Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]

Gönderen gokalpfirat 
Re: Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]
24 November 2011 14:52
4. adıma kadar hiç sorun yaşamadım.. 4. adımda wad dosyalarını kurmuyor. Nerde yanlış yaptım?

1 kez düzenlendi. En son 24/11/2011 15:15 tarihinde mazbut tarafından düzenlenmiştir.

24 November 2011 16:08
Wad kurulumu yaparken MMM programında Load Another IOS kısmında IOS 236'yı seçeceksiniz. Ondan sonra wad yükleyeceksiniz. RET-2011 hatasının sebebi bu. Ha seçtiniz yine hata alıyorsunuz o zaman Load Another IOS'u IOS 36 ile deneyeceksiniz.
24 November 2011 16:09
java
arkadaşlar 4.3e versiyonum var daha önceden shoptodan batman lego oyununu almıştım softmod yaparım diye ama zaman olmadı çok...

şimdi batman legolu konudan mı bakarak yapayım yoksa bu konudan oyunsuz yapılandan mı yapayım hangisi daha iyi ?

Birde yaptıktan sonra batman lego oyununu cd den çalıştırabilecekmiyim orjinal olarak birçok kişi sport resortta hata almış çünkü bende alırmıyım acaba confused smiley

Letter Bomb ile kolayca yapabilirsin. Oyunla vakit kaybetme.

Orjinaloyun oynayacaksan update isteyen oyunları oynadığın zaman softmod'un her zaman gidebileceğini aklının bir köşesine yazmalısın.
24 November 2011 16:42
Tuzruhu
OS 236 yüklemek için internet bağlantısı gerekiyor.
internet bağlantısı var ise
<Load IOS from sd card>
D-pad'den sağ sol tuşu ile
<Load IOS from NUS> seçilmesi gerekiyor.

İnternetten yükleniyor bu zımbırtı.

Wad kurulumu yaparken MMM programında Load Another IOS kısmında IOS 236'yı seçeceksiniz. Ondan sonra wad yükleyeceksiniz. RET-2011 hatasının sebebi bu. Ha seçtiniz yine hata alıyorsunuz o zaman Load Another IOS'u IOS 36 ile deneyeceksiniz.

Dostum çok sağol kafayı yiyecektim 4-5 saattir uğraşıyorum.

Son durum bu... Şimdi ne yapmam gerekiyor ona bakacağım. USB Disk takılı..
Rehberi hazırlayanlara ve altına yorum yapıp yeni kullanıcılara yardım eden herkese çok teşekkür ederim. Hepsini tek tek okudum.. Ama tuzruhu'nun hakkını yemiyim iki yerde takıldım ikisinin cevabı da ondan çıktı.. Adamımsın Tuzruhu ! drinking smiley
24 November 2011 18:02
Tuzruhu
java
arkadaşlar 4.3e versiyonum var daha önceden shoptodan batman lego oyununu almıştım softmod yaparım diye ama zaman olmadı çok...

şimdi batman legolu konudan mı bakarak yapayım yoksa bu konudan oyunsuz yapılandan mı yapayım hangisi daha iyi ?

Birde yaptıktan sonra batman lego oyununu cd den çalıştırabilecekmiyim orjinal olarak birçok kişi sport resortta hata almış çünkü bende alırmıyım acaba confused smiley

Letter Bomb ile kolayca yapabilirsin. Oyunla vakit kaybetme.

Orjinaloyun oynayacaksan update isteyen oyunları oynadığın zaman softmod'un her zaman gidebileceğini aklının bir köşesine yazmalısın.

teşekkürler lego batmanli yaptım o konuda videolu filan arkadaş çok düzenli anlatmış öteki konu baştan savmaydı ilk defa yapacaklar için zor ...

resort&sport cd yi takınca uptade yap diyor wii yi aynı şey active 2 de de geçerli sanırım sadece batman i cd den oynayacağım galiba baska cd den calısan oyun olur mu ki ? ...

resort için cios filan yükle demişlerde şimdilik karıştırmayayım resort ve sports ayrı olarak indirdim alt.dol mu ne onu gecince ikiside calısıyor suan ....
aklıma takılan :

preloader yüklemem şart mı brick olma ihtimaline karsı birde hdd görmedi oyunları açmıyor ntfs olduğu için sanırım fat32 yapıcam bakalım olacak mı ...

o ciosları güncellemem şart mı bazı oyunlar için sanırım şart gözüküyor ?

1 kez düzenlendi. En son 24/11/2011 18:06 tarihinde java tarafından düzenlenmiştir.
25 November 2011 15:07
Resort'taki olay M+ zımbırtısı için bir yamaydı sadece. Update için gerekte yok. Softmod varsa neden CD'den oynamak istersiniz anlamadım confused smiley
30 November 2011 20:58
bu ilk mesajım.. izmirdeyim.

emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. prosedürü izleyerek işlemi tamamladım.
"Error: Couldn't open file! Press any button to reboot Wii"
hatasını alıyorum ama herhangi bir usb disk yada bellek bağlı değil. oyun indiriyorum şimdi deneyeceğim.
bu usb loader v56 sanırım... versiyonu yüksek.

usb hdd ye oyunları manager ile attıktan sonra artık sd kart ihtiyacım kalmayacak değil mi... ?

hdd de wbfs formatladım manager ile.

Düzenleme :
usb loader 70 ve içinde filmlerimin olduğu başka hdd - üstelik ntfsve filmlerin arasına wbfs klasörünü atarak- denedim. oyun dosyalarını gördüm, kapaklar yok ama arkaplan sesleri geliyor... oyuna giremedim smiling smiley bir sürü ayar var nedir onlar anlamadım.
genel bir hali var mı o ayarlların?

1 kez düzenlendi. En son 01/12/2011 07:00 tarihinde melihozdogan tarafından düzenlenmiştir.
01 December 2011 07:35
Oyunları çalıştırmak için Start'a basman yeterli. CFG'nin yeni arabirimi böyle. Yönetim panelini geliştirdiler. Ha değiştirebilir misin? evet. Tema'ları güncellemen yeterli. CFG'nin tercüme edilmeyen yerleri vardı ama vakit ayıramıyorum maalesef. O kadar da mesaj attılar şunları düzeltin diye smiling smiley

Kapakları indir önce ondan sonra devam edersin.
01 December 2011 09:42
Tuzruhu
Oyunları çalıştırmak için Start'a basman yeterli. CFG'nin yeni arabirimi böyle. Yönetim panelini geliştirdiler. Ha değiştirebilir misin? evet. Tema'ları güncellemen yeterli. CFG'nin tercüme edilmeyen yerleri vardı ama vakit ayıramıyorum maalesef. O kadar da mesaj attılar şunları düzeltin diye smiling smiley

Kapakları indir önce ondan sonra devam edersin.

teşekkür ederim.
Oyunlar da problem yasiyorum diyenler bu rehberi uygulasin
konusunu okuyunca Ccg USB Loader v70 yüklerken "d2xinstaller" diye bir kurulum yaptığımı hatırlamıyorum.
onu yükleceğim.
ios249 base ios 56 d2x v6 ve cios 250 yi ios 57 - MW3 için.
ancak akşam MMM içersinden nelerin yüklü olduğunu kotrol eden bir yer buldum orada sarı renkli ios lerin yüklü olduğu yazıyordu ve 250 ye kadar bir çok rakam vardı.
Ccg USB Loader v70 arayüzündende her oyun için atama yapılabiliyordu.
ios leri tekrar yüklememe gerek var mı ? d2xinstaller ile tekrar yüklesem sorun olur mu?
birde coverları usb wii ye takılı iken internetten mi alayım?

çok sordum ama akşam bu işi bitireceğim.
teşekkür ederim.
01 December 2011 10:17
Hermes kurdu isen Dx2'yi kurabilirsin farklı IOS'lara yükleniyorlar çünkü.
01 December 2011 12:16
Tuzruhu
Hermes kurdu isen Dx2'yi kurabilirsin farklı IOS'lara yükleniyorlar çünkü.

Hermes derken smiling smiley smiling smiley

bu konuda verilen dosyaları ve yöntemi kullandım, onun dşında sadece sd kart içersinde USBLoader i değiştirdim. v70 yaptım ama birtek bunu yapınca eksik oluyor sanırım?
01 December 2011 17:10
CFG V70 üzerinden kontrol edersen hangi IOS'ta ne olduğunu sana söyler. IOS 249'u seçtiğinde (Dx2 yüklü ise) sana ne şekilde yüklü olduğunu ekranda gösteriyor. Bunu da CFG'yi açtığında bir oyun seçiyorsun (sağ tarafta Start, Yönet kıl tüy çıktığında yönet bölümüne giriyorsun) IOS değiştirme bölümünde 222, 223, 249, 250 numaralı IOS'ları seçersen üzerinde ne yüklü olduğunu görürsün.
01 December 2011 23:04
Tuzruhu
CFG V70 üzerinden kontrol edersen hangi IOS'ta ne olduğunu sana söyler. IOS 249'u seçtiğinde (Dx2 yüklü ise) sana ne şekilde yüklü olduğunu ekranda gösteriyor. Bunu da CFG'yi açtığında bir oyun seçiyorsun (sağ tarafta Start, Yönet kıl tüy çıktığında yönet bölümüne giriyorsun) IOS değiştirme bölümünde 222, 223, 249, 250 numaralı IOS'ları seçersen üzerinde ne yüklü olduğunu görürsün.

"Oyunlar da problem yasiyorum diyenler bu rehberi uygulasin" başlığı altında yazanları harfiyen uyguladım, 249 ve 250 yüklü olmasına rağmen yeniden yükle dedim... dx2v6 da yükledim...
süper çalıştı mf3 dahil... onu ayarlardan iso250 yaptım.
yalnız mwf3 fransızca indirmişim smiling smiley))
ama diğer indirdiğim oyunlar sorunsuz çalıştı...
hem Tuzruhu na ve herkese teşekkür ederim.
hack tools dan update konusunu kapatacaktım orayı bulamadım smiling smiley

ama bulurum herhalde...
winking smiley
02 December 2011 12:57
herkese merhaba bende bugün softmod yaptım burdan bilgi alarak en son iki tane dosya açıldı biri neogamma biriside usb ile ilgili acaba doğru yapabilmişmiyim birde en son çıkan oyunlaru oynayabilir miyim örneğin call of duty modern warfare 3 gibi ve size çok teşükkür ederim softmod parası vermek zorunda kalmadım smiling smiley

02 December 2011 17:06
Öncelikle bende teşekkürlerimi sunarım.Ama ben döküldüm 60 tl grinning smiley Hatta 1.yi bozdum bidaha 60 tl verdim grinning smiley Bidaha bozarsak ilk buraya uğrayacağız smiling smiley
Sana gelince 77bjk77 torrorent istersen adresinden sadece indire bas yeter

02 December 2011 21:32
Evet ben de sitede epey zaman geçirdikten sonra sonunda softmod yapmaya hazırım (değilim aslında komple karıştı yine kafam ama sabrım yok artık)
Bu rehbere göre softmoda başlıyorum. Bir sorun olursa artık başınıza ekşirim.smiling smiley Softmod sonrası bootmi vs priloader konusuna hala bir açıklık getiremedim mesela, neyse bir softmodu bitireyim de.

Emeği geçen herkesin eline sağlık mükemmel bir site burası wii ile ilgili
03 December 2011 16:02
Evet ben de softmodumu yaptım..
İlk 3 adımı sorunsuz geçtim..
4. adımı kör topal el yordamıyla geçtim..
Diğer ciosları kurarken ben de MMM'den hata aldım, ama wad manager ile kurdum..
Gerisini fazla kurcalamadım.

Aylar önce indirip zip olarak hazırda beklediğim 4-5 tane oyun vardı, ne hikmetse hepsi zip hatası verdi, açılmadılar. Şimdi bir tane oyun indiriyorum, inşallah sorunsuz iner de softmod işini doğru yapıp yapamadığımdan ancak öyle emin olacağım herhalde.

Orjinal cd'deki oyunu neogamma görüyor, herhalde o şekilde oynanıyordur..

Bu işlemleri çok da anlamadan yaptığımı görünce muhakkak bir yedek almam gerek diye düşünüyorum..
HBC dan bootmii ye girince ekran simsiyah oluyor ve Wii'nin cd-rom mavi ışığı yanıp sönüyor devamlı.. Wii'yi komple kapatmadan durum düzelmiyor.
Bilmiyorum bu sorun neden kaynaklanıyor.
Şu oyun inip de denediğimde doğru çalışırsa, bir şekilde priloader işine gireyim diyorum.. Youtube'daki çocuğun videolarını izleyerek yaparım herhalde

Şimdilik durumum bu.. Kafamda bir sürü soru işareti ve kontrol edemediğim için softmodundan emin olamadığım Wii'm ile başbaşa kaldım..smiling smiley

Rehberleri hazırlayan arkadaşlara, ve bıkmadan bütün soruları yanıtlayan arkadaşlara teşekkür ederim.
Yine de ne kadar basit anlattığınızı sansanız da Wii işlemlerine ilk kez başlayanlar için yabancı bir dil konuşuluyormuş gibi geliyor.
Kendimden örnek vermem gerekirse, italyanca bir yemek tarifinden yemek pişirmişim gibi hissediyorum..smiling smiley

Şimdilik herkese iyi oyunlar..
04 December 2011 14:29
NTSC makineler içinde de bu rehberdeki adımları uygulayabilir miyiz? Yoksa farklı bir işlem var mı acaba?
04 December 2011 16:18
Sanırım,altını çiziyorum sanırım pal,ntjs falan sadece bazı oyunlarda uyuşmazlık olduğunda siyah beyaz oyun oynanıyo.

06 December 2011 08:35
Constantiné
Evet ben de softmodumu yaptım..
İlk 3 adımı sorunsuz geçtim..
4. adımı kör topal el yordamıyla geçtim..
Diğer ciosları kurarken ben de MMM'den hata aldım, ama wad manager ile kurdum..
Gerisini fazla kurcalamadım.

Aylar önce indirip zip olarak hazırda beklediğim 4-5 tane oyun vardı, ne hikmetse hepsi zip hatası verdi, açılmadılar. Şimdi bir tane oyun indiriyorum, inşallah sorunsuz iner de softmod işini doğru yapıp yapamadığımdan ancak öyle emin olacağım herhalde.

Orjinal cd'deki oyunu neogamma görüyor, herhalde o şekilde oynanıyordur..

Bu işlemleri çok da anlamadan yaptığımı görünce muhakkak bir yedek almam gerek diye düşünüyorum..
HBC dan bootmii ye girince ekran simsiyah oluyor ve Wii'nin cd-rom mavi ışığı yanıp sönüyor devamlı.. Wii'yi komple kapatmadan durum düzelmiyor.
Bilmiyorum bu sorun neden kaynaklanıyor.
Şu oyun inip de denediğimde doğru çalışırsa, bir şekilde priloader işine gireyim diyorum.. Youtube'daki çocuğun videolarını izleyerek yaparım herhalde

Şimdilik durumum bu.. Kafamda bir sürü soru işareti ve kontrol edemediğim için softmodundan emin olamadığım Wii'm ile başbaşa kaldım..smiling smiley

Rehberleri hazırlayan arkadaşlara, ve bıkmadan bütün soruları yanıtlayan arkadaşlara teşekkür ederim.
Yine de ne kadar basit anlattığınızı sansanız da Wii işlemlerine ilk kez başlayanlar için yabancı bir dil konuşuluyormuş gibi geliyor.
Kendimden örnek vermem gerekirse, italyanca bir yemek tarifinden yemek pişirmişim gibi hissediyorum..smiling smiley

Şimdilik herkese iyi oyunlar..

Konstantin,

Bootmii'nin açılmama problemi SD kartında gerekli dosyaların olmayışı içindir. Hackmii installer'i çalıştırarak bootmii'yi tekrar kurabilirsin.

Eğer bütün CIOS'ları yükledi isen denemek maksadı ile elindeki orjinal oyunu USB Diske atarakta deneme yapabilirsin.
İşlem basit; Harddisk Wii'ye takılır, USB Loader açılır, orjinal disk wii'ye takılır ve remote üzerindeki artı (+) tuşuna basılır. Oyun harddiske atılmaya başlanır.
(Diskin NTFS formatlı ise muhtemel hata alacaksın. Bu hatayı düzeltmek için bir kereye mahsus sd kart içerisindeki USB Loader içinde bulunan config.txt dosyasını açıp en alt satıra ntfs_write = 1 satırını ekliyorsun. bu işlemden sonra USB Loader'i çalıştırıp tekrar "orjinal disk wii'ye takılır ve remote üzerindeki artı (+) tuşuna basılır" adımını tekrarlıyorsun) Oyunu attı ise ve çalıştırdı ise problem yoktur.
08 December 2011 13:46
merhaba benim wii ye usb loader yükledim hardiskime oyun attırdım fakat usb loader a giriyorum tekrar ana ekrana dönüyor ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz
08 December 2011 15:38
Bu rehberi 4.3 öncesi versiyonlara da uygulayabiliyormuyuz? 4.0 - 4.1 - 4.2 vs gibi
08 December 2011 22:15
Evet uygulayabilirsin.
08 December 2011 22:36
cevabın için teşekkürler tuzruhu
11 December 2011 12:02
Merhaba,

Bende tüm işlemleri yapmama rağmen usb loader açmaya çalıştığımda ana menüye geri dönüyor.

sd kard ta usb loader ın dosyaları mı olmalı? ve bu hep takılı mı kalmalı? hard disk içinde oyn olmadığından mı açmıyor ? bu konuda bilgili bir arkadaş yardımcı olabilir mi ?
11 December 2011 13:32
Evet olmalı.Sana vereceğim linkteki herşer şeyi winrardan direkt sdye yapıştır.Ben kendiminkini yüklüyorum ,sorun olmaz.Bayağı uğraştım ama grinning smiley Hep takılı kalmalı.Oyun olmadığı için değil açılmaması.Oyun olmazsa boş ekran çıkar ama çıkar.USB takmazsan 30a kadar sayar.Oyuna gerk yok illede.

11 December 2011 14:08
Öncelikle teşekkür ederim, uğraşmış yüklemişsin.

Benim problemim usb loader ın hiç açılmaması. tıklıyorum üzerine ana menüden daha sonra siyah ekran çıkıyor. bekliyorum tekrar wii ana menüye düşüyor.

bir sorum daha var, bu taktığım sd kartın sdhc olması çok sorun yaratıyormu, ben halihazırda elimde olan foto makinasından çıkarıp denedim ama. belkide sorunum bundan kaynaklı olabilir???

1 kez düzenlendi. En son 11/12/2011 14:18 tarihinde toshi tarafından düzenlenmiştir.
11 December 2011 14:34
Evet nihayet bugün kontrol edebildim indirdiğim oyunları.. Hepsi açılıyor.. Senin dediğin gibi Tuzruhu şu anda cdden aktarma yapıyorum, o da tam şu anda %lik şekilde ilerliyor, herhalde doğrudur..
O bitsin hackmii den dediğin şeyi yapmayı deniycem..
Kör topal sayenizde becerdim bu işi valla..smiling smiley
dvx2 falan ne, ya da bir kaç tane cios yüklemek önemli mi bilmiyorum henüz ama öğrenicem azimliyim.. Şimdilik oyun indirip, kurup oynayabiliyorum ya bu bile mucize benim için..
Başka bir forumdan Tuzruhu sayesinde buldum burayı, bilmem hatırlar mı ama hepinize, yazan, soru cevaplayan, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler..
Şu aktarma bitsin sims3 oynıycam..winking smiley
11 December 2011 14:36
toshi
Öncelikle teşekkür ederim, uğraşmış yüklemişsin.

Benim problemim usb loader ın hiç açılmaması. tıklıyorum üzerine ana menüden daha sonra siyah ekran çıkıyor. bekliyorum tekrar wii ana menüye düşüyor.

bir sorum daha var, bu taktığım sd kartın sdhc olması çok sorun yaratıyormu, ben halihazırda elimde olan foto makinasından çıkarıp denedim ama. belkide sorunum bundan kaynaklı olabilir???

Ben teşekkür ederim smiling smiley
Sanırım bu beni aşar biraz confused smiley
Ama etkisi yok sdhc olmasının

11 December 2011 21:57
yaw arkadaşlar pazar günümü buna harcadım fakat letterBomb mesajlarda bulamadım her yolu denedim ama olmadı geçmiş mesajlara baktım... Bir daha yükledim ...sdhc kart kullandım.... adaptörlü sd kart kullanıyorum bununla bir alakası olmadığını düşünüyorum ....artık vazgeçicem . Genede fikri olan yardımcı olacağına inanan bir arkadaş varsa fikrini söylesin artık pes etmek üzereyim confused smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!