Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
06 December 2009 21:39
Arkadaslar dun geceden beri hdd ye oyun install ediyorum ve cocuklar delirdi . Cok tesekkur ederim bu guzel rehberlerinize ve de yardımlarınıza.
resmi yoldan 4.2 ye update edilmis chipli wii konsolumda su anda homebrew , bootmii v.s ve en guzeli ( tabi bu bana ve cocuklarıma gore) usb hdd den oyun calıstırma (wiiflow ) yuklu .

Gayette guzel calısıyorlar .
Tekrar dan herkese tesekkurler

Benimde bundan sonra sizlere yardımım dokunabilirse ne mutlu bana.

08 December 2009 16:17
4.2E DE Homebrew channel içerisinden Any title deleter programını çalıştırın. Program sizden bir IOS seçmenizi isteyecek, IOS 36'yı seçin ve A tuşuna basıp devam edin. DEDIGIN YERDE DIREK ret -1017 HATASI VERIYOR ANCAK GENEDE CIOSREV38 BASARILI KURDU BU ASAMADAN SONRA DVDBACKUP VE USB LOADER KANAL OLARAK CALISIRMI KURSAM??

1 kez düzenlendi. En son 08/12/2009 16:29 tarihinde KAANFR tarafından düzenlenmiştir.
08 December 2009 17:35
Any title deleter dan onceki tbr adimlarinda problem var gibi gorunuyor tbr adimlarini hatasiz tamamladigina eminmisin
bence yeni bastan bi bak derim
08 December 2009 17:43
[www.tepetaklak.com] tbr adimini bununla tekrar yap
08 December 2009 21:12
@hekimoglu : güle oynaya kullanın ne diyelim smiling smiley

@kaanfr : Hocam senin caps lock streetgamer'dan beri açık sanırım. Onu kapatsan ne şık olur. Dedezade'nin de dediği gibi TBR adımı olmamış. Onu tekrar TBR Mod ile yapmayı dene.
09 December 2009 17:12
formatladim 3 defadir aynisi Homebrew channel içerisinden Any title deleter programını çalıştırın. Program sizden bir IOS seçmenizi isteyecek, IOS 36'yı seçin ve A tuşuna basıp devam edin. dedigin yerde Bu sefer error ret-102 hatasi verdi devam ettim system titlese girdi ios 249 Ve 250 de eror ret -102 Hatasi verip silmiyor cios38Rev14 de ise basliyor fakat content 20den sonra ret-1035 Hatasi veriyor youtubedeki videoyu aynen uyguladim onda basarili fakat buralarda hata verdi neyapabilirm?

wii 4.2E pal

1 kez düzenlendi. En son 09/12/2009 17:18 tarihinde KAANFR tarafından düzenlenmiştir.
09 December 2009 17:29
@Kaanfr,

dedezade
[www.tepetaklak.com] tbr adimini bununla tekrar yap

Yukarıdaki linkteki programı denedin mi?
09 December 2009 18:48
evet laptopla tv karsina gectim youtube linkdeki videonun aynisini tbrmod ile birebir ayni yaptim basarili fakat sonraki asamadaki anytitle deleter ile ios 249-250 silinmiyor error verip silmiyor sonraki asamada cios38Rev de ayni ret-1035 oluyor valla 3gundur ugrasiyom eski bannerbomda kirilmisti hersey yukludu usb loader dvd backup loader hatasiz calisiyordu bunda neden boyleyse anlamadim?

wii 4.2E pal
09 December 2009 19:01
4. aşamada verilen anytitle deleter mod yerine bir de şununla denesene : [www.wiibrew.org]
09 December 2009 20:02
Tesekkurler wiicrazy verdigin program sildi ios 249ve 250 yi Wiiflow usb loader homebrewden calisincawbfs open failed -1 Home ye basinca setinge giriyor iwad olarak usb loaderi acinca donup wii menuye donuyor dvd backup loaderde homebrewden girince ret-6 hatasi veriyor acaba internetteki iso oyunlari oynamak icin kanal versiyonu dvdbackup loader deilmi adi? wad olarak verebilirmisin onu da deniycem tesekkurler

wii 4.2E pal

2 kez düzenlendi. En son 09/12/2009 20:23 tarihinde KAANFR tarafından düzenlenmiştir.
09 December 2009 20:22
Wiiflow 1.1 veya Configurable USB Loader'in kanal versiyonunu (Wad'ini) yükleyeceksin.

Linkleri:
Wiiflows için link: [wiiflow.wiitdb.com] (içinde forwarder wad dosyaları var. Bir tanesini kurabilirsin, mesela Wiiflow StarNight Channel Forwarder-WSNF.wad dosyası)

Configurable USB Loader için link: [konsol.tepetaklak.com]
09 December 2009 20:33
2sinde de arsivler hasarli diyor dosyalar gorunuyor rar dan cikmiyor?Wiiflow 1.1 veya Configurable USB Loader'in kanal versiyonunu zaten kurulu ama girmeye calisinca welcome deyip donuyor menuye donuyor

wii 4.2E pal

2 kez düzenlendi. En son 09/12/2009 21:01 tarihinde KAANFR tarafından düzenlenmiştir.
09 December 2009 21:00
KAANFR
2sinde de arsivler hasarli diyor dosyalar gorunuyor rar dan cikmiyor?
linklerin ikisinide kontrol ettim iki ayri yerden indirdim sorunsuz iniyor ve aciliyor
09 December 2009 21:09
kanal olanlaridan calistiriyorsan ve wii menuye donuyorsa sd kart icinde olmasi gereken yerde degiller demektir
wiiflow icin dizin
sd:\apps\wiiflow\boot.dol
cfg usb loader icin
sd:\apps\usbloader\boot.dol
seklinde olacak
bu dizinlerde olmazsa forwerder kanallar calismaz
09 December 2009 21:14
bak bende hasarli

wii 4.2E pal
Eklentiler:
| indir - d.PNG (58.6 KB)
| indir - e.PNG (76.6 KB)
09 December 2009 21:16
hakli olabilirsin arkadasim ama mesajini gorunce simdi denedim indirdim actim problem cikmadi suan masa ustunde duruyor indirip actigim dosyalarsmiling smiley

yani tekrar yuklemeyi dene istersen inerken hata olmus olabilir
09 December 2009 21:29
Olabilir tabiki usb loaderin ekran alintilari resimlerdeki gibi dogru deilmi?

wii 4.2E pal
Eklentiler:
| indir - 1.PNG (30 KB)
| indir - 2.PNG (42.2 KB)
| indir - 3.PNG (29.6 KB)
| indir - 4.PNG (30.4 KB)
| indir - 5.PNG (34.6 KB)
09 December 2009 21:34
wiiflow dogru degil boot.dol dosyasinin olmasi gereken dizin yukarida yazdigim gibi olacak
apps icindeki wiiflow_249 u wiiflow olarak degistir
cfg usb loader dogru gorunuyor
09 December 2009 21:36
bak simdi sd kartin icinde olanlar yani apps disindakilar cover ve ayarlar icin olmasi gereken dizin onlar dogru zaten
ama programlarin calismasi icin gereken dizin apps icinde olacak ve yukarida dedigim gibi olacak
09 December 2009 21:47
Arkadaşlar konu dışına çıkmışsınız... cios kurulumu bittiyse bu başlıkla işiniz tamamdır smiling smiley
09 December 2009 21:54
resimlerdeki gibi yaptim kanal olarak girmeye calisinca bu seferde welcome yazip plase wait sonra dump oluyor sen bi zahmet ekran alintinla bana anlatsan zahmet olmazsa birde dvd backup loader wad Eklermisin tesekkurler

wii 4.2E pal

1 kez düzenlendi. En son 09/12/2009 22:00 tarihinde KAANFR tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - 1.PNG (37.6 KB)
| indir - 2.PNG (35.7 KB)
| indir - 3.PNG (37.2 KB)
09 December 2009 22:00
Smiley koydum ama ciddiyim, lütfen tartışmayı Yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümünde ilgili loader'ların başlıklarında devam ettirelim arkadaşlar burası yeri değil.
09 December 2009 22:01
tamam crazy sinirlenme sen smiling smiley

wii 4.2E pal
09 December 2009 22:34
Kaanfr, Wii yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümüne baktın mı? Orada her USB Loader için (Wiiflow ve CFG USB Loader için) ayıntılı anlatımlar mevcut zaten. SD kartında nasıl klasörler içinde olacak ne gerekiyor ne nedir? ne değildir zarttı zurttu birton açıklama mevcut. Sorun yaşadığın konu başlığı altında devam edersen iyi olur.
09 December 2009 22:56
evet kardes baktim ve denedim ciosrev2 mi bisey cikiyor hala formatladim en bastan basliycam 5. Format bu sad smiley

wii 4.2E pal
10 December 2009 07:43
@kaanfr : Harddiskin olmadığını söylüyorsun, formata falan gerek yok, formatın sana faydası da yok.
Kurmuşsun işte cios'u. Neogamma'yı indirip onu kullanman lazım harddiskin yoksa.
12 December 2009 13:28
Herkes problem yaşadığı için 4.2 için olan rehberde anytitle deleter db yerine normal anytitle deleter'ı koydum... Sanırım problem yaşanmasının sebebi Homebrew channel'in IOS 36 yerine IOS 61'i kullanıyor olması...
12 December 2009 20:27
selamlar ben streetgamer dan da seni takip etmekteydim wiicrazy 4.2e ye yukselttim wii yi neden yaptim bilmiyorum wii nin dvd okuyucusuda calismamakta su an delirmis durumdayim bir turlu yapamiyorum ios36 tan ios15 e downgrade yapiyorum ama any tittle deleter ile silinmesi gereken ioslari silemiyorum error larla dolu yazilar geliyo bi turlu basaramiyorrum yadimlarinizi bekliyorum
12 December 2009 20:55
@aeonflux : eğer IOS 36 downgrade başarılıysa hata almaman lazım... büyük ihtimalle TBR adımında takıldın.
12 December 2009 22:59
tbr mod ilede yaptim digeriylede 2 kere nus sectiriyo ama en sonunda complete cevabi aliyorum
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 50
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!