Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
27 October 2009 09:12
merhaba kardes
ben almanyada yasamaktayim,makinaya hbc yi kurduktan sonra koruma amaciyla ilk preloader yüklemek istedim.önceleri preloader v30 u kurmak istedim olmadi daha sonra okudugum alman sitesinde önce v29 daha sonra v30 yüklemeyi deneyin yaziyordu bende v 29u kurabildim.bundada ios36 ve ios70 in patchlenecegini yaziyordu bende sadece bunlari uyguladim..ve ekranda system fehler verdi.baska hicbirsey yapmadim....((.hbcyi kurarken banerbomu kullandim,daha öncede dop iosla 36 pacthledim ve ios15i yukledim ve restore ettim...normal listeyi uyguladim)))cevaplarin icin nekadar tesekkur etsem azdir..

27 October 2009 09:49
murtimix57
merhaba kardes
ben almanyada yasamaktayim,makinaya hbc yi kurduktan sonra koruma amaciyla ilk preloader yüklemek istedim.önceleri preloader v30 u kurmak istedim olmadi daha sonra okudugum alman sitesinde önce v29 daha sonra v30 yüklemeyi deneyin yaziyordu bende v 29u kurabildim.bundada ios36 ve ios70 in patchlenecegini yaziyordu bende sadece bunlari uyguladim..ve ekranda system fehler verdi.baska hicbirsey yapmadim....((.hbcyi kurarken banerbomu kullandim,daha öncede dop iosla 36 pacthledim ve ios15i yukledim ve restore ettim...normal listeyi uyguladim)))cevaplarin icin nekadar tesekkur etsem azdir..

v30'u crediar çok kısa bir süre online update'e açtı, sonra da kapattı. wiibrew'de download'ı da yok, bir şekilde elde etmiş elemanlar demek ki.

Şöyle söyleyeyim, öncelikle 0.29'un en büyük sıkıntısı Homebrew channel'in id'sinin değişmiş olmasından dolayı HBC'yi açamaması. Preloader çalıştığı sürece istediğin dol'u çalıştırma imkanın olduğu için bu büyük bir sıkıntı değil.

Sendeki sıkıntı sanıyorum IOS 70'e yapılan yama ile ilgili. Preloader menüyü açmaya çalışırken alıyorsun sanırım? Yoksa preloader'ın verdiği bir hata mı bu?

Neyse 0.29 çalışıyorsa tavsiyem bunu yükleyip kullanman... Yamanmış versiyonunu (JODI patched preloader diye geçiyor) yükleyebilirsin... Yahut crediar'ın yayınladığı orjinali yükleyip hbc'yi açmak için de alternatif bir sürü program var preloader içerisinden çalıştırılan... misal benim program Crazy Intro ya da başkası... zaten hbc'yi açmak sana sadece banner brick vesaire durumunda lazım olacak.

Şu an preloader'a yapılan mod'ları tavsiye etmem, aklı başında programlara benzemiyorlar henüz... brick'ten kurtulayım derken brick etmek var...

Crazy Intro : [www.wiibrew.org]
27 October 2009 10:04
preloader normal olarak calisiyor,oradan hackmiiyi calistirip hbcye girebiliyorum,hackminin menusunde installer 36,hbc 36,dvdx 36 yaziyor..hatayi normal menuye girmek istedigimde bildiriyor..

senin wiicrazy introsu geliyor ondan sonra system hatasi veriyor...
.

1 kez düzenlendi. En son 27/10/2009 10:25 tarihinde murtimix57 tarafından düzenlenmiştir.
27 October 2009 10:32
Arkadaşta wii almış onun konsolda hack işlemlerini yapacağım.

Wii : NTSC
Seri : LU34 ( ile başlıyor )
Menü : 3.4U

ilk aşamada bannerbomb ile hombrewchannel kurdum.

Hombrewchannel açınca versiyon 1.06 İos 36 v.12,38 gözüküyor.

Wii Flow'u çalıştırmak istediğimizde

İos 249 Rev 9 or later required
İos 222 Rev 2 or later required

mesajları çıkıyor.

şimdi yukarıda 3.4 menüler için yazılanlarımı sırasıyla yapmak gerekiyor ?

1 kez düzenlendi. En son 27/10/2009 11:38 tarihinde fredy2 tarafından düzenlenmiştir.
27 October 2009 11:42
@fredy2 : 3.4 için olanları yapma zira LU64+'larda brick sebebi, sonuncu metodla yani TBR programı ile yap.

@murtimix57 : önemli olan 0.29 ile menüyü açabiliyor musun? Dediğim gibi problem muhtemelen IOS 70'e yapılan yamanın yapılmamış yahut yapılamamış olması... sende de muhtemelen boot2'ye yüklenmiş bootmii yok, o yüzden IOS 70'e yapacağın değişikliklerde dikkat etmen lazım. O almanca sitenin adresini versene bir ben de bakayım.
27 October 2009 11:51
[wiihack.tk]
preloader 29 sorunsuz ,hbc sorunsuz, hackmii sorunsuz,aciliyor..kanallarin geldigi system menü gelmiyor..
27 October 2009 12:09
murtimix57
[wiihack.tk]
preloader 29 sorunsuz ,hbc sorunsuz, hackmii sorunsuz,aciliyor..kanallarin geldigi system menü gelmiyor..

Hata ne tam olarak?
1. System files corrupted'ın almanca karşılığı olan yazı mı geliyor?
2. Preloader'ın verdiği bir hata mı (font'un preloader içerisindeki fontlarla aynı olup olmadığından anlarsın), siyah ekran mı sadece?
3. Preloader hangi IOS'u kullanıyor? IOS 60'ı kullanıyorsa ve sendeki IOS 60'da ES Identify bug'ı yoksa ondan da olabilir.

Crazy Intro'nun menüyü açamama sebebi IOS 36'yı HBC'yi düzeltmek için temiz versiyonunu yüklemiş olmandan kaynaklanıyor bu arada.
27 October 2009 12:20
preloader ios70 kullaniyor..ios36 1042 temiz yüklü.preloaderin system menüye girdigimde siyah ekran gelip daha sonra sanirim ingilizcesini yazdigin hata geliyor sanirim.cok özür diliyorum suan ise gitmek zorundayim aksama gelecegim.kardes cok cooook tesekkürler cevap verip bana zaman ayirdigin icin...
Ati
27 October 2009 13:14
Cios rev14'ü offline yüklemenin bir imkanı var mı Wii 3.4E için?

1 kez düzenlendi. En son 27/10/2009 13:17 tarihinde Ati tarafından düzenlenmiştir.
27 October 2009 13:24
Ati
Cios rev14'ü offline yüklemenin bir imkanı var mı Wii 3.4E için?

Var, IOS 38'in ilgili versiyonunu sd kartın root'una atıp wad installation seçmen lazım.... bu konu altındaki mesajlara bakarsan bir arkadaş daha sormuştu.
Ati
27 October 2009 14:24
Ios 38 için Nus Dwonloader'daki yeri 0000000100000026 v 3610 mı?
27 October 2009 14:29
Ati

Evet doğrudur, kusura bakma wiiflow başlığı altında yazmışım ben bu başlıkta sanıyordum.. ha bu arada pack wad demek yeterliymiş, paketleme için common-key'e ihtiyaç duymuyormuş program bunu da arada yazmış olalım.

[konsol.tepetaklak.com]
Ati
27 October 2009 14:40
WiiCrazy
Ati

Evet doğrudur, kusura bakma wiiflow başlığı altında yazmışım ben bu başlıkta sanıyordum.. ha bu arada pack wad demek yeterliymiş, paketleme için common-key'e ihtiyaç duymuyormuş program bunu da arada yazmış olalım.

[konsol.tepetaklak.com]

Bende "Common Key (key.bin) missing! Decryption disabled!" diyordu Nusd.Neyse şimdi başlayayım yüklemeye.Teşekkürler.
27 October 2009 14:50
Ati
WiiCrazy
Ati

[konsol.tepetaklak.com]

Bende "Common Key (key.bin) missing! Decryption disabled!" diyordu Nusd.Neyse şimdi başlayayım yüklemeye.Teşekkürler.

İşte pack wad dediğinde decrypt etmiyor indirdiği içerikleri o yüzden common-key'e gerek yok... decrypt seçeneğini seçersen sadece gerekiyor ki onu da wad paketlemek için seçmek gerekmiyor. Common key zaten aşikar her yerde var gerçi sorun olmaz.
Ati
27 October 2009 15:44
Başarılı şekilde yükledim ciosu fakat bu seferde HBC 180 derece döndü aynı eozen81'deki gibi.Şimdi ne yapayım, ilk sayfadakiler yüzünden kafam karıştı.
27 October 2009 16:33
Ati
Başarılı şekilde yükledim ciosu fakat bu seferde HBC 180 derece döndü aynı eozen81'deki gibi.Şimdi ne yapayım, ilk sayfadakiler yüzünden kafam karıştı.

Sadece cios kurulumuna hbc'nin o tepkiyi vermemesi lazım... sanıyorum başka şeyler de yaptın?
Ati
27 October 2009 17:03
CIOS demişim yanlışlıkla, IOS 36'yı Trucha yapınca oldu.Bootmii'nin sadece yeni versiyonu benim sd kartı destekleyince, hazır Bootmii'yi güncellerkende HBC'yi de güncelledim(Tabii bunu yapışım ios 36'yı truchalamadan önce.)

2 kez düzenlendi. En son 27/10/2009 17:11 tarihinde Ati tarafından düzenlenmiştir.
27 October 2009 20:58
Trucha'dan sadece ES-Identify'ı kaldırıp HBC'ye geri döndüğümde HBC düzelmişti benim.
27 October 2009 21:19
murtimix57
preloader ios70 kullaniyor..ios36 1042 temiz yüklü.preloaderin system menüye girdigimde siyah ekran gelip daha sonra sanirim ingilizcesini yazdigin hata geliyor sanirim.cok özür diliyorum suan ise gitmek zorundayim aksama gelecegim.kardes cok cooook tesekkürler cevap verip bana zaman ayirdigin icin...

iyi aksamlar,nerede kalmistik

1 kez düzenlendi. En son 27/10/2009 21:50 tarihinde murtimix57 tarafından düzenlenmiştir.
27 October 2009 22:17
@murtimix : verdiğin linkte bir wad'dan bahsediyordu, bir ios 70 wad'ı, sanırım es identify ve trucha yaması yapılmış... 4.2'de preloader 0.30 yüklemeden önce onu yüklemen gerekiyor olabilir... ben de deneyip uygulamadığım için net cevap veremiyorum, istersen oradaki vatandaşlara da bir sor... Ama şunu söyleyebilirim, büyük ihtimalle şu an sende yüklü olan ios 70 preloader'ın menüyü açmasına izin vermiyor... yani es_identify için yamanmamış...

Dediğim gibi uygulamadığım ve nette yaptığım araştırmalarda kesin yazılara rastlamadığım için bu şekilde cevap verebiliyorum ancak senin soruna...
27 October 2009 22:28
cok tesekkurler deneyip bakicaz artik...
ios60 ve ios70 i tekrar tekrar kurdum patchli veya patchsiz hata devam etti.bu hata preloaderden kaynaklanan hataymis.wadmanager yardimiyla system menu482.wad tekrar kurdum hata cözüldüü.yardimlarin icin tesekkurler...

1 kez düzenlendi. En son 28/10/2009 21:33 tarihinde murtimix57 tarafından düzenlenmiştir.
29 October 2009 20:52
Rehber güncellendi! 4.2 eklendi!
30 October 2009 06:31
WiiCrazy
Rehber güncellendi! 4.2 eklendi!

Ben sadece ios 70 i patch ledim sd card dan oyun oynamak için ve cios r 14'ü kurdum wad manager ile şimdilik pek bir problemim yok gibi. Ben 4.2'ye offical yolla geçtim bu arada. Update etmeden homebrew'i yükseltmiştim tabii. Şu an sadece dvdx kütüphanesini kullanan uygulamalarla problemim var (mplayer dvd mount edemiyor, loader gx dvd mount edemiyor vs). Bu da sanırım bu programların yeni sürümleri çıktığında düzelecek. hackmii'de okuduklarımı doğru anladıysam.

Asıl merak ettiğim konu ise any title deleter. Daha önce de yazmıştım. 4.2'nin tüm update'leri uygulanmış olmasına rağmen, eskaza update et dersem sadece cios siliniyordu. Tekrar kurmama engel değildi bu durum.

Any title deleter'i rehberde anlatıldığı gibi kullanmak bana bu durumla ilgili bir avantaj sağlar mı acaba?
30 October 2009 08:40
Hali hazırda cios yüklemişsen sağlamaz, cios'lar (yüklüyse 250 (r14 yedek olarak kuruyor) hariç) sadece update esnasında siliniyor... menünün sildikleri ise HAXX title id'li homebrew channel yani eski homebrew channel, DVDX title id'li dvdx ve exploit'li zelda save'i (RZD?)... Yeni homebrew channel HAXX title id'sinden JODI'ye, dvdx de DVDX title id'sinden DISC title id'sine geçti yeni sürümleriyle beraber. Menü her açılışta varsa siliyor bunları (eski title id'li olanlar) ama cios'ları falan silmeye kalkmıyor... Onların yerine update esnasında stub/mothballed artık ne dersen de işe yaramaz yerden de tasarruf eden küçük çöp ios'lar koyuyor. Aynı işi artık kullanılmayan menü ios'ları için de yapıyor... 4.2'ye resmi update yolu ile geçersen misal IOS 30, IOS 50, IOS 60 artık kullanılamayacak ios'lara dönüşüyor zira 4.2 IOS 70'i yüklüyor....

4.2 ile ilgili dikkat edilmesi gereken en büyük nokta boot2v4'e geçilmiş olması... boot2v4 3.4 ve öncesinde kullanılan çoğu ios'la uyumsuz, bu da downgrade'i zorlaştırıyor. boot2v4 varken 3.2'ye eskiden olduğu gibi ilgili ios'u ve menüyü yükleyerek geçemezsin.
30 October 2009 13:08
Teşekkürler wiicrazy. Öyleyse update tuşuyla oynamamam yeterli benim açıman şu an grinning smiley
boot2v4 ile ilgili endişeli değilim pek, 4.2'ye geçtikten sonra nand'ın backup'ını aldım (tek endişem buydu bu işlemler sırasında). 4.2'den önce yaptığım da sadece sd card'dan oyun oynayıp, film izlemek (gerçi dvd izleyemiyorum şu an) ve usb loader kullanmaktan ibaretti. Hala da öyle. Geriye dönmemi gerektirecek bir profilim yok bu bağlamda.

Ama ninty'nin yeni update politikası buysa, hiç hoş değil...

1 kez düzenlendi. En son 30/10/2009 13:09 tarihinde darkhunter tarafından düzenlenmiştir.
30 October 2009 14:04
WiiCrazy
@fredy2 : 3.4 için olanları yapma zira LU64+'larda brick sebebi, sonuncu metodla yani TBR programı ile yap.

tamamdır

40.ve 4.1 menüler için yazdıklarını aynen yaptım.

bu işlemleri yaptıktan sonra homebrewchannel ters döndü.

düzeltmek için TBR programı açıkken sağ üstte gözüken konsoldaki IOS 36 3351'di.

nus downloader programı ile IOS36-64-v3351.wad dosyasını indirip wad manager ile kurdum. homebrewchannel düzeldi.

en son WiiSCU programı ile wiishop update'ini yapıyorum hata vermeden indirip kuruyor fakat wiishop'a girmek için istediğimde 2-3 saniye ekran kararıp anamenuye tekrar geri dönüyor. sebebini anlayamadım.
WiiSCU ile değilde nus downloader ile IOS61'in son sürümünü IOS61-64-v5405.wad indirsek wad manager ile kursak olurmu. bunu sormadan denemek istemedim.

2 kez düzenlendi. En son 30/10/2009 22:49 tarihinde fredy2 tarafından düzenlenmiştir.
06 November 2009 20:28
Merhaba degerli arkadaslar. soft mod yukluydu. sonrasında 4,2 ye update etmek hatasında bulundum once homebrew channel silindi ama ondan da onemlisi usb loadar kitleniyor siyah bir ekranla karsilasiyorum. forumu okudum yeniden yukliyim dedim ama olmadi. hic bu problemle karsilasan varmı en bastan homebrew channeli yukledim ios ve ciosları yuklemey calistim ama ,
Trucha Bug Restorer 1.1 ok

Any title deleter mod olmadı hata verdi

Custom IOS R14 Installer kuramadım hata verdi
halen usb loader calismiyor.

lutfen acil yardim...
11 November 2009 06:16
Makinanın daha önce yedeğini almış mıydın bootmii ile falan?
25 November 2009 21:58
System Titles'ı seçip A tuşuna basın, IOS 222, 223, 249 ve 250'yi her birini seçip bir defa seçim bir defa onaylama üzere iki kere A tuşuna basarak silin. Bu ios'ları siliyoruz çünkü resmi nintendo güncellemesi yapılmış bir makinede bu ios'lar bloklama amaçlı olarak nintendo'nun yüklediği versiyonlar:

ABi burdan IOS 222 ve 249 u da sildim (4,2 Nin anlatımı) . şimdide wiiflow u kurcağımda ya 222 yi yada 249 u istiyor biz ikisinide silmiştik napabilirim şimd
25 November 2009 22:02
yok arkadas onunla ilgisi yok sen hermes 222 cios yukleme yapmadiysan 249 olan wiflowu kurabilirsin
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 104
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!