Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

SNEEK 2 kurulum rehberi

Gönderen dedezade 
Re: SNEEK 2 kurulum rehberi
19 February 2010 06:14
oyunlari 3.2 nin uzerine attim cogu calismadi ioslara baktim ios35,36,249 disinda hic bir sey yok dopios dan indiriyim dedim net ayarlarini yaptim ama neden bilmiyorum nete baglanmiyor ,bende nusla indirip usb ye attim ios33,37,53,55,57 yi dop ios ile kurdum calismayan tum oyunlar calisti
bazi oyunlarin calismadigi sneek e yani 4.2 ye tekrar baktim ios57 yi gozden kacirmisim o yokmus, sanirim oyunu calistirinca direk system menuye atanlar bundan calismadi,bazi oyunlar siyah ekran da kaliyordu veya calisiyor ama oyundan cikarken takiliyordu bu sekilde olanlarin bir kismi zaten hic birinde calismadi.bu arada showmii wad ile oyunlari atarken kullandiklari ioslari gosteriyor

19 February 2010 13:25
uzunca bir süredir wii ile ilgilenemiyordum. kısmet olursa bu akşam sneek testlerime kaldığım yerden devam edeceğim smiling smiley
kayınbiradere aldığım wii nin gelişi ertelendi. onun için virgin wii testi sonraya kalacak.

bu arada prilooader yükledikten sonraki nand backup ta ki 000000xx.app ile 100000xx.app yi de bu akşam test edeceğim.
19 February 2010 16:21
@dedezade bana yolladığın nanddan şu ayarları yapınca olması lazım...

(1) boot2.bin has been modified to have SD access (any homebrew that attempts
     to write to SD will crash)
(2) setting.txt is a EUR version, modified to give a serial number of 555555555.
     See /title/00000001/00000002/data/setting_decrypted.txt for details.
(3) HBC will show a scam screen until you follow the instructions in
     '/sys/device.cert.txt' (or see Note 4 below)
(4) If you want HBC to work with your Wii serial number then use the "HBC
     Installer Channel".  First, delete HBC using ShowMiiWads or AnyTitle Deleter.
     Then place boot.elf from the HackMiiInstaller into one ofthe following locations
     (Will not work on USA version of systemmenu):
          (i) usb:/boot.elf
          (ii) usb:/apps/hackmii_installer_v0.6/boot.elf
          (iii) sd:/boot.elf
          (iv) sd:/apps/hackmii_installer_v0.6/boot.elf

Sanırım görmedin bunları, nandın içindeki readme.txt de yazıyor bunlar... Bir dene bakalım sorun çıkarmaması lazım.
19 February 2010 17:40
wiiZoneVoyager
@dedezade bana yolladığın nanddan şu ayarları yapınca olması lazım...

(1) boot2.bin has been modified to have SD access (any homebrew that attempts
     to write to SD will crash)
(2) setting.txt is a EUR version, modified to give a serial number of 555555555.
     See /title/00000001/00000002/data/setting_decrypted.txt for details.
(3) HBC will show a scam screen until you follow the instructions in
     '/sys/device.cert.txt' (or see Note 4 below)
(4) If you want HBC to work with your Wii serial number then use the "HBC
     Installer Channel".  First, delete HBC using ShowMiiWads or AnyTitle Deleter.
     Then place boot.elf from the HackMiiInstaller into one ofthe following locations
     (Will not work on USA version of systemmenu):

Sanırım görmedin bunları, nandın içindeki readme.txt de yazıyor bunlar... Bir dene bakalım sorun çıkarmaması lazım.
aga bunu yapinca ne olacak ben anlamadim
19 February 2010 18:27
@dedezade Yanlış hatırlamıyorsam HBC de hackmii installerın yazıların çıktığından bahsetmiştin onun için bir yöntem önerilmiş. Nandı hazırlayanlarda bunu yapmışlar;

Aslında benim daha önce tahmin yürüterek dediğim şeyi yapmışlar. Bu yazıların çıkmaması için hbc nin sneek ten kurulması gerekiyor ama usb homebrewden çalıştırdığın zaman hackmii installerı hata veriyor sd den çalışması gerekiyor. O yüzden onlarda bu installerı nanda channel olarak atmışlar. O şekilde çalışacağını söylüyorlar.

Ama önce kurulu hbc yi silmen sonrada hbc installer(forwarder) dan kurman gerekiyormuş. USA region da çalışmıyormuş bu arada. Forwarder olduğu için boot elf ide usb ye taşımak gerekiyormuş...

Not: bunu kendi wii serial number ın la çalışacak şekilde hbc kurmak istiyorsan demiş bunlardan önce bu nanda kendi seri. no nu kaydetmek gerekebilir. Onun içinde kendi nandındaki /title/00000001/00000002/data/settings.txt yi hazır nanddaki /title/00000001/00000002/ e taşımak gerekiyor galiba(tahmin) normalde bu ayarların .txt formatın da wiide tutulması beni baya bir şaşırttı bu arada(komikgrinning smiley). Bu şekilde hbc n kendi wii no n ile uyumlu çalışması gerekir. Bu arada ben daha deneme fırsatı bulamadım...
19 February 2010 18:29
Bu arada cios rev18 çıkacak mış galiba bunun sneek le uyumlu olması bekleniyor buda iyi haberler grinning smiley
19 February 2010 21:02
aga simdi anladim durumu hemen deniyorum, paylasim icin tesekkurler..
19 February 2010 21:22
hbc yi kaldirmaya kaldirdi ama kurma sirasinda hata verdi
unable to install ticket (-1060000106) .
failed (-1060000106)
bu sekilde bir hata iki kere denedim ayrica ustte yazilanlarin tamamini uyguladim.
19 February 2010 22:27
@dedezade biraz önce hız testleri için denemesi yapmıştm keşke hbc kurulumunuda deneseydim.. sad smiley
O hatayı bende usb den kurmak istediğimde almıştım o yüzden sd den olması gerekiyor deyip hazır nanddan almıştım.

Yanlız önce wii konsol no na baktınmı orginial wii no n olarak düzelmişmi.. Eğer o dosya ile olmamışsa,

/shared2/wc24/nwc24fl.bin bunu dene oda olmamışsa;

shared2 klasöründe olması gerekiyor onun tamamını diğer nanda kopyala o şekilde düzelmesi gerekir bununla birlikte hazır ayarların da o bu nanda geçmiş olur. (bunları denerken başta adress book gelmeyebilir kapat aç dene bi kaç kere o zaman gelir.)

Wii console no yu aldıktan tekrar hbc yi kurmayı dene yine olmuyorsa; Panik yok grinning smiley
Orjinal nandın Showmiiwads tan, hbc nin kullandığı ios flag ten ios un wadını ve hbc nin wadı al bunu diğer nanda yükle o zaman direk hbc nin kurulu olması gerekiyor. İşe yaraması lazım... İyi şanslar grinning smiley
19 February 2010 22:32
zaten ilk isim kullanici no ya bakmak oldu degismemisti,simdi dedigin gibi yapip deniyorum bakalim no duzelecekmi bir de hbc kurulucakmi
19 February 2010 22:38
dedezade
zaten ilk isim kullanici no ya bakmak oldu degismemisti,simdi dedigin gibi yapip deniyorum bakalim no duzelecekmi bir de hbc kurulucakmi

Yanlız biliyosundur zaten önce ios un wadını kur...
19 February 2010 22:39
no duzelmedi o nedenle hbc yide kurmadim
19 February 2010 22:41
wiiZoneVoyager
dedezade

Yanlız biliyosundur zaten önce ios un wadını kur...
yok ben orayi atladim wad kurmadim hangi iosun wadini kurayim,bu kismi da anlat da oyle yapayim
19 February 2010 22:49
@dedezade : senin ufaklık kaç yaşında yahu bu kadar wiiware canavarı yaptın elemanı bir anda?
19 February 2010 22:54
hic sorma aga 6 yasinda usb de 200 oyun var wiiware leri gorunce o oyunlari gormz oldu aslinda icinde pokemonmudur nedir ona takti bide bi rappid midir tavsanmidir nedir onu yerden yere vurunca kahkahalar atiyor smiling smiley
ya benim cocuk biraz farkli 4 yasindan beri pc psp 5 yasindan itibaren de wii yi ekledik hic bir oyunda kazanamiyorum bu arada sad smiley
@wiiZoneVoyager
adres defterindeki ekledigim kisiler falan geldi ama no hala duzelmedi
19 February 2010 22:58
@wiicrazy : wiiware canavarı lol grinning smiley

@dedezade
"Orjinal nandın Showmiiwadstan, hbc nin kullandığı ios flag ten ios un wadını ve hbc nin wadı al bunu diğer nanda yükle o zaman direk hbc nin kurulu olması gerekiyor" kısmı çok basit ya en kolayı

showmiiwadstan orjinal nandı listeledğin(view=>showmiinand) zaman iosun üzerine gel sağ tıkla pack wad yap wadın hazır hbc nin kini de al sonra onları diğer nanda aç bu kadar.

Wiicrazyinin bu waddan yükleme dediği gibi olmayıp çalışmayabilir belki, bu hbc deki wad işlemi
19 February 2010 23:04
@dedezade msgı görmedim.. Bende oldu ben shared2 diye hatırlıorum onu tamamen attım oldu ama belki shared1 de olabilir... /title/00000001/00000002/data/settings.txt değilmiş dimi ? sysconf lada gelmiyor muhtemelen. Ama bende oldu bu sharedlardan.

EDIT baktım biraz önce /title/content/00000001/00000002/data/setting.txt bu olması gerekiyormuş bu sende olmadı dimi ?

1 kez düzenlendi. En son 19/02/2010 23:08 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
19 February 2010 23:09
@dedezade : allah bağışlasın, seninki yine iyiymiş bizim arkadaşın çocuğu psp'sini yerden yere çalıyormuş smiling smiley
19 February 2010 23:17
wiiZoneVoyager
@dedezade msgı görmedim.. Bende oldu ben shared2 diye hatırlıorum onu tamamen attım oldu ama belki shared1 de olabilir... /title/00000001/00000002/data/settings.txt değilmiş dimi ? sysconf lada gelmiyor muhtemelen. Ama bende oldu bu sharedlardan.

EDIT baktım biraz önce /title/content/00000001/00000002/data/setting.txt bu olması gerekiyormuş bu sende olmadı dimi ?
aga ikiside olmadi adres defterine kaydettigim kisilerin listesi cikti son yaptigimiz dan ama no degismedi ya sowmiiwad da benim nandin listesi cikmiyor dosyalarin sayisini falan gosteriyor ama icinde dosyalar listelenmiyor view\showmii nand diyorum klasoru gosteriyorum ama dosyalar listelenmiyor yanlis bir seymi yapiyorum anlamadim
19 February 2010 23:26
@dedezade bende nasıl olduki ??? artık yeter demiyorsan wad lar da hazırsa hemen ios60 v6174 ve 41e yi kur (sendeki 4.1e diye hatırlıyorum) bunları hızlı nanda yükle upgrade ettir showmiiwads tan sonra orjinal nandın /title/00000001/00000002/ daki tüm klasörü diğer nanda at bide böyle denersin...

v1.3b by leathl deilmi sendeki? change nand backup path ten sd kartı seçiyon dimi ?
19 February 2010 23:27
@dedezade acaba diyom sneek Türkiye test bayiliğinimi alsak... grinning smiley

EDIT bu arada senin bana verdiğin nandtaki sneek eski version galiba bizdeki daha yeni değiştirdim ben o bootmii klasörül ile boot2.ini dosyasını çünkü açılışta bende bir kaç sn bootmii ekranını gösteriyordu

1 kez düzenlendi. En son 19/02/2010 23:31 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
19 February 2010 23:29
shared2 bunu tamamen tasiyinca no duzeldi ama su wad meselesini yapamadim yukarda da yazdigim gibi dosyalar listelenmiyor bende
@wiicrazy allah hepsini bizlere bagislasin olmayanlara da nasib etsin.
19 February 2010 23:34
@dedezade "v1.3b by leathl deilmi sendeki? change nand backup path ten sd kartı seçiyon dimi ? " belki version farkındandır showmiiwads ın ? başka ihtimal olamaz çünkü path olarak zaten bir üst klasörü seçiyorsundur zaten...
19 February 2010 23:42
@dedezade Bir dakika showmiiwads ı ilk açarken soruyor wad edit e izin verilsin yoksa verilmesinmi vermezsen o zaman bir çok ayarı yapamıyorsun belki o yüzdendir. Onu düzeltmek için "ShowMiiWads.cfg" sil programı yeniden aç o zaman tekrar sorucak alttaki seçeneği seç editleyebilme olanı... Şimdi tekrar dene. Başka ne olablirki ?
19 February 2010 23:53
@wiiZoneVoyager
aga bende yeter daha olmaz ,bu kadar yeter gibi laflar duyamazsin, yanliz sen usanirsan yorulursan haberim olsun smiling smiley
simdi biz nerde kaldik ve ne yapiyoruz benim kafam karismaya basladi once sana bi durumu anlatayim.
hbc yi silip yuklenmeyince bende sd karttakini silip pc den yenisini yukledim yani eski haline getirdim su an iki hbc de duruyor.
shared2 klasorunu kendi nandimdan oldugu gibi alip ,hizli nanda yani 3.2e de olan sneek e(bunu kullaniyorum)attim.
yani su an no duzeldi.simdi hbc nin duzgun acilmasi icin ne yapayim ?
19 February 2010 23:59
@dedezade önce hbcyi sil ama onu showmiiwads tan sil ama nandı listelemiyor diyorsun ? bunu denedinmi;

"showmiiwads ı ilk açarken soruyor wad edit e izin verilsin yoksa verilmesinmi vermezsen o zaman bir çok ayarı yapamıyorsun belki o yüzdendir. Onu düzeltmek için "ShowMiiWads.cfg" sil programı yeniden aç o zaman tekrar sorucak alttaki seçeneği seç editleyebilme olanı..."

sonrada;

"Orjinal nandın Showmiiwadstan, hbc nin kullandığı ios flag ten ios un wadını ve hbc nin wadı al bunu diğer nanda yükle o zaman direk hbc nin kurulu olması gerekiyor

showmiiwadstan orjinal nandı listeledğin(view=>showmiinand) zaman iosun üzerine gel sağ tıkla pack wad yap wadın hazır hbc nin kini de al sonra onları diğer nanda aç bu kadar."
20 February 2010 00:01
tamam liste olayini hallettim su an listeleniyor silme isini anlatmamissin yani hbc yi silmek icin ne yapayim
sildikten sonra o anlattiklarini yapiyorum
20 February 2010 00:03
listlenen nanda homebrew channel ı sağ tıkla delete de o kadar
20 February 2010 00:18
simdide ios60 pack wad diyorum yer gosteriyorum nereyi gostersem verilen yolun bicimi desteklenmiyor diye hata veriyor
hbc yi cikartti ama bunu cikarmiyor
20 February 2010 00:24
@dedezade ios61 olması lazım yada en azından ios60 olmaması gerekir çünkü o system menu iosudur. homebrew channel ios flag bölümünde hangisi yazıyor ? gerçi bende ios60 ı da pack ediyor.

EDIT: trucha fakesign lı ise o yüzden yüklemiyor olabilir, nusd den hemen indir onu son versionu olsun tabi ios61 ise ?

2 kez düzenlendi. En son 20/02/2010 00:27 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!