Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SNEEK 2 kurulum rehberi

Gönderen dedezade 
Re: SNEEK 2 kurulum rehberi
30 March 2010 12:42
ben senin dedigin de dahil her seyi denedim acmadi ,usb nin ayirma birimini de degistirdim gene acmadi ,hdd de kullandim onda da acmadi.
sen tam olarak nasil yaptin uneek de cikan armboot.bin kullandigimda hic bir sey yapmiyor kendiminkini kullandigimda acilir gibi oluyor ama siyah ekran da kaliyor

02 April 2010 22:08
sandisk sd kart alıp onunlada denedim hem kendim dosyaları oluşturdum hem de hazır olanı kurdum ama yine çalışmadı neden olmuyor anlamadım?rehberlerdeki hemen hemen tüm uygulamaları yükleyip sorunsuzca kullanıyorum hiçbirinde bir sıkıntı çıkmadı ama bu sneek bir türlü çalışmadı ne yapmak gerekiyor yardım edecek kimse yok mu?
03 April 2010 08:06
anlamay çalışıyorum yazdıklarınızı ancak bir çok terime yabancı hissettim kendimi çok smiling smiley yavaş yavaş öğrenicez heralde smiling smiley kafam karıştı kafaaam smiling smiley ama herkeze açıklayıcı bilgileri için teşekkür ediyorum. konunun tümüne hakim olamasamda çok fazla yeşil ışık yandı kafamda...
03 April 2010 13:13
@timmytheking daha dun aksam hemen hemen herseyi anlattim sana ,neresini anlamadigini da yazsaydin cevaplardik
03 April 2010 13:28
Arkadaşlar merhaba,
hazır snnek dosyalarına nerden ulaşabiliriz acaba bilen var mı?Niye kendin yapmıyorsun derseniz aradığım şey optimizasyonu yapılmış hızlı örnek nand'lı bir sneek dosyası.Teşekkürler.
03 April 2010 14:02
Yanlız başkasında hızlı çalışan bir nand emülasyonu sende o kadar hızlı çalışmayabilir.
03 April 2010 14:18
Bu arada sayfanın başında anlatılanları harfiyen yaptım."Launch Boot Mii" dediğimde ekran kayboldu.Mavi ekrana dödüm.Bu arada Wii 'nin çalışırken yanan lamba rengi olan yeşil vardı.Yani Wii çalışıyor görünüyordu.Ama ekrana sinyal gelmediği için 5. dakkadan geri saymaya başladı (kapanmak için).Bi an paniğe kapıldım.Fişi çektim.SD kartı çıkarttım (Sandisk 2Gcool smiley.Tekrar açtığımda her şey normaldi.Ama sonuçta başarılı olamadım.Ha bu arada ben de 4.2e versiyonlu siyah wii var.Ocak ayında almıştım.
03 April 2010 14:24
@terrarin hazirini pm attim
03 April 2010 14:32
Eyvallah.Çok teşekkürler.Bir de böyle deneyeyim bari.Bu arada 9 sayfanın tamamını okudum.Bu şekilde makinayı brick etmem zor sonucunu çıkardım.Doğru mudur?
03 April 2010 14:35
brick tehlikesi yok sd kartin icindeki wii yi brick edersin ancak onu da silip tekrar yukledinmi eski haline doner.wiimote ile ilgili sorun yasayabilirsin onedenle shered2 klasorunu kendi nandinin dumpin dan alip bunun icindeki ile degistir.
03 April 2010 15:10
Yok,gene mavi ekranla karşılaştım.Nedir acaba?
03 April 2010 22:27
sanirim sende de sneek calismayan bir kac makina dan biri var tabi sd kart dan olma olasiligi da var baska sd kartlar dene eger gene olmazsa sende de calismiyor demektir.neden calismadigi konusun da bir bilgimiz yok su an icin.
03 April 2010 23:22
dedezade
@timmytheking daha dun aksam hemen hemen herseyi anlattim sana ,neresini anlamadigini da yazsaydin cevaplardik

senin anlattığın herseyı anladım muzaffer ustadım yardımların ıcın sonsuz teşekkurler. okuya okuya anlamadığım terimleri de zamanla anlayacağımı anlatmaya çalıştım sadece..
04 April 2010 05:43
SD kartım sandisk class2 2gb.elimde bir de yine sandisk in wii için ürettiği 2 gb lik kart var.Bir de onunla deneyeyim bakalım.
08 April 2010 20:36
UNEEK'le ilgili rehber yayınlandı mı hiç yabancı sitelerde?
08 April 2010 20:45
yayinlandi zaten oralardan baktik ,yanliz baya bir karisik kurulumu var, bir cok program indirip pc ye kurmak gerekiyor, hem kendim yaptim hem hazir yapilanini ve denedim calisti deneni ni indirip 2gb usb ve hdd de denedim ama calistiramadim, calistirabilseydim rehber olarak paylasacaktim burda,gerci cokda gerekli gormuyorum nedenide: sneek uzerine ne kadar oyun kurarsaniz kurun en fazla bos kanal sayisi kadar oyunu gorebiliyorsunuz, diger oyunlar da kuruluyor ama oynama imkaniniz olmuyor illa kanallar da olan oyunlardan birini silerseniz anca o zaman kurulu diger oyunlardan biri o silinen kanalin yerinde gorunuyor bu nedenle 2gb bir sd kart bile yeterli oluyor.ama bazi arkadaslar da sneek calismadigi icin belki bu versiyon calisir umudu ile ugrastim
10 April 2010 10:55
@dedezade : sağlık problemleri yüzünden bi türlü nete girecek zaman bulamadım. Uneek bende dediğim gibi çalıştı. Farklı olarak söylemediğim bir şey ben revision78 sürümünde denemiştim. Onu compile etmiştim. Mesela r76 bendede çalışmamıştı. Şimdi yeni çıkanıda 86 olmuş. Birkaç rehber falanda eklenmiş.

ALINTI: "buildboot2.cmd dosyasını çalıştırdıktan sonra oluşan boot2_usb.bin dosyasını boot2.bin yapıp sd ye ve usb ye atmak gerekiyor o zaman çalışıyor."

Birde senin gönderdiğin hazır nand da dene açmayı ben ilk onda açmıştım uneek i. Nedense kendi nandımda o hazır nanddaki bootmi klasörünü kopyaladıktan sonra çalıştı. Sonra bendeki bootmii tekrar koydum yine çalıştı. Garip bir durum.

Şu yeni rehberlerede göz atmak lazım. Zamanım olursa bi uğraşırım onlarlada. Bu arada varmı yeni bi şey ben forumları da takip edemedim. grinning smiley
10 April 2010 14:51
ALINTI: "buildboot2.cmd dosyasını çalıştırdıktan sonra oluşan boot2_usb.bin dosyasını boot2.bin yapıp sd ye ve usb ye atmak gerekiyor o zaman çalışıyor."

ben bunu da denedim ama gene calismadi bende, bende mevcut nandlarin tumunde deneme yaptim acilmadi,sende calismasi ve bende calismamasi, elimdeki usb ve hdd ile acilmadigi kanaatini verdi bana
ondan sonra da daha deneme yapmayi biraktim
16 April 2010 18:49
Installer'ı çıkmış bunun,

[code.google.com]
16 April 2010 22:55
installer ile denedim uneek i o da calismadi
18 April 2010 07:11
installer ile nasıl yükleme yapabilirim?
18 April 2010 10:51
bu rehberde anlatildigi gibi sd karta nand dampini aliyorsun daha sonra , masa ustune sneek adinda yeni bir klasor olustur,ve ekde verdigim resimdeki siralama gibi sneek klasorunu ve sd kari goster, kurulumu yap

1 kez düzenlendi. En son 18/04/2010 11:12 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - Ekran Alıntısı.PNG (331.5 KB)
18 April 2010 11:06
Ha bi de nand dump gerekiyor yine
18 April 2010 11:14
dedazade,

Bunu USB'den çalıştırmayı denedin mi? O resimde USB gördümde.
(Ben sneek'e hiç bulaşmadım da)
18 April 2010 11:17
denedim usb den calisanin adi uneek, bende calismadi ama bendeki usb lerden dolayi calismiyor olabilir,calistirabilenler var
18 April 2010 14:46
installer ile de kurdum ama yine çalışmadı mavi ışık yanıp yanıp söndü bir türlü çalışmıyor anlamadım ya
23 May 2010 14:28
Rehberi aynen uyguladım, çalıştı. 2gb SD ile denedim. Yalnız SD Kartı Wii ye takıp cihazı açtığımda sağ taraftaki boş kanallara karta yüklediğim wiiware oyunlarının geldiğini gördüm. Yani cihazı açtıktan sonra sneeki çalıştırmak için uğraşmıyorum, oyunlar kanallara yerleşmiş olarak görünüyor. Oyunları oradan çalıştırıp oynayabiliyorum. Tabi SD kartta çalışmak wiinin hızına göre yavaş kalıyor. Oyuna giriş ve çıkışlarda biraz bekletiyor. dedezade ye teşekkürler...
28 May 2010 08:29
dedezade kardeşim şu hazır sneek dosyalarını da bana pm atabiir misin.

Edit: Gerek kalmadı kardeş. karıştıra karıştıra hallettim. bu arada key.bin ve boot2.bin dosyalarını "Sneek Auto-Installer v4 by xflak" klasöründe bulunan "Sneek_Installer.bat" ve "MakeKeyBin.exe"kullanarak elde ettim.

Ayrıca ilk soft moda başladığımda aldığım "nand" olmasa sneek.i kuramazdım Çünkü; priiloader kurduktan sonra Bootmii ile aldığım son yedeği showmii wad ile export etmeye çalıştığımda 200 mb kadar açtıktan sonra hata veriyordu. nedenini bilmiyorum ama kurmak isteyenler için yararlı olabilir diye düşündüm...

1 kez düzenlendi. En son 28/05/2010 09:43 tarihinde maviyolcu09 tarafından düzenlenmiştir.
28 May 2010 21:59
Bildiğim üzere yakında GC oyunlarına da destek verecek Sneek smiling smiley Şu anda Wii de ki en sağlam program bence smiling smiley
25 July 2010 22:06
Yeni aldığım 4GB Sony SDHC karta eskiden çalıştırdığım sneek dosyalarını kopyaladım yemedi.

Sonra elimdeki bootmii nand dump'ı üstünden gidip 0.4 installer'ı ile yine kurdum olmadı. SDHC'lerde de FAT formatlama ile ilgili USB'de olduğu gibi cluster size'ı seçmek mi gerekiyor acaba?

Neyse, sanırım 0.4 installer'dan kaynaklanıyor, sadece eski installer ile tekrar kur dedim ve çalışıyor... bakayım SDHC class 4'ün bir faydası var mı.

edit : Pek bir faydası olmadı smiling smiley 40 sn'de açılıyor...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

2 kez düzenlendi. En son 25/07/2010 22:33 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!