Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
27 April 2010 08:09
@dedezade ve @wiiCrazy teşekkürler yardımlarınız için.
Sırada USB'den oyun çalıştırmak var. Gelişmeleri paylaşacağım...

EDiT:
wiiflow ile oyun çalıştırıldı.
cios38 v14 kurulurken (ret = -1) hatası alanlar usb ile kurulmu denerlerse başarılı bir kurulum gerçekleştirirler.
Emeği geçenlere teşekkürler...

1 kez düzenlendi. En son 27/04/2010 09:14 tarihinde thinchild tarafından düzenlenmiştir.

07 May 2010 10:04
4.2 İÇİN **** (Evet D3-2 sürücüsüne sahip yeni siyah/beyaz wii'lerde kullanılabilir)

Gereken dosyalar :

1.Trucha Bug Restorer MOD

2.Any title deleter

3.Custom IOS R14 Installer

•1 nolu Trucha Bug Restorer MOD'un içinde bulunduğu arşivi olduğu gibi sd kartınıza açın.

•4.0 ve 4.1 için olan rehberdeki işlemleri 'İşlem bitti, IOS 36'mız artık kısıtlamalardan kurtulmuş oldu.' yazısını görene kadar uygulayın...

İos36 yı başarılı yamadığımı anlamamın bir yolu var mı? Başarılı olunca IOS 36 kısıtlamalardan kurtulmuş oldu diye uyarı mı çıkıyor?
07 May 2010 10:31
bahadir
•4.0 ve 4.1 için olan rehberdeki işlemleri 'İşlem bitti, IOS 36'mız artık kısıtlamalardan kurtulmuş oldu.' yazısını görene kadar uygulayın...

İos36 yı başarılı yamadığımı anlamamın bir yolu var mı? Başarılı olunca IOS 36 kısıtlamalardan kurtulmuş oldu diye uyarı mı çıkıyor?

Hayır 4.1 için olan rehberde bu kırmızı ile yazılan 'İşlem bitti, ....' kısmına kadar işlemlerin aynı olmasından dolayı öyle bir ibare var orada. Zira devamında 4.2'de farklı olarak stub ios silme işlemi var.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
07 May 2010 10:41
Dün akşam rehberlerde belirtildiği gibi soft mod yapmaya çalıştım .İşlem bitincede usbloader ile oyun yükleyip oynatmak isteyince eroor 2 hatası aldım nerde hata yapmış olabilirim?
07 May 2010 11:00
bahadir
Dün akşam rehberlerde belirtildiği gibi soft mod yapmaya çalıştım .İşlem bitincede usbloader ile oyun yükleyip oynatmak isteyince eroor 2 hatası aldım nerde hata yapmış olabilirim?

cios rev 14 installer'ı başarı ile çalıştırdıysan (hata almadan) problem yaşamaman lazım... Oyun yükleyip oynatmak derken detayları yazabilir misin. Oyun başlatmadaki Error#002 hatasından mı bahsediyorsun yoksa başka bir şeyden mi?

edit: mümkünse ekran görüntüsü de attach edersen iyi olur.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 07/05/2010 11:01 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
07 May 2010 11:16
Usbloader dan yükle dediğim zaman kopyalamayı başlatıp bitiriyor oyunu başlat dediğimde error2 hatası veriyor.

Softmod işlemini sıfırlamak mümkün mü? Yada mevcutun üzerine tekrar kurmayı deneyebilir miyim?
07 May 2010 11:37
bahadir
Usbloader dan yükle dediğim zaman kopyalamayı başlatıp bitiriyor oyunu başlat dediğimde error2 hatası veriyor.

Softmod işlemini sıfırlamak mümkün mü? Yada mevcutun üzerine tekrar kurmayı deneyebilir miyim?

Hangi loader? error 2 mi yoksa mavi ekranda alınan error 002 mi? error 002 ise loader içindeki 002 fix ayarını açman gerekiyor.

07 May 2010 11:51
mavi ekran... Akşam denerim teşekkürler.
07 May 2010 13:17
@bahadir arkadasim usbloader calismis ve oyunu baslattigin da hata almissin yazilanlardan anladigim bu, eger bu sekildeyse softmode islemini yapmissin cunku sistemde ios 249 olmasaydi usbloader donar acilmazdi , wiicrazy nin dedigi gibi yaparsin ,hangi oyunu deniyorsun bilmiyorum ama once wiisport gibi basit bir oyun dene cunku bu oyun loader da herhangi bir ayara ihtiyac duymuyor.
07 May 2010 18:03
002 fix ayarı nasıl açılıyor?
08 May 2010 07:26
002 fix ayarını CFG'de açmak için:

CFG kurulumu yapmak ve genel ayarları tamamlamak için: buradan
08 May 2010 08:42
@tuzruhu : o Anti 002 fix ayarı... yani cios'un kendi yaptığı 002 fix'i geri almak için yapılıyor... cfg usb loader'da son rev'lerde bildiğim kadarıyla 002 fix ayarı tüm oyunlar için default açık. arkadaş sanıyorum wiiflow kullanıyor.

15 May 2010 19:13
ya ben bu wii islerinde yeniyim ama yazılan her seyi yaptım fakat cios yüklemeye gelince sıra ios 36 die bisi görünmüyo bende 4 ten baslayıp en fazla 35 kadar gidiyo versiyonum 3.1u bu arada
15 May 2010 19:19
@godlikeman sana tavsiyem 4.2 ye update yap, daha sonra softmode u tekrardan uygula, gene takilirsan sorarsin ,su an yeni de olsa [www.wiidewii.com] burdaki asistani kullanarak yap.
15 May 2010 19:24
fakat 4.2 cok sorun yasandığını duydum herkes eski sürümlere downgrade yapmaya çalışmıyo mu?
15 May 2010 19:36
@godlikeman : çipin yoksa 4.2'nin neredeyse hiç bir zararı yok, 4.2 de full hack edilebiliyor... sende muhtemelen bootmii@boot2 uyumlu bir wii var (hala 3.1'de olduğuna göre) korkacak bir şey yok, 4.2'ye update edebilirsin. çipin varsa da tek zararı diskten çalıştırdığın oyunlarda region free özelliğinin kaybolması. ha bir de kore menüden pal-ntsc'ye çevrilmiş wii'ler brick oluyor... ama yine 3.1'de olmandan böyle bir durumda olmadığın anlaşılıyor.

15 May 2010 19:39
peki benim su anda ios 36 nın cıkmaması sorununun nedeni nedir simdi updatele uğraşmak istemiyorum
15 May 2010 19:57
godlikeman
peki benim su anda ios 36 nın cıkmaması sorununun nedeni nedir simdi updatele uğraşmak istemiyorum

3.1'de IOS 36 yok çünkü, dikkat edersen buradaki rehberde 3.2 ve öncesi için cios installer'ı kullanarak doğrudan cios yüklemesi yapabiliyorsun...

Homebrew channel ve bootmii'yi hali hazırda kurdun öyle değil mi?

15 May 2010 20:15
iste dediğim gibi onları yaparken sorun yasamadım bu rehberdeki ilk 3 basamağı aynen uyguladım iste 4.basamağa gelince ciosla ilgili böle bi sorun yasadım peki sizce naapmalıyım simdi beni bi yönlendirirsen cok memnun olurum
15 May 2010 20:22
godlikeman
iste dediğim gibi onları yaparken sorun yasamadım bu rehberdeki ilk 3 basamağı aynen uyguladım iste 4.basamağa gelince ciosla ilgili böle bi sorun yasadım peki sizce naapmalıyım simdi beni bi yönlendirirsen cok memnun olurum

Ok, sorunun kaynağı rehbere IOS 36 seçin dememiz, bu 3.1 için hata olmuş evet... Sende 36'dan küçük hangi ios varsa onu kullanabilirsin o adımda.. 35, 30 falan bunlar seçilebiliyorsa olur... Zira 3.1 sistemde nintendo'nun bütün açıkları mevcuttur.

Cios Installer programı böyle bir seçim içermiyorsa (emin değilim) bizim Softmod Asistanı ile doğrudan Cios Yükleme adımına geçip o şekilde de yükleyebilirsin.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra en azından 3.2'ye güncellemeni tavsiye ederim bu arada (anyregion changer programı ile örneğin yapabilirsin bunu)

16 May 2010 07:23
peki ben simdi ios 35 secip devam etsem softmoda ve 3.1u olan versiyonumu hic değiştirmesem sonradan sorun yasarmıyım, versiyon yüzünden oyun oynarken falan
yani bu versiyonun oynatmadığı oyunlar var mı?
16 May 2010 08:01
ben simdi ios 35 i secerek girdim ise wad installation sectim ama

reading IOS38-64-v3610.wad please wait
ERROR (ret = -1)

die bi yazı cıktı naapıyım simdi

2 kez düzenlendi. En son 16/05/2010 08:42 tarihinde godlikeman tarafından düzenlenmiştir.
16 May 2010 10:51
@godlike : Usb loader'lar ve neogamma gibi cios ile disk çalıştıran programlar hep cios'u kullandıkları için menünün hangi versiyonunun yüklü olduğunun bir önemi yoktur. Menü versiyonu menünün kullanımını ilgilendirir sadece.

Aldığın hataya gelince, wad installation seçmişsin ama gereken wad dosyasını (IOS38-64-v3610.wad) sd kartın köküne kopyalamamışsın. Daha önce linkini verdiğim asistanı kullanırsan o olayın da tüm karmaşıklığından kurtulabilirsin.

18 July 2010 14:12
merhaba arkadaslar oncelıkle butun yazıları okuyup hatım ettım dıye bılırım smiling smiley hepsı cok acıklayıcı ve gercekten bızıklayarak ogrenılecek seyler tsk edıyorum herkeze smiling smiley sımdı benım sorunum su ben bu cıyazı yenı aldım burdakı acklamalarınızı okuyarak bırseyler yapmaya calısıyorum bendekı versıyon 4.1e versıyonu ve evınde net yok cıos u soyledıgınız sekılde hack yapmak ıstıyorum bır yontemı varmıdır yukardakı vermıs oldugun program sadece 4.2 versıyonlar ıcınmıdır yoksa hepsı kullana bılırmı ayrıca burda wii hack yapmak ıcın 100 tl bedel ıstıyorlar amma velakın ben cok fena hırs yaptıgım ıcın kendım yapmaya kararlıyım grinning smiley yardım edersenız cok mutlu olacagım tskler winking smiley
18 July 2010 14:53
rakatak
merhaba arkadaslar oncelıkle butun yazıları okuyup hatım ettım dıye bılırım smiling smiley hepsı cok acıklayıcı ve gercekten bızıklayarak ogrenılecek seyler tsk edıyorum herkeze smiling smiley sımdı benım sorunum su ben bu cıyazı yenı aldım burdakı acklamalarınızı okuyarak bırseyler yapmaya calısıyorum bendekı versıyon 4.1e versıyonu ve evınde net yok cıos u soyledıgınız sekılde hack yapmak ıstıyorum bır yontemı varmıdır yukardakı vermıs oldugun program sadece 4.2 versıyonlar ıcınmıdır yoksa hepsı kullana bılırmı ayrıca burda wii hack yapmak ıcın 100 tl bedel ıstıyorlar amma velakın ben cok fena hırs yaptıgım ıcın kendım yapmaya kararlıyım grinning smiley yardım edersenız cok mutlu olacagım tskler winking smiley

Valla en kolayı asistan ile yapmak. Ama buradaki rehberle de problemsiz yapabilirsin. Buradaki rehberler ve asistan 3.2-4.2 arasını kapsıyor...4.3 için ekstra bir rehber var...

01 August 2010 11:53
NTSC formatlı harddiske attığım oyunlar görülüyor fakat başlatmak istedigimde alttaki uyarıyı alıyorum.. Harddisk Fat olmadığı içinmi veriyor bunu acaba ?

Error Cios 222 or Cios 223 required for starting games from a FAT partition..
Set_frag : -128
Error : Set WBFS : -128

Ek birşeyler kurmadım sadece softmodu tamamladım, aşşağıdaki programları kullanarak.. Soft moddan önce 4.2E versiyon vardı ve GC2-D3-2 Dvd Drive Chipli wii..

Şimdi konudaki 4.2 için kısmından devam mı etmeliyim ?
Mevcut iosları silip cioslarımı yüklemem lazım sadece ?
Wiide internet bağlantısıda yok,fazla karışık geldi işlemler sad smiley
01 August 2010 15:14
@burack331 : hermes cios (ya da waninkoko'nun cios x r19 ya da r20'sini) yüklemen lazım fat32 kullanabilmek için ... bu arada listesini verdiğin programlar burada yayınlanan herhangi bir pakette olan dosyalar değil... rehberi bir yerden dosyaları başka bir yerden almak çok ta mantıklı bir hareket değil.

01 August 2010 15:41
asistanı tam çalıştıramadım,Dosyaları karta aktar dediğimde hata veriyordu ve bir türlü videolarda açılmamıştı, kısaca mecbur kaldıgım için dosyaları başka yerden çektim hocam.. Hermes cios 222 ve 223 yüklemek için silmem gereken birşey var mı hocam ? Yoksa direk hermes cios bulup yükleyeyim mi ?
01 August 2010 15:49
burack331
asistanı tam çalıştıramadım,Dosyaları karta aktar dediğimde hata veriyordu ve bir türlü videolarda açılmamıştı, kısaca mecbur kaldıgım için dosyaları başka yerden çektim hocam.. Hermes cios 222 ve 223 yüklemek için silmem gereken birşey var mı hocam ? Yoksa direk hermes cios bulup yükleyeyim mi ?

Hali hazırda yüklü cios'un varsa silmen gereken bir şey yok. Asistanın indirdiği dosyalar içinde üçüncü zip dosyasında wad'lar var... bunları wad manager ile yükleyebilirsin.

15 August 2010 04:03
WiiCrazy
@oz11 : TBR kullanmadan kurmak için cBoot2 kullanılıyor, burada paylaşılması illegal bir sürü dosya içerdiği için o rehberi kullanmıyoruz. İstiyorsan kullanabilirsin, sonuç anlamında çok fark yok. Bootmii problemine gelince muhtemelen ya sd kartın uyumsuz ya da sd kartında bootmii için gereken dosyalar yok (sd kart altında bootmii klasöründe armboot.bin, ppcboot.elf ve bootmii.ini)

ps: cios38rev14 yeterli mi diye sormuşsun, rock band, guitar hero vesaire gibi oyunlar sadece hermes cios ile oynanabiliyor, bunun dışında yeterlidir. Pek tabii peşine bir usb loader da kurman lazım.
selamlar WiiCrazy ben eski makinemdeki rev14 ü kaldırıp rev20 kurmak istiyorum buradan(TIKLAYINIZ) edindiğim bilgiler doğrultusunda cevap 5 te direk eski cIOSin üzerine kurabilirsiniz yeni revision u diyor ama cevap 6 da da wad manager yada any title deleter ile silmekten ve sonra üzerine kurmaktan bahsediyor.Sizce en iyi ve stabil yöntem nedir cIOSlerin yeni revisionlarını yüklerken?
teşekkürler
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!