Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SNEEK 2 kurulum rehberi

Gönderen dedezade 
Re: SNEEK 2 kurulum rehberi
20 February 2010 00:31
ooyyooyyooyy yaktin beni aga bende nus dan indirip yukledim ios60 i kendi kendime de diyorum hbc ios61 kullaniyor bu adam bana system menu yu neden yukletiyor diye sneek gumledi bu arada hot smiley

20 February 2010 00:34
@dedezade hoooop dedezade grinning smiley ben sana ne yazmışım bi bak bakalım ;

"Orjinal nandın Showmiiwadstan, hbc nin kullandığı ios flag ten ios un wadını ve hbc nin wadı al bunu diğer nanda yükle o zaman direk hbc nin kurulu olması gerekiyor

showmiiwadstan orjinal nandı listeledğin(view=>showmiinand) zaman iosun üzerine gel sağ tıkla pack wad yap wadın hazır hbc nin kini de al sonra onları diğer nanda aç bu kadar."

o ios 60 olayını başka bir yerde update etmen gerekir diye wii console no yu düzeltmen için yazmıştım grinning smiley

EDIT düzeltmen çok basit showmiiwads tan o ios seçip delete edince çalşması gerekir yeniden... Bu ilk brickin mi yaww hayırlı olsun sneek te priiloader da ben baya bir brickletmiştim grinning smiley

3 kez düzenlendi. En son 20/02/2010 00:40 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
20 February 2010 00:56
evet hepsini yaptim yanliz bendeki nand da yani kendi nandimda hbc ios35 e yukluydu hbc yi rack wad yapip yukledim ios35 vardi o nedenle onu yuklemedim.ama hic bir sey degismedi hbc acilinca gene yazi cikti????
20 February 2010 01:02
@dedezade birde ben deniyim bakalım ama bekleyeceksin biraz buradaysan. SD ye yazma zaman alıyor bir tane kingston var onda deneyeceğim... Çözerz biz bunu ya, alt tarafı bir hbc yükleyeceğiz thumbs up
20 February 2010 01:04
ben burdayim bekliyorum ya bu ios61 e kurulu hbc yi nasil buluruz
20 February 2010 01:14
onu bulamazsın sanırım kendi wiine ios61 kurup sonra tekrar hbc yi yüklemen gerek sonrada bootmii de backup alacan tekrar wadlıycan aynı işlemler.... baya uzun yani ama bir şey değişmeyecek yani büyük ihtimal wii crazynin bahsettiği hbc wad lama olayı yüzünden oluyor bu vaka, ama aklımda bir şey var onu deneyeceğim. Ama installer dan halledersek sende nanda zaten 61 kurarsan yüklersen direk o ios flag olarak kuracak...
20 February 2010 02:23
sana bi soru sorayim benim nandla ugrasiyorum su an su yavas acilan bunu priiloader olmadan acmayi hic denemedim yani belki yavas acilmasi ondandir,priiloadere nasil kaldiririm showmii wad uzerinden kalkiyormu
20 February 2010 02:33
onu kaldırmak basit title/0000001/000002/content te 000007f.app dosyasına farklı bir isim ver sonrada 100007f.app yide 000007f.app olarak ismini değiştir yeterli
20 February 2010 02:43
baktimda benim 4.1e nin yani yavas acilanin system menusu 54 mb nusla indirdigim system menu 10.8 mb acaba bu yavas acilma bundanmi
gerci bunu yukledim ama acmadi.priiloadere kaldirinca acilma hizi 43 sn yeden 32 ye dustu ama gene de gec aciliyor.simdi bende birde dark theme yuklu onu normale cevireyim de birde oyle deniyim ,bu arada ne yaptin varmi gorunurde olumlu birseyler
20 February 2010 02:45
yok onu yükleyince bir şey fark etmez showmii wad da öyle görünür normal yani
20 February 2010 03:00
Çok basitmiş aslında orjinal nanddaki title\000100001\4a4f4449\ dosyayı diğer nanda yapıştır. O kadar ama burda ikisi de ios61 kullanıyor bu şekilde olmazsa sen önce sanırım ios35 te kuruluydu hbc, ama bu senin hazır nanda da varmış yani çalışması lazım dene bakalım... Bu shared2 dosyaını alıpta kendi console no nu da atamana gerek olmadan çalışıyor. Scam ekranı çıkmııyor yani...

EDIT: Gariptir HBC installer bende hiç çalşmadı siyah ekranda kalıyr veya donuyordu. Bu arada hazır nandın içindeki sneek eski versiyon hbc yi açınca önce sd deki appleri açıyor sd kontrolü yok yani. Ya sd dedki apps klasörünü kaldıracaksın yada sendeki bootmii klasörü ile boot2 dosyasını ytükleyeceksin. Bir hatırlatıym dedim tekrar smiling smiley

2 kez düzenlendi. En son 20/02/2010 03:05 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
20 February 2010 03:12
bende olmadi gene cikti.
20 February 2010 03:25
apps yi kaldirdim bu sefer o hbc sneek hic calismadi direk system menuye atti normalde direk hckmii installer calisiyordu.simdi sende hbc normal mi aciliyor?
20 February 2010 03:28
Önce senin orginal nandla sd ninkin deki channelların ticketları (yani filename ve pathleri) ve sürümler aynı dimi 1.0.6 sadece ioslarmı farklı ? Birde senin hbc nin ios ne ise onun versiyonlarını karşılartır bu hazır nandaki iosun versiyonu ile bunlar showmiiwads ta yazıyor. Ios un versiyonu farklı ise o versiyonu nusd den indir hazır nanda kur sonra hbc yi dene.

Bütün bunlarda olmazsa artık en baştan o sd yi silip dene istersen sd yi full sil o 3.2e olanı kur. \000100001\4a4f4449\ dosyasını yapıştır. ioslarda farklılık varsa yine kurarsın ve denersin...
20 February 2010 03:37
yok ioslar ayni hbc nin versiyonlari da ayni gerci dedigin gibi sil bastan gene denerim ama bende ios61 e kurulu hbc olan bir nand yok hepsi ios35
aslinda ben sana benim sneek i daha sonra gondereyimde ona bir bak yavas aciliyor ama hbc direk aciliyor onu incelersen durumu cozersin
artik kafa kalmadi bende smiling smiley o nedenle yarin saglam kafa ile bir daha bakarim
20 February 2010 03:39
23 February 2010 10:55
virgin wii geldi smiling smiley
23 February 2010 21:13
az önce virgin wiinin backupını aldım. şimdi dedenin, benim, kuzenin ve bir de internette dolaşan sneek'i deneyeceğim. priiloader yüklü değil henüz.
smiling smiley
23 February 2010 21:49
yok hocam olmuyor sad smiley
şimdi virgin wii üzerine bootmii ve hbc yükledim. nand backup aldım. showmiiwads ile nandı açtım. sneek installer içinden key oluşturup installerı çalıştırdım. bootmii içindeki ppcboot dosyasını da kopyaladım (sd karttaki bootmii içine) hatta bootmii.ini.maker ile bootmii.ini oluşturdum.
hiç değişiklik yok. hbc den bootmiiyi başlat deyince TV de önce birkaç sn siyah ekran arkasından sinyal yok uyarısı. wii çalışmaya devam ediyor.
23 February 2010 22:50
peki o yeni wii de denedinmi odami acmadi sneek i,yoksa sirf kendininkindemi denedin..
24 February 2010 09:56
@dedezade elimdeki tüm sneekleri o wii de denedim olmadı sad smiley bu akşam yeni wiinin nandıyla yaptığım sneeki benim wii de deneyeceğim. yeni wiinin nand backupı priiloadersız.

edit: o wiiden yaptığım sneek 146 MB tuttu.

1 kez düzenlendi. En son 24/02/2010 09:57 tarihinde timsak tarafından düzenlenmiştir.
24 February 2010 10:13
@timsak
yav aga bu iste bir yanlislik var,ikisinde de calismamasi cok garip,bizde niye calisiyor bu meret,baya makinada denedim ben bunu biri haric hepsi calisti,bir cok arkadas da rehber i uyguladi onlar da da calisti,sen su kendi nandini bir yollarmisin sunu bir inceleyelim,normal sd deki kullanmaya hazir haliyle bir gonderebilirsen iyi olur.
24 February 2010 11:02
@dedezade akşama yollarım.
25 February 2010 15:50
@timsak
senin nand bende calisti yani sneek ile ilgili bir problem yok,ayrica icinden fazlalik ioslari kanallari falan da sildim ,bir tane wiiware oyunu ntsc idi onu sildim,mini golf oyunu calismiyor onu da sildim, priiloader yuklumu bu nand da acilmadi da anlayamadim yuklu olup olmadigini,su ana kadar denedigim en hizli acilan nand bu oldu smiling smiley eger priiloader yuklu ve bu sekilde aciliyorsa super.
icindeki ioslara falan baktim bi tek ios3 yuklu sende, bu bende ne 4.1 de ne 4.2 de yok ne ise yariyor bilmiyorum,onun disinda farkli bir sey goremedim.ios3 e ios history den baktim bunun icin Non-functional "stub" ve Mothballed denmis.
yanliz benim anlayamadigim ve bir tek senin nand da gordugum bir seyler var, wiiware oyunlardan cikista normalde sneek in sistem menuye atar,ama seninkinde wii kapanip aciliyor normal menuye donuyor,bununla ilk defa seninkinde karsilastim, belki oyundandir dedim ama diger oyunlarda da aynisini yapiyor,gene farkli bir sey normal bendeki sneek lerden hbc ye girip cikarken yani home tusuna basip, sistem menuye don dedigimde donuyor, ama seninkinde donmuyor, tekrar hbc ye donuyor.
bakalim agalar ne der bu durumlara.
25 February 2010 15:59
@dedezade eyvallah, benim wii ye bizim siteyi (hemen de sahiplendim grinning smiley) bulmadan önce başka bir sitedeki rehberi uygulamayı denemiş başarılı olamamıştım. özellikle TBR de sorun çıkıyordu. belki ondan kaynaklanıyordur sad smiley

rica etsem senin düzelltiğin halini bana gönderebilir misin. bir de öyle deneyeyim.
25 February 2010 17:37
@dedezade : preloader kurulu ise ve return to ayarı homebrew channel ise bundan olabilir belki...
25 February 2010 18:57
@wiicrazy hbc icin dedigin dogru olabilir,wiiware lerden cikista, wii yi kapatip sneek den, normal wii menuye cikmasi da bundanmidir
26 February 2010 10:24
@dedezade minigolf oyunu çalışıyor bende smiling smiley
26 February 2010 20:38
Müjjjde... Waninkoko nun cios rev 18 i yarın çıkıyor, sneek te de çalışacak... thumbs up. Yanlız bu cios la çalışacak programların yeniden kısa bir debug sürecinden geçmesi gerekiyormuş. Onlar için de bir süre beklenecek yani...
28 February 2010 03:28
Ewt yeni cios r18 çıktı ama şu anda sneek te boşuna denemeyin, çalışmıyor. Becerebilen daha olmadı sad smiley Sanırım loaderların bu cios a göre yeniden debug edilmesi gerekli...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!