Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
07 January 2010 21:21
wadlarla ugrasacaksan kanal kuracaksan yani kur
priiloader i kurdugun gibi sistemden kaldirabiliyorsunda
mesela wad kuracagin zaman preloadere kur sonra da sistemden kaldir yanliz bu dedigim 4.2 icin 4.0 veya 4.1 deysen preloadere kur zaten

1 kez düzenlendi. En son 07/01/2010 21:23 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

07 January 2010 21:26
wad dediğiniz kanal herhalde :/ ilk oyunların tadını çıkartmak istiyorum. 3 yıldır wii sports oynuyorum xD kanal kurmadan da usb loader çalışıyor sanırım hbc üzerinden, bu durumda preloader kurmama gerek var mı??
07 January 2010 21:28
dedezade ne yaptın smiling smiley
ben bir defa kurarken dikkat edin diyorum sen yükle yükle kaldır diyorsun smiling smiley
Düzgün bir şekilde yüklersen zaten kaldırma niye kaldırıyorsun smiling smiley

@Donkan : Hocam sen de öyle bir soru sormuşsun ki, bak yanıtım şöyle olacak... Yazı tura attım, tura geldi... kur...

1 kez düzenlendi. En son 07/01/2010 21:31 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
07 January 2010 21:33
yav aga ben yukle yukle kaldir demedim oylemi dedim bi kereye mahsus dedim
yani kursun kuracagi kanallari da kursun sonra isterse kaldirsin manasinda soledim
tamam aha daha da bi sey demem nah suraya yazdim..eye rolling smiley
07 January 2010 21:37
Niye alınıyosun canım, ben bardağın boş tarafını görürüm hep beni de böyle kabul edin :p
07 January 2010 21:41
yok aga alinmadim insanlara yardim edelim derken kas goz cikartmayalim sen dogrusunu yapiyorsun
tuhhh lafimizi yedik iyimi aha gene yazdim...
09 January 2010 13:51
benim sistemim 4.2E
WiiCrazy
**** 4.0 ve 4.1 VE ALTI İÇİN ****
İşlem bittiğinde homebrew channel'e geri döneceksiniz, tekrar TBR programını çalıştırın. Aynı işlemleri bu sefer ilk seçim yaptığınız yerde IOS 15'i seçerek, ikinci kısımda da IOS 36'yı seçerek yapın.. İlk işlem IOS 15'i yamama idi, bu işlem de IOS 36'yı yamamak oluyor. Yama seçenekleri daha fazla burada, yes/no şeklinde sorulan tüm yamalara yes'i seçerek cevap verin.
4.2 için 4.1 adımlarını izle demişsiniz.bende 4.2'deki TBR 1.1 indirdim ve bu yere kadar geldim.ama ios 15'i seçtiğimde:

hatasını veriyor.Bide ben ios15'e birşeyler yaptık ya şimdi ben wii'yi kapatsam olurmu?yani brick falan olmaz dimi?çünkü bende preloader ve bootmii yüklü değilde

1 kez düzenlendi. En son 09/01/2010 13:55 tarihinde forumber tarafından düzenlenmiştir.
09 January 2010 14:13
konuda tbrmod programi var birde onunla dene ama adimlara en bastan basla
birsey olmaz
09 January 2010 14:52
saolun yaptım ama tek sorunum HBC ters.HBC'yi açtığımda ters oluyor.
ios36 v13.23
1.0.6
HBC'de bunlar yazıyor.
nasıl düzeltebilirim.
09 January 2010 14:58
hbc yi tekrar kur duzelir
10 January 2010 02:39
4.2 versiyonundayım grinning smiley internet olmadığı için offline olarak yaptım grinning smiley topladığım dosyaları paylaşayım dedim, buyrun link: [illegal dosyalara link silindi]

Arşivi açtıktan sonra klasörün içinden 4 adet wad dosyası çıkacak, bunları SD kartınızın kök dosyasına atın. 3 tanesi TBRMOD için 1 tanesi de Custom IOS Installer (v38 rev 14) için.

Edit: IOS wad'larına link vermek yasak (WiiCrazy)

1 kez düzenlendi. En son 10/01/2010 08:34 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
14 January 2010 21:29
@wiicrazy
hem 4.1 hem 4.2 icin verdigin ofline kurulum icin gerekli dosyalar problemsiz calisiyor kuran arkadaslarin yazmasini bekledim ama yazmadilar
iki uc kullaniciyla beraber yaptik adimlari herhangi bir problem yasanmadi bilgin olsun
15 January 2010 11:38
merhaba;4.2u versiyon icin 4.2 rehberlerini kullansak yeterli olur mu?
15 January 2010 12:01
VOLLEYBJK
merhaba;4.2u versiyon icin 4.2 rehberlerini kullansak yeterli olur mu?

Bölge bağımlı olsaydı zaten ayırır ilgili yerlerinde bunu not ederdik. Yani evet yeterli olur. Olur da yarın birisi gelir "elimde NTSC-J wii var bu rehberleri kullanabilir miyim" derse eğer ona da evet.
15 January 2010 15:20
offline yukleme yapabilmek icin DonkanShinigami verdigi dosyalara nasil ulasirim. uydunet kullaniyorum cihazi baglamak neredeyse imkansiz yardimlarinizi bekliyorum. (bu siteyi kuranlarin cepleri para doldun insallah.cihazim ntsc diye atacaktim az kalsin)
15 January 2010 15:41
VOLLEYBJK
offline yukleme yapabilmek icin DonkanShinigami verdigi dosyalara nasil ulasirim. uydunet kullaniyorum cihazi baglamak neredeyse imkansiz yardimlarinizi bekliyorum. (bu siteyi kuranlarin cepleri para doldun insallah.cihazim ntsc diye atacaktim az kalsin)

Cevap veriyorum : DonkanShinigami'ye pm atarak smiling smiley Veya bu başlık altında birazcık yukarıda NUSD ile dosyaların nasıl indirileceğini anlatmıştım o şekilde de ulaşabilirsin dosyalara.

ps: İlgili yasak, sitenin yasalara uygun kalması için bu arada.
15 January 2010 15:46
çok özür diliyorum Cep telefonundan baglanıyorum nete. Bu yüzden gormedim herhalde. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
15 January 2010 16:29
Uydunet konusunda emin değilim ama mantıken, Uydunet modemi bilgisayarına bağlı ise, ethernet girişine bir kablosuz modem bağlayabilirsin, bu kablosuz modemini de Wii için yapılandırabilirsin.

Dediğim gibi uydunet kullanmıyorum sadece mantık yürütüyorum.

Edit: Kablosuz Uydunet modemleri de varmış onları da kullanabilirsin.

1 kez düzenlendi. En son 15/01/2010 16:32 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
15 January 2010 16:52
konu netten acilmisken laptop kullananlar normal modemi wifi olarak kullanabilecegi bir program var
programi laptop a kurdugunuz zaman laptopu kablosuz modem gibi kullanabiliyorsunuz boylece wii de veya telefonda internet e baglanabiliyorsunuz
programin adi VirtualRouter di sanirim
16 January 2010 09:56
4.2 Wii için internet bağlantısız CIOS kurulumu şuan için mümkün mü acaba ?

Sanırım ilerleyen sayfalarda 4.2 için wad dosyaları verilmiş ama WiiCrazy sanırım 4.2 için olan dosyalar bu demiş. Emin olamadım denemeye.

Ayrıca net bağlantısını bekle derseniz öyle deneyim hiç bu hazır CIOS denemesi yapmadan. Çünkü LAN Adaptorüm Pzt ve en geç salı günü elimde olacak.

Ekleme:

Pardon ya. Benim Wii sürümü 4.1 imiş. Mecburen LAN Adaptorü bekleyeceğim. Eski versiyonda hack işlemi yapmak istemiyorum açıkcası çünkü 4.2 kurarsam herşey gidecek.

1 kez düzenlendi. En son 16/01/2010 10:01 tarihinde Affliction tarafından düzenlenmiştir.
16 January 2010 11:33
@Affliction
arkadasim 4.1 oturmus bir versiyon update etmeye karsi da onlemler var zaten 4.1 kullanicisi olarak update etme derim
4.1 deyken kurulum yap ve kullan tabiki bu bir tavsiye
16 January 2010 11:46
dedezade
@Affliction
arkadasim 4.1 oturmus bir versiyon update etmeye karsi da onlemler var zaten 4.1 kullanicisi olarak update etme derim
4.1 deyken kurulum yap ve kullan tabiki bu bir tavsiye

Wii olayında eskiyim ama Wii'de hack konusunda yeniyim.

4.2'ye geçmemde ki neden Wii güncel versiyonda kalsın diyeydi ama bunun bir önemi yok diyorsun sanırım ? Yani ben yine 4.1'de online oyunumu oynayabileceksem, USB HDD'den son çıkan bütün oyunları açabileceksem (New Super Mario Bros Wii vb.) o zaman 4.1'de hack olaylarına sıcak bakabilirim. Hatta bugün bile geçebilirim 4.1'de hack olayına.

Ne diyorsun bana ? Gazı verirsen geçicem gibi.

Haaa birde ilerde misal 4.3, 4.5 yada ne bileyim 5.0 gibi Wii güncellemeleri çıkarsa yinede bu üste saydığım olaylara sorunsuz devam edebilirmiyim ? Yani gerekmedikçe 4.1'den üst versiyona geçmek istemiyorum kısacası...
16 January 2010 11:49
arkadasim su an icin 3.2 versiyonda bile kalan arkadaslar var her oyunu oynuyorlar yani
4.1 guzel versiyon kur kuracagini ve basla oynamaya
16 January 2010 11:56
Hmmm anladım.

Eve gidince kurayım o zaman.

Bilgilendirme için teşekkürler. smiling smiley
16 January 2010 14:40
Wii'nin seri numarası nedir? Wii'nin alrında serial LEH veye LU diye başlayan tüm satırı yazar mısın?
16 January 2010 14:45
tuzruhu
Wii'nin seri numarası nedir? Wii'nin alrında serial LEH veye LU diye başlayan tüm satırı yazar mısın?

LEH50091653 yazıyor dostum ?
16 January 2010 19:12
Affliction,

Senin Wii sanırım siyah olanlardan. yada yeni üretim. Boardı d3-2 çünkü. Ona bootmii yükleyemezsin. Ancak IOS olarak yükleyip nand yedeğini alabilirsin. Ondan sonra preloader yüklemelisin. Yoksa Wii'ye bye bye diyebilirsin.
16 January 2010 19:44
Wii siyah model bendeki PAL konsol. Şuan üzerinde ki sistem versiyonu 4.1

Açıkcası nand yedek alımını ve preloader yüklemek zorunda olduğumu bilmiyordum.

HBC için bugün 2 GB'lık SD Sandisk Wii Gaming modelinden aldım tabi aynı zamanda Card Reader'da.

Ben önce HBC olayını yapıp daha sonra softmod olayına geçip rahat ediceğimi sanıyordum (ki) dediğin nand yedeği ve preloader olayı canımı sıktı acayip. Kafama takarım şimdi bunu huzursuz oldum valla. confused smiley
17 January 2010 20:09
wii crazy IOS38-64-3610.wad kok dizinine koymalisiniz demissinde bunu nerden bulcaz biz bi link fln koyabilir misin?
17 January 2010 20:40
nusd adli programi indirip kendin o program ile indiriceksin pc ne
burdan wad uzantili dosyalara link vermek yasak
aslinda IOS38-64-3610.wad bu sekilde google da aratirsan da bulabilirsin
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!