Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SNEEK 2 kurulum rehberi

Gönderen dedezade 
Re: SNEEK 2 kurulum rehberi
11 February 2010 21:56
priiloader dedin de aklima geldi 4.2 nandin sneek ustune priiloader kurmayi denedim.priiloader aciliyor ama system menu acilmiyor hata veriyor.kullandigi ioslari falan degistirdim gene acilmadi.priiloaderen son verisiyonunu kurdum.amacim kanallari region free yapmakti ama calismadi.
sanirim nand da hazir kurulu olmasi lazim calismasi icin

11 February 2010 22:02
birde sneek ustunde deneyip calistirdigim progarmlari yazayim.pimpmy wii,dop ios,any title deleter,wad manager 1.5,
priiloader(4.2 de system menu acilmadi)bazilari ios36 kullanarak calistirdim .
hackmii installer calismiyor
11 February 2010 22:08
şimdi bitti hemen denemeye başlıyorum smiling smiley
11 February 2010 22:26
denedim olmadı sad smiley
bendeki wii siyah geldiğinde 4.1e idi ben burayı bulmadan önce 4.2e ye upgrade etmiştim sonra burayı buldum. sizlerin başını ağrıta ağrıta softmod yaptım (tekrar çok teşekkür ederim). sonra bu wii yi kurcalama işine sardım sizin buradan faydalanarak şimdi gözüme uyku girmiyor sabah işe gidecem akşama kadar çalış kafa wii de kalsın. arada Fenerbahçe'de Bursa'ya yenildi zaten sad smiley offf offfffff
11 February 2010 22:30
calismadi derken ne oldu iki kartida denedinmi.siyah ekranda donuyormu ne yapiyor.
@wiicrazy calismayan 2. wii oldu acaba problem nerede
sneek ile ilgili olamaz cunki denedim ya sd kart ile ya da wii ile ilgili
11 February 2010 22:45
@dedezade iki kartıda denedim. ikiside çalışmadı yine ilk baştaki gibi hbc den bootmii yi başlatınca TV de görüntü yok oluyor (sinyal yok uyarısı geliyor) wii power yeşil. sonra powera basılı tutup kapatıyorum sad smiley

eğer iznin olursa benim 4 gb karta hem senin hem de benim sneek ki koyup kuzendeki wii de deneyebilir miyim?

gece gece yordum sizide
11 February 2010 22:47
dene tabi olur.ayrica sendeki olay arkasin wii de de oldu ayni sekilde calismadi
11 February 2010 22:50
onunki de siyahlardan mıydı.

benim kuzeninki de siyah ama o geldiğinde 4.2e idi zaten. ben yine de softmod öncesi upgrade etmiştim onu. softmod sorunsuz çalıştı. muhtemelen priiloader da yüklemişimdir ona. hafta sonu gidip deneyebilirim en erken sad smiley
11 February 2010 22:52
yok onunki beyaz 4.0e versiyondu
11 February 2010 23:04
TV den kaynaklanıyor olma ihtimali var mı?
11 February 2010 23:22
sanmam cunku ben arkadasin wii yi ayni benim tv de denedim
11 February 2010 23:56
Benim aklıma sd kartın bootmii ile uyumsuz olabileceği geliyor...

@timsak : sneek olmadan normal bootmii dosyaları ile bootmii ios'u açabiliyor musun kullandığın sd kartta? Bir yerde bootmii klasörünün yedeği vardır herhalde pc'de falan?
12 February 2010 08:00
@WiiCrazy hocam daha önce bootmii yi çalıştırdığım 2GB Kingston MicroSD ile denedim olmadı, dün akşam wii açın geçen hafta aldığım 4 GB SanDisk HC ile bootmii yi çalıştırıp nand backup aldım. hem önceki, hem sonraki aldığım backuplar için ayrı ayrı denedim, akşam @dedezade nin sneek2 sini indirip denedim (her iki kartla da) olmadı. kuzenin nand backupı ile denedim olmadı vel kelam olmadı sad smiley
bir ara TV bağlantısı ile ilgili bir yorum vardı, ben wii nin içinden çıkan kompozit (video, ses sağ ve ses sol) kablo ile bağlı.
TV'nin AV girişinde (wiinin takılı olduğu giriş) oyun modu varmış, akşam onu da açıp denedim yok yok yok sad smiley

artık deneyecek iki şey kaldı birincisi emektar tüplü TV ile denemek, ikincisi ise komponent kablo ile bağlayıp denemek.
ilk seçenek kolay ikincisi için kablo almak gerek (çalışacağını bilsem alırım).

yardımlarınız ve anlayışınız için çok teşekkür ederim.
bu sneek2 ile ilgili araştırmalara devam edeceğim. bunu çalıştırmadan durmak yok
12 February 2010 09:08
arkadaşlar bu sneek v2 için internette GBAtemp sitesinde FAQ içerisinde şöyle bir soru ve cevap var;
"What files do I need and where should I put them?
sd:/bootmii/armboot.bin (on sneek googlecode)
sd:/bootmii/ppcboot.elf (the one that came with BootMii)
sd:/bootmii/bootmii.ini (autoboot enabled)
sd:/0000000e.app (from IOS60v6147 downloaded and must be decrypted (requires key.bin) with NUSDv1.3b or Leathl's
NUSFileGrabber. Can be deleted once you make boot2.bin)
sd:/boot2.bin (download and unpack boot2diff.zip r9 or boot2diff.zip r16 give it 00000000e.app and run the undiff.bat. Check input and output against the hashes)
sd:/shared1/... (files from nand dump)
sd:/shared2/... (files from nand dump)
sd:/sys/... (files from nand dump)
sd:/ticket/... (files from nand dump)
sd:/title/... (files from nand dump)
Any other folders you got from your nand dump (probably empty and not needed)
"

ben sneek installeri çalıştırmadan önce klasörde 0000000e.app bu dosya yoktu. installerı çalıştırınca bu dosya da oluşuyor. bunu da SD kartın köküne göndermek gerekecek mi?
12 February 2010 09:34
@dedezade, @WiiCrazy sizin wiide hermes vardır herhalde bendekinde yok bu sneek bundan dolayı çalışmıyor olabilir mi?
12 February 2010 09:52
@timsak sneek ne ios 249 nede 222 kullanmiyor ve bu ioslarda calismiyor.yani sneek uzerinden usb loader falan calismiyor,bunlar ile hic alakasi olacagini sanmiyorum,sneek uzerinde istedigin her islemi deneyebilecegin bir wii haline geliyor tabi birde wiiware oyunlar i oynamak icin su ana kadar cikmis en iyi yontem,
ingilizcem yok o neden ile su kismi anlamadim
sd:/0000000e.app (from IOS60v6147 downloaded and must be decrypted (requires key.bin) with NUSDv1.3b or Leathl's
sd:/boot2.bin (download and unpack boot2diff.zip r9 or boot2diff.zip r16 give it 00000000e.app and run the undiff.bat. Check input and output against the hashes)
12 February 2010 10:12
dedezade
@timsak sneek ne ios 249 nede 222 kullanmiyor ve bu ioslarda calismiyor.yani sneek uzerinden usb loader falan calismiyor,bunlar ile hic alakasi olacagini sanmiyorum,sneek uzerinde istedigin her islemi deneyebilecegin bir wii haline geliyor tabi birde wiiware oyunlar i oynamak icin su ana kadar cikmis en iyi yontem,
ingilizcem yok o neden ile su kismi anlamadim

@dedezade benimde ingilizcem çok iyi değil. benim oradan anladığım "0000000e.app" dosyasının SD nin kökünde olması gerektiği şeklinde. o dosyayı NUSDv1.3 veya NUSFileGrabber ile IOS60v6147 indir sonra da (açmak için key.bine ihtiyacı varmış) aç. boot2.bin i oluşturduktan sonra d silebilirsin diyor.

sneek installerda generate key dediğimizde 42 yazıp onaylıyoruz ya. o işlemde key.bin diye bir dosya ve installeri çalıştırdığımızda da bu 0000000e.app dosyaları oluşuyor
12 February 2010 12:55
0000000e.app dosyası boot2.bin oluşturma aşamasında kullanılıyor. Sd karta atılmıyor yani...

Bu arada @timsak dedezade'nin verdiği hazır sd içeriği de çalışmadıysa bununla alakalı değildir zaten.
12 February 2010 14:29
@WiiCrazy sorunun kompozit kablodan olup olmadığını test edebilir misin?
sen komponent kablo almıştın galiba, eğer sana zahmet etmeyeceksem wii yi orjinal kompozit kablosuyla bağlayıp sneek'in çalışıp çalışmadığına bakabilir misin?

sabahtan beri iş yerimde her fırsatta sneek ile ilgili araştırma yaptım. hiç bir yerde böyle bir bilgiye ulaşamadım sad smiley
12 February 2010 14:39
@timsak : kompozitten kaynaklandığını sanmıyorum. wii 480p ayarlı ve komponent ile bağlıyken kabloyu değiştirip wii'yi açınca otomatik 576i'ye geçiyor çünkü... yine aynı şekilde komponent'i bağlayınca da tekrar 480p'ye geçiyor... bunu komponent kablonun fişinden anlıyor çünkü doğrudan.

Ama yine de akşam eve gidince bendeki sneek dump'larından birini kompozit kablo ile denerim.
12 February 2010 14:41
Selamlar,

Burada bir noktaya dikkat çekmek isterim: Eğer bootmii boot2 de yüklüyse hbc de home tuşuna bastığınızda Bootmii ile ilgili hiçbir seçenek göremezsiniz, bu bir hata değil. bootmii sadece ios olarak yüklüyse hbc de home menüsünde çıkıyor.

Benim sneek2 ile ilgili asıl merak ettiğim durumsa şu (henüz araştırma ya da deneme şansım olmadı): Sneek2 ile sd'den çalışan kopyayı açtım bu kopyada da bootmii var ve sd de başka bir kopya daha var diyelim smiling bouncing smiley Kopya içerinden kopya açabilir miyiz acaba? Fantazi olsun dersek spinning smiley sticking its tongue out
12 February 2010 14:49
smiling smiley
sneek sd uzerinden calistigi icin sd ye ulasma sansin yok yani sneek icinden bir sey calistirirsan anca usb uzerin de olmasi lazim
mesela hbc yi calistirdigimda usb ye attigim programlari gorebiliyorum .sneek in usb uzerinden calisani yapilirsa belki ordan da sd deki sneek i acabilme sansin olabilir. ama su an icin boyle bir imkan yok
12 February 2010 21:43
arkadaşlar yılmadım tekrar deneyeceğim az sonra.
bu sefer nand backup'ımı nandextract.v0.1.3 ile açtım. bootmii.ini yi maker ile yeniden yaptım video=pal50 olarak.
12 February 2010 22:12
yine olmadı sad smiley

ama mutlaka yapacağım. sabah SD kart toplama turuna çıkacağım, kimde ne kadar varsa hepsini alıp tek tek deneyeceğim. kıllık kartta gibi.

bu günlük bu kadar deneme yeter. gidip biraz Call of Duty oynayayım da sinirim geçsin smiling smiley
12 February 2010 23:30
aga sd kartla sneek ile alakasi yok problem senin wii de mutlaka olmasi gereken bir sey yok veya sneek in acilmasina engel olan bir seyler var
bence sen bootmii yi tekrar yukle belki versiyonundan falandir yani sd veya sneek e verecegin zamani wii ye ver sorunu wiide ara tabi netteki bu konu ile ilgili forum ve rehberleri tara
dedigim gibi sana gonderdigim sneek i bu gun bir arkadasima goturdum 4.2e versiyonda onun boot2 yuklu oldugu icin sd karti taktim wii yi calistirdim direk sneek acildismiling smiley arkadasa soylememistimm aga bune benden habersiz neler yuklemissin dedim adam sok oldu bu benim wiimmi
ben bunlari yuklemedimki falan dedi
sonra sd yi cikarip tekrar actim normal wii acildi adam afalladismiling smiley
evde bi kac wiiware oyunu oyunu oynadik arkadas sd kartimi bile vermedi gerismiling smiley
13 February 2010 01:55
@dedezade ben wii ile ilgileneceğim ama okuduğum bir çok yerde nand backup, sd kart ve bootmi.ini ile ilgili olduğu hakkında yorumlar var.
örneğin wii de olması gereken dosyaların bir listesi olsa mutlaka tek tek kontrol ederim. ama elimde öyle bir liste yok. internette de bulamadım. hem benim wiinin hikayesi şöyle geldiğinde 4.1e idi, 4.2e ye güncelledim. sonra softmod yaptım (HBC, bootmii, cios, tbr, any title ile ios sildim, tema yaptım ve bunlar gibi bir çok yerini kurcaladım. bu aleti fabrika ayarlarına döndürmenin güvenli bir yolu yok gibi. olsa hemen o hale getirirdim.
neyse bakıcaz bir yoluna artık, umudumuzu kaybetmiyoruz smiling smiley
13 February 2010 02:12
simdi ben herseyi ve hepsini denedigim icin ve o anlattigim arkadasin wii de de calismayinca ve baska iki wii de calistigi halde onda calismayinca iyi biliyorumki bunun sneek ile veya sd kartla veya bootmii ini ile hic alakasi yok direk wiinin kendisinde var olan bir sorun
ama biz cozemedik ne oldugunu
13 February 2010 10:45
@dedezade bu durumda akşam bootmii'nin en son versiyonunu yeniden yükleyeceğim. sonra bu haliyle nand backup alacağım. sonra da senin snnek ile deneyeceğim.
not: bootmii yi önce uninstall edip sonra mı yenisini yükleyeyim yoksa direkt yeniden mi install edeyim?
13 February 2010 12:55
farketmez sanirim bootmii eski ise zaten ustune yenisni kuracaktir
13 February 2010 16:15
@Darkhunter

Selamlar,

Burada bir noktaya dikkat çekmek isterim: Eğer bootmii boot2 de yüklüyse hbc de home tuşuna bastığınızda Bootmii ile ilgili hiçbir seçenek göremezsiniz, bu bir hata değil. bootmii sadece ios olarak yüklüyse hbc de home menüsünde çıkıyor.

Benim sneek2 ile ilgili asıl merak ettiğim durumsa şu (henüz araştırma ya da deneme şansım olmadı): Sneek2 ile sd'den çalışan kopyayı açtım bu kopyada da bootmii var ve sd de başka bir kopya daha var diyelim smiling bouncing smiley Kopya içerinden kopya açabilir miyiz acaba? Fantazi olsun dersek spinning smiley sticking its tongue out

Bootmii'nin HBC'de home tuşuna basıldığında çıkmayışının sebebi versiyon düşüklüğüdür. Eski versiyonlarda görünmez. IOS olarakta yüklesen, boot2 olarakta yüklesen Bootmii seçeneği HBC 1.06 versiyonunda çıkar. Bu bir sorun zaten değildir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!