Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
02 October 2009 19:04
  1. Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu

2. Baloncuk problemini çözme / Program çalıştırma

3. BootMii ile nasıl yedek alınır?

Bu üstteki konuları henüz okumadıysanız şimdi okuyun, zira orada yazanları okumuş ve uygulamış olduğunuzu varsayıyorum.

Konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki bölümü okuyun, geyiğe gerek yok diyorsanız bu bölümü atlayın ve doğrudan rehberlere gidin. Sadece menünüzün versiyonuna ait rehberi kullanın, 3.2 ve 3.3 menüde iseniz işlemler oldukça basit, diğer menü versiyonları için biraz çetrefilli. Rehberleri kullanabilmek için wii'nizde internet bağlantısına ihtiyacınız var.
İnternet bağlantınız yok ise ilgili IOS'ları indirmeniz yahut bir şekilde edinmeniz gerekiyor. IOS'ları indirmek için NUSD isimli
programı kullanabilirsiniz.

Cios kurulum rehberlerinden birini uygulamadan önce oluşabilecek brick vesaire gibi olumsuz durumlar için sorumluluk kabul etmediğimi, tamamen kendi sorumluluğunuzda bu işlemleri yapmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

**** GEYİK BÖLÜMÜ ****
Öncelikle custom ios nedir onu bir açalım. Wii'nin iki adet işlemcisi var, bunlardan biri Power PC işlemci ve oyunların vesaire genel anlamda wii'de çalıştırılan her şeyi bu işlemci çalıştırıyor. Wii'nin bir diğer işlemcisi de ARM tipinde ve bu işlemci daha çok wii'nin çevre birimlerine (sd/usb/wifi/dvd sürücü vesaire) erişme, güvenliğini sağlama, arka planda yapılacaklarla ilgilenme gibi işlevleri yürütüyor.

Hacker'lar wii'nin Power pc tipinde olan işlemcisine Holywood diğer ARM tipinde olan işlemcisine ise Starlet diyorlar.

Şimdi 1 nolu rehberde homebrew channel'in kurulum programını çalıştırabilmek için bir exploit'e ihtiyacımız oldu, orada bannerbomb exploit'ini kullanmıştık. Bannerbomb exploit'i wii'nin power pc işlemcisi üzerinde kod çalıştırmamızı sağlayan bir exploit. Yani wii üzerinde at oynatmamızı sağlamıyor aslında. Wii üzerinde tam olarak at oynatabilmek için ARM işlemcisi üzerinde de istediğimiz programı çalıştırabiliyor olmamız gerekir.

Evet dönelim cios'a. Wii üzerinde yüklü bulunan pek çok IOS bulunmakta, IOS'lar bu bahsettiğim ARM işlemcisi üzerinde çalışan ve her bir donanım parçası için birer modül içeren bir nevi işletim sistemi paketi gibi bir şey. Bunların içerisinde dvd ile ilgili işler yapan, güvenlik ile ilgili işler yapan, usb'yi kontrol eden vesaire bir çok modül bulunmakta. Custom IOS denen şey ise bu modüllerin değiştirilmiş veya tamamen yenilerinin eklenmiş hallerinin paketlenmesinden ibaret.

Wii'nin dahili hafızasına bir şeyler yüklemek konusunda çok ciddi bir engelimiz var. Bu da normal şartlar altında sistemin sadece nintendo tarafından imzalanmış içeriğin yüklenmesine izin vermesi şeklinde. Bu engelleri aşmak için hacker'ların (Twiizers'ın) kullandığı değişik yöntemler var. Bizim de değişik programlarla kontrolümüzde olan açıklar mevcut pek tabii ki. Bunlardan en bilineni trucha açığı mesela. Bu açığa sahip ios'ları kullanarak wii'nin hafızasına sahte imzalarla bir şeyler yüklememiz mümkün.

Geyiğin neticesine gelirsek, custom ios yükleyebilmek için trucha açığı bulunan bir ios'umuzun olması yahut başka bir açıkla bu özelliği edinebilmemiz gerekiyor.

**** GEYİK BÖLÜMÜ ****

Önemli : Homebrew channel'in 1.0.5 ve üst versiyonları trucha yamalı bir IOS 36 (3.X menüler için) ya da IOS 61 (4.X menüler için) tespit ettiğinde tersyüz oluyor. Homebrew channel'i işlemlerden sonra yeniden kurmak bu problemi giderecektir.

Dop Ios : indirin

**** 3.2-3.3 VE DAHA ALTI MENÜ İÇİN ****

Gereken dosyalar :

1. Custom IOS R14 Installer

İşler 3.2 ve 3.3 için oldukça kolay, homebrew programlar tarafından kullanılan IOS 36 bu sistemlerde trucha açığını içerdiğinden dolayı cios installer programını homebrew channel içerisinden çalıştırmanız ve cios kurulumunu yapmanız yeterli.

• 1 nolu Custom IOS R14 installer'i sd kartınıza homebrew channel içerisinden çalıştırılabilecek şekilde açın.

• Cios Rev14 installer programını homebrew channel içerisinden çalıştırın. İlk aşamada sizden kurulumda kullanılacak ios'u seçmeniz istenecek, IOS 36'yı seçin. Sonraki adımda network installation mı yoksa wad installation mı yapacağınızı soracak. Network installation seçip devam edin. Bir kaç dakika içinde cios 249 kurulumu da tamamlanmış olacak. Bu aşamada wii'nizde internet bağlantınızın olması gerekiyor. Internet bağlantınız yoksa IOS 38'in ilgili versiyonunu (IOS38-64-3867.wad) bulup sd kartın kök dizinine koymanız ve wad installation seçerek devam etmeniz lazım.

**** 3.4 MENÜ İÇİN ****

4.0 ve 4.1 için olan rehberi kullanabilirsiniz, eski yöntem boot2v4 yüklü wii'lerde (LU64+ (NTSC), LEH250+ (Avrupa) ya da LAH113+.) brick'e sebep olabileceği için kaldırdım bu rehberi.

**** 4.0 ve 4.1 VE ALTI İÇİN ****

Gereken dosyalar :
  1. Trucha Bug Restorer MOD

2. Custom IOS R14 Installer

• 1 no'lu Trucha Bug Restorer programını sd kartınızın içerisinden Homebrew channel ile çalıştırılabilecek şekilde açın.

• Programı homebrew channel içerisinden çalıştırın, "Select which IOS to load" kısmından IOS 36'yı seçin.

• Programın disclaimer'ı gözükecek, peşinden wiimote üstündeki 1 tuşuna basın.

• Çıkan menüden "Downgrade IOS 15"'i seçin, IOS 15 wad'ını nereden alacağınızı soracak, "Download IOS from NUS"'u seçin. Seçimi bitirdiğinizde download işlemi başlayacak. Bunun için wii'nizde internet bağlantısının olması gerekiyor. Program istedikçe A tuşuna basarak işleme devam edin.

• İşlem bittiğinde homebrew channel'e geri döneceksiniz, tekrar TBR programını çalıştırın. Aynı işlemleri bu sefer ilk seçim yaptığınız yerde IOS 15'i seçerek, ikinci kısımda da IOS 36'yı seçerek yapın.. İlk işlem IOS 15'i yamama idi, bu işlem de IOS 36'yı yamamak oluyor. Yama seçenekleri daha fazla burada, yes/no şeklinde sorulan tüm yamalara yes'i seçerek cevap verin.

• Son olarak IOS 15'i bütün işlemlerden önceki haline getirmek için programı IOS 36'yı kullanacak şekilde açın, IOS 36 menüye girip Restore IOS 15'i seçin...

• İşlem bitti, IOS 36'mız artık kısıtlamalardan kurtulmuş oldu.

• 2 nolu Custom IOS R14 installer'i sd kartınıza homebrew channel içerisinden çalıştırılabilecek şekilde açın.

• Cios Rev14 installer programını homebrew channel içerisinden çalıştırın. İlk aşamada sizden kurulumda kullanılacak ios'u seçmeniz istenecek, IOS 36'yı seçin. Sonraki adımda network installation mı yoksa wad installation mı yapacağınızı soracak. Network installation seçip devam edin. Bir kaç dakika içinde cios 249 kurulumu da tamamlanmış olacak. Bu aşamada wii'nizde internet bağlantınızın olması gerekiyor. Internet bağlantınız yoksa IOS 38'in ilgili versiyonunu (IOS38-64-3867.wad) bulup sd kartın kök dizinine koymanız ve wad installation seçerek devam etmeniz lazım.

Trucha Bug Restorer programının kullanımı ile ilgili bir video

**** 4.2 İÇİN **** (Evet D3-2 sürücüsüne sahip yeni siyah/beyaz wii'lerde kullanılabilir)

Gereken dosyalar :
  1. Trucha Bug Restorer MOD

2. Any title deleter

3. Custom IOS R14 Installer

• 1 nolu Trucha Bug Restorer MOD'un içinde bulunduğu arşivi olduğu gibi sd kartınıza açın.

• 4.0 ve 4.1 için olan rehberdeki işlemleri 'İşlem bitti, IOS 36'mız artık kısıtlamalardan kurtulmuş oldu.' yazısını görene kadar uygulayın...

• IOS 36'yı başarı ile yamadıysanız işleme devam edebilirsiniz.

• 2 nolu Any title deleter programının içinde bulunduğu arşivi sd kartınıza açın.

• Homebrew channel içerisinden Any title deleter programını çalıştırın.

• System Titles'ı seçip A tuşuna basın, IOS 222, 223, 249 ve 250'yi her birini seçip bir defa seçim bir defa onaylama üzere iki kere A tuşuna basarak silin. Bu ios'ları siliyoruz çünkü resmi nintendo güncellemesi yapılmış bir makinede bu ios'lar bloklama amaçlı olarak nintendo'nun yüklediği versiyonlar:

• Son dosya olan Custom IOS R14 installer'i sd kartınıza homebrew channel içerisinden çalıştırılabilecek şekilde açın.

• Cios Rev14 installer programını homebrew channel içerisinden çalıştırın. İlk aşamada sizden kurulumda kullanılacak ios'u seçmeniz istenecek, IOS 36'yı seçin. Sonraki adımda network installation mı yoksa wad installation mı yapacağınızı soracak. Network installation seçip devam edin. Bir kaç dakika içinde cios 249 kurulumu da tamamlanmış olacak. Bu aşamada wii'nizde internet bağlantınızın olması gerekiyor. Internet bağlantınız yoksa IOS 38'in ilgili versiyonunu (IOS38-64-3867.wad) bulup sd kartın kök dizinine koymanız ve wad installation seçerek devam etmeniz lazım. Aşağıda tüm gereken ios'ların offline kurulum için indirilmesi ile ilgili ufak bir rehber var.

Offline kurulum için gerekli wad'ları üç şekilde indirmek mümkün. İndirdiğiniz wad'ları uygun isimlerle sd kartın kök klasörüne kopyalamanız ve TBRMOD / Cios Rev 14 installer içinde de ilgili yerlerde NUS/Network seçeneği yerine WAD seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

NUSD programını indirmek için şuraya bakın : [wiibrew.org]

1. Google'dan dosya isimlerini aratıp bulabilirsiniz,
IOS 15 v257 (IOS15-64-v257.wad)
IOS 15 v523 (IOS15-64-v523.wad)
IOS 36 v3351 (IOS36-64-v3351.wad)
IOS 38 v3867 (IOS38-64-v3867.wad)

2. NUSD programı ile manuel olarak,

programdaki ilk iki kutucuğa her bir ios için sırasıyla yazılacaklar aşağıdaki şekilde...
000000010000000F v257
000000010000000F v523
0000000100000024 v3351
0000000100000026 v3867

örneğin ilki için,

Program altında bir klasör, onun da altında indirilen içerik ve son olarak da paketlenmiş bir wad dosyası olacak... İsmi 1. maddede söylediğim şekilde yapmanız gerekiyor.

3. NUSD programı ile script kullanarak,

bu mesaja attach ettiğim *.nus uzantılı dosyayı NUSD programındaki extras butonuna basıp Load NUS Script seçeneği ile seçin ve download etmeye başlasın, sonra üstte isimlerini verdiğim (isimlerini 1. maddede söylediğim şekilde değiştirmeniz gerekiyor) wad dosyalarını toplayabilirsiniz programın oluşturduğu klasörlerden... Önce Pack Wad yazan yerin yanındaki kutucuğu işaretlemeniz lazım...

ekran görüntüsü şu şekilde,

ps: NUSD programını yine bu mesaja ekledim. Programı kullanabilmek için sisteminizde en azından .Net 2.0 olması gerekiyor.

15 kez düzenlendi. En son 29/03/2010 19:56 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - HACK.NUS (90 bytes)
| indir - NUSD_v13Beta.zip (74.3 KB)

Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
02 October 2009 21:24
Üstad bu harika rehber için teşekkürler, hemen arşivledim smiling smiley

İki soru,

1) video'da TBR'yi wireless ile gönderdiğini belirtmiş, nasıl oluyor bu? Yani Wii'deki ana menüden HBC'yi açıp wiimote ile ilerlemiyor direk bir yerden gönderiyor?

2) Son versiyon bilgisi için soruyorum,

*Programı homebrew channel içerisinden çalıştırarak Cios R14'ü yükleyin. Bu aşamada wii'nizde internet bağlantınızın olması gerekiyor.
* 3 nolu Wad Manager 1.5 programını sd kartınıza açın, bununla wad dosyalarını yükleyebilirsiniz.

demişsin, burada Cios R14 yükleme tam olarak ne yapıyor? Bir de wad dosyalarını yükleyebilirsiniz derken bu isteğe mi bağlı yoksa belli wad dosyaları mı var kurulumu sonlandırmak için?

1 kez düzenlendi. En son 02/10/2009 22:13 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
02 October 2009 22:11
Şöyle oluyor, hackmii installer paketinde wiiload.exe isminde bir program var, bu programla homebrew channel açıkken dol/elf gönderilebiliyor.

Misal şöyle bir bat dosyası oluşturup (ip adresini kendi wii'ninkine göre yazıp) bunu profilin içerisindeki sendto klasörüne atarsan sağ tıkla bile gönderebilirsin homebrew channel'a dol ve elf dosyalarını.

SET WIILOAD=tcp:192.168.2.5
C:\WIILOAD %1
PAUSE
02 October 2009 22:16
Mesajlarımız çakıştı, belki gözünden kaçar diye editlediğim mesajımdaki 2. sorumu tekrar soruyorum affına sığınarak.

Son versiyon bilgisi için soruyorum,

*Programı homebrew channel içerisinden çalıştırarak Cios R14'ü yükleyin. Bu aşamada wii'nizde internet bağlantınızın olması gerekiyor.
* 3 nolu Wad Manager 1.5 programını sd kartınıza açın, bununla wad dosyalarını yükleyebilirsiniz.

demişsin, burada Cios R14 yükleme tam olarak ne yapıyor? Bir de wad dosyalarını yükleyebilirsiniz derken bu isteğe mi bağlı yoksa belli wad dosyaları mı var kurulumu sonlandırmak için?
02 October 2009 22:53
Cios'un son güncel versiyonunu yüklemiş oluyorsun. Önceki aşamalar bunu yükleyebilmenin ön hazırlığı. Cios yükledikten sonra ne için kullanacağın sana kalmış. Usb loader'lar, backup launcher'lar, doğrudan sd karttan nand emülasyonu ile vc/wiiware çalıştırabilen programlar falan hep cios kullanıyorlar sonuçta.

Wad manager programı evet isteğe bağlı, araya serpiştirdim, ikinci rehberde kullanılması zorunlu ama diğerlerinde değil. Wad dosyalarını yükleyebilmek için gerekiyor bu program.
03 October 2009 07:39
Üstad 3.4 MENÜ İÇİN başlıklı rehberde wad dosyaları gerekirken son başlıktaki mesajında wad dosyalarından bahsetmemişsin, oz aman ben LU66 seri numaralı 3.4U Wii mi SD kart'ın içine herhangi bir wad dosyası atmadan, internetten indirerek Trucha Bug Restorer ile kurabileceğim doğru anlamışım değil mi?
03 October 2009 08:00
Wad gerekecek diye bir durum yok, cios yükleme işi iki parça... birincisi trucha bug'lı ios bulma/elde etme, ikincisi de cios'u yükleme...

ilk aşama için misal 3.2'de hiç özel bir şey yapmak gerekmiyor.... 4.0/4.1'de de TBR programı kullanılarak trucha'lı ios elde etmek mümkün. Kullandığı ios'ların wad'larını indirdiysen rehberde anlatıldığının aksine wad'ları da kullanabilirsin... Ama network en temizi.

İkinci aşama cios yükleme, yine cios installer programı ile iki seçenekle yüklemek mümkün, network ve wad installation... wad installation için IOS 38'in ilgili versiyonunu sd kartın kök dizinine atmak gerekiyor. Yine dediğim gibi network installation en temizi... Şimdiye kadar defalarca cios kurulumu vesaire gibi nedenlerle network seçeneğini kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım...
05 October 2009 16:20
Arkadaşlar HBC yükledim thumbs up, şu an CIOS yükleme aşamasındayım confused smiley

HBC ye girdiğimde Sol üstte bilgisayarımdaki modem ip numaram yazıyor, demekki internetim bağlı, zaten COnnection Test'den oklemiştim ama gene de belirteyim dedim, sağda ise şunlar yazmaktadır .:

1.0.5
IOS36 v12.18

Şimdi bu durumda üstad WiiCrazy'nin dediği gibi TBR programı kullanılarak **** 4.0 ve 4.1 VE ALTI İÇİN **** rehberindekileri yapıyorum bir sakınca var mı, sizden bir cevap almadıkça, acil cevap lütfen. Yani bu IOS bilgilerini veriyorum ki yapacağım işlemin bir zararı var mı bu IOS'lara?

Saygılar
05 October 2009 18:19
O gördüğün homebrew channel'in kullandığı IOS, 4.0 'dan küçük olan 3.2,3.3,3.4 menülerde homebrew channel IOS 36'yı kullanıyor... 4.0 ve üstünde IOS 61'i kullanıyor...

TBR yöntemini kullanabilirsin...

Ios'lar bir sürü, aşağıdaki linkte listesini bulabilirsin
[www.wiibrew.org]
05 October 2009 20:25
Evet arkadaşlar büyük problem var : Korktuğum başıma kısmen de olsa geldi.

Tüm adımları birebir uygulamış olsam da CIOS yüklemeleri sonucunda HBC'ye girdiğimde HBC menüsü tepe taklak oldu sad smiley

Wii'nin ana menüsüne döndüğümde herşey normal ama HBC'ye girdiğimde tüm ekran 180 derece dönmüş durumda, nerede yanlış yaptım bilemiyorum ama bu sorunu nasıl çözeceğim ben angry smiley
05 October 2009 20:28
Endişeye mahal yok, Twiizers'ın marcan'ın **neliğinden başka bir şey değil smiling smiley

Yeni homebrew channel versiyonu yamanmış bir ios üstünde çalıştığında bunu yapıyor... ios 61 için bunu yaptığını biliyordum ama demek ki ios 36 için de yapıyormuş... yazıcam daha, telaşla yanlış bir şeyler yapayım deme...

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 20:31 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 20:30
Bu arada bir problem daha :

WiiFlow'a girdiğimde IOS 249 rev9 or later is required diyor.

Bu arada üstad endişeye nasıl mahal yok, öyle mi duracak bu?

Edit : Yok üstad seni bekliyorum, sende olmasan valla, çok teşekkürler

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 20:32 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 20:33
Durmayacak pek tabii, cios'u yükledin mi?
05 October 2009 20:34
cios yükledin mi derken? Ekran böyle olduğu için yüklemedimt abii, haliyle Wiiflow ondan hata veriyordur değil mi smiling smiley

Heyecandan elim ayağıma karışmak üzere de, affola.

Yükleyeyim mi peki?

HBC'den ters düz tuta tuta alıştım smiling smiley
05 October 2009 20:40
Bu haldeyken yükle, şu an sendeki ios 36'da trucha bug'ı yamalı...
Yükledikten sonra aşağıda linkini verdiğim programla ios 36'nın temiz yamasız nintendo versiyonunu yüklersen homebrew channel tekrar düzelir.

[www.wiibrew.org]

ps: Dop IOS ile IOS 36'da sadece ES Identify yamasını seç, trucha yaması olursa HBC yine nanelik yapar. Daha önce yazdığın IOS 36 versiyonu vardı ya, onu yükleyeceksin, muhtemelen program da onu yükler zaten.
Dur bakayım ben de programın seçeneklerine...

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 20:45 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 20:51
Kontrol ettim Dop IOS'u, gayet güzel sende yüklü versiyonu gösteriyor... yama yapabilirim diyor falan... kafanı karıştıracak bir şey yok

Homebrew channel'a kolayca atmak için benim programı bile kullanabilirsin : [www.tepetaklak.com]

ps: bu arada işlemleri tamamladıktan sonra ilk wii sports resort'u deneyeceksin muhtemelen, o oyunu bir defa alt-dol seçeneği ile açıp videoyu seyretmek... daha sonra da alt-dol seçeneği olmadan açmak gerekiyor... fazla kasmayayım akşam akşam dersen tavsiyem öncelikle başka bir oyunu dene.

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 20:53 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 20:53
Şimdi üstad ilk gelen soru :

Are you sure install to IOS36 v3351?

Sonra da sorular geliyor ben sadece ES Identify yamasını soran soruya mı yes diyeyim bu diğer soruları Cancel ediyorum o zaman?
05 October 2009 20:56
Haydaa, 3351 nerden çıktı ya, versiyonu yanlış gösteriyor muhtemelen... sendeki installed olan da (aşağıda gösteriyor) o ise evet de.

Evet aynen, ES Identify yes, diğerleri no...
05 October 2009 21:01
Ya üstad çok kafanı ağrıyıroum ama tırsıyorum brick edicem falan diye, Resorts'u şimdilik boşverelim, m+ almadım henüz. WiiPlay'i attım onu denerim ama şimdi netleştirmemiz lazım

Şimdi bu soruya cancel dedim ve ana menüye geldim. Sağ da Currenty Installed kısmında v3094 yazıyor

Sol tarafta Select the IOS you want to dop. diyor ve altında IOS36 seçili.

Aşağıda seçenekler var , burası önemli :

Left+Right : Select IOS
A : Install latest v3351 of IOS36
B:Install old v1042 of IOS36
Home/Y: Exit

Ne yapmalıyım

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 21:04 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 21:12
Bir kere sakın ha eskiyi yükleme, senin makine eskiyi yüklediğin zaman brick oluyor... aslında en yeni yüklediğinde problem olmaması lazım ama en mantıklısı mevcutla aynı versiyonu yüklemek... yani v3094'ü...

Bakayım programı herhalde çok yeni güncellediler ve en son sürümü dahil ettiler... eski versiyonunda 3094'ü en yeni diye gösteriyorsa onu kullan garanti olsun derim...
05 October 2009 21:15
Baba anlamadım, hangisini seçiyorum aşağıdakinden A/B ?

Left+Right : Select IOS (IOS36 seçtim şu an) bir tuşa basmam gerek A mı B mi?

A : Install latest v3351 of IOS36
B:Install old v1042 of IOS36
05 October 2009 21:16
[www.wiibrew.org]

Bunu kullan, az önce baktım, en yeni olarak 3094'ü görüyor

ps: 3 şey soruyor yüklemeye karar verdiğinde, ikincisi olan ES_Identify'a A ile evet demen yeterli...

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 21:18 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 21:24
Şu an deniyorum, buradan sonucu editleyerek yazıcam, bu arada crazyload işimi çok kolaylaştırdı baba yaa thumbs up

Edit : Üstad şu an herşeyi yükledim, HBC ye döndüğümde gene ters düz duruyordu belki dedim Wii ana menüye girip çıkarsam düzelir, ıı ıh olmadı, gene ters düz, ama kontrol ettiğimde Currently Installed artık v3094 olmuş, demekki yüklememe rağmen işe yaramadı eye rolling smiley

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 21:27 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 21:49
arkadas bi ara bende de ters duz olmustu hbc yi yeniden kurdum duzeldi
05 October 2009 21:50
Hadi ya... valla ben durumu yaşamadığım için yazılanları yorumlayıp öyle dedim. ES_Identify yamasını da kaldırıp denersen olur herhalde. O da olmazsa IOS 61 yükle tertemiz, sonra homebrew channel'i yeniden kur, muhtemelen IOS 36 yerine 61'i tercih edecektir ve olay düzelecektir.

ps1: en temizi, ios 61'i hiç bir yama olmadan kurup, hbc'yi yeniden yükle... %99 olacaktır, olmazsa IOS 36'daki ES_Identify yaması olmadan bir daha yükleyip hbc'yi yeniden yükle... dediğim gibi ilk seçenek yüksek ihtimalle olacaktır... @dedezade'de yeniden yükleyince düzelmiş..

ps2: bu arada bende IOS 36 v1040 var, ilk versiyon smiling smiley

ps3 : ben artık kaçayım, yine bu arada tersyüz olmasına rağmen wiiflow'u çalıştırabiliyor olman lazım cios'u yüklediysen...

2 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 21:55 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 21:55
**** 4.0 ve 4.1 VE ALTI İÇİN ****
2 gun once bu verdigini yaptim hbc ters duz oldu ne yaptiysam duzelmedi bakayim bi hbc yi yeniden yukliyim dedim yukleyince duzeldi
05 October 2009 21:58
dedezade demiş ki:
-------------------------------------------------------
> **** 4.0 ve 4.1 VE ALTI İÇİN ****
> 2 gun once bu verdigini yaptim hbc ters duz oldu
> ne yaptiysam duzelmedi bakayim bi hbc yi yeniden
> yukliyim dedim yukleyince duzeldi

iyi de o wii'sini yeni hack edenler içindi smiling smiley bu tersyüz olayı 1.0.4 ve 1.0.5 versiyonlarında var hbc'nin, sende eskisi vardı muhtemelen ve ios olarak da 36'yı kullanıyordu... yeniden kurunca muhtemelen ios 36 yerine temiz yamanmamış başka bir ios seçtiği için düzeldi sende...
05 October 2009 22:00
Şu an ES-Identify'ı kaldırıp HBC'ye geri döndüm ve HBC düzeldi the finger smiley

Ancak WiiFlow'u çalıştırmama rağmen ve USB takılı olmasına rağmen aşağıdaki hatayı alıyorum ve USB'yi görmüyor

Please plug a USB HDD on Port 0 or press Reset

Edit : Sorun WiiFlow 1.1'deymiş, 1.0 yükleyince süpper çalıştı,

WiiCrazy, sayende ilk USB Loader oynumu WiiPlay ile oynayabildim bu saatte. Sana ne kadar teşekkür etsem o kadar azdır, laf olsun diye söylemiyorum ama verdiğin destek, altyapı herkesin yapabileceği türden değil, bir Türk evladı olarak harbi senin varlığından gururum okşandı. Bu laf olsun diye söylenen birşey değil.

Son olarak Alt Dol dosyaları için WiiFlow'da bir seçenek göremedim, USB Loader GX falan mı kullanmalıyız

1 kez düzenlendi. En son 05/10/2009 22:13 tarihinde eozen81 tarafından düzenlenmiştir.
05 October 2009 22:04
bende de daha once kullandigim bir hdd de oluyordu uyku moduna geciyordu usb cikarip tekrar takinca duzeliyordu
dene duzelmiyorsa cios rev 14 yukledinmi veya hdd usbloader uyumlumu
06 October 2009 07:14
Ben HBC 1.0.5'e geçtim. Bende problem yaratmadı. Tabi benim sistem nerdeyse bakir (softmod olmasına rağmen) TP hack, HBC, USB Loader 1.1 kanal olarak yüklü ve ek olarak Wiifow'u yükledim valla pek problem yaşamıyorum.

Bu arada aramıza hoşgeldin the finger smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!