Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

uloader ile wiiware/vc oyunlari yukleme ve calistirma

Gönderen dedezade 
uloader ile wiiware/vc oyunlari yukleme ve calistirma
03 June 2010 22:12
uloader bildigimiz usb loader programlarindan bir tanesi,bu programin yeni bir ozelligide usb veya sd ye atmis oldugumuz wiiware\vc oyunlarini suya sabuna dokunmadan kurmasi ve kurulan oyunlarin wii menu deki gibi loader icinde kanallar da gorunmesi.
kuruluma gelince
elinizdeki wad uzantili wiiware veya vc oyunlarini sd:\nand\install\ veya usb:\nand\install dizinine atiyorsunuz.hbc icinden veya kanal olarak kurmus oldugunuz uloader programini calistiriyorsunuz,gerisini program kendisi yapiyor,kurmaya basliyor ve bittiginde oyunlari kanallar da gorebiliyorsunuz.
yanliz bu oyunlarin oynanabilmesi icin hermes v5 versiyon cioslardan en az bir tanesinin wii de kurulu olmasi gerekiyor.ben v4 kullandigim icin sadece cios224 u bu sekilde kurdum ve her oyun icin oyunun kendi ayarlarina girip kullanacagi iosu 224 olarak seciyorum,yada hack ayarlarindan programin kullanacagi iosu ios224 olarak secebilirsiniz.
oyunlarin kurulum ve oynanmasi ile ilgili video

gerekli dosyalar:
fat32 usb veya sd
uloader ve hermes ciosv5 installer
[mods.elotrolado.net] dosyalar rar icinden cikan apps klasoru icindedir.uloaderin forwerder kanal kurulumunu burdan [www.wiidewii.com] indirip wad manager ile kurabilirsiniz.

3 kez düzenlendi. En son 03/01/2011 12:26 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: uloader ile wiiware/vc oyunlari yukleme ve calistirma
05 June 2010 18:41
Deneme olarak elimdeki wadları kurdum. Hacks kısmından force 224 diyince tek tek wiiwarelerden ios seçmeye gerek kalmıyor. Yalnız bu nasıl bir arayüzdür yahu, gözlerim kör oldu. Ben yine SD karttan oynamaya devam ederim grinning smiley
05 June 2010 19:55
hic sorma vatandasta nasil bir zevk varsa ,hic anlamadim ,simsiyah bir ekrana raziydim
05 June 2010 20:13
Herkesten aynı grafik kaliteyi beklememek lazım... elemanın yelpaze çok geniş, herif hem cios yazıyor hem de usb loader olacak o kadar smiling smiley
Yani hem toptancılık yapıyor hem de perakendecilik smiling smiley

Waninkoko'nun usb loader serisi de görsel açıdan pek içaçıcı değildi. Bu böyledir işin geri planında iş yapanlar görsel ile falan çok uğraşmayı sevmezler.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
05 June 2010 20:31
Ne bileyim yani böyle işlerde 2-3 tane kendi kafandan eleman bulup, senin yetişemediğin yerleri ona yaptırman lazım. Altyapıyı Hermes yapar, grafiklerini bir diğer eleman hazırlar, bunları güzel bir arayüzle başkası döşer. En güzel örnek WiiMC değil mi bu konuda? İmece usulü dörtnala gidiyor adamlar grinning smiley
05 June 2010 20:37
Yalnız WiiMC'nin alt yapı kısmı zaten mplayer gibi zaten open source olan başka projeler. Üst yapı anlamında da iyi coder'ları olduğu için netice güzel. Ne bileyim şu video formatını da oynatsın diye büyük bir endişeleri yok adamların, mplayer'ın bir üst sürümüne geçiriyorlar, biraz ara bağlantı yapıyorlar iş bitiyor. Pek tabii imece ile yine mümkün görsel açıdan da doyurucu bir iş çıkarmak.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
06 June 2010 10:07
Aklıma takıldı şimdi, benim cihazta Sneek çalışmıyor ya, ben uloaderın oluşturduğu nand extractı, kendi nandımın extractıyla değişsem acaba uloader çalıştırır mı? Bir de bu yöntemle oyun isosunu da yükleyebiliyor muyuz?
06 June 2010 12:07
nand kismini bi denemek lazim,ayrica sneek in son cikan versiyonunu denedinmi, calismayanlar da calistigi soyleniyors,isolar bu sekilde olmaz,bildigim kadariyla ciso uzantili oyunlari oynatiyor.
06 June 2010 12:35
ciso ile ilgili bilgim yok. nandın içine yerleştirilen farklı bir oyun kalıp formatı mı? Sneek'in son sürümü USB'de de çalışıyor mu herkeste? Esasında benim istediğim şey Sneek ya da uloader aracılığıyla Rock Band 2'yi çalıştırmak sadede geleyim ben soru combosu yapmadan smiling smiley
06 June 2010 14:27
Yahu ben ne menem bi mankafaymışım, Installerla bile çalıştıramadım. Sorun bende anladığım kadarıyla smiling smiley
06 June 2010 16:43
calistirabilmen icin sneek-di yi kurman lazim bunun icinde usb yi fat32 32 format atman gerekli ayrica sneek e oyun atmak icin gerekli programlardan birini kullanarak oyunu usb:\games\ klasorune 4 harfli bir klasor ismi vererek icine atman lazim,bu arada sneek de her oyun acilir.
08 June 2010 19:08
Yahu bu uloader'ın altyapısı pek sağlammış. Oyunlarda saveleri, dlcleri usb nanda kaydedip oradan çektirme seçeneği var. Keşke CFG Loader bu özelliği uloaderdan arak etse. Bu özellik Rock Band 2'yle ilgili bütün dertlerimi çözer diye düşünüyorum smiling smiley
11 July 2010 18:19
uloader calistirmak icin verdiginiz rar icinden gelen cios222 yi kurdum bendeki 249du. 222 nin 249 a gore bi dez avantaji olur mu ? yada her kurdugum cios hafizada kaliyor mu yoksa oncekinin uzerine mi yaziliyor ?

ben wiiware oyunlari oynaak icin kurdum uloaderi ama sanirim normal oyunlarida aciyor usb deki.

cfg nin yaptigi isi yapiyor yani arti bide wiiware oyunalari aciyor ?

yada yanlis yoldami ilerliyorum grinning smiley
11 July 2010 20:44
normal oyunlari da aciyor ayni ioslar olmadigi icin ayri bir sekilde wii ye kurulur,uzerine yazilmaz,oynarken ister 249 ister 222 ile acabilirsin.yanliz bu v5 versiyonu oldugu icin uloader disinda ki loaderlar da kullanamazsin.
12 July 2010 07:23
tesekkurler. wiiso sitesinden oyun bakiyodum sanirim wiiware oyunlar icin birde ios 53 ,56 ,55 yuklemek lazimmis. derdide bitmiyor masallah bunlarin spinning smiley sticking its tongue out

once onlarsiz bir deneyeyim olmazsa onlarida yuklicem.
19 July 2010 14:14
Bende uloader ile wiiware oyun çalıştırayım dedim. Ntsc bir adet oyun indirdim. (Bendeki wii pal) Fakat sonra dedezadenin ilk mesajında pal cihazları olanlar pal oyunları kursun dediğini farkettim.

Şimdi bendeki ntsc oyun uloader ile çalışmaz mı?
Birde Bendeki wii, wiicrazy nin softmod asistanı ile softmod yapıldı. Bunun dışında wiimc için ayrica ios 202 yukledim. Uloader ile wiiware çalıştırmam için başka cios yüklemem gerekiyor mu?

Teşekkürler.
19 July 2010 14:23
khelben
Bende uloader ile wiiware oyun çalıştırayım dedim. Ntsc bir adet oyun indirdim. (Bendeki wii pal) Fakat sonra dedezadenin ilk mesajında pal cihazları olanlar pal oyunları kursun dediğini farkettim.

Şimdi bendeki ntsc oyun uloader ile çalışmaz mı?
Birde Bendeki wii, wiicrazy nin softmod asistanı ile softmod yapıldı. Bunun dışında wiimc için ayrica ios 202 yukledim. Uloader ile wiiware çalıştırmam için başka cios yüklemem gerekiyor mu?

Teşekkürler.

uloader ile wiiware çalıştırmak için Hermes'in rev5'ini yüklemen lazım (222 ya da 223'ten birini bu şekilde yüklemen yeterli), Asistanla kurulan hermes cios'lar rev4... Bir de rev5 olarak yükleyeceğin cios'un cfg ile falan uyumlu olmayacağını da hesap et.

Pal / NTSC farkı olacağını sanmıyorum. Ama denemedim, dedezade belki de NTSC'lerde bir problemle karşılaştı, bilemedim şimdi.

19 July 2010 14:36
Cevap için teşekkürler.

Cevabından çok tavsiye etmiyorsun gibi geldi smiling smiley. Peki wiiware oyunları çalıştırmam için nasil bir yontem tavsiye edersin.

Bu arada benim wii`de Bootmii ios olarak yüklü. PreLoader`da yüklü değil.
19 July 2010 14:44
khelben
Cevap için teşekkürler.

Cevabından çok tavsiye etmiyorsun gibi geldi smiling smiley. Peki wiiware oyunları çalıştırmam için nasil bir yontem tavsiye edersin.

Bu arada benim wii`de Bootmii ios olarak yüklü. PreLoader`da yüklü değil.

Yoo tavsiye etmiyorum değil... 222 ya da 223'den birini rev4 olarak bırakıp cfg için rezerve et, diğerini ise rev5 olarak kur, dedezade de sanırım öyle yapmış. Yine dedezade'nin söylediğine göre VC/Wiiware için en sorunsuz yöntem uloader imiş. Benim makine karman çorman halde olduğu için hiç denemeye fırsatım olmadı bu arada. Bu konuda tavsiye yapacak son kişiyim sanıyorum smiling smiley

19 July 2010 16:11
Hermes CIOS V5 ile kurulan 222/223 CFG ile uyumludur (en azından benim sistemde çalışıyor)...
20 July 2010 11:23
@khelben uloader da v5 olarak ios224 kurdum, programin hack ayarlarinda tum oyunlari 224 ile ac seklinde bir ayar yaptim,bunun sebebi bende 222 ve 223 v4 olarak yuklu onlari bozmak istemedim,daha once bu iki iosu v5 olarak kurdugum da cfg usbloader hdd yi gormemisti ,tuzruhu calistigini soyluyor,sanirim tuzruhu hdd yi wbfs olarak kullandigi icindir. ben fat32 olarak kullandigim icin hdd yi gormedi.ntsc oyunlar konusun da ise benim makina pal ve bir kac ntsc oyun acmayi denedim ama acmadi bu nedenle pal makinalar da pal oyun kurun tavsiyesi verdim.tabi sen de deneyebilirsin acarsa bizi bilgilendirirsin.
uloader su an icin en hizli ve en problemsiz vc\wiiware calistirma yolu.
uloader ile calistiricaksan priiloader olmasi gerekli degil ama bence sistemine priiloader kur,zarari olmadigi gibi faydasini gorursun ,beni bir cok kere kurtardigi icin tavsiyemdir.
20 July 2010 11:34
En yakın zamanda sanıyorum ki benim de kurmam gerekecek bu uloader'ı falan, az önce nette dolanırken Contra'nın wii versiyonunun wiiware olarak olduğunu gördüm. Bir an önce oynamam lazım grinning smiley
20 July 2010 11:41
Evet harddiskim WBFS formatlı.
21 July 2010 08:52
Uloader i daha vakit ayırıp deneyemedim. sad smiley Dener denemez sizleri bilgilendireceğim.

Daha önce dedezade, v5 olarak ios224 nasıl kurabilirim, yardımcı olurmusun.
23 July 2010 19:56
bende uloader la yukledim oyunlari.

fat kismina girince oyunlari goruyor ama calistirmaya calistigimda soyle bir hata mesaji verip wii menuye donuyor.

Fail Loading Fat FFs module. oyunlar ; defence your castle , family go kart , zombie land .

oyunlar pal , iki oyunu cios224 birini 222 ile denedim olmadi.sd kart sandisk 4gb hc

sneek kullan demeyin lutfen cok karisik geldi yuklemesi , forumdan okudum anlamadim valla.

bu arada robin hood diye bir wiiware oyunu normal yukledim ( forwarder kanal mi oluyor su wii nin direk acilisindaki pencereler ) oynuyorum.

1 kez düzenlendi. En son 23/07/2010 20:02 tarihinde tupbas tarafından düzenlenmiştir.
23 July 2010 23:07
@tupbas : yükleyip çalıştırdığın oyunu, düz en eski wii'nin hafızasına atıp çalıştırma modeliyle kullanıyorsun.. diğer alternatiflerin olmasının en büyük sebebi wii hafızasının çok kısıtlı olması bu arada...

uLoader'daki mevzuya gelince muhtemelen ilk mesajda da belirtildiği gibi v5 installer'ı ile 222 ya da 223'ü yüklemen gerekiyordu. Hermes cios v4'de nand emülasyonu özelliği yok çünkü.

Bu arada kolay sneek kurulumu için crediar'ın çıkardığı sneek installer diye bir program var... bununla gerçekten de oldukça kolay kurulumu... Tek çetrefilli tarafı sd karta nand dump alınması olayı.

23 July 2010 23:20
@WiiCrazy wiimc yuklerken icinden cikan bir cios yuklemesi vardi sanirim onunla 222 yi v5 yaptim ama tam emin degilim.( wiimc nin konusundan cekmistim dosyayi burdan )

bunu nasil ogrenebilirim yada tekrar yuklersem cios222 v5 i bir sorun olur mu ?
23 July 2010 23:48
tupbas
@WiiCrazy wiimc yuklerken icinden cikan bir cios yuklemesi vardi sanirim onunla 222 yi v5 yaptim ama tam emin degilim.( wiimc nin konusundan cekmistim dosyayi burdan )

bunu nasil ogrenebilirim yada tekrar yuklersem cios222 v5 i bir sorun olur mu ?

Valla fazla uğraşmışsın derim, dedezade zaten ilk mesajda v5 installer'ın da içinde bulunduğu uLoader paketinin linkini vermiş. Ben olsam oradakini kullanırdım.

WiiMC'nin kullandığı artık hermes'in de elinden çıktı, WiiMC takımı artık bu cios'u kendileri maintain ediyorlar... şimdi wiimc ile ilgili konuda hangi cios'u kullanın demişiz bilemedim ama üstte dediğim gibi bu konu altındakini kullanman en mantıklı hareket olur.

24 July 2010 05:02
@khelben konunun basinda program ve cios yukleme icin link vermisim,rardan cikan dosyanin icinde apps klasoru var onun icinde cios yukleme klasoru var, bunu hbc icinden calistiricak sekilde sd karta atip calistiricaksin gene tavsiyem cios224 u kur digerlerini bozma ,cios224 u uloadera baglarsin yani bu ciosla uloadere kullanirsin.ayrica v5 kurduktan sonra v4 e tekrar donmek istersen,v5 ile kurulan ioslari sisteminden kaldirip, ondan sonra v4 kurulumu yap cunku tekrar ustune v4 kurulmuyor kuruluyormus gibi yapiyor ama sonra sorun cikariyor.
24 July 2010 10:56
Sonunda uloaderi deneyebildim.
Once cios installer ile cios224 v5 i, ios60 i base alarak kurdum.
Sd:\nand\install klasoruna ntsc pearl harbour oyununu koydum. Ve uloder i calistirdim.
Oyunu sorunsuz kurdu. Çalıştırmadan once oyunu secip ayarlarını yaptım. Cios boot u 224 sectim. Video modunuda ntsc.
Benim wii pal olduğu halde ntsc oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırdı.

Yardımcı olan herkese tesekkürler.

Sirada monkey island var grinning smiley.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 49
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!