Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Lego Batman Oyunu İle 4.3e Versiyonlu Wii'ler İçin Softmod Kurulumu

Gönderen shadowman_20 
Re: Lego Batman Oyunu İle 4.3e Versiyonlu Wii'ler İçin Softmod Kurulumu
19 July 2011 19:53
Bootmii'ye yeni wii'ye sahip olduğun için ihtiyacın yok. IOS olarak yüklendi büyük ihtimal. Yedek aldı isen Bootmii klasörünü silebilirsin. (Dosyalarını da yedeklersen sorun olmaz).

20 July 2011 10:21
Tuzruhu
Bootmii'ye yeni wii'ye sahip olduğun için ihtiyacın yok. IOS olarak yüklendi büyük ihtimal. Yedek aldı isen Bootmii klasörünü silebilirsin. (Dosyalarını da yedeklersen sorun olmaz).

peki nasil yedek alacagim forumda bootmii boot2 olarak yuklenirse nasil yedek alinaacagi var ama ben mecburen ios olarak yukledim
20 July 2011 10:29
IOS olarakta aynı şekilde, sadece bootmii'nin Full koruması var. IOS olarak yüklediğin zaman yedek alırsan tamamdır. Uanlız IOS Full koruma sağlamıyor dikkatli olun smiling smiley
eta
21 July 2011 07:17
Üstad selamlar;
kardeşim buradaki yöntemle softmode yaptığım cihaza (4.3e idi) orjinal sports resort oyununu takmış, wii update edeyimmi demiş oda et demiş, şu anda cihaz çalışıyor diyor fakat HDD den oyunları oynayamıyor cihazı bana getirecek ama bunun çözümü varmıdır acaba.

Cihaza tekrar softmode yapabilirmiyim, eğer yapabilirsem en baştan mı yapmam gerekir yada hangi adımdan itibaren yapmam gerekir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar
21 July 2011 08:22
Homebrew Channel büyük ihtimal duruyordur.

Buradaki işlemleri tekrar yaparsan sorunun çözülür...
eta
21 July 2011 10:07
Tuzruhu
Homebrew Channel büyük ihtimal duruyordur.

Buradaki işlemleri tekrar yaparsan sorunun çözülür...

Bilgi için teşekkürler,
Homebrew Channel kurulu olduğu için direk 3. Adımdan başlamam gerekiyor sanırım, doğru anlamışmıyım.

Bir de linkini verdiğiniz konuyu baştan sona okudum fakat sanırım kavramlara çok aşina olmadığımdan çok bir şey anlamadım.

Birde sormam gereken elimdeki cihazı yeni alınmış sıfır bir ürün gibi bu konudaki "Re: Lego Batman Oyunu İle 4.3e Versiyonlu Wii'ler İçin Softmod Kurulumu"
yönergeleri en baştan uygulamam durumunda işlemi yapabilmem mümkün değil mi acaba. Elimde LEgo Batman DVD si mevcut zira.
Teşekkürler
Saygılar
21 July 2011 11:23
Farketmez, IOS 236 yükleme adımından başlayıp CIOS yükleme kısmından devam edebilirsin. Bir ihtimal 249 stub (çöp) olmuş olabilir, onu da MMM programında Stub IOS silme kısmından sadece 249'u silerek yapabilirsin.
22 July 2011 08:05
2. bölümde sağdan 2. halkaya girince sd kart not found hatası alıyorum kartı görmüyor sebebi ne olabilir
22 July 2011 08:21
Exploit için gerekli dosyaları SD karta attın mı? Bathaxx eploitini SD kartında Private diye bir klasörde olması gerekiyor.
Onun dışında Hackmii installer dosyalarının da SD kartının root'unda olması lazım.

SD karttaki yerleşim şu şekilde:

Bathaxx için:
SDKart:\private\wii\title (burada 3 klasör olacak - 3 klasörde oyunun bölgesine göre farklı save dosyaları var)
SDKart:\boot.elf (hackmii installer)
SDKart:\bootmini.elf

bu dosyaların olduğundan emin ol.

Bir de exploiti çalıştırmak için Yarasa mağarasında iken üst kata çıkıyorsun, Mavi asansöre biniyorsun. Soru işaretlerinden oluşan bir pencere geliyor karşına. Bu pencerede ortada açık bir karakter, bir de sağ altta karakter var, sen sağ alttakini seçiyorsun, exploit çalışıp hackmii installer dosyasını çalıştırıyor.
22 July 2011 11:58
ben de bu rehber ile softmod kurdum bathaxx exploitini kullanarak.peki bu exploit nasil calisiyor ve niye sadece belli oyunlarin exploitleri var?
22 July 2011 15:36
Sözlük bölümüne baktın mı?_ Gerekli açıklama var.
22 July 2011 15:58
arkadaşlar bende aldıktan sonra 4-5 gün forumlarda gezdim..bakındım ettim.. böyle bir kaç tane oyun ile yapılıyor ve orjinal oyunu almak daha masraflı...

shn elektronik var İstanbul - bakırköyde... 30 lira soft mod yaptı .. 20 tane de oyun attı ... 50 lira verdim.... şahin çocuğun adı...iyi bir çocuk...arayın edin..kargo falan ilgileniyor baya... şimdi kafam rahat grinning smiley
22 July 2011 17:02
cino242
2. bölümde sağdan 2. halkaya girince sd kart not found hatası alıyorum kartı görmüyor sebebi ne olabilir

sd kartını değiştir.
aynısı bana olmuştu. kingston 4 gb ve kingston 2 gb baytta aynı hatayı verdi.
sandisk 4 gb takınca okudu.
yani sorun sd karttan. bazı sd kartları okumuyor.
23 July 2011 19:15
4.3e versiyonlu siyah wii yi bu yöntemle softmod yapmıştım.
burdakinin dışında iki tane daha cios yüklemiştim.
cfg usb loader ile oyunları açıp tekrar wii menüye gelirken bazen bir hata veriyor.
wii nin fişini çıkarıp takınca düzeliyor.
hata mesajı aşağıdaki gibi.

"The system files are corrupted.
Please refer to the wii operations Manual
for help troubleshooting. "

acaba wii yi interetten güncellesem herhangi bir sorun olurmu.
güncelleyince wii ilk aldığım gibi mi olur.

güncelleyip sofmodu tekrar yapmak istiyorum ne dersiniz. güncellemekle brick olma durumu varmı?
25 July 2011 06:34
Tema falan yüklemedin değil mi?

4.3 güncelleme en son güncelleme versiyonu. Yeni bir güncelleme çıkmadığı için yapmaz.
25 July 2011 17:01
Süper bi anlatım metinlerle olsun, videolarla olsun 10 numara aklında hiç bir soru işareti kalmıyor insanın ilk denememde başarılı oldum teşekkurler
26 July 2011 07:55
selamlar
Softmod yapmak için legonun star wars3 oyunu ile yapsak olur mu acaba ?
26 July 2011 09:28
Exploiti var ise yaparsın. Yoksa yapamazsın.
26 July 2011 11:43
Exploiti olup olmadığını nasıl veya nereden anlarız
26 July 2011 12:03
Nasıl veya nereden anlarsın bilemem. Sadece içerisinde Wii'de program çalıştırabilecek bug bulunduran ve exploiti yapılan oyunları kullanabilirsin. Buda 4-5 taneyi geçmez.
26 July 2011 12:15
mümkün ise bu diğer 4-5 oyunların isimlerini öğrenebilirmiyim acaba
26 July 2011 13:31
Lego Indiana Jones Original Adventures,
Lego Batman
Lego Star Wars
Yu-gi-oh 5D's Wheelie Breakers
26 July 2011 13:50
Tuzruhu
Lego Indiana Jones Original Adventures,
Lego Batman
Lego Star Wars
Yu-gi-oh 5D's Wheelie Breakers

çok teşekkür ederim bunlardan herhangi biri ile 4,3e soft mod yapabilirim değil mi?
26 July 2011 15:24
Evet yapabilirsin. Orjinal olmak kaydıyla tabii.
27 July 2011 19:25
Hazırlayan ve emeği geçen bütün arkadaşlara çok teşekkürler...
28 July 2011 05:50
Arkadaşlar dün akşam Shopto.net ten aldığım Lego Batman'le 1. sayfada verilen talimatlara göre işlemi yaptım. Yalnız konsola 5. adım dosyalarının olduğu SD kart takılı değilken USB channel loader'ı seçince ekran kararıyor sonra ana wii ana menüye geçiyor (8 GB Sandisk flash bellek takılı). SD kart takılıyken USB Loader açılıyor ama flash belleği görmüyor, Remote'dan A'ya basınca görüyor, içine attığım oyunu seçebiliyorum Bunu çalıştırayımmı diye soruyor evet deyince tekrar wii ana menüye dönüyor, Bugün farklı 1-2 oyunla daha deneme yapacağım ama ben nerde hata yapıyorum acaba??

Elimde ISO halinde oyunlar var. Wii sport resort'u denemiştim dün. 4,5 GB'lık bu iso dosyasını Wii Backup Manager'la wbfs'ye çevirdim 1,6 GB'a düştü ve FAT32 formatlı flash belleğe attım.
28 July 2011 06:27
SD kart takılı olmak zorunda. Gerekli dosyaları SD karttan okuyor. Flash belleği görmemesinin sebebi ise kapasitesi yüzünden olabilir. Başka bir flash diskle dene istersen. Oyunları Manager programları ile çevirdiğinde boyutunun düşmesi normal. Olması gereken o yani. Teknik bir detay yüzünden boyutları 4 gbyte ve üstü.
28 July 2011 08:40
Tamam üstad çok sağol deneyeceğim. Yalnız bir nokta daha dikkatimi çekti ama gece 12'den sonra gördüğüm için doğruluğundan emin değilim smiling smiley

Bende filmlerin olduğu 500 GB'lık başka bir disk vardı tek parça, formatı NTFS, Onada aynı oyunu attım ama bakınca 1.6'lık wbfs dosyayı 4.5 GB'lık ISO halinde gördüm bu normalmi peki?

Şu anda o 500 GB'ın içeriğini başka bir diske aktarıyorum sonra 2'ye böleceğim, WII Oyunlarını 250 GB'a atacağım

Tuzruhu
SD kart takılı olmak zorunda. Gerekli dosyaları SD karttan okuyor. Flash belleği görmemesinin sebebi ise kapasitesi yüzünden olabilir. Başka bir flash diskle dene istersen. Oyunları Manager programları ile çevirdiğinde boyutunun düşmesi normal. Olması gereken o yani. Teknik bir detay yüzünden boyutları 4 gbyte ve üstü.
28 July 2011 11:02
Merhaba , arkadaşım wii sine disc uptade yapmış hbc ye girildiğinde hdd oyunlarını görmüyordu.lego batman ile en baştan yeniden softmod yapaym dedim, rehberdeki 3.adıma geldiğimde hbcye giriyorum ancak ios236 ınstaller sekmesi yok bende sadece baloncuklar var doğal olarak 3.adımdan öteye geçemiyorum.Bu sorunu nasıl aşarım yardımcı olurmusunuz?
28 July 2011 15:45
Arkadaşlar bir kaç güne sorunsuz oyun oynayabiliyordum bu rehberle softmod yapmıştım. Şimdi Usb Loader'da girince 30 saniye sayıyor sonra usb port 0'ın kullanılngğından emin olun diyor.

Buna bir çözüm sunacak olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!