Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

3. BootMii ile nasıl yedek alınır?

Gönderen Tuzruhu 
Re: 3. BootMii ile nasıl yedek alınır?
15 December 2009 23:58
Maniak_Mafia
Dedezade cok saol insallah kolaydir hemen diger wii min yedegini alayim onda orjinal oyun oynuyordum ama geregi yok madem kurtulma sansi var oda hacklensin.

Tekrar saolasin
bootmii boot2 ye kurulabiliyorsa tabiki hackle
ama ben tam anlamadim senin ne demek istedigini
makinanin biri zaten brickmi
birde yukarda mesajimi editledim bi bak istersen

16 December 2009 07:06
@Maniak_Mafia : iki wii'ye de boot2 olarak kurabiliyorsan bootmii'yi en temizi ikisinin de yedeğini elinde bulundurman.

Birinde aldığın yedeği doğrudan ikincisinde kullanamazsın, betwiin isminde bushing'in yazdığı bir tool var python'da onunla wii'ler arası nand yedeklerini çevirmek mümkün. Ama onun için de her iki wii'nin de key'lerine ihtiyaç var. Yani ikinci wii'ye de bootmii kurup yedek almak en mantıklısı.

Key demişken, tüm keyler yedek alma aşamasında sd karta yazılıyor... Ola ki wii'lerinden birinin yedeğini kaybettin ve brick oldu, ama hala elinde key'leri varsa üstte söylediğim (betwiin) programla temiz herhangi bir (boot2 versiyonlarının tutması lazım) nand dump'ı alıp brick olmuş wii için çevirmek mümkün.
17 December 2009 01:28
dedezade
Maniak_Mafia
Dedezade cok saol insallah kolaydir hemen diger wii min yedegini alayim onda orjinal oyun oynuyordum ama geregi yok madem kurtulma sansi var oda hacklensin.

Tekrar saolasin
bootmii boot2 ye kurulabiliyorsa tabiki hackle
ama ben tam anlamadim senin ne demek istedigini
makinanin biri zaten brickmi
birde yukarda mesajimi editledim bi bak istersen

dedezade
Mesaj 1: bir kenarda sakliyorsun wii nin calismasi ile bir alakasi yok
tamam da neden brick olmadan ikisininde yedegini alip saklamiyorsun
10 dakikani alacak ve kafan da rahat olacakken acaba demeye ne gerek var
ha su an zaten brickse makinan acilma sansida yoksa denemeninde bir zarari olmaz

Dedezade kusura bakma biraz gec cevap icin,2 makinamin birisi hackli ve ona boot2 kurulmuyor yani yedegini alamiyorum hata veriyor.Version 4.2EUR HBC yuklu ama Bos baloncuklu ekran.Bide bundan onceki sitede wiicrazy bu dedi attim makinaya su dedi attim makinaya anlayacagin ne bulursam attim daha sonra yedek alma islemini gordum (acemilik) AMA dedigim gibi bir cok kez yedek alma islemi icin saldirdim makinaya Wii nin fendi beni yendi Hata aldim surekli Kopya oyunu oynayabiliyorum Backup Channel ile onun icin dedim bu makinam brick olursa diger makinamin yedegi ile duzeltebilirim diye dusunmustum.

Tekrar saolasin
17 December 2009 09:40
4.2 yuklu hackli makinanin bootmii versiyonunu yukseltip denedinmi yedek almayi sd kartla ilgili olabilir aldigin hatalar
17 December 2009 22:00
Aynen dedigin gibi Wiicrazy,bir wiinin yedegi diger wii ye olmuyor.Bende ikisininde kopyasini aldim nolur nolmaz diye.

Saol
17 December 2009 22:06
dedezade
4.2 yuklu hackli makinanin bootmii versiyonunu yukseltip denedinmi yedek almayi sd kartla ilgili olabilir aldigin hatalar

Kardesim hatalar zannedersem cios lardan kaynaklaniyodu bende 4.0 a indim bootmii ile senin gosterdigin gibi kopyasini aldim.Daha once aldigim hatalarin hicbiri olmadi.Eee böle rehberle is yapilmazmi...Ellerinize saglik.

Yalniz Diger aldigim kopyayi SD karttan USB diske attim.icerisinde 528 mblik bir Dosya vardi.2 kopyam oldugu icin ve karisikligi onlemek icin.Daha sonra makinaya geri yuklemek istesem usb den geri SD karta atsam bu dosyayi islem yapsam bir zarari veya eksikligi olurmu?

1 kez düzenlendi. En son 17/12/2009 22:33 tarihinde Maniak_Mafia tarafından düzenlenmiştir.
18 December 2009 07:22
Denemedim ama mantıken olmaz.
18 December 2009 11:38
Bir zararı olmaz, zaten o dosyayı sd kart gibi kolayca corrupt olan bir medyada tutmak mantıklı değil. Mantıklı olan daha güvenilir bir dosya sistemine taşımak, hatta rar'layıp falan cd-rom'a bile yazabilirsin ne olur ne olmaz.

Ha purist isen o yedeği aldığın sd kart'ı feda eder bir yerde saklarsın smiling smiley Boot2'ye kurulmuş bootmii açılacak şekilde ise hele sd kart'ın içeriği işler çok daha kolay olur.
09 January 2010 15:31
bende tek kart var, şöylee birşey yapsam sorun çıkmaz sanırım:

-bootmii kart istediğinde, içindeki kartı çıkartıp, kartın yedeğini aldıktan sonra kartı temizlenek,
-kartı takıp bootmii ile yedek almak,
-yedek bitince, bootmii yedeğini bilgisayara attıktan sonra, daha önce almış olduğum kart yedeğini yeniden karta atıp, kartı da wii'ye takıp işlemlere devam etmek...
09 January 2010 17:24
Yeni versiyonda format gereksinimini kaldırmışlar, kart yeterince büyükse iki kart kullanmana gerek yok. Ama dediğin gibi de olur.
09 January 2010 18:05
Yeni versiyonda bootmii yi kurdum, karşılaştığım farklılıkları hemen söyleyeyim.

Homebrew Channel'da home tuşuna basınca Bootmii'yi göremedim :/ Ben de Bootmii'nin açılışta başlayacağını bildiğim için, wii'yi kapatıp yeniden açtım. Denilen bootmii ekranı geldi. Yedek almayı başlattım hiçbir sd kart istemedi, varolan SD karta nand.bin adında yaklaşık 528mb lık bir dosya oluşturdu smiling smiley hemen bilgisayara attım bu yedeği grinning smiley
09 January 2010 18:41
Homebrew'de bootmii'nin gelmemesinin sebeplerinden biri de eski HBC olabilir. HBC versiyonu kaç? 1.0.6 versiyonunda o menü geliyor.
09 January 2010 19:33
Homebrew channel'da gelen bootmii'nin ios olarak kurulan versiyonu... istersen hem boot2'ye hem de IOS olarak kurabilirsin... IOS olarak kurulan homebrew channel'in menüsünde de gözükecektir...
14 January 2010 14:44
ustalar kingston marka kartta destekliyor..

sandisk ve kingston hc destegi ile ayni zamanda cok hizlilar

bende sistem kartinda 2 gblik kingston var (divxler icin iyi oluyor at iki filmi sonra sil yine yükle yine seyret)

backup karti sandisk 1gb

1 kez düzenlendi. En son 14/01/2010 14:46 tarihinde ozy_1976 tarafından düzenlenmiştir.
18 January 2010 14:34
merhaba,
ben bir iki kere hacklemeye çalıştım ama başarılı olamadım. TBR yi de yaptım ama yine bir değişiklik olmadı. şimdi bu işlemlerin hepsini baştan sona yeniden yapmaya karar verdim. ama önce yedek almak istiyorum. bendeki menü versiyonu 4.2e. daha önceki denemelerimde HBC yi yüklemeyi başardım. (hatta bir kaç apps bile çalıştırdım ve hala çalıştırabiliyorum). bootmii yi (boot2 ye install edemedim çünkü öyle bir seçenek yoktu) install ettim. dvdx i install ettim.
(bundan sonraki adımları uygularken ret-2011 hatası aldım).

şimdi HBC yüklü. çalıştırıp home tuşuna basınca HBC menüsü de geliyor. oradan Launch Bootmii yi seçtiğimde bir şey olmuyor. yani yedek almak için bir uygulama daha gerek mi?

not: HBC, DvDX ve Bootmii yükleme işlemleri tekrar yapsam bir problem olur mu? ( "bannerbomb abd6a_v200" ve "hackmii installer v.0.6" aracılığıyla yapmıştım).
18 January 2010 15:15
@timsak : Bootmii'nin açılmama sebebi muhtemelen sd kartta bootmii için gerekli dosyaları silmişsindir... Problem olmaz ama bootmii'yi tekrar kurmana gerek yok, installer programı tekrar çalıştırdığında program içinde bootmii dosyalarını tekrar oluşturma ile ilgili bir seçenek var, onu seçip sd kartta dosyaları tekrar oluşturursan hbc'den bootmii'yi çalıştırabilirsin.

Cios kurulumu ile ilgili de dediğin gibi baştan başlayıp denemende fayda var.
19 January 2010 12:50
çok teşekkür ederim. bu akşam eve gidince deneyeceğim.
19 January 2010 22:19
merhaba,
ben bu yedek alma işlemini başaramadım, HBC den bootmii yi çalıştırmaya kalktığımda siyah ekran gelip orada kalıyor. bu sırada wii nin disc slotundaki mavi ışık periyodik aralıklarla her seferinde 3 kere olmak üzere yanıyor.
kullandığım SD kart Kingston marka 1 GB. ikinci bir SD kartım yok sad smiley
daha önce bu konuda okurken SANDISK markası belirtilmişti. kingston ile bu işlemi yapanınız var mı acaba?
yedek almadan diğer adımları uygulamak istemiyorum.
sevilerimle,
19 January 2010 22:23
WiiCrazy
@timsak : Bootmii'nin açılmama sebebi muhtemelen sd kartta bootmii için gerekli dosyaları silmişsindir... Problem olmaz ama bootmii'yi tekrar kurmana gerek yok, installer programı tekrar çalıştırdığında program içinde bootmii dosyalarını tekrar oluşturma ile ilgili bir seçenek var, onu seçip sd kartta dosyaları tekrar oluşturursan hbc'den bootmii'yi çalıştırabilirsin.

Cios kurulumu ile ilgili de dediğin gibi baştan başlayıp denemende fayda var.

merhaba,
az çnce dediklerinizi harfiyen uyguladım. SD içine "bootmii" diye bir klasör oluşturdu, bu klasörün içinde de 3 tane dosya vardı. sonra kartı yuvasına takıp wii yi açtım. HBC den bootmii yi açamadım.
19 January 2010 22:59
Valla sd kartın uyumsuz olabileceği geliyor aklıma başka da bir şey gelmiyor. Hele de disk'in ışığı yanıp sönüyorsa çok büyük ihtimalle elindeki sd kart bootmii ile uyumsuz... aşağıda uyumluluk listesi var, oradan bir bakıversene... bootmii altında pembe gözükenler çalışmayan kartlar... son versiyon için kingston 1gb belirtilmemiş, bir önceki versiyon için kingston'un 1gb'lık belli bir modeli için çalışmıyor yazıyor...

Bootmii SD kart uyumluluk listesi
20 January 2010 08:15
merhaba,
az önce Bootmii SD kart uyumluluk listesi ne göz attım. orada Bootmii versiyonlarına göre test edilen edilmeyen SD kartlar var. sonra bendeki Bootmii versiyonuna baktım bendeki "Bootmii Public Beta 5" sad smiley
bu durumda bir önceki versiyonda yer alan SD adaptör içerisindeki 2 GB Kingston Micro SD yi akşam deneyeceğim. eğer çalışırsa size bilgi veririm.
sevgilerimle,
20 January 2010 08:32
simdi senin bootmi daha eski bir versiyonmu oluyor eger oyleyse sende son versiyonunu tekrar yukle
20 January 2010 09:11
aksine en son versiyonu.
uyumluluk listesinde en son sürümü public beta 4
20 January 2010 10:24
ben son surum de beta4 tu galiba 4gb sandisk e yedek aldim bootmii de guzelceme calisiyor o nedenle beta5 ciktiysa uyumlulugun da sorun olmamasi lazim en azindan 1gb ta yedek alma ...
bootmii secici kart konusunda bu nedenle kesin bir seyde diyemiyoruz .....
20 January 2010 11:18
1. rehberdeki dosyaları indirdim. Hackmii installerın sitesinden download ettiğim zip dosyanın içinden çıkan readme dosyasında bootmii nin versiyonun public beta 5 olduğu yazıyordu.
20 January 2010 11:24
Dostum sen Homebrew Channel kurulumunda ki dosyaları mı kullanıyorsun ? (forumda ki rehberden çek dosyaları - onları diyorum)

Ben oradaki dosyalar ile HBC'ı kurdum ve BootMii bende sorunsuz olarak çalıştı. Daha sonrada direk Soft mod olayı için CIOS olayını yaptım.

Zaten sana PM'den sof mod için yardım etmiştim hatırlarsan. winking smiley
20 January 2010 11:56
forumdaki rehberdeki linki kullanarak indirdim dosyaları zaten sad smiley

not: yardımların için çok teşekkür ederim smiling smiley
20 January 2010 14:51
merhaba,
backup alırken bootmii yi çalıştırmak için kullandığım SD kart ile Backup alacağım kart farklı olabilir mi?

yani sandisk SD 512 MB kart ile bootmii yi çalıştırıp, kingston SD 1 GB karta backup alabilir miyim?
20 January 2010 14:55
İkisi de bootmii ile uyumlu ise neden olmasın.... backup'ı başlatmadan kartı değiştirmen lazım.
20 January 2010 14:58
kingston bootmii yi çalıştırmamıştı
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 52
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!