Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
15 March 2010 18:22
arkadaslar selam;

daha birinci dakkada zorlanmaya basladım.. daha öncede belirttiğim gibi sistem v4.2e ve ios 61.. cios yuklemesi için gerekli dosyaları sd karta yukledim, cıkan menuden Downgrade IOS 15'i secip sd kartta bulunan wad dosyalarını sectiğimde failed to downgrade yazısı cıkıyor.. ne yapabilirim acaba?

15 March 2010 20:11
sorunu buyuk ölcude hallettim.. codedump olayı ile karsılastım simdide..
15 March 2010 20:56
@vturker : 1 no ile verilen yerine rehberde biraz aşağıda bulunan TBRMOD'u kullanırsan problemin çözülür
linki şu : [www.tepetaklak.com]
15 March 2010 22:14
@wiicrazy: ilk verilen link ile denediğimde fail etti, ikinci verilen "mod" lu versiyonu denediğimde codedump alıyorum
15 March 2010 22:35
@wiicrazy; sen haklıymıssın pardon, ordsn burdan bisürü dosya indirince karısıklık olmus, temiz bi işlemden sonra codedump olayını da hallettim.. ancak simdi de restore ios 15 sırasında fail etti. bu konuda bi tavsiyen var mı?

teşekkürler
15 March 2010 22:37
arkadaslar bu arada; restore ios 15 kısmına geldim, ancak hata aldım.. bu durumda yine en bastan mı uygulamam gerekliher adımı? veya hangi adımdan sonra kaldığım yerden devam edebilecek duruma gelirim?
15 March 2010 23:00
restore 15'i sonraya da bırakabilirsin... işlerin temiz olması açısından gerekli bir adım sadece... cios'u yükle sonra olmadı 36 seçeceğin yerde 249 seçerek dene bu adımı... ama olması lazım.

bu işlemleri en temizi aslında offline olarak yapmak, programlar ios'ların doğru versiyonlarını çekmedikleri için yamuluyor olabilirler. bu şekilde de deneyebilirsin.. offline kurulum için nusd programı ve ios'ları nasıl indireceğin rehberde yazıyor.

başta da dediğim gibi ios 36'yı düzgün bir şekilde yamadıysan sonraki aşamalara geç... orada da problem yaşarsan tbr adımının başından başla...
16 March 2010 17:52
@wiicrazy; cok tesekkürler.. denemeye devam...
17 March 2010 06:58
@wiicrazy; arkadasım tüm bilgiler, yönergeler ve tavsiyeler için çok teşekkürler.. hersey halloldu smiling smiley usb loader dahil.. tekrar çok tesekkürler..

sadece sunu yazma gereği hissediyorum, belki aynı hatayı alanlar olabilir diye... nus ile wad olustururken programa 0000000100000026 v3867
verisi girildiğinde sonuc IOS 38 v3867 (IOS38-64-v3867.wad) olmadı.. bikac defa denememe ragmen IOS 37 ile ilgili wad dosyası olustu... bunun sonucunda da doğal olarak sd karttan yukleme işini halledemedi.. tabi bu dosyanın yanlıs olduğuna sonradan farkına vardım ve diğer yöntem google'dan bu wad'ı aratmak suretiyle sd kart içine attım.. sonuc 10 dakika sonra tertemiz bir wii idi smiling smiley (yanlıs dosya okuamaya calıstıgı için wad.out.wd hatasını aldığımı da söyleyebilirim.)

tekrar çok teşekkürler, kolay gelsin
17 March 2010 07:13
@vkturker : 26 -> 2*16 + 6 = 38, verdiğim bilgiler ios 38'e ait, ona eminim. Sende bir karışıklık oldu sanırım. Belki isimlendirme problemi falan var nusd'nin, sanmıyorum ama bilemedim şimdi. Bir karışıklık olduğu kesin ama.
17 March 2010 09:21
@wiicrazy: evet muhtemelen bende bi karışıklık oldu, zaten forumda bu hatayı şimdiye kadar baskası almamış, olur da bu hata alınırsa diye yazdım..
28 March 2010 10:35
cıos rev19 olan son versiyonu kurdum. configurable usb loaderda açılıyor.
fakat hbc ters kaldı. dop-ios'u çalıştırdım:
Önemli : Homebrew channel'in 1.0.5 versiyonu trucha yamalı bir IOS 36 (3.X menüler için) ya da IOS 61 (4.X menüler için) tespit ettiğinde tersyüz oluyor. Bu problemden kurtulmak için Homebrew channel'in kullandığı ios'u DOP-Ios programı ile mümkünse sadece ES_Identify yamasını yaparak kurmanız gerekiyor. Bunu cios kurulumundan sonra yapmanız daha sağlıklı olur zira kurulum için IOS 36'daki trucha bug'ına ihtiyacımız var.

ES_Identify'a yes dedim. fakat hala ters nasıl düzelticez burayı?
28 March 2010 14:05
couper: hbc'yi tekrar yükle geçer
29 March 2010 06:16
teşekkürler
şu dop ios bölümünü silsek boşuna kafa karıştırıyor smiling smiley
29 March 2010 20:00
Rehberdeki Dop-IOS bölümünü sildim, Trucha bug restorer'ı da tek haline getirdim... TBRMOD adıyla verdiğim tek başına iş görüyor zaten... Yani 4.0/4.1 için olan rehber ile 4.2 için olan rehber arasındaki tek fark 4.2'deki anytitle deleter ile stub ios'ları silme kısmı... Bu ikisini tek rehber olarak da düşünebilirsiniz... Hatta yakın bir zamanda muhtemelen bunları birleştirip stub ios'ları silme olayını oraya şartlı olarak koyarsam rehber daha az göz korkutucu olur herhalde.
31 March 2010 23:50
Arkadaşlar Wii_Crazy'nin vermiş olduğu 1. işlemi bitirdikten sonra HBC'den çıkınca wiimote çalışmaz hale geldi, yani çalışıyorda Wii wiimote'yi görmüyor, lütfen yardımcı olun.
01 April 2010 08:22
Tekrar senkronize ettin mi? Piller dolu mu?

Piller bitik ise arada bir wiimote çalışır ama kısa süreli olarak çalışır. Sonra kumanda kapanır.
01 April 2010 09:07
Kesinlikle pille ilgili değil yeni pil taktım... O senkronize olayını denedim ancak değişen bir şey olmadı... Acaba yüklerken yanlış mı yükledin diye sorarsanız her işlemi 2-3 kez kontrol ederek yaptım... Daha önce kimsenin başına böyle bir durum gelmedi mi?
01 April 2010 09:17
Kusura bakma sorun kendi kendine hallolmuş... 3 yıldır wii kullanıyorum ilk defa başıma geldiwinking smiley ondan biraz panik yaptım.. Yine de çok teşekkürler...
01 April 2010 09:52
Remote ile CIOS yüklemenin veya HBC'nin bir ilgisi yok. Senkronize ederken büyük ihtimal sorun yaşamış olabilirsin. Wii üzerindeki senkronize tuşuna gereğindenf azla uzun basarsan kayıtlı olan senkronize bilgilerini sıfırlıyor. Bu işlem de yeniden senkronize yapmayı gerektiriyor. Eğer Balance Board falan varsa onu da tekrar senkronize etmen gerekiyor.
05 April 2010 11:17
merhaba sitedeki rehberler için çok teşşekkür ederim cios yüklemeye kadar geldim yalniz bi sorunla karşilaştim yardimci olurmusunuz ?

•System Titles'ı seçip A tuşuna basın, IOS 222, 223, 249 ve 250'yi her birini seçip bir defa seçim bir defa onaylama üzere iki kere A tuşuna basarak silin. Bu ios'ları siliyoruz çünkü resmi nintendo güncellemesi yapılmış bir makinede bu ios'lar bloklama amaçlı olarak nintendo'nun yüklediği versiyonlar:

bu bölüme geldiğimde bende ios 222 223 250 ve 254 var ios 249 yok bendeki olanlari silsem yeterlimi ? makine v.4.2e pal yardimci olursaniz sevinirim
05 April 2010 12:28
silhouette
merhaba sitedeki rehberler için çok teşşekkür ederim cios yüklemeye kadar geldim yalniz bi sorunla karşilaştim yardimci olurmusunuz ?

•System Titles'ı seçip A tuşuna basın, IOS 222, 223, 249 ve 250'yi her birini seçip bir defa seçim bir defa onaylama üzere iki kere A tuşuna basarak silin. Bu ios'ları siliyoruz çünkü resmi nintendo güncellemesi yapılmış bir makinede bu ios'lar bloklama amaçlı olarak nintendo'nun yüklediği versiyonlar:

bu bölüme geldiğimde bende ios 222 223 250 ve 254 var ios 249 yok bendeki olanlari silsem yeterlimi ? makine v.4.2e pal yardimci olursaniz sevinirim

Evet sendekileri silmen yeterlidir. 249'un olmaması enteresan bu arada ama üstünde durulacak bir şey de değil.
07 April 2010 07:24
WiiCrazy
silhouette

Evet sendekileri silmen yeterlidir. 249'un olmaması enteresan bu arada ama üstünde durulacak bir şey de değil.

Forumda sanki bir yerde sildiklerimizden (222 223 250 254 249) bazılarını, bazı uygulamalar için tekrar yüklememiz gerektiğine ilişkin bir not hatırlıyorum. Gerçekten tekrar yüklememiz gerekecek midir?
Syg.
07 April 2010 07:27
cebor
WiiCrazy
silhouette

Forumda sanki bir yerde sildiklerimizden (222 223 250 254 249) bazılarını, bazı uygulamalar için tekrar yüklememiz gerektiğine ilişkin bir not hatırlıyorum. Gerçekten tekrar yüklememiz gerekecek midir?
Syg.

249, 250 : waninkoko'nun cios'unu yüklediğinde sahip oluyorsun
222, 223 : hermes cios yüklediğin zaman geliyor
254 : patchmii ios, bunu genelde twiizers geçici olarak yükleyip kaldırıyor kurulum programlarında. sürekli ortalıkta duran bir ios değil.
27 April 2010 07:40
Merhabalar,

Bena rehberlerinizden faydalanarak harddisk kullarak wii üzerinden oyun oynayabiliyorum.
Şöyle bir sorum olacak:

wii versiyon 4.0 için hack yapmaya başladık.
1., 2. ve 3. adımları yaptık. Ama 4. adımda cios38 r14 kullanırken bir problem ile karşılaşıyoruz.
wii üzerinde internet bağlantısı olmağı için wad kullanarak kurulum yapmaya çalışıyoruz.
Ama gerek internetten indirdiğimiz IOS38-64-v3610.wad dosyaları gerekse NUSD ile elde ettiğimiz wad dosyasını sd kartın kök dizinine koyup kurulum yapmaya çalıştığımızda:
[+] Mounting SD card... OK!
[+] Reading "IOS38-64-v3610.wad", please wait...
ERROR! (ret = -1)

şeklinde bir hata çıkıyor.
Ne yapmamız gerekiyor?
27 April 2010 07:48
gerekli wad i sd kartin kok dizinine attigindan eminsin dimi su sekilde
sd:\IOS38-64-v3610.wad ve kurulum da wad kurulumunu secmen gerekiyor. eger bu adimlar dogru ise sd kartdan okuyamiyor olabilir, ya farkli bir sd kart yada usb dene
27 April 2010 07:53
@thinchild : dosya ismi yanlış (büyük ihtimal) az ihtimalle de olsa programın sdhc desteği olmayabilir, sdhc kart kullanıyorsan bir de sd kart ile dene.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 April 2010 07:59
sd kart hatalı mı bilemiyorum ama bu adıma gelene kadarki adımları bu sd kart ile yapmıştım. dosya ismide dediğiniz gibi. usb ile deneyeceğim şimdi sonucu bildiririm. yardımlarnınız için teşekkürler
27 April 2010 08:04
ikinizede çok teşekkürler. usb ile denemek işe yaradı.thumbs up
27 April 2010 08:04
4.0 ve 4.1offline kurulum icin gerekli dosyalari paket halinde sana pm attim sd karti fat32 format at rardan cikanlari oldugu gibi sd karta at kurulumu tekrar dene olmassa farkli sd kart kullan, icinde hermes cios un da offline kurulumu ve daha onceki adimlarin kurulumu da mevcut
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 40
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!