Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]

Gönderen gokalpfirat 
Re: Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]
12 December 2011 11:04
SDHC desteği 4.1'den sonra geldi. 4.1 ve üstü sisteme sahip olan arkadaşlar için problem olmaz. Adaptör yardımı ile kullanılan SD'ler de problem yaratmaz.

Masters;
Letterbomb'un SD karttaki yerleşim şekli:
SD kart:\private\........ diye olmalı.
Letterbomb'u sd kartına doğru yükledi isen (yüklemeden kastım kopyala yapıştır) Wii ana menüde sağ alttaki zarf ikonuna tıklıyorsun ve gün gün geriye gidiyorsun. Kırmızı bombalı bir zarf gördün mü çalıştırıyorsun. Tabii SD kartının kök dizininde boot.elf ve bootmini.elf dosyalarının olması gerekiyor. Direkt hackmii installeri çalıştırması için.

Toshi,
SD kartındaki dosyaları kontrol et. Apps klasöründe usb loader diye klasör olmalı. İçerisinde de boot.dol dosyası olmalı. onun dışında sdkart:\usb loader diye bir klasör ve içerisinin dolu olması gerekiyor. Covers, theme Lang vs. vs diye klasörler ve bir kaç dosya daha olmalı.

ANa menüde kanal olarak yükledi isen bu oyunun çalıştırma dosyası değil sadece kısayol dosyası. Çalışmak için gerekli dosyalar için sd karta bakıyor.

12 December 2011 18:46
arkadaşlar 1-2 senedir Zelda bitince bende cihazı kurcalamamıştım.şimdi yeni Zelda,tenten falan çıkmış.ancak benim makine 3,4 de kaldı sanırım.ben yeni oyunları+eski wbfs hd den oynadığım oyunları oynamak için hangi yolu izlemem lazım.4.3 e geçmem şartmı?öyleyse bu guide işimi görürmü acaba.
tşkler.selamlar.
valla wiicrazy,tuzruhunu görmesem eski benimde bişeyler yazdığım forumun bu olduğunu anlayamazdım.gerçi epey değişmiş,eski konular silinmiş gibi geldi amaconfused smiley
13 December 2011 09:54
CIOS'larını güncellersen hiç bir problem olmaz. Yeni CIOS'lar çıktı yeni oyunlar için. Versiyon önemli değil.

Konularda eskidi artık. 30 bin mesajdan sonra bayağı alt sıralara düşüyor.
13 December 2011 12:34
Tuzruhu
CIOS'larını güncellersen hiç bir problem olmaz. Yeni CIOS'lar çıktı yeni oyunlar için. Versiyon önemli değil.

Konularda eskidi artık. 30 bin mesajdan sonra bayağı alt sıralara düşüyor.

bunun anlatıldığı bir başlık varmı? eski derken var ama eski sayfalarda aramalısın mı demek istedin?
çünkü gerçekten guide olmadan nerden başlayacağımı bilmiyorum şuan.
aşağıdaki ciosmu bahsettiğin acaba.
[www.wiihacks.com]

birde yeni cios yüklersem yeni oyunlar ve eski yüklediklerim de çalışacak değil mi?
13 December 2011 17:35
Eğer Wii'de softmod önceden yüklü ise (bootmii ile önceden yedek aldığını farz ediyorum) bu linkten 3. adımdan itibaren olan basamakları yapacaksın. İnternet bağlantısı şart bu arada.

Bu konuda ilk sayfalarda detaylı bilgi mevcut. Bir problem olursa tekrar buradan yazabilirsin.
13 December 2011 18:11
Tuzruhu kardeşim

anlatımların ve yardımların için sana minnettarım. İndirdiğim letterbomb zipli dosyanın içinde bootmini.elf dosyası eksikti. 4.3-Step4 klılasörünün içinden oraya attım ve çalıştı dün akşam itibariyle oyunları oynamaya başladım çok sağol. Yalnız heyecanla bootmi kurmayı unuttum acaba şimdi kurup yedek alsam olurmu ? yada şimdi kurulurmu ? şimdiden teşekkürler....

ayrıca gökalpfırat kardeşim olmasaydı zaten buralara gelemezdim...Rehber için sonsuz teşekkür...

1 kez düzenlendi. En son 13/12/2011 18:13 tarihinde masters2003 tarafından düzenlenmiştir.
13 December 2011 21:57
3. aşamanın başı 1 ve 2 de indirilen dosyalarla ilgili olduğu için aşağıda işaretli yerden itibaren ios236 kurulumunu anlatan yer beni ilgilendiriyor öylemi?
letterbombu pas geçmiş oluyoruz sanki.zaten 4.3e yüklü değil.yeni oyunlar için illa olması gerekmiyor dedin sanırım değilmi?+eskilerde aynen çalışmaya devam edecek?

benim 3.4 ve soft modlu.ama kurulu yazılımlar eski.ios236 da kurmuştuk sanki ama buradaki kurulum yenilerinimi yüklüyor bu durumda?

gokalpfirat

3. Aşama
Gerekli dosyaları attıktan sonra Wii mizi açıp sağ alt kenardaki mesajlarıma giriyoruz ve kırmızı bomba resimli mesajı arıyoruz. Wii nin tarih ayarları yüzünden eski mesajlara gitmiş olabilir onun yüzünden eski mesajlara bakın bulamadıysanız. Bulduktan sonra ona basıyoruz.
Önünüze siyah ekranda bir sürü yazılar gelicek sonra copyright ekranı gelicek. Altta Press 1 gibi bir şey yazar 1 e basıp geçiyoruz. Karşımıza neleri kurup kuramıyıcağımız hakkında bir sayfa gelir continue a basarak geçiyoruz. Sonra çıkan sayfada en tepedeki Install Homebrew Browser a basıp indiriyoruz. Sonrada exit e basarak çıkıyoruz.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< buradan itibaren>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Bundan sonra DjarumBlack in rehberindeki 3 ve 4. adımı uygulayarak kopya oyunları oynuyabiliyoruz.
3. ve 4. adım için gerekli dosyalar:
IOS 236
Cios/USB Loader
DjarumBlack
Adım 3

İndirdiğiniz Ios 236 Installer klasörünü açın ve içindeki IOS236 klasörünü SD kartın ana dizinindeki apps klasörüne ( yoksa oluşturun ) atın. Sonra Wii'den Homebrew Channel'ı açıp IOS236'yı çalıştırın.

IOS236 kurulumu başlayınca sağ/sol tuşlarıyla sizden kurulum metodu seçtirecek. İnternet üzerinden kurulum yapmak istediğinizi seçin. İnternet bağlantısı yoksa IOS236'yı ana dizine atıp adını değiştirmek falan lazım o olayı denemedim. Kurulum başlayacak ve ardından size bir soru soracak.

" Korsan oyun da oynamak istiyor musun ? " tarzında. Evet için 1, Hayır için 2'ye basın. Tabiki amacımız Backup oyun oynamak bu işlemi yaparken. Bu soru bana da saçma geldi. Ama burda bir çakallık var. Tam bir saatimi yedi. Ne küfürler ettim sormayın. Evet derseniz bir anda kurduğu IOS236'yı siliyor ve ardından da bir mesaj geliyor : " Homebrew Cahannel'ı silmediğime dua et " ...

Biz napıyoruz, oynamak istemiyorum, Hayır seçeneğini seçiyoruz 2'ye basarak. O da bize " Afferim sana " diyor ve sistem IOS 236'yı hallediyor.

Adım 4

WiiCrazy rehberindeki 4. adımdaki cIos'ların hepsini indiriyoruz. İki tane de USB Loader için wad dosyası var. Direk 4. adımdaki Wad klasörünü alıp SD kartın ana dizinine atın.

MMM ( Multi Mod Manager ) indirip SD kartımızdaki apps klasörüne atıyoruz. Link bulmanız zor olmayacaktır, yukarıda vermedim. Son versiyon Google aramasıyla bulunabilir.

Homebrew Channel ile MMM'i çalıştırıyoruz ve Wad klasöründeki her şeyi tek tek kuruyoruz.

Ve bitti. Hayırlı olsun. Tertemiz bir 4.3V2 sistem menülü Softmod işlemi bitmiş Wii sahibi oluyorsunuz !
Bu kadar basit grinning smiley
İngilizce Döküman: [hackmii.com]

14 December 2011 11:58
Selamlar,
Bende 2008 yılından önce üretilmiş Wii var. 2 yıl kadar önce bootmii ile yedeğini alarak softmod yapmıştım, motion plus aldıktan sonra yeniden Wii deki oyunlara dönüş yapıyım dedim smiling smiley .
Bazı indirdiğim oyunlar açılmıyor yada açılıp kapanıyor. Sorunlu oyunlar bölümüne baktımda tesadüf odur ki genelde bunları indirmişim.Ancak cihaz uzunca bi süredir update görmedi bu başlığı görünce Update + mod yapayım dedim.Ara adımlardan başlamak yerine en temizi bu olur diye düşünüyorum. Eve gidince deniyeceğim,anlatım için teşekkürler !
17 December 2011 07:04
sinless
Bugün tüm işlemleri düzgüncene yaptım taki IOS 236 adımında yüreğime darbeyi yiyene kadar

ios 236 denildiği gibi yaptım homebrew den ios236 yı çalıştırdığımda ilk önce press 1 yazısı çıkıyor bastığımda

bu hatayı alıyorum ve öylecene kalıyor ne yapmam lazım wii ustaları bi akıl verirmisiniz lütfen.

arkadaşlar bendede aynı hata çıktı, bu ekran çıkıyor ve makina kitlenip kalıyor. internet bağlantısı var, ios236 dosyasını tekrar tekrar indirdim tekrar denedim ama maalesef olmuyor. bu sorunu çözen arkadaşlar yardımcı olabilirmi acaba??
17 December 2011 14:47
kolakolay gelsin üstatlar bende letterbomb ile sofmode yaparken siyah ekran geldi başka birşey göstermiyor sanırım sebebi reset tuşuna basılı tutup ayarlardan ana menüyü siyah yapma secenegini enable yaptım ondan kaynaklandı bir çozümü varsa lutfen yardımcı olurmusunuz.
17 December 2011 15:27
arkadaşlar lütfen yardım

1 kez düzenlendi. En son 17/12/2011 17:17 tarihinde gkngnl tarafından düzenlenmiştir.
19 December 2011 16:48
Fratadyn,

İnternet bağlantısı var mı? yoksa normal. Ayrıca bu hatayı IOS 236 yüklerken vermesi normal, 4-5 kere denemen gerekiyor. Wii'yi kapatman şart değil, bir süre bekledikten sonra remote üzerindeki Home tuşuna bastın mı program otomatik olarak EXIT moduna giriyor.

Gkngnl,

Sanırım Preloader üzerinden yaptın. Ben hiç kullanmadığım için o soruyu ES geçeceğim kusura bakma. Bilmiyorum çünkü preloader.
20 December 2011 20:33
iyi akşamlar,
cios/usb loader dosyasını indirdim ama şifre istiyor. sad smiley.şifre nedir acaba
21 December 2011 23:49
verildi mi bilmiyorum ama şifreyi buldum ararken "wiidewii"
21 December 2011 23:56
4. aşamada wad manager seçiyorum karşıma wadlar geliyor ilkini seçip kur diyorum

">>>>> ERROR1 (ret = -2011) <<<<<"

diye hata veriyor diğerlerini deniyorum sonuç hep aynı . Bu şekilde hata alıyorum.
23 December 2011 09:17
Alicilik
4. aşamada wad manager seçiyorum karşıma wadlar geliyor ilkini seçip kur diyorum

">>>>> ERROR1 (ret = -2011) <<<<<"

diye hata veriyor diğerlerini deniyorum sonuç hep aynı . Bu şekilde hata alıyorum.

MMM programını kullanıyorsan, program açıldığında alt menülerde LOAD ANOTHER IOS var. Onu seçip IOS 236'yı seçeceksin. "LOAD ANOTHER IOS = 236" olduğunda wad yüklemesi yapabilirsin.
23 December 2011 21:05
Burdakilerin hepsi tamamdır. Her yardım edenden her sorandan allah razı olsun. Her şey resimlerde gösterildiği gibi. Fakat con durumum cd yi takıyorum launch game on dvd yapıyorum gelen hata şu DVD Read Error (1167) ben clonecd ile iso dosyasını direk içine atarak 2x te yazdırdım ve bunu okumadı hatamı yaptım acaba. Lütfen yardım.
24 December 2011 08:37
Softmod Sonrası Yeni MAkinalarda Kopya Oyun Oynayamassın Oyunları HArici Bellek Yada HArici HArdddiske Atarak Usb Üzerinden Oynayabilirsin Ancak
24 December 2011 09:18
Tamam anladım. Peki son bir sorum harici diske dosyayı iso olarak atmamız yeterli olacakmı, yoksa dosyaya başka bir işlem yapılıyormu. Ayrıcana ben devamlı formları okuyorum harici hdd alacam benim wii 4,3e versiyon bu hdd yi nfts olarak tanırmı, bunu ikiye böleceğim o şekildede görürmü, formlarda bulamadım yada göremedim tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen.

1 kez düzenlendi. En son 24/12/2011 09:38 tarihinde tans tarafından düzenlenmiştir.
25 December 2011 13:16
ntfs kullanabilirsin, pc de wii backup manager adli programi kullanarak, oyunlari hdd ye atabilirsin, iso da oynanir ama cok yer kaplar.ntfs yapacaksan ikiye bolmene gerek yok, zaten oyunlar wbfs adli klasorun icinde duruyor, tavsiyem bolmeden ntfs olarak kullanman

25 December 2011 19:00
Merhaba Arkadaşlar,
Benim Wii'de Wasabi DX chipset kurulu, soft mod yapabilir miyim buna rağmen?
Wii versiyonum 4.1E, sanırım önce 4.3 e upgrade etmeliyim, bunu yapınca da Wasabi DX bu update i desteklemediği için zaten işlevini göremez hale gelecek sanırım...
25 December 2011 23:06
4.1e de kalabilirsin update etmene gerek yok, tavsiyem de update etmemen olur. rahat bir sekil de softmode yapabilirsin, update edersen cipi de update etmen lazim

27 December 2011 14:59
2. dosya Cios/USBLOADER dosyası için gereken şifre nedir ?
27 December 2011 15:03
şifre: wiidewii
29 December 2011 13:38
yaptım tek tek adımları okuyun hiçbir sorun yok....

1 kez düzenlendi. En son 29/12/2011 21:09 tarihinde mixeror tarafından düzenlenmiştir.
02 January 2012 12:47
sinless
Bugün tüm işlemleri düzgüncene yaptım taki IOS 236 adımında yüreğime darbeyi yiyene kadar

ios 236 denildiği gibi yaptım homebrew den ios236 yı çalıştırdığımda ilk önce press 1 yazısı çıkıyor bastığımda

bu hatayı alıyorum ve öylecene kalıyor ne yapmam lazım wii ustaları bi akıl verirmisiniz lütfen.

aynı hata bende de var lütfen yardım
02 January 2012 12:55
kimse yok muu
02 January 2012 14:46
İnternet bağlantı ayarlarını kontrol et. 3-4 denemeden sonra çalışıyor IOS 236 kurulumu.
02 January 2012 20:24
çok sağol tuzruhu. denemeye devam ettim 7. denemede oldu.şimdi kalanı halledeyim
03 January 2012 09:49
4. adımı bitirdikten sonra çıkmak için home bastım. yanlışlıkla bootmii girdi. ekran gitti. wii kapatıp açtım remote görmüyor ne yapılabilir üstatlar
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 15
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!