Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

3. BootMii ile nasıl yedek alınır?

Gönderen Tuzruhu 
Re: 3. BootMii ile nasıl yedek alınır?
09 July 2010 09:15
SD kartın içinde saklaman gerekmiyor, güenli bir yerde saklaman yeterli. Hatta bir de CD'ye kaydedersen daha iyi olur.

12 July 2010 15:39
Bende yedek almak için 2 gb sandşsk sd kart aldım.

HBS ye giriyorum home a basıp launch botmii ye basınca sadece siyah ekran geliyor. Aleti fişini takıp çıkarınca normale dönüyor
12 July 2010 15:50
canoz
Bende yedek almak için 2 gb sandşsk sd kart aldım.

HBS ye giriyorum home a basıp launch botmii ye basınca sadece siyah ekran geliyor. Aleti fişini takıp çıkarınca normale dönüyor

Asistanı kullandıysan doğal olarak bootmii klasörü siliniyor...
Şurada daha önce göndermiştim bootmii klasörünün içeriğini : [www.wiidewii.com]

Bunu indirip sd kartına açarsan problemin hallolacaktır... (Video seçeneği bunda PAL50, 480p kullanıyorsan unix text dosyalarını seven ultraedit gibi bir programla açıp VIDEO=PAL50 yazan yerin VIDEO=PROGRESSIVE yap

Ya da bu konfigürasyon işi için aşağıdaki programı kullanabilirsin.
[www.wiibrew.org]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 12/07/2010 15:52 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 July 2010 11:08
Sayfanın başındaki bilgiler ve Wii crazy sayesinde bootmii yi sd karta yükledim. bootmii ye girebildim fakat yedek alma kısmında bana yeni sd kart takmam için sd kartı formatlamak için fln ek bilgi çıkmadı. direk tek sd kartın içine yükledi nand s-dosyasını

Bu yedek işe yarar mı? yoksa tekrar mı yedek almam gerecek?

sabırla basit sorularıma cevap veren herkese tüm içtenliğimle teşekkür ederim
13 July 2010 11:09
Yeni versiyon Bootmii SD karta format atmadan boş yer varsa direkt yedek almaya başlıyor, eski versiyon olan bootmii'de bu format atma sorunu vardı. Artık yeni versiyonla gerek kalmadı. Sadece SD kartınızda minimum 530 Mbyte yer olması gerekmekte. yedek aldığı dosyanın boyutu malum 528 Mbyte kadarcık.

Edit: Aldığınız yedek ilerde birşey olursa diye hayati önem taşıyan bir geri dönüş umududur. Mutlaka sağlam bir yerde saklanması gerekmektedir. Boot2 olarak yüklenemeyen sistemlerde Infectus ile geri dönüü mümkün kılar. Boot2 olarak yüklenen sistemleri yazmama gerek yok sanırım.

1 kez düzenlendi. En son 13/07/2010 11:10 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
15 July 2010 19:43
@WiiCrazy ve @tuzruhu sayesinde yedeği de aldım. Ama 540 mb benim nand dosyası. yoksa yine bir hata mı yaptım smiling smiley
15 July 2010 20:13
canoz
@WiiCrazy ve @tuzruhu sayesinde yedeği de aldım. Ama 540 mb benim nand dosyası. yoksa yine bir hata mı yaptım smiling smiley

540.673 KB = 540.673/1024 MB = 528MB

Windows'da dosyaya sağ tıklayınca MB cinsinden de gösterir... Aldığın yedekte problem yok.. Problem olursa zaten bootmii söyler.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
21 July 2010 13:20
hocam dediklerini harfiyen yaptım fakat aletten sd kart a yı seçtim o anda bana hiçbirşey sormadan direk yazmaya başladı ilk sd ye bende tırstım çıkartmadım... şuanda yazıyor ama korkuyla bekliyorum...

bana uygun sd takın yada sd niz formatlanıyor falan gibi hiçbirşey demedi direk sd ye yazmaya başladı... brick mrick olur mu acaba.... tırstım..
21 July 2010 13:41
beterbocek
hocam dediklerini harfiyen yaptım fakat aletten sd kart a yı seçtim o anda bana hiçbirşey sormadan direk yazmaya başladı ilk sd ye bende tırstım çıkartmadım... şuanda yazıyor ama korkuyla bekliyorum...

bana uygun sd takın yada sd niz formatlanıyor falan gibi hiçbirşey demedi direk sd ye yazmaya başladı... brick mrick olur mu acaba.... tırstım..

Buradaki rehber bootmii'nin eski versiyonuna göre. Yeni versiyonda program biraz değişti. Merak etme hiç bir şey olmaz.

21 July 2010 13:51
Eski versiyon Bootmii'de SD karta format atıyor yeni versiyonda sd kartta yer olduğu zaman format atmıyor.
17 December 2010 14:01
Oyunları attığım usb belleği sadece o iş için mi kullanabiliyorum yoksa başka dosyalarda atabiliyor muyum?

2 kez düzenlendi. En son 17/12/2010 14:44 tarihinde 78EAGLE tarafından düzenlenmiştir.
17 December 2010 16:37
WBFS formatında ise sadece oyun için kullanabilirsin, fat veya ntfs formatında oyun atıyorsan başka dosya da atabilirsin.
17 December 2010 18:37
78EAGLE
Oyunları attığım usb belleği sadece o iş için mi kullanabiliyorum yoksa başka dosyalarda atabiliyor muyum?

Bunun bootmii kurulumu ile ne alakası var??

22 December 2010 21:06
Bende yedek almak için 2 gb sandisk for wii sd kart aldım.

Wiicrazy ustanin yukarida verdigi bootmii klasörünün içeriğini sd karta actigim halde. HBc ye giriyorum home a basıp launch botmii ye basınca siyah ekran geliyor ve disk lambasi yanip sönüyor. Aleti fişini takıp çıkarınca normale dönüyor.
acaba nerde yanlis yapiyorum.
22 December 2010 21:11
ilkesebe
Bende yedek almak için 2 gb sandisk for wii sd kart aldım.

Wiicrazy ustanin yukarida verdigi bootmii klasörünün içeriğini sd karta actigim halde. HBc ye giriyorum home a basıp launch botmii ye basınca siyah ekran geliyor ve disk lambasi yanip sönüyor. Aleti fişini takıp çıkarınca normale dönüyor.
acaba nerde yanlis yapiyorum.

Homebrew channel kurulum programı ile bootmii'yi ios olarak kurmamış olabilir misin? Bir de sürümler arası farklar olabilir, hackmii installer'ı indirip tekrar bootmii'yi kurmayı deneyebilirsin. Kurduğunda zaten gerekli dosyaları sd kartında oluşturur program.

22 December 2010 22:07
hackkii installeri sd karta attim , hbc üzerinden bootmii ye girdim ve suanda yedek aliyor.

yardimlarinizi biz acemilerden esirgemediginiz icin cok tesekkür ederim
01 February 2011 09:22
Bootmii ile aldığım yedeği sistemi 3.1 den 4.3 e falan update ettikten sonra tekrar bootmii ile geri yüklesem netice ne olur acaba?
01 February 2011 10:20
boot2 olarak yüklendi ise eski sistemine geri dönüş yaparsın.
01 February 2011 11:30
peki ios olarak yuklenmısse ?
01 February 2011 11:38
IOS olarak yüklenen sistemler için, infectus denilen bir çip yardımı ile Wii'nin nand belleğine almış olduğun yedeği tekrar yazdırabilirsin. IOS'un bu dezavantajı var, ayrıca infectus ile nand belleğe yazmayı bilen var mı bilmiyorum.
01 February 2011 11:49
yok ben bootmii ios olarak yukluyse , 3.x versıyondayken alınan yedegı 4.x versıyonda gerı yuklersek ne olur sorusuna ek olarak sormustum. Yedegı gerı yukledıkten sonra yıne 3.4 e gerı mı doner?
01 February 2011 16:23
Windowstaki geri yükleme noktası gibi... yedeği aldığın tarihe geri gidersin...
02 February 2011 09:11
Benim sistem 3.1e şu anda. güncel olan 4.2 - 4.3 gibi sistemlere nazaran hangi dezavantajlar sözkonusu acaba? Update yapmama değecek bir durum var mı sizce ?
02 February 2011 09:38
waveform
Benim sistem 3.1e şu anda. güncel olan 4.2 - 4.3 gibi sistemlere nazaran hangi dezavantajlar sözkonusu acaba? Update yapmama değecek bir durum var mı sizce ?

Cios ile oyun oynamada herhangi bir fark yaşamazsın. Farklar sadece sistem kanalları ve menünün kullanımı ile alakalı.. Misal ilerleyen versiyonlarda sdhc desteği geldi, sd ve sdhc erişim süreleri falan hızlandı... ne bileyim Sd menüsü eklendi falan filan...

Cios'larla oyunun içine girdiğin andan itibaren menü versiyonunun bir önemi kalmıyor.

05 February 2011 17:40
Ok.. o zaman update e değecek bi durum yok.
08 February 2011 16:59
peki aldığımız yedeği tekrar bootmii yardımıyla nand a yazarsak bir problem olurmu??(boot2 ye yüklü)

Modern Warfare 3:4858-1397-9340
Black Ops:4094-0788-9526
08 February 2011 18:23
Elektrikler kesilmediği sürece sorun olmaz.
08 February 2011 20:23
Bootmii Boot2'ye yüklenmişse elektrikler kesilse de bir şey olmaz zira yedekten dönülürken boot2'ye dokunulmuyor.

08 February 2011 20:24
Nand'a yazarken elektrik dalgalanması, ani bir gidip gelme olursa diye yazmıştım onu smiling smiley. Malum işlemci bile yakıyor grinning smiley
08 February 2011 21:46
tuzruhu
Nand'a yazarken elektrik dalgalanması, ani bir gidip gelme olursa diye yazmıştım onu smiling smiley. Malum işlemci bile yakıyor grinning smiley

Yine de şahlanıyor aman tadında bir dalgalanma olursa zaten önünde ne varsa götürür :p

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 30
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!