Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4. CIOS (Custom Ios ) yükleme

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4. CIOS (Custom Ios ) yükleme
20 January 2010 14:10
o bahsettigin bad sektorleri wii de buluyor kartta degil

20 January 2010 14:29
bu akşam kingston microSD yi deneyeceğim yine olmazsa gidip o karttan alacağım artık.
çok teşekkür ederim bilgiler için.
20 January 2010 14:31
Sandisk'in ille de o modeli olacak diye bir şart yok bu arada... normal mavi etiketli olanlar da çalışıyor.
20 January 2010 14:46
"sandisk for wii" 2GB internette buldum kapıda peşin ödeme 13,82 TL + 5,90 TL kargo.
akşamki denemeden sonuç alamazsam onlardan sipariş edeceğim artık. diğer mavi etiketlilerde 2 GB pek kalmamış. 4 GB ve daha büyükleri var onlarda hafiften pahalı. sonuçta o kartı backup işlemi için alacağım ayrıca HBC uygulamaları veya kanal yüklerken kullanabilirim herhalde.
20 January 2010 14:56
Kart seçme olayında bootmii özel, daha düşük seviye çalıştığı için o da...

Diğer homebrew programlar ve wii'nin kendisinde pek tabii aldığın kartı kullanabilirsin.
20 January 2010 21:13
biraz önce 4.adım olan CIOS yukleme işlemini başarı ile tamamladım.
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

bundan sonra USB Diskten oyun oynamak için ne yapmalıyım?
20 January 2010 22:46
@Timsak : şimdiye kadar yapmışsındır muhtemelen ama yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümdeki rehberlerden birini kullanarak cfg. usb loader, wiiflow gibi loader'ları kurman... oyunların için harddiski formatlayıp oyunları da harddiske atman lazım... hepsi yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümünde...
21 January 2010 02:37
İLK OLARAK PAYLAŞILAN BİLGİ VE EMEK İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
YENİ BİR WII KULLANICISIYIM. SOFT MOD, HBC VE Trucha Bug Restorer PROGRAMLARINI KURDUM VE TB Yİ VİDEO DAKİ GİBİ 4.2E WII ME YÜKLEDİM. FAKAT ANY TITLE DELETER PROGRAMINDA (INFORMING WII THAT I AM GOD...ERROR! ES_IDENTIFY (RET = -1017) ŞEKLİNDE BİR HATA ALDIM AÇAR AÇMAZ. BUNUN SEBEBİ NEDİR VE NE ŞEKİLDE KİLİTLERİ KIRABİLİRİM? YARDIMINIZ VE İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
21 January 2010 08:26
WiiCrazy
@Timsak : şimdiye kadar yapmışsındır muhtemelen ama yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümdeki rehberlerden birini kullanarak cfg. usb loader, wiiflow gibi loader'ları kurman... oyunların için harddiski formatlayıp oyunları da harddiske atman lazım... hepsi yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümünde...

henüz yapmadım. kısmetse o işlemi de bu akşam yapmayı deneyeceğim. tekrar tekrar burada bilgilerini paylaşan arkdaşlarımıza çok teşekkür ederim. hepinizin emeğine sağlık.
21 January 2010 09:43
@cooldelphi
oncelikle buyuk harf kullanmadan yazarsan iyi olur
soruna gelince eyer any title del. ile ioslari silemiyorsan hata aliyorsan tbr deki adimlarin olmamis tbr de hata almissindir
tbr adimlarini yeni bastan yapman lazim
21 January 2010 13:09
Arkadaşlar çok kötü bir durumdayım şuan.

Aptallık edip sistemi update yaptım şimdi soft mod çalışmıyor asla.

Şöyle iza edeyim durumu:

Ben sofmod yapmadan önce Wii'ye Nintendo'dan bi mesaj gelmişti. Update et diye. O mesajı görmezden gelmiştim ama büyük bir aptallık edip bugün o mesajdan ufacık bir sistem update'i yaptı. Ve ne olduysa o update'den sonra oldu. (fazla merak iyi değilmiş derler off ya) WiiWare ve VC uygulamaları sorunsuz çalışıyor ama soft mod iptal oldu sanırım konsolda. sad smiley

Şimdi ben bu CIOS adımlarını tekrar uygulasam bi faydası olurmu benim Wii'de ?

Yoksa ne önerirsiniz ?

Bu arada sistemden baktım hala versiyonum 4.2E. Sanırım nintendo sisteme soft mod'u engelleyen bi dosya falan kurdu. confused smiley
21 January 2010 13:32
Bu durum başına gelen olursa tekrar CIOS kurulumu ile sorun çözülüyor arkadaşlar. thumbs up

Bidaha aman aman bulaşmam böyle bir şeye.

Tahmin ettiğim olay olmuş. Nintendo güvenliği sağlayan IOS'ları tekrar sisteme atmış. Ondan dolayı soft mod çalışmıyordu.

Ama şuan herhangi bir sorun yok. Oh be derin bi nefes almış oldum. smiling smiley
21 January 2010 14:49
@Affliction geçmiş olsun hocam
21 January 2010 15:15
Çok sağol hocam. Valla iyiki düzeltebildim varya. Ama görecektin beni baya bi heyecan oldum o an. grinning smiley
21 January 2010 23:48
Merhaba;

Şu anda sofmod yaparken bir sorunla karşılaştım rehberde;

IOS 15 wad'ını nereden alacağınızı soracak, "Download IOS from NUS" diyor ama bende sadece "Load IOS from sd card" yazısı çıkmakta bir türlü "Download IOS from NUS" menüsü gelmiyor bunu nasıl halledebilirim?

Versiyonum 4.2E
22 January 2010 00:02
sinless
Merhaba;

Şu anda sofmod yaparken bir sorunla karşılaştım rehberde;

IOS 15 wad'ını nereden alacağınızı soracak, "Download IOS from NUS" diyor ama bende sadece "Load IOS from sd card" yazısı çıkmakta bir türlü "Download IOS from NUS" menüsü gelmiyor bunu nasıl halledebilirim?

Versiyonum 4.2E

Şu anda durumu düzelttim sağ sola gitmem gerekiyormuş video izlenmiyordu başka pc den izlediğimde öğrendim.
23 January 2010 13:18
Merhaba rehberdeki **** 4.2 İÇİN **** (Daha önce hiç cios kurulumu yapmamış olanlar için!!!) başlığı altındaki
üç link çalışmıyor sanırım, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler...
23 January 2010 15:41
Blugur
Merhaba rehberdeki **** 4.2 İÇİN **** (Daha önce hiç cios kurulumu yapmamış olanlar için!!!) başlığı altındaki
üç link çalışmıyor sanırım, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler...

Hmm, yine hosting faturasını ödemeyi unuttum sanırım... 10-15 dk. içinde düzelir.
03 February 2010 20:12
bu hermes cios yüklenirken tam olarak ne yapıyor?
[sites.google.com] buradaki kurulum yönergelerinde "38 merged 60" tarzı şeyler yazıyor.

hermes kurulurken bu 2 ios a (38 ve 60) müdahale ediyor mu?
bende priiloader kurulu, o da yüklerken patchlenmiş ios60 istemişti. çalışırken hala bu patchlenmiş ios a ihtiyaç duyuyor mu?

yani hermes yüklerken, ios60'ın orjinal sürümle değişip, priiloader ın çalışmayıp wii nin brick olması gibi bir durum olur mu? [www.wiihacks.com] buradan bakıp priiloader ı kurmuştum ama hermes konusunda bir şey yazmıyor.
03 February 2010 20:31
Kurulumda bahsi geçen 200'den küçük ios'lara bir müdahalesi yok programın... Orada geçen ios modüllerini yeni kurulan modüllere kopyalıyor. Riskli bir işlem değil yani...

38 ile 60'ı birleştirip 202 slotuna (homebrew için kullanılan) kurmaktan bahsediyor oradan... 60 ne alaka anlamadım, 4.2'de hatta 60 çöpe çevrildi, bana pek de mantıklı bir hareket gibi gelmedi... 202 slotuna kurulan için kurulum programında tavsiye edilen şekilde kurmak yeterli.
03 February 2010 20:54
bendeki avrupa ya dönüştürülmüş kore wii si, o yüzden 4.2 kuramıyorum. ios60 hala çalışır ve sağlam durumda hehe .o birleştirme olayını ben de düşündüm ama anlam verememiştim. bu durumda direk hermes kurabilirim. teşekkürler
ceo
06 February 2010 20:33
Any Deleter ile aşağıdaki IOS ları silmeye çalıştığımda çatlıyor program ve silemiyor sad smiley
Problem hakkında yorumu olan var mı acaba?

System Titles'ı seçip A tuşuna basın, IOS 222, 223, 249 ve 250'yi her birini seçip bir defa seçim bir defa onaylama üzere iki kere A tuşuna basarak silin. Bu ios'ları siliyoruz çünkü resmi nintendo güncellemesi yapılmış bir makinede bu ios'lar bloklama amaçlı olarak nintendo'nun yüklediği versiyonlar:
06 February 2010 20:53
@ceo : programın ios 36 kullandığından emin misin?
ceo
06 February 2010 22:15
IOS15 downgrade işlemine kadar sorunsuz bir şekilde yapabildim ama IOS silme işleminde patlıyor...forum da konulara tekrar tekrar okuyorum ama bulamadım bir çözüm
ceo
06 February 2010 22:41
bu arada trucha bug 1.1 de ios36 rev 3351 olarak görünüyor
06 February 2010 23:07
IOS 15 downgrade adımından sonra IOS 36'yı yamama adımı var, muhtemelen o adımı atladın.
ceo
06 February 2010 23:19
aynen öyle olmuş hocam,

adımları tekrar yazalım benim gibi patlayanlar için smiling smiley

Instructions

Select IOS36, downgrade IOS15.
Select IOS15, go to the IOS36 menu, install patched IOS36 (trucha + identify) to IOS36.
Select IOS36, restore IOS15.
06 February 2010 23:52
@ceo : yav iyi de bizim rehberde de aynen bu şekilde, ingilizcesi nereden çıktı şimdi?
ceo
07 February 2010 14:53
bir soru daha usb loader'ı açlıştırdığım wii menü ye dönüyorsa ne yapmam gerekir? wad installation ı tekrar lasam mı?
07 February 2010 14:58
@ceo: forwarder kanal olarak kurduysan sd kartta aradığı dosyalar olmadığı için menüye dönüyordur. cios problemi olsaydı başka bir problemle karşılaşırdın.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 66
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!