Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]

Gönderen gokalpfirat 
Re: Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]
04 November 2011 18:39
Ben adım 4 ü anlamadım

07 November 2011 12:38
Merhabalar elimde NTSC Wii konsolum var makinem chipli "üzerinde hangi chip var bilmiyorum", rehberdeki adımları izleyerek kolayca soft mod yapabildim, yalnız küçük bir sorunum var.
WBFS maneger ile HDD oyunları yükleyip rahatça oynayabiliyorum, ancak oyunlardan çıkmak istediiğimde yani home menüye geri dönmek istediğimde, makinem kilitleniyor, ekran kararıyor. remote kullanılamıyor, ancak power tuşuna 5 sn basılı tutunca kapanıyor.
Sonra yeniden açtığımda aynı şekilde oyuna girip oynayabiliyorum.

Sizce sorun ne olabilir.

Güzel rehber için teşekkürler.
08 November 2011 11:43
Sorunun nedenini anladım arkadaşlar, ancak henüz bir çözüm bulabilmiş değilim.

Sorun Cihazımın NTSC-U Ve chipli olmasından kaynaklanıyormuş, çünkü elimdeki nerdeyse bütün oyunlar PAL
Bu nedenle wii menu ye geri dönüş yaptığımda siyah ekranda kalıyormuş.
12 November 2011 21:00
@zamirpolen bu durumun bundan kaynaklandigini kim soyledi sana, benim makiman pal ama ntsc u veya ntsc-j hic bir oyun da boyle bir problem yasamadim,sanki baska bir sorun var gibi

13 November 2011 12:49
Benim makinamda ayrıca mod chip de var sizde yok sanırım ?

Yani Chip ile soft mode yapılınca böyle sorun oluyor sanırım.

NTSC oyunları kullanınca hiçbir sorun yaşamıyorum, ayrıca içindeki chip i çıkarabilirmiyim ?
14 November 2011 07:16
Slm benim bir sorunum var 2ay önce wii aldım 35 tl vererek softmod yaptırdım fakat bizim bicirik verileri nasıl sildiyse silmiş ben torrent sitesinden dosyaları indirdim fakat neyi nereye yapacağımı bilmiyorum irse orijinal cd indiana jones yok B'nde lütfen bana sd kartın icine hangi dosyalar Koyuluyor soyleyebilirmi dosya isimleri , nereye hangi kaldır altına hiçbirşeyi bilmiyorum .Site çok Açıklayıcı fakat bu isten anlaynlar İcin devamlı 35 tl vermek istemiyorum ayrıca yalan yok dün pazar keyfim sadece buna harcadım yazılanları uyguladım ama yapmadım şimdiden teşekkürler
14 November 2011 18:14
Öncelikle selamlar. aranızda yeniyim ve ilk kez bi wii ile münasebetim oldu. ilk denememde wiicrazy rehberini bulamamamdan ötürü biraz bocaladım ve yapamadım. ancak ikinci denemede video ve uygulamalarla başarılı oldum. hatta ilk oyunumuda oynadım. sizlere teşekkür ediyorum ve tek sorumu soruyorum: yedek almazsam ileride herhangi bir problem olur mu? bi de sürekli online olmam gerekli mi yani bağlantımı kesersem sıkıntı yaşar mıyım?
14 November 2011 20:08
yedegini alip bir kenara koy,online olman gerekmiyor,senin istegine bagli

14 November 2011 20:51
Arkadaşlar bu soruyu burada soracağım kusura bakmayın... Benim gibi acemilerin rehberi takip ederken aklına takılabilecek bir soru...

Brick engellemesi için priloader/bootmii gibi yazılımların kurulumunu hangi aşamada gerçekleştirmek gerekiyor? Ve siz uzmanlara sormak istiyorum, güncel ve en iyisi hangisidir?
14 November 2011 21:16
priiloader i tum yuklemelerin bittikten sonra yukleyebilirsin, bootmii yi softmode un basinda hbc yuklerken yukleyebilirsin. bootmii nin su an yazilim olarak sana bir faydasi olmaz ama kurup yedek almakta fayda var.priiloader ise semi brick den kurtarir, menu yu veya menun kullandigi iosu ucurursan , wad yuklemelerin de yani wii ye kanal yuklerken problem cikarsa veya bozuk wad yuklemesi yaparsan seni kurtarir.seni kurtarir derken , priiloader in yaptigi is wii menu den once boot edildigi icin menu acilmadigi taktirde, seni hbc veya herhangi bir programa goturebilir.bootmii 2008 ve daha once ki yillar da cikan makinalar da wii nin ilk acilisin da boot edildiginden tam brick den kurtarabiliyordu, ama bu yeni makinalar da bu mumkun olmuyor, almis oldugunuz yedek ile birlikte kullanilan bir donanim sayesinde gene brick den kurtarabiliyor,yanliz bu donanim nerde bulunur kim yapar fazla bir bilgi yok.

1 kez düzenlendi. En son 14/11/2011 21:17 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
14 November 2011 21:43
üstat çok teşekkürler. Bir kaç sorum daha olacak cevaplarsan memnun olurum ayrıca benim gibi acemilere de yol göstereceğini düşünüyorum.

1- Priiloader kendini nereye kuruyor?
2- Bootmii yi boot2 olarak kurmak nedir?
3- Hem bootmii hem de priiloader kurulmalı mı?
4- Priiloader'ın yeni sürümü 0,30 mu kurmalıyım?
5- Rehberdeki ios236 bir cios mudur?,
6- Ciosx Rev21 kurmalı mıyım?
7- Birden çok cios kurulmalı mı? Yoksa bu ios muydu?
14 November 2011 22:08
priiloader wii nin bellegine yukleniyor, wii yi update yaptigin anda ucuyor, yukari da da dedigim gibi wii menuden once boot ediyor
yukarida anlattigim 2008 ve once si makinalar da bootmii iste bu boot2 olarak yukleniyor,boot2 de wii nin ilk acilisinda boot edilebiliyor. simdiki makinalar da ise sadece ios olarak yukleniyor ve sneek gibi programlar da ise yariyor
ben ikisini de kurdum ve kullaniyorum, ikisini de kurmakta fayda var, aslinda soyle soylemek lazim, bootmii yi boot2 olarak yukleyemeyenler bence mutlaka priiloader kurmalilar.
forumda ki rehber de verilen surumunu kurman yeterli
ios wii nin calismasi icin gerekli yazilimlardir bunlarin yaptigi isleve gore numara vermisler, cioslar ise bu ioslarin oynanmis halidir, yani hackerlar tarafindan yazilan ioslar diyelim, neyin ne oldugundan cok ne gerekli oldugu onemli, mesela ben kendimden ornek vereyim, wii de ki oyunlari oynayabildigim surece hic bir sey yuklemem , hatta 4.1 versiyondayim onu bile guncellemedim.ama ne zaman ki bir oyun cikar ve o oyunu wii acmazsa , hemen bi arastirmaya girerim, bakarim ki bizim kullandigimiz cioslar dan birine bir yenilik gelmis, hemen onu yuklerim.yani kafan rahat etsin istiyorsan cios249 rev21 d2x v6 yi ios56 ile kur, hattta bunun yanina ios57 ile 250 ve ios37 ile de 248 kur, ben kurdum memnunumsmiling smiley
sisteminde farkli farkli cioslarin bulunmasin da fayda var tabiki

14 November 2011 22:23
Ben makinemi yeni aldım ki muhtemelen 2008 sonrasıdır. Bu makineye de bootmii yüklenebiliyor mu? Ya da zorlamanın hiçbir anlamı yok, priiloader kur gitsin mi dersin?

"ciosXXX i iosXX ile kur" un anlamı nedir? Yani bir cios'u bir iosla mı kuruyoruz?

Son olarak Wii Fit Plus orijinal oyun var severek oynuyoruz, softmod yaptıktan sonra yine orijinal DVD sinden oynayabilir miyim? Zira bu oyunun torrneti için nette bir link bulamadım.

Bu arada hızlı cevapların için çok teşekkürler...
14 November 2011 22:39
botmii yukleniyor ama ios olarak zaten yukleme icin programa girdiginde boot2 gibi bir secenek cikmayacaktir,bootmii ios cikacaktir.gene de kur ve yedegini al derim.
cios249 rev21 d2x den onceki versiyonlar da farkli ioslar uzerine kurmak gibi bir durum yoktu, bu son versiyon ile birlikte farkli ioslar uzerine kurmak gibi bir secenek geldi.mesela bir ornek vereyim Mighty Channels denilen bir program var wiiware oyunlari oynayabilmek icin yapilmis bir program, bu programin calismasi icin en az bir ciosun ios53 veya 55 uzerine kurulmasi gerekiyor yoksa calismiyor.ben kullaniyorum gayet guzel bir program.
su an ki oyunlar da problem yasamamak icin ios249 u ios56 ile 250 yi de ios57 ile kur , evet yani bir cios u bir ios ile kuruyorsun, farkli bir ios ile kurdugunda daha once kurdugunun uzerine yaziyor.
Supported IOS Bases

IOS37
IOS38
IOS53
IOS55
IOS56
IOS57
IOS58

Recommended IOS Base and Slot

247[37]
248[58]
249[56]
250[57]

Recommended Bases for Mighty Channels

IOS53
IOS55

orjinal oyunu wii ye tak cfgusbloader i calistir + tusuna bas oyunu instal ediyimmi diye sorar sen evet de ve hdd ye atsin.yani sunu demek istiyorum elindeki orjinal oyunlari wii uzerinden hdd ye atabilirsin. yanliz kullandigin hdd fat32 veya wbfs ise problemsiz atar, bu son cikan cfg usbloader en ntfs destegi varmi yokmu bilmiyorum, cunku daha once yoktu, bunu da artik sen dener ve bize sonucu bildirirsin ,ben fat32 kullandigim icin deneme sansim olmadi.

15 November 2011 19:25
teşekkürler. rehber sayesinde sofmod olayını gerçekleştirdim
15 November 2011 20:27
Harika bir rehber hazırlamışsınız @gokalpfirat teşekkürler. Kolaylıkla kurdum. Tek sıkıntı cios ve usb loader kurulumunda oldu.(Buradakileri çalıştıramadım.) @freakme'ninde dediği gibi bende @shadowman_20'nin rehberindeki dosyalarla 4 ve 5. adımları uygulayarak cios/usb loader'i kurdum. Siteye ve herkese teşekkürler. Şimdi siteyi kurcalayıp oyun yüklemeyi öğrenmeliyim. smiling smiley
15 November 2011 20:40
dedezade
priiloader i tum yuklemelerin bittikten sonra yukleyebilirsin, bootmii yi softmode un basinda hbc yuklerken yukleyebilirsin. bootmii nin su an yazilim olarak sana bir faydasi olmaz ama kurup yedek almakta fayda var.priiloader ise semi brick den kurtarir, menu yu veya menun kullandigi iosu ucurursan , wad yuklemelerin de yani wii ye kanal yuklerken problem cikarsa veya bozuk wad yuklemesi yaparsan seni kurtarir.seni kurtarir derken , priiloader in yaptigi is wii menu den once boot edildigi icin menu acilmadigi taktirde, seni hbc veya herhangi bir programa goturebilir.bootmii 2008 ve daha once ki yillar da cikan makinalar da wii nin ilk acilisin da boot edildiginden tam brick den kurtarabiliyordu, ama bu yeni makinalar da bu mumkun olmuyor, almis oldugunuz yedek ile birlikte kullanilan bir donanim sayesinde gene brick den kurtarabiliyor,yanliz bu donanim nerde bulunur kim yapar fazla bir bilgi yok.
Anlattığınıza göre PSP'deki Recovery Menü gibi birşey bu priiloader. Benim makine yeni olduğu için bunu kurmanın bir anlamı yok mu? Birde Soft mod kurulumunda brick riski olan aşama hangisi? Softmod kurulumunu tamamladıktan sonra brick riski var mıdır?
15 November 2011 22:36
priiloader asil yeni makinalar da gerekli, yanliz gerekliligi soyle,usb loader veya diger programlari , homebrew kanala girip calistirir ,wad uzantili dosyalar ile igrsmazsan yani wii ye oyun kanali veya programlara kisa yollar kurmazsan ve fazla da kurcalamazsan priiloadera gerek yok ama bana sorarsan tavsiye olarak kur derim.softmode da brick e sebep olacak bir durum yok,softmode dan sonra wad yuklemelerinde , sistem menu ve menu nun kullandigi iosu silmedikce, brick olmaz.oyunlari hdd ye atip oynadiktan sonra wii ye hicbirsey olmaz.

15 November 2011 23:38
hocam 4.cü aşamada MMM i açtım Wad'a girdim yanlız install derken "ret = -2011 hatası alıyorum" bütün wad dosyaları aynı hatayı veriyor. çözümü varmı?
15 November 2011 23:55
Wad manager'dan çalıştırdım sorun çözüldü...
16 November 2011 00:25
arkadaşlar softmod işi bitti usbloader vs kuruldu; elimde hpnin 8gb flash belleği var ona oyunu atmak için ne yapmam lazım?
wsps diye bir format yaptım usbloader ile ama bilgisayara takıp iso atamıyorum biçimlendir seçeneği çıkıyor.
16 November 2011 14:35
yaw bu disyalarin rar sifresi ne anlamadim gitti yarida kaldi hersey
16 November 2011 14:43
melihsahc
parola sitenin ismiymiş
la hangi sitenin ismi parola su parolayi versin biri
16 November 2011 16:03
wiidewii şifresi bende dün ızdırap çekmiştim bulacam diye
16 November 2011 23:33
elimde ÇİPLİ bi wii var arkadaşlar softmodlu. ama düzgün çalışmıyor softmod. bi türlü oyun açamıyorum hdd'den falan. sanırım yazılımsal problem var. ama dvdden kopya oyun açabilyorum.
update de edilmemiş durumda alet.

ben bu aletteki bütün softmodu falan filan kaldırmak aleti sıfırlamak isityorum. bütün loaderları falan silmek istiyorum. format gibi bişi yapmak istiyorum yani. sonra update edicem aleti. ve sonra burdaki rehber yardımıyla sıfırdan softmod işlemi yapmak istiyorum.

aleti nası tamamen formatlarım ve daha önce hiç softmod kurulmamış gibi bi hale getirebilirim bunu merak ediyorum. böle bi imkan var mı ?

teşekürler.
16 November 2011 23:49
@pozan oyle bir sey yapmana gerek yok, softmode eskiden yapilmis bir softmode ise, eski cioslar yukludur, sen bu [www.wiidewii.com] rehber de anlatildigi gibi cioslari kur, wii ye update yapmana da gerek yok format atmana da, tabi bu benim tavsiyem ama yok sil bastan diyorsan wii yi 4.3 e update etmen yeterli olur,daha sonra 4.3 icin olan rehberler ile yeniden softmode yapabilirsin ama hic gerek yok

16 November 2011 23:51
hızlı cevap için çok teşekürler: )
dediğin gibi yapıcam sanırım evet.

birde şunu merak ediyorum. system update yaptığım zmn çipe herhangi bi zarar gelmiyo di mi. yine istersem kopya dvd oyunları oynamaya devam edebilrim di mi ?
17 November 2011 00:22
cip ile ilgili fazla bilgim yok , cipin ne ise netten arastirip bakman lazim

17 November 2011 10:00
dedezade
priiloader asil yeni makinalar da gerekli, yanliz gerekliligi soyle,usb loader veya diger programlari , homebrew kanala girip calistirir ,wad uzantili dosyalar ile igrsmazsan yani wii ye oyun kanali veya programlara kisa yollar kurmazsan ve fazla da kurcalamazsan priiloadera gerek yok ama bana sorarsan tavsiye olarak kur derim.softmode da brick e sebep olacak bir durum yok,softmode dan sonra wad yuklemelerinde , sistem menu ve menu nun kullandigi iosu silmedikce, brick olmaz.oyunlari hdd ye atip oynadiktan sonra wii ye hicbirsey olmaz.
Değerli bilgiler için teşekkürler. Şuanda WiiBackupManager0.3.5-beta1 ile bir kaç oyun indirip çalıştırdım, şu aşamaya kadar softmod dahil hiç bir sorun çıkmadı.
Sadece yeni öğrendiğim için bazı terimerde kavram sorunu var. Mesela rehberde kurduğumuz İOS236 nedir, ne işe yarar? Farklı ioslar gördüm onları farkla kanallar kurarken, gerekirse mi kuruyoruz?
23 November 2011 16:41
arkadaşlar 4.3e versiyonum var daha önceden shoptodan batman lego oyununu almıştım softmod yaparım diye ama zaman olmadı çok...

şimdi batman legolu konudan mı bakarak yapayım yoksa bu konudan oyunsuz yapılandan mı yapayım hangisi daha iyi ?

Birde yaptıktan sonra batman lego oyununu cd den çalıştırabilecekmiyim orjinal olarak birçok kişi sport resortta hata almış çünkü bende alırmıyım acaba confused smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 41
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!