Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SNEEK 2 kurulum rehberi

Gönderen dedezade 
Re: SNEEK 2 kurulum rehberi
16 February 2010 08:54
dedezade
aga ben sana kesin ondandir dedin demedim,oylemi dedim....sadece yeni eski farketmeden calismayabiliyor dedim, aha nah suraya yaziyom ki dedin demedim...eye rolling smiley
ama niye calismiyor bu meret cok garip yav ,timsak cozse olayi arkadasin wii de de calistiracaz ama bi turlu cozemedi..smiling smiley

Bak hala yaa... "sirf yeni makinalarda calismiyor demek yanlis olucak sanirim. " dediğin için üstteki cevabı verdim smiling smiley

Neyse, boşverin sneek'i biraz da başka şeylerle uğraşın yahu.

Elemanlar noob'lar için basit softmod programı yapmışlar mesela

[gbatemp.net]

16 February 2010 08:56
benim sneek ile ilgili farkli bir problemim var.simdi kendi nandimdan yaptigim sneek cook gec aciliyor,bunun icin bende bi arkadasin yedegi ile en ustteki video da olan sneek i yaptim cokda memnunum ama gelgelelim remotlarda problem yasiyorum her seferinde duzeltiyorum ama tekrar calismiyorlar ,simdi normal wii de de problem yasamaya basladim normalde bir defa ayarladiktan sonra her iki wiide de calismasi gerekmiyormu,
ne yapsak da bunu duzeltsek bende 3 tane var nerdeyse camdan assagi sallayacamangry smiley
16 February 2010 09:18
wiimote senkronizasyon bilgisi menünün konfigürasyon dosyalarında tutuluyor. başka wii'nin yedeği ile açtığında wiimote'ları yeniden senkronize etmen gerekir, bu normal. bir defa yaptıktan sonra gerçi problem çıkmaması lazım.
16 February 2010 09:29
tamam bir kere yapiyorum calisiyor kapatip aciyorum calisiyor ,ama ertesi gun aciyorum wii yi tekrar ayarlamak zorunda kaliyorum ,benim anlamadigim da burasi ...
yukarda verdigin programi soyle ufaktan inceledim advenced mod da hack islemi yaparken istedigini secebiliyorsun usbloader gx e kadar hepsini
online olarak indirip kuruyor, 4.2 update bile var,ber de cios corp kurulumu var bu program ne ise yariyor ki hack isleminde koymuslar bunu,
cios rev17, trucha bug res.
yanliz anlamadigim neden hackmii installer yok ,hbc icinden calistiracak sekilde vermisler programi, bunu bannerboomb ile kullanip hbc yi de kurdursalardi ya,olmusken tam olurdu, gerci onu da yaparlar bunlardan hersey beklenirsmiling smiley
birde usb destegi yok illa da sd kart istiyor ,usb ye atip kursaydi sneek de calisirdi belki

1 kez düzenlendi. En son 16/02/2010 09:35 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
16 February 2010 09:52
hackmii installer'ı twiizers'ın lisansını delmemek için koymamışlar. cioscorp = tüm ios'ların kopya dvd okumayı sağlayan yarayan dip modülünün entegre edilmesi ile yüklenmesi... böylece disk kanalından kopya oyunlar oynanabiliyor...
16 February 2010 19:12
@dedezade anlaşılan wii hakkında yeni bir şey daha öğrenmiş olabiliriz. Wiimote lardada senkronize ettiği wiinin bilgilerini(wii console no gibi) tutuyor olabilir... Neden dyeceksin sırf sneek te olsaydı conf. ayarları uçuyor diyebilirdik ama normal wii de de aynı şey oluyorsa aklıma başka seçenek gelmiyor. Sendeki sneek nandına aynı wii consol ismi ve adresini taşımayı biliyorsan bu bir çözüm olabilir(Sadece tahmin). Veya daha mantıklı olan sd nandının da kullanılmadığı synch. ayarları wii nin başka bir donanımında(flashında) tutuluyordur o yüzden her seferinde bu işlemi yapmak zorundasın demektir.

Senin kendi wii nden aldığın nand daki bütün cios ları kaldır ve sneekte çalışmayan her ne varsa, o zaman tahminim hızlanır. Tabi sd kart ın özellikleride önemli bunun yanında...

1 kez düzenlendi. En son 16/02/2010 19:15 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
16 February 2010 19:35
isin gicik tarafi su sencron yapiyorum sneek de calisiyor sneekden cikiyorum normal de de calisiyor wii yi kapatip aciyorum gene calisiyor ama bir sure sonra wii yi acinca gene ayni oluyor ,aslinda dedigin dogru ben kendi nandimi iyice bi bosaltayim gerci hbc haric tum kanallari silmistim birde ioslari kaldiriyim bakayim hizlanacakmi
17 February 2010 12:29
kendi wiimin nandin dan yaptigim sneek ustteki ikinci videoda olan baya yavas aciliyor bunu any title del. ile icinde ne var ne yok sildim cios ve ioslari ama hiz da bir degisiklik olmadi gene yavas aciliyor acaba bunun baska ne gibi nedenleri olabilir sd kartdan olamaz onu eliyorum
17 February 2010 12:59
Sneek Yazarları derki ;grinning smiley
"The speed issue is quite tricky, one rule of thumb is the less is on the card the faster it is. But certain cards seems to be fast even with alot of content installed. Time will tell how we can improve this issue. "

Channel daki bannerlardan olabilir. "alot of content installed " dediğine göre birde yüklü olan save leri silmeyi dene. Şimdide senin videoyu denedim benimki senin açılıştan biraz daha hızlı. Ama çokta fark yok. Genelde en fazla yavaşlık system menuye dönerken yapıyo. Birde senin bannerlar baya bir fazlaymış. Etkileyeceğini pek sanmam ama sd yi birde fat veya fat32 ye formatlayıp dene bakalım farkedecekmi ama çok ta şey bekleme...
17 February 2010 14:16
iki video yuda izledinmi ilki baska nand onda acilis cok hizli ve nandin boyutu cok ufak ikinci benimki o cok yavas herseyi sildim icinde hic bir sey yokkende ayni yavaslida aciliyor ikinci video da da ayni oyunlar yuklu ama o cok hizli
iki nand arasinda ki farklar bende priiloader yuklu dark theme yuklu ve 4.1 digerinde bunlar yok ve 4.2 bu cok hizli aciliyor
17 February 2010 15:55
4.2 update yapmayı dene sneek nandına pek sanmıyorum ama belki dediğin gibi system menu versiyon farkındandır. Yada en güzel 4.1 wadını kur showmiiwads tan kısa yoldan normal theme ve priiloadersız test etmiş olursun büyük ihtimal düzelir. Eğer düzelirse zaten bunları sonradan da yükleyebilirsin.

Ama açılışta priiloader zaten yavaşlatıyo eğer sen onu kastediyorsan. Önce zaten priiloaderı açıyor sonra autoboot tan system menu yu açıyor bu zaten yavaşlatıyor. Zaten sd den yapıyor bunları. Sadece priiloaderı kaldırmak istersen o daha basit, \title\0000001\0000002\content\ adresinde 000000XX.app dosyasının ismini farklı bir şey yap, 100000XX.app dosyasının ismini 000000XX.app yap . Bu şekilde isimleri eski haline getirerek priiloader ı tekrar geri yükleyebilirsin.

1 kez düzenlendi. En son 17/02/2010 16:06 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
17 February 2010 16:09
daha once 3.2 nandindan yapilmis hazir sneek indirmistim netten o da cok hizli aciyordu bununla ilgili oldugunu sanmiyorum
17 February 2010 16:46
gene de update ettim any title ile sildigim tum ioslar geri gelmis onun disinda degisiklik yok gene yavas yanliz bende hbc ye direk giriyor hackmii installerin o basta cikan yazisi cikmiyor,diger nandlar hizli aciliyor ama onlarda da hbc yi her actigimda o yaziyi beklemek zorunda kaliyorum acaba bu neden kaynaklaniyor.
update edince priiloader modir kalmadi hepsi gitti ama gene yavas aciliyor.
18 February 2010 16:10
hacmii installer ı açmanın nedenini anlamadım homebrew channel ı damı sildin ? O zaman zaten sneekte usbden hbc yi yükleyemezsin sd den açmak gerekiyor onun için de onu channel olarak olarak çalıştırmak gerekir. O yazı çıkmaması garip bende çıkıyor 4.2 update ini wiinin system update in den yaptıysan onla alakalı olabilir. Ama bende hbc uçmamıştı.

Benim merak ettiğim backup ını aldığın wii nin save leri çok fazlamı onların content list i de uzunsa belki eğer onlarda system menu açılışında load ediliyorsa hız farkı bundan olabilir? Tahminim ilk videodaki kullanılan hazır nand da channellar yüklü ama ne kadar oyun save i yüklü o nand da... o yüzden de ;

SAVEGAMES ==> title\00010000\...
Channels ==> title\00010001\... dosyaları içinde tutuluyor zaten sen de yedeği vardır önce bir saveleri sil dene çalıştır sonrada diğerini sil çalıştır bakalım hızda fark olacakmı ???

Biraz beyin fırtınası yaparsak, system menu açılırken kullanılan content \title\0000001\0000002\content\ adresinde bulunuyor ve burada update yaptığın zaman içerisindeki eski menulerin applerini silmiyor içerisinde duruyor. Burada kullanılmayan appleri silmeyi deneyebilirsin bende hızda fark etmedi grinning smiley

Ama asıl system menu deki channelların bannerlarını yüklerken beklemesinden kuşkulanıyorum ama sende onlarıda zaten sildim diyorsun...

Bence çok ta kafaya takma sende normalde hızlı olan health screenden sonra s.m yü yüklemesi 5sn diğeri 16 sn de yüklüyor bendede black wii theme li yarısı dolu channelların oda 9-10 sn alıyor. Ama benim sd kart sandisk extreme III lü olandan r/w 20mb/sn(normali yazma 5mb/sn okuma 9mb/sn). kingstonda okuma testlerde 13mb/sn yi buluyor... Test edebileceğin başka bir sd varsa iyilerden onlarda bir dene...

...micro sd ise kullanıyorsan, özellikle micro sd lerinki zaten hızları normal sd den de düşük. ama sneek in yeni versiyonların da tahminim bir derecede hızlanma olacaktır... ("Time will tell how we can improve this issue." by sneek)
18 February 2010 16:29
hacmii installer ı açmadim nerden cikardin bunun disklimirmi diyolar iste o her hbc ye girdigimde o cikiyor ve cok uzun sure bunu bekliyorum
ama bu benim yavas acilan sneek de kendi nandimda cikmiyor ,sende cikiyormus benim diger nand da da cikiyor ayrica netten hazir indirdiklerimde de cikiyor ama bunlar hizli aciliyor hbc de ise o yazilar cikiyor,sanirim bununla ilgili bir seyden dolayi yavas aciliyor
sd kart ile ilgisi yok zaten olayin ,tum o dedigin seylerin tamamini sildim cirilciplak biraktim ama gene yavas aciliyor
18 February 2010 16:34
@dedezade: Hatta bir adım daha ileri taşırsan;

wii nin çalışması için gereken minumum dosyaların listesi var bunlar dışındakileri silersin;

/shared1/content.map
/shared1/xxxxxxxx.app  -- any shared contents referred to by the boot IOS TMD or 1-2's TMD must exist
/shared2
/sys
/ticket
/sys/cert.sys
/sys/uid.sys -- for translating title_id -> fs owner/user ID
/ticket/00000001/00000002.tik
/ticket/00000001/0000001e.tik
/title/00000001/00000002/content/title.tmd
/title/00000001/00000002/content/xxxxxxxx.app -- all non-shared contents listed in the 1-2 tmd must exist
/title/00000001/00000002/data/iplsave.bin -- channel positioning data
/title/00000001/00000002/data/setting.txt -- contains serial number, region, etc
/title/00000001/0000001e/content/title.tmd -- for boot IOS
/title/00000001/0000001e/content/xxxxxxxx.app

Bu arada senin hız yine iyi 20/30 hatta 50 sn bekleyenler var grinning smiley

EDIT: Bu arada faq şöyle yazılmış;
(Why is it slow?
It's not if you get it set up right.
Get a fast/good quality sd card, sd or sdhc
Format it first to eliminate fragmentation issues
Try to use a nand dump without preloader (it seems to slow the boot process)
Performance is also related to the NAND Dump you use (setup and size) )
It should speed up if you remove the debug code (thanks giantpune):

1 kez düzenlendi. En son 18/02/2010 17:07 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
18 February 2010 16:43
@dedezade : HBC'nin açılmama sebebi ile senin sneek'in yavaş açılması arasında bağlantı yok. HBC içinde ekstra kontrol varmış. Kurulduğunda tmd'sine kurulduğu wii'ye has bir değer yazıyor... Her çalıştığında da kontrol ediyor. Wad olarak dağıtılmasın diye yaptıkları bir önlem imiş.... cert.sys değiştirilerek çözümü var sanıyorum ama bunlar okuduklarımdan kabaca aklımda kalanlar... ben daha sneek'de iken hbc'yi açmadım bile...
18 February 2010 16:50
@wiicrazy sneekte homebrew bende açılıyor ama alınan nand dumb da kurulu olması gerekiyor çünkü dediğin gibi sonradan yüklenmiyor. Bende yüklemek için o kdar wad aradım bulamadım grinning smiley demek o yüzdenmiş...

Ama installerı channel olarak kurup çalıştırınca install etmesi gerekir diye düşünüyorum? çünkü usb den çalıştırmıyor.
18 February 2010 17:15
iste bende bunu anlatmaya calisiyorum ,ben kendi nandimdan yaptigim sneek de hbc ye normal bir sekilde girip istedigim programi buna wad manager da dahil calistirabiliyorum, tek sorun system menunun yavas acilmasi .ama baskasinda system menu hizli aciliyor yanliz hbc ye girerken o yazi cikiyor, neden o yazi bende cikmiyor ,belki yavas calismasi bunun ile ilgili bir seymi diye dusunuyorum
18 February 2010 19:34
@dedezade: diğer yazını görmedim. "bende hbc ye direk giriyor hackmii installerin o basta cikan yazisi cikmiyor" yazmışsın bende hbc yi siildin yüklemeye çalıştın diye zannettim bende sildim sonrada yükleyememiştim çünkü. o oradan çıktıgrinning smiley

Bu hbc olayını ilk defa senden duydum. Pek fikrim yok o konuda ben hbc yi ios36 da da ios 60 dada denedim ne hızda ne de açılışta farketti. Ama tek fark şu alabilir benim dumb aldığım sistem 3.3 ve softmod yüklü deil belki bunlar işin rengini değiştiriyordur gerçi o ios ları da silmişsin denemek için... Bende ne yapsam o hızda ne artma nede azalma oluyor bir şeye bağlı ama pek fikrim yok. Bu arada bir yazıda 3.2 lerin sneekte daha hızlı olduğunu yazmışlardı. Ama sd kartın markası da değiştiriyor onda kuşku yokta... senin durumunsa farklı nandlarda farklı hızlar olması daha başka tabi...

Bu olayı çözersen, bir geri dönüş yap ta biz de hızlandırabilelim.. thumbs up
18 February 2010 21:02
@dedezade

Hbc'nin scam screen ile açılma olayı için gbatemp'te şöyle bir yöntem önermişler,

gbatemp
The HBC TMD can be "fakesigned" to prevent the scam screen on a virgin SNEEK NAND (well not truly fakesigned, but...):
Sneek nand üzerindeki HBC'nin TMD'si değiştirilerek scam ekranından kurtulmak mümkün

1. Hexedit device.cert and change consoleID (0xC6) to 11111111. Make sure device.cert is in sys/
sys klasöründeki device.cert dosyasını hex editör ile açıp hexadecimal c6 ofsetinden itibaren 11111111 yapın.

2. Hexedit TMD of HBC and change 8 bytes starting at 0x1C6 to B2 B8 8B A4 EB 25 19 51
HBC'nin tmd dosyasını hex editör ile açıp Hexadecimal 1C6 ofsetindeki değerleri B2 B8 8B A4 EB 25 19 51 yapın.

3. (Optional) Pack HBC into a WAD with "Awesomest" TIK and fakesigned TMD using BFGR WADTools (do not use ShowMiiWads)
Title key'i düzgün olsun diye HBC içeriğini BFGR WadTools ile wad olarak paketleyin.
.
4. Install WAD using ShowMiiWads
Wad'ı ShowMiiWads ile sneek nand'a kurun.

Note: device.cert does not need to contain anything other than NG11111111 at 0xC4 in order to prevent the scam screen on HBC. The rest of the file can be empty. Creating a device.cert this way, however, may affect anything else that uses ES_GetDeviceCert. Also having your consoleID as 11111111 may affect anything else that requires a valid consoleID (not sure what though?).
Burada ıvır zıvır yazmış eleman, console id'sinin 11111111 yapılmasından mütevellit bir ihtimal sıkıntı çıkabilir falan diyor... Online oyun söz konusu olmadıkça sıkıntı çıkmaz diyorum ben de

Also this will ONLY work with SNEEK, as on a real NAND there would be no way to change the consoleID in the device cert, so HBC would still show the scam screen if you tried to use the "fake signed" TMD.

I have tested this on a bare minimum 3.2U SNEEK NAND. It should work for any SNEEK NAND.

Burada da bu işlemin gerçek NAND üzerinde zaten yapılamayacağını ve çalıştığını fasa fiso demiş...

Aslında bütün bunları yapmaktansa daha kolay şöyle olabilir diye düşünüyorum.

1. HBC'yi waninkoko'nun wad packer'ını wii'de çalıştırıp wad olarak paketle (senin wii'nin device cert'ine uygun değeri TMD'de içeriyordur zaten)
2. Gerçek nand'ının içindeki device.cert dosyasını sneek nand dump'ındakinin üstüne yaz.
3. Sneek nand'a showmiiwads kullanarak HBC wad'ını yükle.

1 nolu adımdan sonra hbc wad'ı unpack edilerek tmd dosyası kontrol edilirse iyi olur, waninkoko'nun programı da tmd üzerinde değişiklik yapıp The Awesomest yazan yeri değiştiriyorsa eğer TMD'nin elle düzeltilip tekrar paketlenmesi gerekir.

Oturup uğraşırdım şimdi ama üşendim

ps: bu arada bu konuyu wii hacking'e taşısak daha iyi olacak sanki... fazla hacking kokuyor...

1 kez düzenlendi. En son 18/02/2010 21:05 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
18 February 2010 22:50
@dedezade son olarakta aklıma birşey geldi sen bu kadar işe hazır nandlarda wiimoteların tekrar tekrar synch etmek gerektiğinden girmiştin eğer ana wii yi çok açmayacaksan sende bootmiii as boot2 yüklü değildi galiba o yüzden priiloader da autoboot: bootmii as ios seçeneğide var burda direk açılırken sneek olarak açıyor belki orada her seferinde sneek nandını açacağı için tekrar tekrar synch yapmana gerek kalmaz bu sayede hızlı hazır nandı kullanmış olursun... Ben 3.3 te o şekilde yapıyorum...
19 February 2010 01:58
@wiicrazy bu anlattiklarin beni asar,yapabilecegim bir sey olsa ugrasirdim,wiiZoneVoyager in da dedigi gibi wiimote lerin sync olmamasindan dolayi kendi nandimin hizli olarak acilmasi icin ugrasiyorum ama olmuyor,yoksa netten indirdigim 3.2e hazir sneek cok hizli aciliyor uzerine oyunlari da attim ama hiz degismedi yani problemsiz calisiyor, ama gel gelelim her seferinde sync sorunu cikariyor , aslinda wiimote lar icin bir cozum yokmudur, bu olaydan dolayi kimse problem yasamamismi
@wiiZoneVoyager kendim kullanmiyorum cocuk kullaniyor, aslinda cios lar calissa sneek uzerinden usbloader calissa, dedigin gibi acmak daha iyi olur du...
edit:
@wiicrazy yukarda yapilacak sey hbc ye girdigimde yazinin kalkmasi icinmi, ben tam anlamadim, eger oyleyse bende zaten o yazi cikmiyor,
sordugum soruda bu;bu yazi bende cikmiyor o nedenlemi bu sneek yavas cunku hizli acilan denedigim tum diger sneek lerde bu yazi hbc de cikiyor ama oldukca hizlilar,nandlarin arasinda gordugum tek fark bu oldugu icin bu sebep olabilir mi?

1 kez düzenlendi. En son 19/02/2010 02:18 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
SNEEK 2 kurulum rehberi
19 February 2010 02:05
-- moved topic --

16 kez düzenlendi. En son 10/02/2010 21:54 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
19 February 2010 03:27
@dedezade sanırım sorunu buldum bu hazır nand da yaptğın sync lerin hafızaya alınmamasının nedenini ?

Bunlarda olmazsa bu hazır nandlar mod oluyormuş, belkide bu mod şekli wiimoteları karıştırıyordur.

Enkısa yol senin kendi wiin den aldığın dumbtaki "\shared2\sys\SYSCONF" dosyasını bu hazır nandaki "\shared2\sys\" yere kopyalayarak sorunun çözülmesi lazım. Diye UMUYORUM grinning smiley... Çünkü belki sync işleminde oluşturulan dosya sd nanda yazılmıyor veya hatalı yazılıyordur...

triiforce tada aynı problem olabiliyormuş. Yinede olmazsa birde triiforceta ki manual sync işleminide dene bakalım

Because Triiforce stores the SYSCONF file on the USB/SD Card and you cannot use the "Red-Button 30-Second" reset to change it.
It will always be the same as it was the day you made the copy of the NAND.

How do I do this?
OK, after you have marked your Wiimotes and made sure you have fresh batteries in them, grab the Wiimote you want to be #1 and:

#1 : Go to the Wii’s Main Menu.

#2 : Look at your Wiimote and make sure it has a light on. (If not, press any button on it.)

#3 : Open up the small door on the Wii where the SD cardslot is.

#4 : Press and hold the Red Button in the SD Cardslot area until the light goes off on the Wiimote, then release the Red Button.
(Can take up to 30 seconds)

#5 : Open up the battery door on the Wiimote.

#6 : Press and release the Red Button next to the batteries on the Wiimote. (Do Not Hold It!)

#7 : Let the Wiimote blink a few times, then press and release the Red Button in the Wii’s cardslot (Do Not Hold It!)

Watch the Wiimote's LEDs, they should blink a few times, stop for a second, blink a few times more then stop with the LED lit that matches the number you wrote on it.
(If it does not stop with any LED lit, repeat steps #6 and #7)
19 February 2010 04:07
@wiiZoneVoyager oldu sysconf dosyasini yer degistirince duzeldi tesekkur ettim, ama bunu degistirince baska seyleri etkilermi acaba su an icin bir sorun yok gibi....
19 February 2010 04:16
simdi tek bir sorun kaldi ne cok sorunum varmis benimsmiling smiley benim nanda 100 tane wiiware oyunu yukledim 3 veya 4 u disinda hepsi calisti
benim versiyon 4.1e ama ayni oyunlari 4.2e olana yukledim bu hizli acilana yarisi calismadi ayni oyunlar ayni kart farkli versiyon, ioslara baktim ikisinde de ayni ioslar var bu oyunlar ios35,33,53,55,57 kullaniyor. neden calismiyor bu meret oyunlar ben cozemedim.
19 February 2010 04:22
valla helal olsun aga netten indirdigim 3.2 versiyondaki hazir sneek e attim sysconf dosyasini tam emin olayim diye onda da calisti. bunu da rehbere eklemek lazim
19 February 2010 04:40
@dedezade: Benim sneekte bu hatalarda çözdüğüm bir şey var oda writing problemi yani sneek modunda bazı installerlar(priiloader) veya seninki gibi sync ettikten sonra syscong dosyasını yazamama veya hatalı yazma gibi nedenlerden hatalar oluşuyor. Bunları zaten sneek sayfasına post edecem belki cioslarda ki gibi nedeni karşı tarafta bulabilirlerdi ama bu sefer senin sync olayında hata sneek tarafında oluyor sinir bozucu bir bug bu...

Yani kısaca bu writing problemi olduğu için, bu hiç bir şeyi etkilemez bu sadece ayarların kayıtlı olduğu bir dosya. Muhtemelen konsol ismi internet ayarları sensor bar ayarları da bu dosyadır bunlarında direk diğer nanda geçmiş olması gerekir bi kontrol edersin...

Wiiware problemine gelince benim bu oyunlarla tanışmam sneekle oldu zaten çok bilgim yok. Hatta ios gerektirdiğini bile bilmiyordum. Ama gereken ios ların hepsi varsa, bu çalışmayan oyunlar farklı region oyunlarımı??? eğer öyleyse bende 8 oyun denedim farklı regionlarda karışık hepsi çalıştı ama bunda priiloader var ve region free olarak ayarlı...

Ama okuduğum faq tan bu sneek te region free olması gerekiyormuş zaten hepsinin çalışması gerekir mantıken ama yinede belli olmaz yoksa birde priiloader yükleyerek denersin.

2. bir olasılık bu system versiyonu official olarak yüklenmişse o zaman bütünüyle 4.2 ile gelen değişiklikleri de almıştır. O zaman pek bilgim yok ama ios ların versiyonlarını düşürmek gerekebilir. Dop ios mod 12(beta 5-iosları yüklemede sorun çıkarmıyor), veya ios downgrader var veya pimp my wii(bende bazı ioslara gelince donma yaptı) gibi bir program var toplu halde ios ları trucha lıyor falan. Veya HBC de yoksa veya sorun çıkarıyorsa NUSD den yüklemek gerekir. Ama o zaman bu wiiware hangi ios ları istediğini araştırmak lazım...

Artık yarın bi bakarım veya sen bulursan bir feedback yapmayı unutma sorunu öğrenmiş olrum bende...

Bu arada 3.2e hızlı çalışan bir hazır nand bulmuşsun galiba ben 3.2u buldum varsa linkini versene şu yavaşlatan neymiş aklım bir kaç ayar var onları harmanlıycam belki bu sneek te farklı nandlarda yavaşlama yapan şeyi bulabiliriimm...

EDIT: evet rehbere priiloaderla bu sync olayını eklersen ii olr toplu halde dursun...

3 kez düzenlendi. En son 19/02/2010 05:00 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
19 February 2010 05:29
linki pm attiim .dedigin gibi 4.1 de priiloader yuklu belki de ondan aciyordur hepsini,simdi 3.2 uzerine kuruyorum oyunlari onda da deniyim bakalim calismalari nasil olacak zaten bu 3.2 yi kullanicam artik
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!