlenmiştir.
10 January 2010 18:16
@dedezade, sorun sanırım halloldu. System_menu şeklinde ayarlanırsa priiloaderden açıyor. Homebrew ile başlatıyorum ben de...
Şimdilik bir sıkıntı yok gibi. Teşekkür ederim.
10 January 2010 18:28
sanirim soruma cevap alamadan ben de yukleyivericem priiloaderi. Sabirsizlaniyorum. Basima bi gelicek var heralde. Neyse.

@biologgg peki sen 70 ile ilgili bisey yapmadan yukledin ve programin kullanacagi ios olarak 7m mi sectin 249 mu?
10 January 2010 19:03
@ryan senin soyledigin preloader icin dogru ama priilodere arkadas kurmus resimde gordugun gibi ios70 de de wii menuyu acmis
yani sen hala nerde takiliyorsun anlamadim
resimde settings de ios70 de duruyor gordugun gibi
10 January 2010 20:03
tamamdır. ben bootmii'yi boot2 ye kurdum. buna güvenerekten bir de priiloader kurup sonuçlarını yazarım ben de grinning smiley
10 January 2010 21:03
4.2E ye priiloader ı kurdum, default ios da sorunsuz çalışıyor gibi, daha yeni kurdum ama sistem menüsünde herhangi bi sorun yok
10 January 2010 22:03
makinam 4.1e

preloader 0.29,triiforce,trucha bug restorer

nasill bir yanlis yaparsamda makinam biricklenir. yoksa simdilik zayif bir ihtimalmi ?
10 January 2010 22:41
Öncelikle v0.3 (r41) kurmayı denedim sisteme.
.app uzantılı bir dosyanın boyutunun 0kb olduğunu ignore veya installation'ı iptal etmek isteyip istemediğimi sordu.
Ben de tırstım ve iptal et dedim. Tekrar denedim yine sonuç aynı olunca v0.2 (r30)'u denedim. Bu sefer oldu ama şöyle oldu; 0kb ile ilgili hatayı yine verdi ama bana sormadı ve direk yükledi. Belki v0.3'de de iptal etmeseydim onu da kurabilirdi. ios70 kullanıyor, sorun yok gibi gözüküyor.
Peki şimdi sistem menu'de bir problem oluştuğunda kullanmak üzere bir yedek almak mı gerekiyor, o yapması gerekeni yapmış mıdır?
10 January 2010 22:42
@ozy_1976

nedemek istoyorsun biraz aciklarsan iyi olur

1 kez düzenlendi. En son 10/01/2010 22:50 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
10 January 2010 22:45
preloader da yedek alma falan yok calisma sistemi soyle wii menu den once boot edildigi icin
bazi semi brick durumlarinda mesela bozuk wad yukleme sonrasi wii menu nun acilmadigi durumlarda priiloader ile hbc ye veya herhangi bir programa ulasarak kurdugunu kaldirmak veya duzeltme yapabilme inkani sagliyor
11 January 2010 00:16
ryan
Öncelikle v0.3 (r41) kurmayı denedim sisteme.
.app uzantılı bir dosyanın boyutunun 0kb olduğunu ignore veya installation'ı iptal etmek isteyip istemediğimi sordu.
Ben de tırstım ve iptal et dedim. Tekrar denedim yine sonuç aynı olunca v0.2 (r30)'u denedim. Bu sefer oldu ama şöyle oldu; 0kb ile ilgili hatayı yine verdi ama bana sormadı ve direk yükledi. Belki v0.3'de de iptal etmeseydim onu da kurabilirdi. ios70 kullanıyor, sorun yok gibi gözüküyor.
Peki şimdi sistem menu'de bir problem oluştuğunda kullanmak üzere bir yedek almak mı gerekiyor, o yapması gerekeni yapmış mıdır?

Yedek için değil. Sadece sistem menusunden önce devreye giriyor. İstersen atlatabiliyorsun, istersen her defasında priiloader ile başlayabiliyorsun.
11 January 2010 08:35
anladım
system menusune ilişkin birşeyleri yedekleyip sonra bir problem olduğunde geri yükleyebileceğimiz bir program sanmıştım.

Bu akşam v0.3ü yüklemeyi denicem. o hatayı verdiğinde yine de yükle dicem. bakalım ne olacak.
öncesinde kurduğum versiyonu kaldırmalı mıyım yoksa üzerine yenisini kurar mı?
11 January 2010 09:49
uzerine kurabilirsin
17 January 2010 22:43
wiiyi açtığımda preloader sayfası açılıyoer ama kumandalı görmüyor bir türlü geçemiyorum ne yapmalıyım.
17 January 2010 22:58
VOLLEYBJK
wiiyi açtığımda preloader sayfası açılıyoer ama kumandalı görmüyor bir türlü geçemiyorum ne yapmalıyım.

senin wii kurtuldu mu? yoksa preloader önceden mi yüklüydü?
17 January 2010 23:17
yeni cihaz almıştım
17 January 2010 23:28
Burası daha uygunmuş....

priiloader son sürüm (0.32 veya üstü) ise 15 saniye bekledikten sonra reset tuşuna bas menü açılır...

son sürümlerden biri değil ise gc controller'la menüye geçebilirsin ancak. sirkeciden 20-25 tl'ye temin edebilirsin yan sanayisini.

ha bu arada ne oldu brick olan wii'nin durumu? bu wii yeni herhalde?

ps: bu arada aranızda preloader yüklemiş olup ta gc controller'ı olmayanlar aynı problemle karşılaşmamak için crazy intro kullanabilir... wiimote'ların senkronize olmaması durumunda reset tuşuna basıp menüye geçebilme özelliği neredeyse 1 senedir crazy intro içinde var. problem hiç bir homebrew programın wiimote'un ilk senkronizasyonu yapamamasından kaynaklanıyor bu arada.

1 kez düzenlendi. En son 17/01/2010 23:33 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
17 January 2010 23:39
@wiicrazy
problem hiç bir homebrew programın wiimote'un ilk senkronizasyonu yapamamasından kaynaklanıyor bu arada.

aga bunu niye once soylemedin
arkadasla ugrasiyoruz kac zamandir bi turlu olmadi
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 51
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!