Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PRELOADER KURULUM REHBERI

Gönderen dedezade 
Re: PRELOADER KURULUM REHBERI
05 February 2010 14:25
kurmadigina eminmisin wii de reset tusuna basili tutarak konsolu ac bakalim priiloader cikicakmi

05 February 2010 18:05
Yine denedim Bu sefer + tuşu ile B tuşuna beraber basınca ıos70 kurdu güzelde çalışıyor Teşekkürler dedezade
19 February 2010 18:40
Hepsini okuma fırsatı bulamadım yazılarda belirtilmemişse bir ekliyim priiloader ın 4.1 ve 4.2 dışında versiyonlar için hacks.ini dosyası bulunmamaktadır. Yani priiloader asıl işe yarayan kısmı olan hack leme bölümleri bu versiyonlar dışında kullanılamıyor. Ama priiloader v0.3b sürümü, versiyon 2.0 dan yüksek menulerin hepsinde yüklenebiliyor ama hacks.ini çalışmıyor. Buna rağmen güvenlik için bu diğer versiyonlarda da kullanılabilir. Ben 3.3 te kurdum çalıştı bi sorun olmadı, sneek i direk açması için kullanıyorum şu anda ve en azından o malum banner vs. brick leri için daha güvenli hala geldi...

rehberde göremedim belkide dedezade beta sürümü olduğu için, link vermek istememiştir. İlgibi yeni beta versiyonun linki;
[priiloader.googlecode.com]

Not: Bu tarz sistem menu leri yama işlemleri brick riskler içerir bootmii as boot2 olmadan denenmesi tavsiye edilmez ve sorumluluk yükleyene aittir. benden hatırlatması grinning smiley

4 kez düzenlendi. En son 19/02/2010 18:48 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
19 February 2010 20:59
@wiiZoneVoyager
en son versiyonun linki rehberin en basinda var r48 olan simdi de r51 cikmis bunuda yukleyip kullandiktan sonra ekliyicem. hacks.ini 3.2,4.2 ve 4.1 icin mevcut rehberde ,diger versiyonlar icin hacks.ini olmadigindan ayrica riskli bir islem yapilmamasi icin diger versiyonlar icin ozellikle bir sey belirtmedim.
19 February 2010 22:07
@dedezade kusura bakma çok arıntılı bakmadım bulamadım orda 0.2 versiyonlarını görmüştüm o yüzden link verdim. Diğer kısmına gelince 2.0 dan büyük versiyonlarında yüklendiği sürece, 3.2,4.2 ve 4.1 versiyonlarıdaki yüklenme riskinden daha riskli değil(System menu>2.0 destekli olarak tasarlanmış bu v0.3b sürümü). Sadece hacks.ini desteği yok ama güvenlik için kullanılabilir, azınlıkta benim gibi bi kaç kişi varsa menu update etmeden kullanabilir diye yazdım. ok thumbs up ... grinning smiley
19 February 2010 22:27
Priiloader'ı bootmii@boot2'siz wii'nize bu kadar sık yükleyip kaldırmayın derim. aman ha meme falan yapar. bir iki brick vakası okudum priiloader ile ilgili hali hazırda... dikkat... beta versiyonlarının boot2@bootmii yüklü vatandaşların ciddi kullanımından geçmesi lazım güvenli olabilmesi için... preloader için crediar 3-4 ayda bir yeni versiyon çıkarıyordu ama hiç brick vakası yaşanmadı.. priiloader'ı yapanlar zırt pırt yeni versiyon çıkarıyor... o Daco denen şerefsize de kılım zaten... neyse...
19 February 2010 22:34
@wiicrazy haklısın o yüzden not kısmında uyardım ben de denerken 3.5 attım zaten bootmii as boot2 yok grinning smiley Bende kafadan yapmdaım zaten bu version uyumluluğunu daco ya sorup kurdum da...

Dediğin gibi biliyorum özellikle ilk sürümünde baya system menu boot hatası alma olayını duydum bende... Zaten sneekte ki hata da ordan geliyor...

Diğer olayıda sormuyorum zaten vardır bir sebebin... smileys with beer

1 kez düzenlendi. En son 19/02/2010 22:36 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
19 February 2010 22:48
@wiiZone : benim lafım daha çok dedezade'ye, zırt pırt yeni versiyonunu yüklüyor smiling smiley Herife kıl olmamın sebebi ise arada sırada gbatemp'te yazdığı saçma sapan yazılar ve tavrı... ha o açıdan crediar'ı da sevmem orası ayrı.
19 February 2010 22:56
aha nah suraya yaziyorum bir daha da priiloader moder kurmuyorum biiittiii daha yok...
19 February 2010 22:59
@WiiCrazy : ok, got it thumbs up.. grinning smiley
@dedezade: lol grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 19/02/2010 23:00 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
19 February 2010 23:00
yok kur smiling smiley ben o anlamda söylemedim. yav ne söylesek alınıyorsunuz yahu.
19 February 2010 23:20
yok aga alinmadim isin espirisi ,priiloader en zirtpirt kurulmasi systeme zarar verebilir dedin, ben fazla ustune dusmuyordum bunun, her cikan veriyonu kurdum ama bunun zararli olabilecegini dusunmuyordum ,kurmaktaki amacimda denemeden bir seyi paylasmamak icin yani kamu hizmeti...
20 February 2010 00:14
şöyle diyeyim elemanlar ateşli, durmadan yeni versiyon yayınlıyorlar. dop-ios mod'da gördük bir ara ios'ları çöp eden bir versiyon yayınladılar. allahtan menü ios'unu bozmadı kullananların. preloader/priiloader ise bootmii@boot2'si olmayanlar için açılışta ilk açılacak program olduğu için risk bölgesinde özellikle yeni sürümleri itibariyle... kızım sana söylüyorum gelinim sen anla şeklinde söylüyorum bunu zira bu sefer de bu tip brick'e karşı uygulamaları millet yüklemiyor ve sonunda hüsrana uğruyor...

neyse, sürekli bir versiyon geriden takip etmek gerekiyor bu tip uygulamaları.
26 February 2010 10:04
dedezade
4.2 versiyonda herhangi bir update tum cioslari sileceginden preloader da system menu hacks ayarlarinda bu update e engel olmak icin bazi ayarlar var sen bunlari gene ayni yerden kaldirabilirsin yani senin su an herhangi bir problemin yok
neden preloadere yeniden kurmaya calisiyorsun

Dedezade preloader değil ama rehberdeki priiloader un yeni versiyonunu 4.2 e wiiye kurdum.wiimote ile priiloader menulere girip cıkabiliyorum.Menuye girince ios 70 yazıyor ve ana menuyede dönebiliyorum.Preloader ile priiolader farklı şeyler galiba.Rehber super olmuş ama anlamadığım bişeyler var.System menu hack ayarlarını nasıl yapıcaz onu anlatırmısın.Update e engel olmak ve brick meselesini kafamdan silmek istiyorum.
26 February 2010 19:43
adi ustunde priiloader da iken system menu hack ayarlarina girdiginde disk ile ilgili ayarlari enable yapacaksin,orda bir cok ayar var hangisini istersen degistirebilirsin,sanirim wii settingse girmene de engel olan bir ayar var,evet preloader in 4.2 ye destegi yoktu.
01 March 2010 00:45
Selam;
Geçen hafta Siyah Wii'lerden aldım (4.1e) ve bugün softmod işlemini sayenizde yaptım. Rehberlerde bulunan 1,2,3 ve 4. adımları harfiyen uyguladım ve herhangi bir sorun yaşamadım. 5. Adımda priiloader kurulumunu rehberde yazdığı gibi yaptım (Priiloader_v0_3b) ama reset butonuna basınca normal wii menu geliyor. Makineyi kapatıp açtığımda ise kart takılıysa hiçbirşey gelmiyor ekrana simsiyah bekliyor öylece (reset tuşuna basmak bir işe yaramıyor) ama kartı çıkartıp açarsam normal açılış oluyor. Anlıyacağınız priiloader ekranını henüz hiç göremedim. Priiloader kurmadan başka birşeyde kurmaya tırsıyorum. Sizce sorun neden kaynaklanıyordur.
01 March 2010 02:50
priiloader kurulmamis gibi geldi bana cunku kart takili olsun olmasin eger kurulu ise reset tusuna basili tutup wii yi actiginda priiloader ekraninin gelmesi lazim veya wii acikken reset tusuna basili tuttugunda priiloader acilir.bence sen yeniden yukle.sd kartin takili olup olmamasi priiloaderen acilisini etkilemez,sd kartta hacks.ini yoksa veya bunu karttan okuyamiyorsa priiloader icinde ayar yapamazsin,gerci bu yeni surumlerde bu sorunda ortadan kalkti diye biliyorum.
01 March 2010 05:46
dedezate çok teşekkürler. Aslında başarıyla kurulmuş ama benim dikkatsizliğim. Söylediğin gibi açarken reset tuşuna basılı tutunca veya açıldıktan sonra resert tuşuna belli bir süre basılı tutunca ekran geldi. Forumda emeği geçen, hiç yorulmadan tüm sorulara sabırlıca cevap veren herkese çok teşekkürler. Son zamanlarda gördüğüm en iyi forumlardansınız smiling smiley
01 March 2010 11:58
Yaa ben ilk acemilik dönemlerinde önce bootmii yi boot2 olarak kurmuştum ama açılışta direkt wii'nin menüsü yerine bootmii menüsü geldiği için sıkılıp bootmii'yi ios olarak kurmuştum. Sonrasında da üzerine homwbrew channel, helmes ios, usb loader vs. vs. kurdum tabi. Şimdi bootmii'yi boot2 olarak tekrar kurmak mantıklı mı acaba? Mantıklıysa bunu kurmak için öncelikle bootmii as ios'u silmem gerekir mi?
01 March 2010 12:18
@sepulfy : hayır bootmii ios'u silmene gerek yok. bootmii boot2'yi kaldırmakla büyük hata etmişin... o meret %99 brick koruması sağlıyor. açılışta bootmii menüsünün gelmesi olayını bootmii configuration editor ismindeki bir homebrew programla ayarlayabiliyorsun.
01 March 2010 12:57
Kurduğum Helmes Ios, Homebrew Channel, USB Loader ve kanallara herhangi bir etkisi olmaz değil mi bu işlemin?

Yapmam gereken tek şeyin bootmii@boot2 olarak kurmak olduğunu söylüyorsun. Akşama boot2 olarak kurayım en iyisi. Menüm 3.4U versiyonu bu arada, ilgisi olmasa da belirteyim dedim smiling smiley.
01 March 2010 13:21
Yok hiçbiri ile bir ilgisi alakası olmaz.
26 March 2010 16:10
softmodlu 4.2E Wii kullanıyorum preloader yüklemelimiyim?açıkçası bu rehberdeki bazı yorumlardan dolayı çekiniyorum
26 March 2010 16:31
priiloader yuklersen iyi olur,boot2 ye kurulu bootmiin yoksa ve wad kurulumu yapiyorsan kurman gerekir,yanlis veya bozuk wad yuklemelerinden dolayi wii menu acilmayabilir.yorumlar preloader icindi rehberde priiloader paylasiliyor, kurman da bir sakinca yok.
01 April 2010 10:39
Preloader'i kurdum ancak konsolu açtığımda direkt oralak Preloader açılıyor yani dediğiniz gibi resete basınca değil acaba ayarlardan mı değiştireceğiz(biraz saçma oldu cümle ama inş. anlaşılmıştır)grinning smiley
01 April 2010 12:05
evet ayarlardan degistiriceksin wii menuye donecek sekilde ayar yapacaksin
02 April 2010 14:48
autoboot'u system menu'ye onun altındakini autoboot'a yönlendiriyorum ancak ara sıra wii açılırken veya wii menu'ye dönerken preloader'i açıyor ne yapacağımı anlayamadım...
02 April 2010 15:30
autoboot'u da , return to'yu da system menu yap... nerdeyse 1 senedir kullanıyorum söylediğin şeyle hiç karşılaşmadım bu arada.
02 April 2010 16:41
@e.yucesoy priiloaderen hangi versiyonu yuklu eger eski versiyonu yuklu ise hacks.ini yi okuyamiyor olabilir ama yeni versiyonlar da boyle bir sorun olmuyor.
02 April 2010 18:01
Kusura bakmayın benim beceriksizliğimden olmuşsmiling smiley şimdi 0.3'ü kurdum bir sorun yok.. Teşekkür ederim WiiCrazy ve dedezade.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!