Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SNEEK 2 kurulum rehberi

Gönderen dedezade 
Re: SNEEK 2 kurulum rehberi
02 August 2010 11:00
Bende her yolu denedim çalıştıramadım.Wii'nin üzerindeki yeşil ışık yanık kaldı daha sonra mavi ışık yanıp sönüyordu.Ekran sanki birşyleri bulmaya çalışıyormuş gibi oldu.Siyah olan wii'lerden var bende merak ettim acaba tüm siyahlardamı böyle bişe söz konusu.Bu wii lerde çalıştıran kişiler var mı?

04 August 2010 07:32
@caner şimdiye kadar 5 tane siyah wii de denedim. hiçbirisinde çalıştıramadım. onun için şimdilik vazgeçtim. bu konuda yeni bir gelişme olursa burada mutlaka görürsün.
04 August 2010 11:15
Anladım abi başa bela bu siyah wii'ler.Napacaz bunlarla bilemedimsmiling smiley
04 August 2010 11:28
caner
Anladım abi başa bela bu siyah wii'ler.Napacaz bunlarla bilemedimsmiling smiley

Artık bunların siyahı da bir beyazı da... Yeni wii'lerin hepsinde D3-2 ya da D4 sürücü var, kopya dvd maalesef... Boşver hdd kullanmak biraz daha çetrefilli olsa da uzun vadede daha makul bir çözüm.

edit: O değil de ben bunu niye Sneek başlığı altında yazdım ki smiling smiley Muhtemelen diğer başlıktaki konu altına gelen mesaj sandım bunu...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

2 kez düzenlendi. En son 04/08/2010 11:31 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
04 August 2010 12:18
Bende heyecanlandım yazılı bişiler görünce smiling smiley Dedim bizim sorunun bi çaresimi geldi yoksa...
04 August 2010 16:32
agalar sneek installerin son cikan versiyonunu denedinizmi?[sneek.googlecode.com]
04 August 2010 17:00
dedezade
agalar sneek installerin son cikan versiyonunu denedinizmi?[sneek.googlecode.com]

Ben henüz denemedim, bir önceki düzgün çalışmıyordu bu arada.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 September 2010 15:39
Merhaba Arkadaslar smiling smiley

ben dedezade sayesinde sneek2 yi kurdum bence calisti cunku bootmii de sanirim yeni bir wii aciliyor. sanirim diyorm cunku wiiware oyunlarini yukeyemedim.

takildigim nokta su .wad uzantili bir oyun indirdim bunu showmiiwads ta actim extract to nard dedigimde nereye attigini bulamadim sd karta otamatik olrak attmiyor sanirim shared1 dosyasi yaratiyor ama ayni dosya zaten sd de var icindekileri mi degistirmem gerekiyor yoksa baska bir dosyaya mi atmaliyim

simdiden teskkrler smiling smiley
19 September 2010 20:45
ben anlatayim nasil yapacagini, sneek yuklu sd karti pc ye tak,showmiiwads programini calistir,options menusunden change nand backup path a tikla sd karti goster,view e tikladiginda showmii nand a tikladiginda sd kartin icindeki tum ioslari kurulu kanallari falan gorursun,istersen burdan ioslari veya kurulu kanallari veya oyunlari silebilirsin,wad yukleme adimini yaptigin gibi yaparsan,sd karttaki nandi gosterdigin icin oyun veya ne kuracaksan onu sd kartin uzerine atar. ayrica bu rehber de showmii wads kullanimi ile ilgili video da mevcut onu da izleyebilirsin.
20 September 2010 05:45
cok tesekkur ederim smiling smiley video yu izleyememistim bende gorunmuyor nedense hemen denedim ve calisti

1 kez düzenlendi. En son 20/09/2010 06:34 tarihinde kskbetty tarafından düzenlenmiştir.
25 November 2010 11:21
Abowwww ben bu programı nasıl olduda gormemişim, uzun süredir soft modeöncesinden beri elimdeki wad oyunlarını söle kanal yapsamda huzurla bebelerin önüne sunsam arada bende otlansam diyor idim tongue sticking out smiley ilacı buymus priiloader felanla uğraşmadan şu netim açılsında bir deneyi vereyim.

25 November 2010 11:33
sadece wiiware oyunlari icin kuracaksan,bence bunun yerine uloader kullan. oyun kurulumu daha kolay, oyunlara ulasman daha cabuk, oyunlari calistirman da cok daha hizli,[www.wiidewii.com]

25 November 2010 12:10
Uloaderın O ekrandaki zevksiz dalga efekti ve kanalların animasyonsuz olma durumu devam ediyorsa ben onu almayım cocukların zihinsel ve bilişimsel zekasını zedelemesin.

27 May 2011 16:40
arkadasar SneekAuto-Installer linki kırık nerde aradıysam hep kırık bulamadım biriniz upload edebiirmisiniz ?
28 May 2011 18:30
BU adresten edinebilirsin.
29 May 2011 12:37
indirdim aynı dosyalar yok
29 May 2011 14:51
ya herseyi yaptım homebreaw chanea taıkadıgımda orda takııp kaıyor homebrew chaneı acmıyor önceden kuruu wadar faan var ondan oabiirmi benim yedekte cok chane varmıs heryerde shane vardı dokunmadım onarada ne yapmaıyım
29 May 2011 15:20
homebrew chane caısmıyor ne yapcam ? yoksa sıfırdan sneektemi soft modeanıyor ?
29 May 2011 16:36
nen herseyi haettim tek sorun boot2 cıkıyor kakıp resete basmam gerekiyor onu biara duzetmistim yine bozudı
06 December 2011 16:00
Çeşitli nand ext araçlarıyla denedim hepsinde Title ın içindeki 00010000 disizinindeki 53525150 altındaki 79.H>C doyası çıkartılamıyor gibi bir hata verdi diğerlerinde sorun olmadı sadece bu alt dosya çıkmadı sorun olur mu? işlemlere devam edebilirmiyim yoksa sorun vs çıkarır mı bu dosyanın olmaması?

06 December 2011 16:25
zero2900
Çeşitli nand ext araçlarıyla denedim hepsinde Title ın içindeki 00010000 disizinindeki 53525150 altındaki 79.H>C doyası çıkartılamıyor gibi bir hata verdi diğerlerinde sorun olmadı sadece bu alt dosya çıkmadı sorun olur mu? işlemlere devam edebilirmiyim yoksa sorun vs çıkarır mı bu dosyanın olmaması?

Sorunun sebebi Windows un dosya isminde ">" karakterini desteklememesiymiş ancak çözüm olarak ne yapmalıyım bulamadım sad smiley

06 December 2011 16:48
Vallahi şuan elimde bir nand yedeği yok. Evdeki bilgisayarda herşey. Şuan ne desem boş olur.
06 December 2011 18:03
Tuzruhu
Vallahi şuan elimde bir nand yedeği yok. Evdeki bilgisayarda herşey. Şuan ne desem boş olur.

İlgilendiğin için teşekkür ederim. smiling smiley Sorunumu çözdüm... Benimle aynı sorunu yaşayanlar için anlatayım... Zaten oldukça basit.

Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar aşağıdaki nand ext aracını indirsinler... File sekmesinden "Open Nand..." kısmını tıklatın. Açılan pencerede Nand dosyanızı seçin Klasörler listelenecek. Benim yaşadığım sorunu çözmek için programın info sekmesinden Fix Names For Fat seçeneğini seçin. Ve listelenen klasörlerin en başındaki "/" kısmına sağ tıklayıp "Extract" diyin. Çıkartılmasını istediğiniz dizini belirleyin ve bundan sonrasını rehberin devamına göre yapın ben henüz kurmadım ancak kuracağım sorunsuz bir şekilde Sneek kurulumunu gerçekleştirdiğimde buraya yazacağım. Herkese kolay gelsin. the finger smiley

Nand Extract:

Mediafire

Rar şifresi: wiidewii

1 kez düzenlendi. En son 06/12/2011 18:04 tarihinde zero2900 tarafından düzenlenmiştir.
06 December 2011 19:19
Olmadı arkadaşlar HBC den BootMii ye girdiğimde sneek açılmıyor normal BootMii nin gri ikonlu sayfası geliyor ve cihaz donuyor. Muhtemelen biryerde yanlış yapıyorum yardımcı olun lütfen yarın kolda alıcam vc oyunları için birde 16 lık sdhc kart aldım toplamda 80 liraya yakın masraf yaptım lütfen yardım edin sad smiley

Aşağıda sd kartımdan ve boot klasöründen görüntüler var nedir yanlış olan sad smiley

Bu arada versiyonum 4.2E ve bootmii bende ios olarak yüklüydü sneek i normal bootmii yi açtığım gibi hbc üzerinden açmaya çalıştım bootmii seçeneğinden.

1 kez düzenlendi. En son 06/12/2011 19:21 tarihinde zero2900 tarafından düzenlenmiştir.
06 December 2011 19:50
4.2 sürümünü kullanan wii sahipleri nerden çalıştırcak bu sneek meredini sad smiley

07 December 2011 09:17
ilk sayfadaki anlatımlara dikkat ettin mi?
07 December 2011 10:03
Tuzruhu
ilk sayfadaki anlatımlara dikkat ettin mi?

Usta zaten öyle çok ahamlı bir iş değil bu bak sana sırayla yaptıklarımı anlatayım bir hatam varsa söyle lütfen:

Öncelikle Wii me BootMii kurdum IOS OLARAK daha sonra gri tuşlu ekranı kullanarak wii yedeğimi aldımmm.

Daha sonra bu yedeği konudaki programla extract etmek istedim ancak Windows dosya isimlerinde ">" karakterini kabul etmediği için title altındaki "79.H>C" dosyası çıkartılırken hata veriyordu. (sizlerde nasıl hata vermiyor anlamış değilim doğrusu)

Bende nand ı extrack yaparken hatalı dosya isimlerini windowsa göre düzelten bi yazılım kullanarak geçtim bu aşamayı o dosya çıkınca 79.H-C oldu.

Sonra çıkan 8 klasörü (rehberde listelenen) attım sd nin kök dizinine.

Sneek Auto İnstaller ile önce 42 yazıp key dosyası oluşturdum sonrada copy to sd içindeki boot2 isimli dosyayı sd nin köküne bootmi yazanı ise kendi bootmi klasörüme kopyaladım.

Ve tabiki bootmii klasörümde hali hazırda bir ppoo (öyle birşeydi işte) dosyasını kopyaladım.

Aldım bir heycanla bu sd yi wii nin sd yuvasına sokup (Tekrar söylüyorum siyah 4.2E) açtım hbc mi bastım home tuşuna başlat dedim bootmii yi...

Oda ne standart bootmii 4 ikonlu sayfası açıldı ve wii dondu...Sonuç: 45.90 liralık 16 gb SDHC+40 Liralık Clasic Controller= Kasıklarda hissedilen amansız ağrı

sad smiley

07 December 2011 10:25
Şimdi 16 lık geldi kargodan ond herşeyi baştan deniycem bu arada epey b*ktn bir his 118805 block boş yer var ma dolduramıyorum angry smiley

07 December 2011 14:37
Kimse somut bişeyler önermiycek mi ya angry smiley

07 December 2011 15:26
Vallahi Zero,

Bizler çalışan insanlarız. Mesai bitiminden sonra ancak ele dokunur dişe gelir bişeyler paylaşabiliriz.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!