Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

3. BootMii ile nasıl yedek alınır?

Gönderen Tuzruhu 
Re: 3. BootMii ile nasıl yedek alınır?
16 February 2011 15:48
Direkt olarak IOS a yüklü olanlar için de aynı şekilde yedek alabilirmiyiz

16 February 2011 16:58
IOS olarak yüklenen sistemlerde de yedek alabilirsiniz ama full koruma sağlamaz.
02 March 2011 16:31
supper bir anlatim. cook tesekkurler.
11 March 2011 17:19
Botmii nin ıos olarak yüklü olup olmadığını nerden anlayabiliriz? Hackmii installer da gözüküyordu ancak bnim wii 4.3 orjinal oyunda elimde yok...
12 March 2011 07:19
Yeni Wii'lerin hepsinde IOS olarak yüklenir. Bu full koruma sağlamaz, sadece elinizde Wii'nin Nand yedeği olur. Belki ilerde birşey olursa nand belleğe yazım yapabilen bir yerde bu yedekten geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Şuan orjinal oyun olmadan hackmii installer'i yüklemenin tek yolu çip taktırmak veya orjinal oyuna sahip birisinden/dükkandan hizmet talep etmek.
12 March 2011 15:34
Softmode oyun açıyor bn oyunu indirip dvd ye yazsam olabilir mi?
29 March 2011 20:28
bootmii ile yedek alma işlemi bu ioslarla oynamadan önce mi olmalıydı? wadları yüklerken hata verince onları araştırmaktan yedek almayı unuttum. şöyle olmuştu
bigobren
softmod yaparken wiicrazy'nin 4.3v2 rehberindeki 4. adım cioslarını yükleyemediğim için başka bir rehber izlemiştim. o rehberin yüklettiği wadların resmini ekledim. oyunları hdd'den gördü fakat ios 249 v17 olduğundan açmadı. tuzruhu cfg+hermes iklisini tavsiye ettiğinden onları yükledim (hermes v5), sonrada tuzruhunun yardımıyla ios36 patchleyip bizim rehberdeki wadları yükledim. şu an oyunları oynuyorum
nedir durumum?
Eklentiler:
| indir - wad.JPG (20.5 KB)
03 April 2011 10:29
slm
bu islemi benim wii nasil uygularim yeni aldim sofmod yaptim kullaniyorum wii 4.3e biraz okudum gecmi kaldik hbc kurulduktan hemen sonra yapmamiz gerekiyomus galiba yardimci olursaniz
03 April 2011 18:53
ben hala yedek alamadım. bootmii çalıştırdığımda siyah ekran çıkıyor fakat wiinin ışığı yanıp yanıp sönüyo, sd karttan dolayı sanırım. başka bi kart bulup denemem lazım. umarım yedek almak için geç kalmamışızdır...

dip soru: softmodda sorun çıkarmayan sd neden bootmii'de yedek alırken çıkarıyor ki? sad smiley

1 kez düzenlendi. En son 04/04/2011 16:57 tarihinde bigobren tarafından düzenlenmiştir.
10 April 2011 09:59
yedek almak için hiç bir zaman geç değildir... yedeği de geçtim en azından makinenizin key'lerini alıp bir yerde saklayın.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
10 April 2011 16:21
11 April 2011 13:28
Bootmii ile yedek alırken oluşturulan bir dosya "key.bin" isimli.
11 April 2011 18:12
sonuçta bootmii ile yedek almak gerekiyor keyleri elde etmek için di mi?
11 April 2011 19:47
Evet. Yedek almak her zaman iyidir.
15 April 2011 13:06
bişi daha: kart bulamadığım için büyük ihtimalle yeni br sd alacağım, hangi kartı alayım? alırım sonra yine görmez mağdur olmayayım ...

1 kez düzenlendi. En son 15/04/2011 13:44 tarihinde bigobren tarafından düzenlenmiştir.
15 April 2011 14:13
Sandisk marka 2 gbyte'Lık SD kart işini fazlasıyla görür.

Aman sakın SDHC olmasın başını ağrıtabilir.
19 April 2011 17:07
haftasonu gold mağazasından 11 tl'ye kingston 2 gb sd kart aldım, niye derseniz teknosa ve mediamarkt'ta sandiskler 20 tl idi. neyse bu kartı da taktım bootmii ekranı yine gelmedi. bende bootmii'yi baştan kurayım en iyisi diyip hackmii_installer_v0.8 içinden bootmi'yi ios olarak kurdum bu sefer ekran geldi yedeğimi aldım (yalnız kart değiştirmedim) kartta key.bin ve nand.bin var. sanırım saklamam gereken dosyalar bunlar di mi? (kart değiştirmediğim için apps, usb_loader dosyaları falan da var çünkü)

1 kez düzenlendi. En son 19/04/2011 17:18 tarihinde bigobren tarafından düzenlenmiştir.
19 April 2011 17:15
Yanlız yedek aldım diye çok fevri hareket etmeyin. IOS olarak kurulan Bootmii full koruma sağlamaz. Dikkatli olun. Onun yanına Pre/Priiloader da kurun derim.
23 April 2011 06:11
4.2e makinama rehberinizle sodtmod yapıp tarifteki gibi yedek aldım. Bu yedek saklı olarak duruyor.Makinamı korumak için garanti olan diğer işlem priiloader nasıl kurulur.Birde update olayını engellemek için wiiconnect24 i off yapmak yeterli mi? Ne önerirsiniz.
23 April 2011 11:45
hatırlatma :
bootmii ile yedek alınca pek tabii hem key hem de flash hafızanın tamamı yedekleniyor. benim sözüm nand dump almayı vakit kaybı olarak gören softmod işini ticari olarak yapanlara.. bootmii key'leri en başta dump eder sonra nand dump almaya başlar, nand dump'ı kesseniz de key'leri yedeklemiş olursunuz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
24 April 2011 21:27
WiiCrazy
@Maniak_Mafia : iki wii'ye de boot2 olarak kurabiliyorsan bootmii'yi en temizi ikisinin de yedeğini elinde bulundurman.

Birinde aldığın yedeği doğrudan ikincisinde kullanamazsın, betwiin isminde bushing'in yazdığı bir tool var python'da onunla wii'ler arası nand yedeklerini çevirmek mümkün. Ama onun için de her iki wii'nin de key'lerine ihtiyaç var. Yani ikinci wii'ye de bootmii kurup yedek almak en mantıklısı.

Key demişken, tüm keyler yedek alma aşamasında sd karta yazılıyor... Ola ki wii'lerinden birinin yedeğini kaybettin ve brick oldu, ama hala elinde key'leri varsa üstte söylediğim (betwiin) programla temiz herhangi bir (boot2 versiyonlarının tutması lazım) nand dump'ı alıp brick olmuş wii için çevirmek mümkün.

abicim söylediklerinizden hiçbir şey anlamadım desem kızmazsınız inş. smiling smiley bayaa eski bir wii var bende boot2 ye kuruluyordu bootmii kurdum o zaman hangi akla hizmet iyimidir kötümüdür bilmiyorum ıos a da kurdum... şimdi kendi kaşıntımdan ötürü 4.3E ye yükselttim wii yi.. hiçbirşey yapmadığım halde homebrew ve bootmii çalışıyor.. çok eskiden bir yedek almıştım ancak o zaman hiç hatırlamıyorum nand.bin dışında key dosyasınıda yedek aldığını.. şimdi update yapınca bir yedek daha aldım bu sefer key dosyası vardı.. bootmii yi açabildiğim için geri yükleyeyim dedim.. bu sefer hata veriyor yüklemiyor.. yeni yedek aldığım nand dosyası yanındaki key dosyasını eski nand dosyasının yanına kopyalasam acaba geri yükler mi.. bunun dışında ne yapabilirim...
infectus programından bahsediliyor nasıl kullanacağımız yada indireceğimiz hakkında bilgi yok..
yukarda betwiin dediğiniz program içinde gerekli... yada flash a yeniden yazdırılıyor deniyor bu işlem nasıl yapılıyor.. verdiğiniz değeri bilinmeyen smiling smiley rehberler sayesinde öncelikle benim gibi bilgisizler cahiller smiling smiley bile softmod yapıyor hackliyorsa wii yi açıklayıcı bilgi verirseniz hallederiz biz bu işi dostlarım..
şimdiden teşekkür ederim hepinize özellikle wiicrazy dedezade ve tuzruhuna ve ismi aklıma gelmeyen herkese..
25 April 2011 08:33
Hatanın nedeni sanırım çalıştırdığın versiyondan kaynaklanıyor olabilir. IOS olarak değilde Boot2 olarak yüklenmiş versiyonu çalıştırmalısın.

Bende senin gibi yükledim. Hem boot2, hem IOS.

Boot2 yüklenmiş versiyonu çalıştırmak için gerekli dosyaları SD kartına kopyalayıp (bootmii klasörü ve içeriği) ayrıca nand yedek dosyasının da sd kartının root'unda olmalı. Wii açılışında direkt bootmii'ye girdiğinde tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Eski alınan yedeklerde key dosyası oluşturulmuyor. Direkt nand yedeğinin içeriğinde oluyor. Tek dosya olması normal.
25 April 2011 08:58
DarkenZeuss
Hatanın nedeni sanırım çalıştırdığın versiyondan kaynaklanıyor olabilir. IOS olarak değilde Boot2 olarak yüklenmiş versiyonu çalıştırmalısın.

Boot2 yüklenmiş versiyonu çalıştırmak için gerekli dosyaları SD kartına kopyalayıp (bootmii klasörü ve içeriği) ayrıca nand yedek dosyasının da sd kartının root'unda olmalı. Wii açılışında direkt bootmii'ye girdiğinde tekrar yüklemeyi deneyebilirsin.

Eski alınan yedeklerde key dosyası oluşturulmuyor. Direkt nand yedeğinin içeriğinde oluyor. Tek dosya olması normal.

herşey normalde dostum neden olmuyor o zaman smiling smiley walla oğlum öldürecek kesin beni bu günde yapamazsam smiling smileysmiling smiley
şaka bir yana bootmii yi açıyorum ama yedek okumuyor hata gibi bir şey veriyor. şimdi nöbetten çıktım uğraşamıyorum resimle felan ama akşama inş. resimleri de çekip koyacağım buraya.. internetten 4.1 in nand ını indirdim oda olmuyor ne melem bir şeymiş bu 4.3 versiyonu..
beni deli eden önce aldığım kendi wii deki yedeğimi tekrar yazdıramamam.. boot2 de bir yere kadarmış demek smiling smiley yada ben bir yerde yanlış yapıyorum ama ne ?

ayrıca aarkadaşlar özel mesaj gönderemiyorum genel olarak bir sorun mu var yoksa kaldırıldı mı bu özellikde.. wiicrazy dedezade tuzruhu ulaşamıyorum bari biriniz el atsanız da çözelim şu sorunu.. yada adresinizi verin oğlumu gönderiiiim benim yerime sizi öldürsun smiling smiley
saygılar acil yardım olursa sevinirim..
25 April 2011 10:04
4.3'ten geriye neden dönmek istiyorsun ki? Şuan senin için bir problem yok. İstediğin şekilde kullanabilirsin.
25 April 2011 16:56
DarkenZeuss
4.3'ten geriye neden dönmek istiyorsun ki? Şuan senin için bir problem yok. İstediğin şekilde kullanabilirsin.

softmod yok dostum oyun oynayamıyorum 4.0 a dönmek istemem ondan.. 4.3 için lego indiana jones orjinal oyun lazım oda bende yok.. al desen alamıcam.. elimde de 4.0 ın nand ı var onun için geri yükleyeyim diyorum...olmuyor.. 4.3 öncesindeki gibi softmod yapılsa problem yok hacklerimde.. elimi kolumu bağladı bu durum..
25 April 2011 19:59
Hmmm en başta söyleseydin ya. Homebrew Channel duruyor mu?
27 April 2011 02:53
WiiCrazy
Sd kartından armboot.bin, bootmii.ini, ppcboot.elf dosyaları silinmişse karşılaşma ihtimalin var siyah ekranla... Ya da desteklenmeyen bir sd kart olabilir mi?

Bootmii kurulum rehberinde doğrudan belli bir versiyona link yok, hackmii.com üzerindeki en son versiyonun olduğu sayfaya link var. Son bir iki ay içinde indirip yüklediysen zaten son versiyondur. (Son versiyon, 0.6, 7 Ekim 2009'da yayınlanmış)

bende de bootmii ile yedek alıyorum aldığım yedeği okutamıyorum.. try harder bilmem ne hatası veriyor resmini eklicem şimdi daha net görebilirsiniz.. bunu neden yapar acaba..

bu arada açıklayıcı olması adına elli tane msj attım kimseden bir cevap yok arkadaşlar... 4.0e pal makinemi uptade etmiş 4.3e yapmıştım.. lego indiana jones olmadan ayarlarını yaptım hdd den oyun oynayabiliyorum.. yönetici arkadaşlar ilgilenirse böyle başına gelen arkadaşların dvd ile uğraşmaları gerekmeyebilir.. ben tam olarak ne yaptığımında farkında değilim.... bilen birisi ile irtibata geçersek bu kadar uğraşmakda gerekmeyebilir onu söylüyorum..

saygılar..
E.C
Eklentiler:
| indir - PIC_00077.jpg (183.5 KB)
27 April 2011 03:05
DarkenZeuss

boot2 olarak açıyorum dostum.. wii açılınca direk bootmi açılıyor.. şimdi denedim sabahın bu saatinde yedek aldım aldığım o yedeği tekrar yüklemek istediğimde try harder hashimoto-san! diye hata veriyor.. resimler ekte.. neden böyle bir şey olabilir ki acep.. yardımcı olursanız sevinirim..
görüşmek üzre..

saygılar..
E.C
Eklentiler:
| indir - PIC_00099.jpg (191.7 KB)
| indir - PIC_00077.jpg (183.5 KB)
27 April 2011 06:40
Şu hatayı baştan söylesene!

Bizde doğru bilgiyi verelim. Versiyon farklılığından dolayı KONAMI kodunu girmen gerekiyor. PIC_00077.jpg bu isimli resimde zaten söylüyor sana. KONAMI kodu burada.

Bunun için gamecube koluna ihtiyacın var.

Öyle her yere mmesaj atmasaydın. Diğer konudaki konuşman biraz sinir bozucu olmuş. Sonuçta doğru soruyu sorduğunda doğru cevabı alırsın.
28 April 2011 17:11
DarkenZeuss
Şu hatayı baştan söylesene!

Bizde doğru bilgiyi verelim. Versiyon farklılığından dolayı KONAMI kodunu girmen gerekiyor. PIC_00077.jpg bu isimli resimde zaten söylüyor sana. KONAMI kodu burada.

Bunun için gamecube koluna ihtiyacın var.

Öyle her yere mmesaj atmasaydın. Diğer konudaki konuşman biraz sinir bozucu olmuş. Sonuçta doğru soruyu sorduğunda doğru cevabı alırsın.

dostum moralimde bozuk zaten bir sürü şey yazdım bağlantı koptu onada ayrı sinirlendim seninle bi güzel kavga ederdim ama vaktimde yok onun için sona kavga etmek üzre smiling smiley
verdiğin bilgilere teşekkür ederim. gamecube kolu olmadığında n sorunu çözemicem sanırım.. peki böyle bir sorun neden olabilir bir daha başıma gelmemesi adına bilgilendirebilirmisin beni...
ayrıca buraada sadece yazıları gördüğün için ve o anki ruh halin nasılsa şimdi benim olduğu gibi yazılan yazılar yanlış anlaşılabiliyor.. söylemekten söylemeye de fark var. sinir bozucu olmuş yazdıkların yok doğru soruyu sor doğru cevap alırsın felan dersen bende sana derim ki 4.3 sorunu adlı başlıkdan görebilirsin daha yazdıklarımı okumuyorsun ki doğru cevap veresin derim tam kavgalık laf olur smiling smiley ama demem... neyse sonuç olarak büyük harflerle yazıyorum işinize gelirse ilgilenirsiniz LEGO İNDİANA JONES OLMADAN 4.3E VERSİYONUN AYARLARINI YAPTIM. HALA BAZI WADLARI YÜKLEYEMESEMDE KOPYA DVD OYNAYAMASAMDA HDD DEN OYUN OYNUYOR WİİMC DEN FİLM SEYREDEBİLİYORUM BENİM İÇİN HİÇ YOKTAN İYİDİR.. BUNUDA SİZİN İÇİN YAZIYORUM ÖZELLİKLE İLGİLENDİĞİN CEVABEN SİNİR BOZUCU OLSANDA smiling smiley EKSİKSİZ DOĞRU BİLGİLERİ HEMEN CEVAPLADIĞIN İÇİN BİR BORÇ EDİNİYORUM KENDİME. WİİCRAZY DEDEZADE VE TUZRUHUNUNDA HATIRI VAR ONLARIDA ES GEÇMEYEYİM smiling smiley
GÖRÜŞMEK ÜZRE...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 90
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!