Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]

Gönderen gokalpfirat 
Re: Wii 4.3 Softmod [Hiç bir oyun gerektirmiyor]
17 August 2012 21:37
IOS36-64-v3351.wad bu wad dosyasini temin edip, sd kartin kokune atman lazim, installer programinda da sd kartdan alacak sekil de secenek belirlemen lazim. bu dosyayi nusd adli program ile indirebilirsin , burdan [nusdownloader.googlecode.com] indirebilirsin ,program da pack wad kismi secili olucak, databes\ ios \ ios36 \ v3351 secip, start nus download butonuna tikliyicaksin,nusd programini nereye attiysan IOS36-64-v3351.wad isimli dosyayi, programin oldugu yerde olusan nusd\titles\0000000100000024\ 3351\IOS36-64-v3351.wad dizinine aticaktir ,bu dosyayi sd kartin kokune atman gerekiyor.

18 August 2012 10:20
hızlı cevap için teşekkürler bide letterbomb açınca donuyor wii hiç birşey olmuyor nedendir acaba bi bilginiz varmı şimdiden teşşekürler
18 August 2012 13:07
wii nin versiyonu nedir?

21 August 2012 17:40
Arkadaşlar ben site de anlatılanlar ile yaptım.her şey ok. usb ye oyun da attım. fakat usb loaderdan oyunu açıyorum. play kısmına tıkladığımda loading te takılıyor.

ne yapabilirim.
21 August 2012 21:44
oyun da problem olabilir veya kullandigin usb wii ile uyumlu degildir, baska oyun dene oynarsa oyundan , oda oynamazsa usb dendir.

22 August 2012 18:17
usb loader en son çıkanı yükleyince öalıştı fakat şimdide sd kartı çıkartmamam gerekiyor
24 August 2012 07:59
Zaten usb loader karta yükleniyor.
29 September 2012 15:17
Arkadaşlar bir sorum olacak
yazılanları aynen uyguladım
oyun indirdim oynuyorum
ancak [www.gamestorrents.com] dan indirdiğim oyunlar oynamıyor? nedenini anlamadımm
22 November 2012 14:44
ios 236 link ölü
22 November 2012 16:18
Buradan indirebilirsin:
[filetrip.net]
24 November 2012 11:45
4.3e cihaza uyguladım başarılı ellerinize sağlık....
24 November 2012 21:47
4.3e cihazıma uyguladım ve başarılı oldu. ilk oyunumu wiiso'dan indirip oynadım bile. (new super mario bros sadece 354 mb grinning smiley )
yalnız sadece ilk 3 adımı bu konudan yaptım
4. ve 5. adımı aşağıdaki linkten yaptım, daha açıklayıcı
[www.wiidewii.com]

sormak istediğim bir soru var
makinamda pal ve aslında chipide var. 4.3e'ye yükselttiğim zaman free region özelliği gitmişti.
şimdi softmode yaptığım için artık ntsc ve pal oyunları ayırt etmeden oynayabilir miyim ? yoksa yine pal'mi yüklemek zorundayım ?
25 November 2012 15:55
bildiğim kadarıyla softmod olunca bölge fark etmiyor.Pal ve Nstc oyunları sorunsuzca oynayabiliyorum
25 November 2012 17:45
olmadı maalesef
ntsc oyun atınca oyun logoları geçtikten sonra siyah ekranda kilitlenip kalıyor
ancak fişini çekerek resetleyebiliyorum
26 November 2012 08:46
TV tüplü mü LCD'mi?

Diğer konuda da belirttim. TV NTSC desteklemesi gerekiyor.

Bir de Loader'da NTSC oyunlar için bir ayar var. Force PAL diye bir seçenek. Şimdi hangi menüde olduğunu unuttum.
26 November 2012 20:01
tv lcd
force pal50 force pal60 hepsini denedim ama olmadı
ama sanırım sorun ntsc ile ilgili değil
çünkü bugün aynı oyunu pal olarakta indirdim ama yine açılmadı ve yine aynı sorun oldu
sorun oyunda galiba prince of persia forgotten sand oyunu
bu oyunu CFG USB Loader ile çalıştırabileniniz var mı ?

edit: makinamda wiikey2 chip olduğu için dvd'ye yazıp oyunu açabildim.
ama softmode'da nasıl çalışacak bilmiyorum

1 kez düzenlendi. En son 26/11/2012 20:05 tarihinde sweden tarafından düzenlenmiştir.
27 November 2012 11:25
CFG yanında Wiiflow kullanırsan sorun olmaz. Birisinin açamadığını öbürü açıyor.
27 November 2012 20:14
Tuzruhu
CFG yanında Wiiflow kullanırsan sorun olmaz. Birisinin açamadığını öbürü açıyor.

[www.wiiflow.org] adresi kapalı
nereden indirebilirim ?

ayrıca önerdiğiniz rehber bu mu ? [www.wiidewii.com]

edit; bu linkten buldum indirdim [code.google.com]
çok teşekkür ederim size, sayenizde wiiflow ile çalıştırabildim

2 kez düzenlendi. En son 27/11/2012 23:05 tarihinde sweden tarafından düzenlenmiştir.
06 December 2012 15:16
Öncelikle çok güzel bir dille anlatmışsınız hepinize teşekkürler.

Ben geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 3.4 versiyonlu wii mi softmod edip oyun yüklemesi için bir tanıdığa ucuz yoldan yaptırdım.Wii de yaklaşık 200 oyununum olmuştu.Sorunsuz oynuyordum.Ardından bir gün babam wii yi kurcalarken versiyonu yükseltti yani versiyon 4.3 oldu.Bütün programlar silindi fakat sd kartta gözüküyor programlar.Ama kopyalayamıyorum yada taşıyamıyorum.Bende 4.3 versiyonu bu sefer kendim softmod etmeye karar verdim.Verdiğiniz siteye girdim mac adresini yazdım.Fakat mesaj gelmedi.Tarih ayarlarından kaynaklanacağını düşündüm ve kontrol ettim.Fakat yine yoktu o mesaj.Tekrar tekrar denedim ama mesaj gelmedi.Ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun.Hepinize şimdiden teşekkürler.
07 December 2012 10:16
Eranor
Öncelikle çok güzel bir dille anlatmışsınız hepinize teşekkürler.

Ben geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 3.4 versiyonlu wii mi softmod edip oyun yüklemesi için bir tanıdığa ucuz yoldan yaptırdım.Wii de yaklaşık 200 oyununum olmuştu.Sorunsuz oynuyordum.Ardından bir gün babam wii yi kurcalarken versiyonu yükseltti yani versiyon 4.3 oldu.Bütün programlar silindi fakat sd kartta gözüküyor programlar.Ama kopyalayamıyorum yada taşıyamıyorum.Bende 4.3 versiyonu bu sefer kendim softmod etmeye karar verdim.Verdiğiniz siteye girdim mac adresini yazdım.Fakat mesaj gelmedi.Tarih ayarlarından kaynaklanacağını düşündüm ve kontrol ettim.Fakat yine yoktu o mesaj.Tekrar tekrar denedim ama mesaj gelmedi.Ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun.Hepinize şimdiden teşekkürler.

Eranor,

Konu başlığındaki ilk mesajı okudun mu? 1. Aşamayı yapman gerekiyor. Dosyayı indirdi isen onu SD kartına gerekli klasöre atıyorsun. Daha sonra Wii'ye SD kartını takıp mesajlar bölümünden (sağ alttaki mektup) "Kırmızı Mektup"u buluyorsun. Tabii öncelikle Hackmii Installer'in gerekli dosyasını indirmiş olman gerekiyor. Aslında herşey sade bir dille ilk mesajda anlatılmış.

Sana yol göstermesi açısından mantığını kısaca anlatayım. Hackmii installer'i indiriyorsun, içerisinde Boot.elf ve Bootmini.elf dosyaları var. Onu SD kartının root dizinine kopyalıyorsun. (kök dizin deniyor, açıklamam gerekirse, SD kartı bilgisayara taktığında "Otomatik Kullan"diye bir pencere çıkıyor. Orada "Dosyaları görüntülemek için klasörü aç" seçeneğini seçtiğinde karşına gelen ilk ekran. Yani kısaca "Bilgisayarım --> c:\" değil de, "Bilgisayarım --> SD Kartın sürücüsü hangisi ise o".)

Şemaya bakalım:
SD Kart:\boot.elf
SD Kart:\bootmini.elf

Bundan sonrası Letterbomb'u indirmiş olduğunu varsayıyorum. Wii'nin MAC adresini de öğrendiğini varsayıyorum. Çünkü MAC adresini belirtmeden Letterbomb'u sitesinden indiremiyorsun. Gerekli detaylar ilk sayfada var zaten. Atlıyorum burayı.

Letterbomb'u çalıştırdın, çalıştırdığın an ekranda kodlar belirecek ve Hackmii installer'i çalıştıracak. Bu Homebrew Channel'i ve Bootmii'yi kuran installer dosyası. Zaten biz onu SD karta attığımız için sorunsuz olarak kurulum aşamalarına ilgili konudan veya gerekli başlıktan devam edebilirsin.
07 December 2012 15:23
Çok teşekkürler ilgin için.Şimdi ben o dosyaları sd kartta attıcam.Fakat benim sd kartımda homebrew ve onun gibi 6 tane program var.Onlar kalsın mı yoksa hepsini baştan mı yapmam gerek.
08 December 2012 14:30
Kalabilir. Sorun değil. Senin update yüzünden gerekli CIOS'ların ve Homebrew Channel'in uçmuş. Onları tekrardan kurman gerekiyor.
28 December 2012 11:50
süpersiniz çok teşekkürler on numara bir çalışma .. sorunsuz çalışıyor...
07 January 2013 16:04
herşeyi tarif edildiği gibi yaptım ancak
okuma hatası veriyor
bir cfp usb loader
bir de cd li bi program görünüyor
wiim de çip olması soft moda engel midir
ya da taktığım harddiskin bi özelliği olmalı max 120 gb falan gibi
fat 32 ya da benzeri bi dosya formatı olması gerekir mi
harddiskin birden fazla parçalı olması sorun olur mu?

ayrıca chipli olduğu için internetten oyun indirip dvd ye yazdım iso kalıbı
cdyi oyunu görüyor sport pack ve resort
oyunu seçince
resetliyor makinayı
yardım ederseniz çok sevinirim
yeni bir wii ciyim

umarım uzun soluklu olur smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 07/01/2013 16:07 tarihinde volky77 tarafından düzenlenmiştir.
07 January 2013 16:21
ayrıca soft modun doğru kurulduğunu nasıl anlarız
09 January 2013 12:23
Slm.

programsız softmod yönergelerini takip ederek hallettim.

wii menüsüne the homebrew channel, neogamma ve configurable usb loader yüklendi. Conf usb loader bağladığım hdd'den oyunları oynatmama yarayacak galiba. oyun indiriyorum. ilgili başlıkları okuyacağım.

bi sorum var. bu işlemleri yaptıktan sonra wiinin internet ayarlarını kapatmak mı gerekiyor. bağlı olması sakıncalı mı?

herşey için çok teşekkür ederim...

Edit: Yukarıda yazdıklarımın hepsini sayenizde hallettim. Şimdi wbsf formatlı bir diskim ve içinde internetten indirdiğim just dance - super mario oyunum var. ayrıca inen oyunlar var.

Bi sorum olacak, umarım ki okunur smiling smiley
bütün istenenleri yaptıktan sonra (ios236 linki çalışmıyordu, tuz ruhunun başka bir başlıkta linkini verdiği ios236 v5'i indirdim) cihazımızda yüklü olan ios236 mı 249 mu oluyor? bazı extra programlar yüklemek istiyorum. ama 249u istiyor. Değilse nasıl yükseltirim?

3 kez düzenlendi. En son 09/01/2013 23:28 tarihinde cemka2012 tarafından düzenlenmiştir.
11 January 2013 09:31
Herkese selam.

site üzerinde verilen usb loader programı ntfs formatlı diski okumadı.

usb loader gx 3.0 yükledim. internette wad dosyasını da bulup ana ekrana aldım.

artık wbsf formatı olmayan diske yükleme yapıp oyunları oradan görebiliyorum spinning smiley sticking its tongue out
11 January 2013 15:13

Bi sorum olacak, umarım ki okunur
bütün istenenleri yaptıktan sonra (ios236 linki çalışmıyordu, tuz ruhunun başka bir başlıkta linkini verdiği ios236 v5'i indirdim) cihazımızda yüklü olan ios236 mı 249 mu oluyor? bazı extra programlar yüklemek istiyorum. ama 249u istiyor. Değilse nasıl yükseltirim?

IOS236'da IOS 249'da sisteme yükleniyor. 249 ise oyunların çalışmasını sağlayan IOS. Extra program yüklemek istiyorsan (WAD manager ile yükleyebilirsin) MMM (Multi Mode Manager) isimli program vasıtası ile yükleyebilirsin. Bu da IOS 236 vasıtası ile yükleniyor. Forumda konusu vardı sanırım.

Herkese selam.

site üzerinde verilen usb loader programı ntfs formatlı diski okumadı.

usb loader gx 3.0 yükledim. internette wad dosyasını da bulup ana ekrana aldım.

artık wbsf formatı olmayan diske yükleme yapıp oyunları oradan görebiliyorum

Site üzerinde verilen USB Loader eski versiyon. CFG USB Loader'in son versiyonu NTFS disk üzerinden de çalışyıro, WBFS üzerinden de çalışıyor. CFG USB Loader'ı (internet bağlantın var ise) güncellersen sorunun çözülür. Tabii USB Loader'in ayarlarından disk seçeneğini NTFS veya WBFS yapman gerekiyor ki nereye bakacağını şaşırmasın. Yoksa 30'dan geriye doğru saymaya başlıyor ve disk yok hatası veriyor smiling smiley
11 January 2013 16:19
Tuzruhu

...

IOS236'da IOS 249'da sisteme yükleniyor. 249 ise oyunların çalışmasını sağlayan IOS. Extra program yüklemek istiyorsan (WAD manager ile yükleyebilirsin) MMM (Multi Mode Manager) isimli program vasıtası ile yükleyebilirsin. Bu da IOS 236 vasıtası ile yükleniyor. Forumda konusu vardı sanırım.

...

Site üzerinde verilen USB Loader eski versiyon. CFG USB Loader'in son versiyonu NTFS disk üzerinden de çalışyıro, WBFS üzerinden de çalışıyor. CFG USB Loader'ı (internet bağlantın var ise) güncellersen sorunun çözülür. Tabii USB Loader'in ayarlarından disk seçeneğini NTFS veya WBFS yapman gerekiyor ki nereye bakacağını şaşırmasın. Yoksa 30'dan geriye doğru saymaya başlıyor ve disk yok hatası veriyor smiling smiley

Forumda emeği geçenler sayesinde herşeyi gayet güzel yaptım problem yok.

2 gün önceye kadar wii hakkında hiçbirşey bilmeyen ben. Şu anda çook şey biliyorum. İstediğim oyunları indirip kızımla oynuyoruz.
Hepsi sorulara sabırla cevap veren forumdaşlar sayesindedir. Sağolun, varolun thumbs upthe finger smiley
11 January 2013 22:32
Teşekkürler (baştan söylemek istedim)

Geçtiğimiz yazın wii fitplus aldım,iş yoğunluğu nedeniyle başına geçememiştim şimdi fırsatını buldum, bu gün az kalsın istanbula gönderiyordum cihazı (Tabi bir de yeni HDD alarak oyunlarda yüklensin diye) 3 saatlik bir uğraşın ardından softmoda çevirebildim, beni zorlayan wad dosyasını ilk seferde gösterememiş olmam internete bağlı olmasına rağmen yüklemeyip SD karttan okumaya çalışıyordu NUD Downlanderı çözmek zorunda kaldım (bunun için "dedezadeye" teşekkürler yolunu anlatmış ama bir ek söyleyeyim "databes\ ios \ ios36 \ v3351 secip, start nus download butonuna tikliyicaksin" işlemini yapabilmeniz için databes menüsünde ilk olarak Database \ Download Datebase sekmesini tıkladıktan sonra seçim yapabiliyorsunuz.

Tekrar tekrar teşekkürler.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 28
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!