Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
25 November 2009 22:03
Rehberde Custom IOS R14 installer ile cios kurulumu kısmını yapmamışsın. Ya da yaparken hata aldın. Bu arada TBR adımını başarı ile bitirdin sanıyorum?

25 November 2009 22:06
Acemiyim kusura bakma smiling smiley
Hermes 222 cios yükllemesi ne bilmiyorum yapmadım o yüzden.
wiiflow 249 olanı açtığımda şu hatayı veriyo
IOS 249 rev9 or later isrewuired ne yapmam lazım
25 November 2009 22:08
WiiCrazy
Rehberde Custom IOS R14 installer ile cios kurulumu kısmını yapmamışsın. Ya da yaparken hata aldın. Bu arada TBR adımını başarı ile bitirdin sanıyorum?
cevap verildi
25 November 2009 22:11
Evet custom IOS r14 ü anlamadım rehberde.. ordan sadece IOS 70 i seçtim
Ios 249 VArmıydı listede baktım yoktu IOS 70 ten sonra sadece IOS 254 Var
25 November 2009 22:16
TBR adımını yaptıysan custom ios r14 kurulumunda hiç bir şey yok. Bir önceki rehberde yani homebrew channel içerisinden program çalıştırma rehberinde anlatılanları okuduysan tabii. Orayı okumasan bile ilgili rar'ı sd'ye açtığında doğrudan homebrew channel içerisinden çalıştırabilmen lazım.
25 November 2009 22:22
TBR Adımını aynen yaptım custom ios r14 ü de HBC deb açtım orda sorun yok. içine girdiğimde IOS 4 den IOS 254 e kadar değiştirilebilecek IOS lar var ben sadece IOS 70 i değiştirdim download etti falan. Başka hangilerini değiştirmem lazım hepsini mi. IOS 60 51 50 birsürü var. orayı anlamadım işte
25 November 2009 22:26
Orada seçtiğin IOS değiştirilecek IOS değil, trucha bug'lı cios kurmak için müsait olan ios. TBR adımında IOS 36 bu hale getiriliyor. Dolayısıyla IOS 36'yı seçeceksin orada. Sen ne seçersen seç program 249'a kurulum yapıyor. Muhtemelen download bittikten sonra kurulum esnasında hata alıyorsundur.

Bu arada IOS 70'i en azından biraz daha bilgili olana kadar unutmanı tavsiye ederim.

ps: bu arada IOS 36'nın seçilmesi gerektiğini yazmadıysam ekleyeyim.

1 kez düzenlendi. En son 25/11/2009 22:27 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
25 November 2009 22:29
Hmm şimdi anladım olayı smiling smiley hemen deniyorum,, inşallah İos 70 i seçmiş olmam bi bela çıkarmaz sad smiley çok sağol
25 November 2009 22:38
Rehberi rev14 installer konusunda biraz daha açık hale getirdim, harbiden de ilk defa yapacak olan için bir şey ifade etmiyormuş... herkesten özür...
Ati
28 November 2009 14:14
IOS15-64-v523.wad nedir?Wiicrazy'nin vermiş olduğu video'nun description'unda şöyle demiş.
"INFO: If you have a 4.2X Wii and TBR 1.1 fails, you are asked to use TBRMOD (second link in the download section), as well as IOS15-64-v523.wad instead of v266. Other than this, the procedure is quite the same."
30 November 2009 12:33
herkese merhaba,
yazılanların hepsini okudum ,netten de araştırmama rağmen sorunumun aynısını yabancı forumlarda soranlara rastladım ancak çözümüne ulaşamadım.hatta youtube da Trucha Bug Restorer video larının altında bile var yardımcı olursanız sevinirim.kurulumlar tamam ancak Trucha Bug Restorer programını çalıştırıp downgrade ios15 yaptım .ios15 ile çalıştırıp iso 36 patch yapmak istediğimde
"Use 15 to patch 36", I get the following error:
"net_init failed: -116
Error reading IOS into memory
IOS36 installation failed"

hatası veriyor.tbb 1.0 ve tbb 1.1 ile denedim olmadı.
downgrade sonra ios15 257 oluyor
ios 36 rev 3094 yazıyor
boot2 version 3
seri no lu5363...
update 4.1 u

amatörler için rehberde geikmen' inde benzer bir sorunu vardı wiicrazy nin IOS 16 üstünden yapılan eski rehber ile ilgili bir yöntemi ile sorunu halletmişti benim versiyonum farklı olduğu için denemedim bu arada.
yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler
30 November 2009 12:48
Program internet bağlantısı kurarken hata almışsın, tekrar deneyebilirsin. Geikmen için gönderdiğim metod 3.4 ve altı için kullanılabilecek bir metod, denememekle iyi etmişsin. Gerçi zararlı bir şey olmazdı , IOS 16'yı yükleme adımında hata alacaktın.
30 November 2009 13:38
internet bağlantımda bir problem yok gibi.yalnız aklıma takıldı biryerlerde dvdx gerekli olmadığına dair birşeyler görmüştüm bende yüklemedim , az önce aklıma geldi ve yükledim. çokça denememe rağmen hata aldığım yerde bu sefer done dedi ve sanırım yükledi.nasıl emin olabilirim acaba yoksa Custom IOS R14 Installer e geçebilirmiyim.teşekkürler.
30 November 2009 13:49
Dvdx ile alakası yok, dediğim gibi network'ün init olmaması durumu olabilecek bir şey. Homebrew channel'da da sıkça yaşanan bir durum bu. Misal bende 5 kere homebrew channel'ı açarsam birinde network'ü initialize edemeyebiliyor.

İşlem başarılı bittiyse pek tabii devam edebilirsin cios r14 kurulum adımına
30 November 2009 14:26
emeği geçen herkese teşekkürederim.rehber lerden çok yararlandım .wiicrazy e de cevapları için teşekkürederim.
30 November 2009 16:18
arkadaşlar konuda yazılanları harfi harfine uygulayı bi hata almadan kurulumları yaptım lakin benim makine wiikey 1 çip var sistem 4,1 şuan ben new super mario ve residen evili oynuyamıyorum oyunu takıp aç dediğimde siyah ekran gelip kalıyo bende soft mod yapmak isyedim ve burdaki açıklamalarda kurdum lakin şimdi oyunu nasıl açıcam ne progrma yüklemem gerekli hbc dvd den denedim geneolmadı yardımcı olursanız sevinirim
30 November 2009 16:26
Buradan doğrudan Wii Yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümüne gidersen usb loader rehberleri mevcut.

Disk kullanmak istiyorum diyorsan şu konuda bu işlendi.
30 November 2009 19:07
Oyunlardaki siyah ekran genelde doğru Loader kullanıldığı taktirde gideiliyor. Misal, COD4 endeki wiiflow'da çalışmıyordu (002 fix açık olmasına rağmen) onun yerine CFG USB Loader denedim o çalıştırdı. Şuan sorun çıkartmayan en güncel Loader CFG USB Loader. Ha neyi önerirsin derseniz ben hem Wiiflow hem de CFG Loader kullanıyorum. İkisininde detaylı rehberleri forumda mevcut. Tercih meselesi anlayacağınız.
30 November 2009 21:09
çok teşekkürler
04 December 2009 10:13
4.2'de olup ikinci adımda yani IOS 15'i kullanılacak ios olarak seçip 36'yı yamama adımında codedump alanlar TBR programının aşağıdaki modifikasyonunu deneyebilir. Aynı hatayı dün ben de aldım ve bu aşağıdakini kullanınca problem düzeldi.

TBRMOD
04 December 2009 13:13
@WiiCrazy, burası yeri değil ama nasıl bu kadar güncel olabiliyorsun Wii konusunda, şaşıyorum inan, iyi ki varsın smileys with beer
05 December 2009 13:43
Merhaba 4,2 versiyona Trucha Bug Restorer 1.1 işlemlerini yaptım

Any title deleter mod işlemeleri error veriyo buyüzden mi bilmiyorum

Custom IOS R14 Installer da -1035 hatası veriyor.

Yardımlarınızı rica ederim.
05 December 2009 13:50
@emrahgk : Ios 36 yamama işlemi düzgün olmamış. Ios 15'i kullanıp 36'yı yamaman lazım... en son linkini verdiğim programı kullanırsan o program bu konuda sorunsuz.
05 December 2009 19:40
Selamlar oncelikle bu guzel rehberler icin cok tesekkur ederim
4. rehbere kadar sorunsuz geldşm ama 4 de takıldım. Sistemim resmi yoldan uptade edilmis 4.2 sistem
TBR programını kullanarak en son versiyon IOS 36 yı NUS tan indirip kurdugumda IOS36 v3351 oldu
any file deleter da hatalar verdi ve o rehberde de soylenen 4 dosyayı silemedim . Ne yapmalıyım?
tesekkurler
05 December 2009 19:45
Bu arada normal tbr ilede trbmod ilede aynı sey oluyor any file deleter da silme yapamıyorum hatalar veriyor
05 December 2009 19:54
@hekimoglu : TBRMod'u kullanırken, İlkin IOS 15'i seçip, sonra IOS 36 menü'ye girip işlemleri yapmış olduğunuza emin misiniz? IOS 36 düzgün yamanmadan any title deleter ile silme yapamazsınız.

Üstteki ile ilgili bir sıkıntı yoksa bir ihtimal de anytitle deleter çalıştığında homebrew channel'in sizde çalıştığı ios olan IOS 61'i kullanıyor olabilir... wiibrew'deki sayfasından orjinal anytitle deleter ile de deneyebilir misiniz? Bunun IOS 36 kullandığına eminim.
[www.wiibrew.org]
05 December 2009 20:14
Hemen deniyorum
Bu arada evet ios 36 yı yamadım hic hatasız ama ver 3351 oldu
05 December 2009 20:28
wiicrazy ustad linkten indirdigim anyfiles deleterda calıstırdgımda hata verdi filan ama A ya basarak gecti ve sonucta 222 223 249 ve 250 yi sildim

Custom IOS R14 installer'i programını calıstırdım sorunsuz kurdu ve tamamlandı dedi smiling smiley

simdi herseyin duzgun ve normal olup olmadıgını anlamak icin nereye bakabilirim ?

Tesekkurler
05 December 2009 20:41
Neogamma çalıştırıp dvd-r'ye yazılmış bir oyun deneyebilirsin.

Zaten cios r14 installer tamam yükledim dediyse tamamdır, kontrol etmeye de gerek yok esasen... Yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümündeki rehberlere bir göz at derim.
05 December 2009 22:09
mod TbR ile downgrade 15 i tekrar yaptım 36 yı yamadım daha onra problemler çözüldü.

Teşekkürler
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 116
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!