Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]

Gönderen gokalpfirat 
Re: Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]
12 January 2013 09:46
ilkers
Teşekkürler (baştan söylemek istedim)

Geçtiğimiz yazın wii fitplus aldım,iş yoğunluğu nedeniyle başına geçememiştim şimdi fırsatını buldum, bu gün az kalsın istanbula gönderiyordum cihazı (Tabi bir de yeni HDD alarak oyunlarda yüklensin diye) 3 saatlik bir uğraşın ardından softmoda çevirebildim, beni zorlayan wad dosyasını ilk seferde gösterememiş olmam internete bağlı olmasına rağmen yüklemeyip SD karttan okumaya çalışıyordu NUD Downlanderı çözmek zorunda kaldım (bunun için "dedezadeye" teşekkürler yolunu anlatmış ama bir ek söyleyeyim "databes\ ios \ ios36 \ v3351 secip, start nus download butonuna tikliyicaksin" işlemini yapabilmeniz için databes menüsünde ilk olarak Database \ Download Datebase sekmesini tıkladıktan sonra seçim yapabiliyorsunuz.

Tekrar tekrar teşekkürler.

NUSD için konu var zaten resimli şekilli filan.

01 February 2013 14:38
Merhaba, ben bir 4.0 e wii aldım. Hiç bir yazılım yok üzerinde softmod yapılmamış. Bu cihazın seri numarası LEF177 ile başlıyor. Çip taktırmadan softmodla oyun oynayabileceğimi sanıyorum. Buradaki rehberle softmod yapabilirmiyim. Yoksa illa cihazı 4.3 'e mi yükseltmeliyim. Elimde hiç orjinal oyun falan yok. Çipte yok cihazda. İlginize teşekkürler.
01 February 2013 22:30
4.0 rehberi var mı forumda bilmiyorum ama yükseltip bunu yapabilirsin herhangi bir çip de gerekmiyor.
02 February 2013 07:30
Asistan ile yapılabiliyormuş. Cihaz elime ulaşsın yapacağım. Bir tek şey kalıyor aklıma takılan. Soft mod aşamaları sırasında cihaz internete bağlı olmak zorundamı? Yoksa asistan gerekli dosyaları hafıza kartına zaten yüklediği için nete gerek yokmu?
02 February 2013 12:28
hidden
Asistan ile yapılabiliyormuş. Cihaz elime ulaşsın yapacağım. Bir tek şey kalıyor aklıma takılan. Soft mod aşamaları sırasında cihaz internete bağlı olmak zorundamı? Yoksa asistan gerekli dosyaları hafıza kartına zaten yüklediği için nete gerek yokmu?

Aslında Bazı işlemlerde internete gerek var. Kablosuz bağlantın varsa sorun olmaz zaten. Asistandaki CIOS'lar eski sanırım. Yeni CIOS'u yüklerken galiba internet şarttı.
05 February 2013 07:55
Letterbomb'u indirdim fakat letterbomb dosyasınımı yollıcaz sadece içindekilerimi.Ben ikisinide denedim mesaj kutusunda bulamıyorum wiiyi 2008de almama rağmen 2005e kadar gittim neyi yanlıs aypıyorum acaba?
05 February 2013 09:38
Letterbomb'u indirdiğinizde zip dosyasının içerisini olduğu gibi SD karta kopyalamanız gerekiyor.

Private diye bir klasördü sanırım. Bu konunun ilk mesajını dikkatli okuyun.
05 February 2013 09:42
bana private yi boot.elf i koy demişlerdi sadece
05 February 2013 09:48
Yok sadece onlarla olmuyor. Onlar HBC kanalının yüklenmesi için gerekli dosyalar. Ayrıca Letterbomb için ilgili web sitesinden gerekli dosyayı indirmen gerekiyor. İndirmeden önce ilk sayfada yazan senin Wii'nin Mac kodunu da bir yere not edersen Letterbomb'u indirme esnasında gerekecek çünkü.
05 February 2013 09:50
Yine olmadı.FAT veya FAT32 farkediyo mu?Microsd adapter kullaniyorum.Ben şimdi letterbomb'u indirdim sd karta kopyaladım tüm dosyaları ve cihaza taktım tahmınen nekadar geriye gidebilir mesaj
05 February 2013 10:05
Birkaç gün olması lazım.
05 February 2013 11:18
off olmuyo ya belki 40 kere denedim kırmızı bomba yok angry smiley

1 kez düzenlendi. En son 05/02/2013 11:25 tarihinde arte34 tarafından düzenlenmiştir.
06 February 2013 08:57
homebrew channeli kurdum ıos 236 dosyası da sd kartın içinde ancak ekranda bir şey çıkmadı sadece baloncuklar var neyi yanlış yapmış olabilirim?

1 kez düzenlendi. En son 06/02/2013 09:37 tarihinde v_jml tarafından düzenlenmiştir.
06 February 2013 12:05
hangi wadlerı linkini atarmısınız?

1 kez düzenlendi. En son 07/02/2013 12:12 tarihinde arte34 tarafından düzenlenmiştir.
06 February 2013 20:48
4.adımda takıldım kaldım wiicrazynın rehber lınkı atarmısınız
07 February 2013 12:40
Gayet sorunsuz olmuştu bana wad larda bir sorun yok
07 February 2013 21:04
v_jml
homebrew channeli kurdum ıos 236 dosyası da sd kartın içinde ancak ekranda bir şey çıkmadı sadece baloncuklar var neyi yanlış yapmış olabilirim?

Yanlış yaptığın birşey yok. [www.wiidewii.com] linkinde baloncuk problemini okursan aslında Homebrew Channel için SD kartında yüklü program olmadığını anlarsın smiling smiley
07 February 2013 21:39
benim yardıma ihtiyacım var...

letterBomb ile wii ye homebrew u kurdum.
fakat IOS kuramıyorum. homebrew dan wad manager, IOS236, MMM hepsini denedim hepsinde de kumanda ve wii kilitlrniyor.
bir tek pimp my wii 2.29 adlı program çalıştı ama onda da ios u kuramadım.

ios u kuramadığım için usb loader i yükleyemiyorum, wii orijinal oyunu oynuyor onda sorun yok.

wii 4.3E black + mario kart pack, aleti daha bugün aldım,
07 February 2013 23:23
IOS236 kurcaksin simdi kurarken sana 3 secenek suncak sd kartami;usbyemi,NUSD ile mi NUSD u seciceksin sonra CIOS/usb loaderi yukle 4. adimda yaziyor
08 February 2013 04:37
arte34
IOS236 kurcaksin simdi kurarken sana 3 secenek suncak sd kartami;usbyemi,NUSD ile mi NUSD u seciceksin sonra CIOS/usb loaderi yukle 4. adimda yaziyor

cevabın için teşekkürler.

IOS236 yüklemeyi denedim (sitedeki linkler öldüğü için google da aratım indirdim.)
ama homebrew da IOS236 yı çalıştırdığım zaman remote controller kilitleniyor ve hiçbir işlem yapamıyorum.
yani seçenekleri seçme şansım olmuyor.

bir de alet internete bağlanmıyor. error 52030 yanlış hatırlamadıysam böyle bir hata veriyor.
(wi-fi)

ama akşama bir daha denerim. tekrardan tşkler.

1 kez düzenlendi. En son 08/02/2013 04:39 tarihinde ferrarimx tarafından düzenlenmiştir.
08 February 2013 17:46
IOS236 yüklemeyi bir daha denedim ama sonuç ayni,
load dedikten sonra kilitleniyor.
09 February 2013 22:18
sorunu çözdüm...

eğer benim gibi, letterbomb ile hombrew u yüklü ama IOS ları yükleyemiyor sanız...
2012 (son çeyrek) versiyon 4.3E Wii için:

NOT: TÜM Linkler ALINTIDIR. (wiihacks)
öncelikle bu dosyayı indirin... wiimod: [www.mediafire.com]#!
wiimod un içindekileri fat32 formatlı sd card a atın.

modPack: [www.mediafire.com] (şifre: www.wiihacks.com)
IOS Updates: [www.mediafire.com] (şifre: www.wiihacks.com)
CIOS-PACK-v4.zip: [www.sendspace.com]

modpack, IOS update, CIOS-Pack-v4 wad klasöründeki IOS dosyalarını indirdiğimiz wiimod dosyasındaki wad klasörüne kopyalayın.

sd card ı wii ye takın homebrew u açın ve wiimod u çalıştırın.
wad ı seçin ve içine girin, 1 sonra A ya basarak wad dosyasındaki tüm IOS leri yüklüyoruz.
NOT: eğer IOS update dosyasını wad ın içine klasör olarak attıysanız. IOS update klasörünü seçin ve yine önce 1 e sonra A ya basarak tümünü yükleyin.

IOS lar yüklenmiş olmalı. eğer IOS yüklemede hata alıyorsanız, yüklemeleri tekrarlayınız. gerekirse IOS dosyalarını teker teker yükleyiniz...

usb-loaderin son sürümünü sd card a atın. (usb-loader 3) [code.google.com]
eğer usb loader i wii channel olarak kullanmak istersan, wad klasörüne USB Loader GX-UNEO_Forwarder_5_1_AHBPROT.wad dosyasını attın ve homebrew dan wiimod sonra wad klasörüne girin ve USB
Loader GX-UNEO_Forwarder_5_1_AHBPROT.wad dosyasını yükleyin.
01 March 2013 11:28
Linkli yeniler misiniz
07 March 2013 16:44
meraba latter bombu indirdim ancak hbc channelı kurarjken hata veriyor stack dump yazıyor altta 800 le aşlayan şeyler var bir sürü çözemedim sorunu
15 April 2013 15:08
teşekkürederim,ilk defa bir şey oldu,yoksa kafa sıgırıyordum.yalnız cıos-pack netde bulamadım,ama dosyalar içinde vardı galiba,sonuç kaçtane file eksik dedı.SD kartdan nasıl oyun yüklecem?yardımcı olursanız sevinirım
16 April 2013 11:42
sonuç sd kartı kart readera taktım,sonra cıhazın arkayı yerleşterdım,oyunıyorum.çok saolun ferrarimx
05 December 2014 09:44
arkadaşlar illa sd kartlamı oluyor flashbellekle yapamıyormuyuz bu işi
17 December 2014 20:42
cenoz
arkadaşlar illa sd kartlamı oluyor flashbellekle yapamıyormuyuz bu işi

Bahsedilen exploit için sd kart şart. Tüm oyun hack'leri ve menü hack'leri için durum bu şekilde. Hepsi segher'in savezelda'sının değiştirilmiş halleri olduğu için bu böyle. İsteseler yaparlardı muhtemelen ama bi sd kart çok da pahalı bir donanım değil, 10 tl'ye edinirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
20 December 2014 18:38
selamlar arkadaşlar,
Bundan bir sene önce kendi wii'mi (pal) burdaki rehberden yararlanarak softmode yaptım ve gayet güzelde oldu.hiçbir sıkıntı yaşamadan gayet güzel indirdiğim oyunları harddisk den oynuyorum.Burdan bu rehberlere yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.
Lakin geçen gün arkadaşımın wii sini aynı şekilde softmode yaptım (bu arada wii'yi amerikadan almış usa).usa oyunları indirip hd'ye yükledim homebrew ve configusb ile oyunları açtım ve oynadım.Yalnız bu işlemleri yaparken kendi kumandamı kullandım.Sonra wii'yi arkadaşımın evine götürüp bağladık ve onun kumandasıyla homebrew i açtık configusb'yi açar açmaz kumandanın ışıkları söndü ve çalışmadı.Senkron yaptık olmadı.Sonra wii'yi ben kendi evime getirdim ve çalıştırdım ama kendi kumandamla ve şok çalıştı.Ama arkadaşımın kumandasınıda denedim gene çalışmadı.Aynı şey MMM de de oluyor ,benim kumandamla çalışıyor arkadaşımın kendi orijinal kumandası çalışmıyor.Wii'nin ana menüsünde sıkıntı yok orda kendi kumandası gayet güzel çalışıyor.Anlıyamadım bir fikri olan arkadaş varsa yardımlarını rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.saygılar
20 December 2014 21:23
Siyah mı kumandalar?

Şu Modeller HBC de çalışmıyor diye bir şey okudum;

Black: LMB-RVL-WR/Z-C4
Black: LMB-RVL-WR/Z-C6

Edit: başka bir yerde bu sorunun HBC nin yeni versiyonu ile çözüldüğünü yazmışlar. HBC yi güncelleyip dener misin?

Bir de arkadaşının kumandasını alıp senin Wii de dene bakalım ne olacak?

1 kez düzenlendi. En son 20/12/2014 21:32 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!