Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SNEEK 2 kurulum rehberi

Gönderen dedezade 
Re: SNEEK 2 kurulum rehberi
14 February 2010 10:12
internette sneek hakkında arama yaparken şöyle bir bilgiye ulaştım;

"Before you can use SNEEK you need a few additional things:
-SD/SDHC card
-IOS60 v6174 (TMD, ticket and decrypted(!) content files)
-a NAND FS dump
-BootMii installed as boot2(!) (optional)
-an USBGecko (optional)"

bu bilgilere göre benim vii deki IOS60 ın versiyonunu nasıl öğrenebilirim. ya da IOS60 4.2e de var mı, kullanılıyor mu?

14 February 2010 10:19
any title ile baktım system altında ios60 var ama versiyon bilgisi yok. snek'in bende çalışmama sebebi ios60 in versiyonunun farklı olması olabilir mi?
14 February 2010 10:30
pimp my wii adli program i kullanabilirsin.programi biraz kurcaladim tum ioslari test ediyor eski versiyonlari guncelliyor.calistirdiginda ilk secenek galiba systemi tamamne test edip kurman gerekenleri soyluyor tesetten sonra kurulmasi gerekenleri de sirayla veriyor sen kurmak istedigini kurabiliyorsun.
14 February 2010 13:38
@dedezade peki softmod iptal olmuyor değil mi?
şimdi indiriyorum.
14 February 2010 14:22
bendeki ios60 için revision 6400 ama versiyon bilgisi yok
14 February 2010 14:49
@timsak : revision = versiyon
14 February 2010 18:25
@tuzruhu

tuzruhu

Bootmii'nin HBC'de home tuşuna basıldığında çıkmayışının sebebi versiyon düşüklüğüdür. Eski versiyonlarda görünmez. IOS olarakta yüklesen, boot2 olarakta yüklesen Bootmii seçeneği HBC 1.06 versiyonunda çıkar. Bu bir sorun zaten değildir.

Öyle değil, 1.0.6 kullanıyorum bootmii sadece boot2 de yüklü. ios olarak yükleseydim çıkardı muhtemelen ama çıkmıyor. Zaten changelog'a bakarsan bu seçeneğin sadece ios için eklendiğini görürsün.
14 February 2010 18:34
Bootmii'yi boot2'ye yüklemenin yanısıra ios olarak da ilaveten kurmak mümkün bu arada.
14 February 2010 21:24
@WiiCrazy revision=patch (yama) daha uygun değil mi?

neyse konuya gelecek olursak bende çalışmama sebebi bu olabilir mi?
rica etsem kontrol edebilir misin sendeki ios60 ın revizyon, versiyon, sürümü nedir? tongue sticking out smiley

bir de bu IOS60 v6174 nereden bulurum. dop ios ile yükleyebilir miyim? (tabii önce v6400 ü any title il kaldırıp).
14 February 2010 21:33
4.0
System Menu IOS: IOS60-v6174
USA – v417
PAL – v418
JAP – v416

4.1
System Menu IOS: IOS60-v6174
USA – v449
PAL – v450
JAP – v448

4.2
System Menu IOS: IOS70-v6687
USA – v481
PAL – v482
JAP – v480

buna göre benim 4.2e menü ios70 kullanıyor. o zaman benim sneek neden çalışmıyor?
14 February 2010 21:44
kendi adima bu konuda hic bir fikir yurutemiyorum,cunku sneek uzerinde cok denemelr calismalar yaptim su ana kadar 4 makina da denedim,bunlardan ucunde calisti calisan wii lerin versiyonlari 4.2e,4.1e,4.0e ve sadece 4.0e olan bir makina da calismadi.
gecen bir sitede 3.2 versiyonda tum ulkelere ait hazir sneek paketini indirip 3.2u ntsc nin nadindan yapilan hazir sneek i de denedim o da calisti bende, en sade nand diyebilirim toplam sd kartin boyutu 54mb baya hizli calisiyor.
14 February 2010 21:57
@dedezade nereden indirdiysen bir de ben indirip denesem mi?
14 February 2010 22:03
pm attim linki u.e.j.k tum ulkelere ait hazir sneek paketi ni toplam 24 mb ye sigdirmislarsmiling smiley
15 February 2010 07:50
@dedezade eyvallah hocam aldım. bu akşam deneme yapacağım.

yanlız bu IOS60 v6174 hakkındaki görüşün nedir? senin wii de IOS60 v6174 mi? eğer öyle ise benim durumda bir gariplik yok mu? benim 4.2 bu durumda sistem menüsü 70 dolayısı ile sneek'in çalışması için istediği IOS60v6174 ben de zaten kullanılmaz durumda. kafam karıştı sad smiley
15 February 2010 09:03
timsak
@dedezade eyvallah hocam aldım. bu akşam deneme yapacağım.

yanlız bu IOS60 v6174 hakkındaki görüşün nedir? senin wii de IOS60 v6174 mi? eğer öyle ise benim durumda bir gariplik yok mu? benim 4.2 bu durumda sistem menüsü 70 dolayısı ile sneek'in çalışması için istediği IOS60v6174 ben de zaten kullanılmaz durumda. kafam karıştı sad smiley

IOS 60'ın stub olan versiyonu v6400... Sneek'in çalışması için IOS 60'ın sistemde yüklü olması gerektiğini nereden okudun?
Benim gördüğüm daha çok IOS 60 v6174 içindeki bir modülün alınıp yamanarak sneek'i boot eden dosyaya gömüldüğü şeklinde.

Ama yine de IOS 60'ın v6174 olan sürümünü yükleyip deneyebilirsin tabii, belki gerçekten ilgilidir.
15 February 2010 12:37
@WiiCrazy internette araştırırken karşılaşmıştım. sneek v2 ile ilgili okuduğum bir forumda bahsediyordu. detayına dikkatli bakmadım ama 5-6 mesaj yukarıda bir liste yapıştırmıştım. orada geçiyorsu. rehberin devamını okumadığım için içinden modül alınıp alınmadığı hakkında bir fikrim yok sad smiley
o kadar çok şey görünce hepsini okumak olmuyor hızlıca göz gezdiriyorum. ama orada bir şey daha dikkatimi çekmişti sneek v2 nin 4.1 ve altı için olduğu yazıyordu. 4.2 içinse belki çalışır notu vardı
15 February 2010 13:32
Baktım üstte yaptığın alıntıya. Orada yazılanlar zaten şöyle başlıyor "Before you can use SNEEK you need a few additional things" . Bunu çalıştırılabilir bir sneek elde etmeden önce şeklinde algılamak lazım. Nand dump içerisinde IOS 60'ın geçmesi gerektiğini sanmıyorum.

IOS 60 v6174'ü NUSD ile indirip yükleyebilirsin bu arada, yahut DOP-IOS Mod ile.
15 February 2010 13:37
Bu arada şu listeyi bir kontrol et,

http://code.google.com/p/sneek/wiki/FAQ
I just get a black screen

* assure that you put the NAND FS dump into the root of the SD card
* assure that the boot2.bin is in the root of the SD card
* some SD cards are not supported try another card
* the FAT lib used doesn't seem to work with 64K cluster size, assure that you use a smaller size
* SNEEK uses USB Gecko for debug output, if you have anything in slot B it might keep SNEEK from booting, also when an USB Gecko is inserted SNEEK will hold until you read the output.
* the bootmii folder should have these three files:
1. armboot.bin (compiled from source or direct download)
2. ppcboot.elf (the default BootMii ppcboot)
3. bootmii.ini (set to autoboot, delay set to 0)
* Only full FS dumps work with SNEEK, some dumpers skip IOSs or data folders. The system menu won't load without a setting.txt present.
* SNEEK only works with modular IOSs (>28) if the system tries to load any IOS <= 28 it will fall back to IOS 35, so assure IOS 35 is installed.
* Preloader/Priiloader doesn't seem to work with SNEEK, you can easily remove it on the SD-NAND.
1. goto \title\00000001\00000002\content\
2. there should be a file called 100000xx.app and a file called 000000xx.app, delete the 000000xx.app file
3. rename the 100000xx.app to 000000xx.app, that's it

If all the above fail or a previously working NAND stops working you can try the following:

* delete "\title\00000001\00000002\data\cdb.vff" — Note: the recreating of the file can take up to 5 mins or even longer.
* delete everything in the "\title\00000001\00000002\data\" folder EXCEPT the setting.txt! — Note: again recreating of the files can take up to 5 mins or even longer.
* delete the shared2 folder — Note: if you delete the shared2 folder you have to setup your whole Wii again!
15 February 2010 14:14
WiiCrazy
Bu arada şu listeyi bir kontrol et,
I just get a black screen

* assure that you put the NAND FS dump into the root of the SD card OK
* assure that the boot2.bin is in the root of the SD card OK
* some SD cards are not supported try another card bunu sadece 3 kart ile deneyebildim
* the FAT lib used doesn't seem to work with 64K cluster size, assure that you use a smaller size
* SNEEK uses USB Gecko for debug output, if you have anything in slot B it might keep SNEEK from booting, also when an USB Gecko is inserted SNEEK will hold until you read the output.
* the bootmii folder should have these three files: OK
1. armboot.bin (compiled from source or direct download)
2. ppcboot.elf (the default BootMii ppcboot)
3. bootmii.ini (set to autoboot, delay set to 0)
* Only full FS dumps work with SNEEK, some dumpers skip IOSs or data folders. The system menu won't load without a setting.txt present. OK
* SNEEK only works with modular IOSs (>28) if the system tries to load any IOS <= 28 it will fall back to IOS 35, so assure IOS 35 is installed. OK
* Preloader/Priiloader doesn't seem to work with SNEEK, you can easily remove it on the SD-NAND. Bunu yapmadım @dedezade bende yüklü iken sneek çalıştı dedi. gerek yok demişti ama denerim.
1. goto \title\00000001\00000002\content\
2. there should be a file called 100000xx.app and a file called 000000xx.app, delete the 000000xx.app file
3. rename the 100000xx.app to 000000xx.app, that's it

If all the above fail or a previously working NAND stops working you can try the following: Yukarıda yapmadıklarımı yaptıktn sonra da çalışmazsa aşağıdakileri de uygularım.

* delete "\title\00000001\00000002\data\cdb.vff" — Note: the recreating of the file can take up to 5 mins or even longer.
* delete everything in the "\title\00000001\00000002\data\" folder EXCEPT the setting.txt! — Note: again recreating of the files can take up to 5 mins or even longer.
* delete the shared2 folder — Note: if you delete the shared2 folder you have to setup your whole Wii again!

yanlız bu gün sneek in 54mb lık hazır halini indirdim bir de onu deneyeceğim.
15 February 2010 21:05
@dedezade dostum sağolasın bu sneek ten haberim yoktu. Uzun zamandır da pek ilgilenmiyordum zaten. Sonra bu nand emu programını gördüm. Boot2 ye bootmii kuramadığım için uzak duruyodum. 3.3 te kalmıştı update öle takılıyodum. Sneek ten sonra ne varsa yükledim makinaya yani SD ye grinning smiley tabi cios lar hariç çoğu çalışmıyo çünkü. Bu arada makina modchip li zaten...

Bu sneek te en önemli kilit nokta kaliteli bir sd kart olması gerekiyor. Yani R/W hızları iyi olan kart. Sandisk Extreme III aldım hemen 2gb lık 20Mb/sn okuma yazma hızına sahip. Normal nand tan yine biraz daha yavaş ama çok ta farketmiyor. Bu arada 4gb lık sdhc veya sd modelleri 30Mb/sn hızındaydı.

Priiloader normalde çalışıyor ama. Sneekte sonradan priiloader kurarken hata veriyor bu arada. Sonradan kuracak olan olursa, \title\00000001\00000002\content\ adresinde 100000xx.app ve 000000xx.app iki dosya olacak menu versiyonuna göre değişiyor. İşte tam burada priiloader kurarken 100000xx.app dosyası yazarken hatalı yazıyor ve system menu açılmıyor. Çözüm basit hemen nusd den system menu wadsız olarak indirip veya priiloader kurmadan önceki 000000xx.app dosyasının orjinal halini 100000xx.ap ismine değiştirip üzerine kaydedince sorunsuz açılıyor. Tabi bunu anlamak baya bir zamanımı aldı oda en berbat kısmı grinning smiley

Hermes çalışmıyor. Ama eğer ben zaten mplayer ce yi kanal olarak kurup wi-fi dan açarım derseniz hermes ios202 yi kaldırıp mplayerce yi kullanmaya devam edilebilir. Ne olur diye yine ios 202 yi sowmiinands la wadını almakta yarar var bazen kaldırınca açılırken devamlı SYS. files corrupted hatası veriyor. Tekrar kurunca açılıyor.

Çoğu program zaten channel olarakta yüklen homebrew den de olsa açılıyor. Cios kullananlar hariç tabi. Sneek bu konuda topu waninkoko ve hermese atıyor. Bunu onlara sorun çünkü Sneek herhangi bir check işlemi yapılmıyor diyor. Ama sanırım yeni versiyonların da düzeltilir diye tahmin ediyorum. Hermes v5 çıkmış loader kullanmadığım için 222 yi test etmedim ama 202 aynı 2 versiyonunda kalmış galiba yine çalışmadı. sad smiley ...

Bu arada Geeckoos, mplayer ce(hermes siz), wiiradio, mplayerwii kanal olarak gayet güzel çalışıyor. Bu kanalların son versiyonlarınıın wadlarını oluştururken customizewii programını kullandım. Gayet kullanışlı bir program. Bunun 0.1 versiyonun WiiCrazy tarafından hazırlanmış ellerine sağlık. Galiba Mymenu programıda öyle... thumbs up iyi çalışmalar.

@timsak ios60 olması gerekmiyor wiicrazynin dediği gibi. bende de yoktu. Dedezadenin kurulum rehberinden yaptım ilk defasında açıldı. Priiloader yüklü ise reset e basılı tutarak açmayı dene eğer açılıyorsa sorun sneek te değildir. Ozaman benim anlattığım gibi 000000xx.app dosyasını değiştirerek açabilirsin.

Bu arada anytitledeleter mod da homebrew dan çalışıyor. Wad manager ve Dopiosmod lar ise bazen hata verebiliyor. Kanal olarak kullanılsa belki o sorunlarda gidebilir. En güzel kısmı da wii themes leri denemek çok kolay oluyor. grinning smiley
15 February 2010 22:18
@dedezade sneek 3.2e light versiyonda çalışmadı bende yine aynı durum siyah ekran geliyor sonra TV de "sinyal yok" uyarısı. wii açık. power'a 5 sn basınca kapanıyor.

@wiiZoneVoyager nand backuptan ilgili dosyayı kökten silip deneyeceğim. en son çare o kaldı çünkü bendeki kart SanDisk 4GB SDHC normal erişim hızı çok iyi. ama problem sanırım priiloader lı nand. priiloader çalışıyor bir sorun yok. bootmii de öyle.
benim nandın açılmılında "\title\00000001\00000002\content\" içerisinde
0000008a.app, 0000008b.app, 00000089.app ve title.tmd dosyaları var. 100000xx.app diye herhangi bir dosya yok.

edit: kuzenin, dedezadenin ve hazır sneek nandında da bendekinin aynı dosyalar var. 100000xx.app diye herhangi bir dosya yok. dedezadeninki hem kendisinde hem de wiicrazy de çalışıyor. kuzende henüz denemedim. hafta sonu bir terslik olmazsa deneyeceğim. o zaman problem nerede az çok anlarız.

1 kez düzenlendi. En son 15/02/2010 22:25 tarihinde timsak tarafından düzenlenmiştir.
15 February 2010 22:28
@timsak : O cdb.vff dosyasını silme ile ilgili not : yaptıktan sonra 5-10 dk. menünün bu dosyayı yeniden oluşturmasını beklemen gerekiyormuş.

Tahminim priiloader yüzünden açılmıyor sende.

ps: 1 ile başlayan dosya yok demişsin menü altında, bu durumda priiloader'ın problem yaratıyor olma ihtimali de dışarıda kaldı diyebiliriz... yalnız şöyle bir durum var, senin gibi problem raporlayan kişilerin ortak bir özelliği var. hepsinin wii'si yeni... bilmiyorum artık...

1 kez düzenlendi. En son 15/02/2010 22:31 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
15 February 2010 22:47
@timsak hazır sneek nandında olmuyosa zaten nandın içi ile bir sorun yoktur yani priiloaderla ilgili değildir. WiiCrazy nin dediği gibi yeni makina olması, dedezade nin dediği gibi bazı 4.2 lerde çalışmaması(bununla ilgili sanırım bende bir şeyler okumuştum) veya çok küçük bir ihtimal istersen dene bootmii as ios olarak yüklü deilse onu yükle ve homebrew den açarak dene çünkü bende o şekilde yapıyorum. Aslında priiloaderdan bootmii as ios seçeneği seçilerek direkt açılışta da sorunsuz çalışıyormuş zaten...

Göze alırsan 4.1 e çevirip te denenebilir(riskyy) ama bu kadarına değermi bilmem ...
15 February 2010 22:48
@WiiCrazy bizim kayınbiradere de wii aldık. şimdilik virgin smiling smiley ama pazar günü softmod için bana gelecek priiloader kurmadan önce nand backupını alırım. muhtemelen onunki de 4.2e 20 gün kadar önce almıştım.
priiloaderdan sonra da nand backup alırım. arasındaki farka bakarım. tabii priiloader yüklemeden önce sneek deneyeceğim. eğer sneek çalışırsa priiloader yükleyip tekrar denerim. sneek çalışmazsa sorun priiloader da deriz ama ikisinde de çalışırsa benim wiiyi ona itekler onun wiiye el koyarız artık tongue sticking out smiley
15 February 2010 22:55
@wiiZoneVoyager benim wii yenilerden (siyah) gelir gelmez armut gibi 4.2e upgrade ettim sad smiley . bootmii ios olarak yüklü ve sorunsuz olarak çalışıyor. yanlız softmod yaparken farklı bir rehberi uygulamış ve başarılı olamamıştım. daha sonra buradaki rehberleri uyguladım ve softmod yaptım. pazar günü gelecek wii de yeni siyah. o muhtemelen 4.2e olarak gelecek zaten çünkü kuzeninki de öyle gelmişti. 4.1 se çok sevineceğim.
15 February 2010 23:05
benim en son aldığım nand backup ı açtım onda 100000xx.app dosyası varmış. bu durumda priiloaderı kaldırmam gerekecek galiba. sad smiley
ama priiloader yüklemeden aldığım backup ta yok bu dosya. onu kullandığım sneek te çalışmamıştı. gerçi yanlışlıkla hep aynı backup ı kullanmış olabilirim. yarın akşam denerim ikisini de
edit: hatta bir de ticket dosyası var.

1 kez düzenlendi. En son 15/02/2010 23:06 tarihinde timsak tarafından düzenlenmiştir.
16 February 2010 03:09
@wiicrazy
benim arkadasin wii benim makina ile ayni, ayni zamanlarda cikmis ayni seri numarasi ile basliyor,onda da calismadi sneek
sirf yeni makinalarda calismiyor demek yanlis olucak sanirim.
@timsah bir konuyu hala anlamamis gibisin ,senin sorunun senin makina da kurulu olan veya olmayan bir sey ile ilgili,
sneek lerin her turlusunu yolladim sana bunlar calismiyor sa, hala priiloaderli veya olmadan nand alman bir sey degistirmiyicek.ben kendi adima cok merak ediyorum neden calismadigini.
simdi priiloaderen kurulu olmasindan kaynaklaniyor olamaz ,bende de kurulu ama calisiyor.hem priiloader le sneek de calisiyor.
simdi aklima geldi senin ios 60 in versiyonuna baktinmi

@wiiZoneVoyager verdigin bilgiler icin tesekkurler ozellikle priiloaderen calismama kismi bana faydali oldu..

1 kez düzenlendi. En son 16/02/2010 03:22 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
16 February 2010 07:27
@dedezade benim ios60 v6400 benim wii 4.2 olduğu için ios60 kullanmıyormuş zaten
16 February 2010 08:03
@dedezade : ben kesin o yüzden demedin zaten canım. gbatemp'te gördüğüm case'lere bakıyorum problem yaşayanlar hep yeni wii... hatırlarsan ben de ilk kurduğumda bootmii'nin dosyalarını sd karta kopyalamadığım için çalışmamıştı... zira benim wii'de oldukça eski.
16 February 2010 08:43
aga ben sana kesin ondandir dedin demedim,oylemi dedim....sadece yeni eski farketmeden calismayabiliyor dedim, aha nah suraya yaziyom ki dedin demedim...eye rolling smiley
ama niye calismiyor bu meret cok garip yav ,timsak cozse olayi arkadasin wii de de calistiracaz ama bi turlu cozemedi..smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!