Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Lego Batman Oyunu İle 4.3e Versiyonlu Wii'ler İçin Softmod Kurulumu

Gönderen shadowman_20 
Re: Lego Batman Oyunu İle 4.3e Versiyonlu Wii'ler İçin Softmod Kurulumu
04 July 2011 16:38
Evet gerekiyor. HBC içerisinden çalıştıracaksan Apps klasörünün kalması, USB-Loader klasörünün de oyun kapakları için durması önemli ve gerekli bir klasör.

04 July 2011 17:13
Tuzruhu
Evet gerekiyor. HBC içerisinden çalıştıracaksan Apps klasörünün kalması, USB-Loader klasörünün de oyun kapakları için durması önemli ve gerekli bir klasör.

Ben sildim onlarıda sd karta 5. adımdaki dosyaları atsam olurmu yeterlimidir.
04 July 2011 18:07
SD karttaa olmazsa olmazlar Apps klasörü içerisinde MMM programı, Wad Manager (Gerçi MMM programnda mevcut) vs gibi yardımcı programlar, CFG Kanal olarak kurulmayacaksa CFG'nin Homebrew üzerinden çalışan versiyonu, SD kartın yine kök dizininde USB-Loader klasörü ve içeriği.

CFG için bu linkten gerekli dosyayı indirebilirsin. Zip'in içerisinde inSDroot diye bir klasör çıkacak onu olduğu gibi SD karta atıyorsun. (Insdroot içeriği: Apps, USB-Loader)

Wad oyunlar için Uloader olabilir vs. vs.tercih meselesi.
04 July 2011 18:59
Oyun kapak resimleri içinUSB-Loader klasörünün içindeki cover kalsörünün içine (içindeki 3d.full klasörlerine ayrı ayrı olarakta) attınca tamam mıdır yoksa başka bi işlem yapıyormuyuz.
Yardımlarınız içinde ayrıca teşekkür ederim.
05 July 2011 10:41
Kapakları doğru şekilde atarsan problem olmaz. Ayrıca CFG'nin yeni versiyonları 3d kapakları da destekliyor. Belirteyim de smiling smiley
05 July 2011 14:54
Yukarıda yazılanları aynen uygulanırsa sorunsuz softmod kuruluyor 50-60 TL gibi ücretler istiyorlar hiç gerek yok cihazınızda çip varsa indirin korsan lego batmanı kurun yoksa orjinalini 70 TLye satanlar , 20 ye kiralayanlar var o şekilde yapabilirsiniz. Eğer cihazınız garantili değilse çip taktırıp da yapabilirsiniz yazılımı yanlışlıkla sildiğinizde tekrar kendiniz kurabilirsiniz yoksa bi defa daha 60 TL vermek zorunda kalabilirsiniz.

Tuzruhu kardeş bugun denedim kapaklarıda olmadı dediğim gibi nedendir acaba soru işareti çıkıyor
Bu işi anlatmak yada kaynak göstermen mümkün mü

1 kez düzenlendi. En son 05/07/2011 14:59 tarihinde behcet3535 tarafından düzenlenmiştir.
05 July 2011 15:16
CFG USB Loader'in zip dosyasını indir, içerisinde insdRoot diye bir klasör çıkacak, onun içinde 2 adet klasör var. USB-Loader klasörünün içerisindeki COVERS bölümünü incelersen ne şekilde atman gerektiğini anlayabilirsin. Kapak isimlerinin oyunun 4 ve 6 harfli kodu ile aynı olması gerekiyor yoksa tanımaz.

En iyisi bu işi Loader'a yaptırmak (internet bağlantısı var ise).
06 July 2011 06:43
butun bu islemleri yapip softmod kurduktan sonra/veya kurarken brick olmamasi icin neler yapmak gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim cunku brick olabilir diye softmod kurmaya baslayamadim
06 July 2011 10:04
Softmod işlemi sırasında rehberlere bağlı kaldığın sürece (gerçi hiçbir aşamasında) brick riski yok. Brick riski tema yüklerken (yanlış bir dosya veya hatalı tema yüklenirse), wad program veya oyun yüklerken (bozuk veya paylaşan kişinin özellikle zarar vermek amaçlı bilerek hasarlı dosyayı paylaşması ile) brick tehlikesi oluşuyor. Wad oyunlar için en iyi çözüm uloader veya sneek, forumda envayi çeşit rehberleri mevcut.
06 July 2011 10:26
Merhabalar,
Ben de 3-4 ay önce Siyah Mario Paketli bir Wii almıştım. Versiyonu 4.3e. Bu forumu aldığımdan beri takip etmeye çalışıyorum birtürlü forumu didikleyip ne nedir anlamaya vakit bulmadım. Bu nedenle kestirme sorularım için beni mazur görmenizi rica ediyorum.
Orjinal oyuna para vermemek için bir adet orjinal oyun almaktan başka çare yok gibi görünüyor. Diyelimkki aldık, softmod yaptık. softmod yaptıktan sonra anladığım kadarıyla 4.7 GB ISO formatlı oyun dosyaları indirmemiz gerekecek. Oyunlar Torrent vs. de kolaylıkla bulunabiliyor mu?

Bir de ilk zamanlar LG-8164B vb. DVD rom ile iso alınıp Nero programı ve herhangi bir DVD yazıcı ile oyunun yazdırılabileceği şeklinde bir yol varmış. Bu yol halen geçerli mi? Geçerli ise neden LG-8164B ile alınmış imajları netten indirip DVD yaparak kullanamıyoruz?
Teşekkürler
06 July 2011 10:39
Öncelikle merhaba,

Şuan mecburen softmod birkaç oyun ile yapılabiliyor. Yazılımsal olarak henüz mümkün değil. Mecburiyetten ya adı geçen oyunlara para vereceğiz veya bir dükkanda yaptıracağız. O da olmadı kiralama yöntemini kullanacağız.

Her neyse, Wii oyunlarının tamamı aslında 4.37 Gbyte değil, PC'de ISO dosyası alınırken mecburiyetten o boyuta tamamlanıyor (Dual layer oyunlar hariç), torrent sitelerinde görmüşsünüzdür, Scrubbed yazan oyunlar var, fazlalıkları atılmış orjinal boyutunda wbfs uzantılı olarak indirebiliyorsunuz.

SOn sorunuza gelince yeni Wii'ler artık kopya dvd okumuyor, ek masrafla kopya okuyacak hale getirtebiliyorsunuz onun için USB Disk üzerinden oynamak her zaman daha mantıklı.
06 July 2011 11:36
Çok teşekkür ederim Tuzruhu. Lego Batman aramaya başlıyayım. Shopto da 20€ civarına geliyor. Heralde daha uygunu bulunmaz.
06 July 2011 15:19
Şuan en uygunu bu oyun. 50 TL KDV ve Nakliyesi dahil. 3-4 gün içerisinde geliyor takipli kargo ile smiling smiley
09 July 2011 09:48
peki softmod kurduktan sonra pal makinede ntsc oyunlari oynanabilir mi?
09 July 2011 10:19
adirakun
peki softmod kurduktan sonra pal makinede ntsc oyunlari oynanabilir mi?

PAL-NTSC-NTSC-J farketmez oynanır... televizyonun ntsc desteği varsa bir sıkıntı yaşamazsın.. ntsc desteği yoksa oyunların video modunu değiştirerek açma gibi opsiyonların da var... nadir oyunlarda yemese de çoğu oyunu da bu şekilde açabilirsin.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
eta
09 July 2011 10:43
@wiicrazy
selamlar
Cihazıma buradaki tarife göre softmode yüklemek üzereyim.
Az önce kontrol ettiğimde Configurable USB Loader v70 in yayınlandığını farkettim.

Bu versiyonu deneme şansınız oldumu acaba?
dosyayı buradaki adresten
[code.google.com]
indirdim, sanıyorum burası offical sitesi loader'ın.

tarfite 5. adımda belirtilen dosyaları güncel verdiyonla gelen dosyalarla değiştirirsem sıkıntı yaşarmıyım.

İlginiz için teşekkürler.

Saygılar
09 July 2011 11:02
eta
@wiicrazy
selamlar
Cihazıma buradaki tarife göre softmode yüklemek üzereyim.
Az önce kontrol ettiğimde Configurable USB Loader v70 in yayınlandığını farkettim.

Bu versiyonu deneme şansınız oldumu acaba?
dosyayı buradaki adresten
[code.google.com]
indirdim, sanıyorum burası offical sitesi loader'ın.

tarfite 5. adımda belirtilen dosyaları güncel verdiyonla gelen dosyalarla değiştirirsem sıkıntı yaşarmıyım.

İlginiz için teşekkürler.

Saygılar

Evet kullandım, bir sıkıntı olmaz. Yeni versiyonda eski arabirim de korunarak görsellik arttırılmış pek tabii cios uyumluluğu da.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
eta
09 July 2011 11:18
bilgi için teşekkürler.
Peki eski versiyon loader yüklü olan bir cihaza yeni versiyonu yüklemek için ne yapmak gerekli, yardımcı olursanız sevinirim.
09 July 2011 12:16
internet bağlantın var ise direkt loader içerisinden güncelleme yaptırabilirsin. Yoksa Programın kendi dosyasını indirebilir ve SD kartın içerisine kopyalayabilirsin.
eta
09 July 2011 15:07
internetten güncelleme fonksiyonu nu kullanarak hallettim.
Yardımınız için teşekkürler..
09 July 2011 17:34
Bu güncellemeleri yaparken sistem güncellemesi falan yapmayız dimi sonra brick riski falan olurmu ilk ayarladığımda benim internet sürekli açık bi sıkını olurmu acaba
09 July 2011 18:07
Hayır olmaz, Sistem güncellemesi farklı birşeydir. Loader güncellemesini Loader'in kendi içerisinden yapıyorsun.
14 July 2011 16:20
aynen ya.. elinde orjinal oyun olup üsküdara gelecek biri yazsın bana... kadıköye gittim adamlar oyunu '' yurt dışından abi bu . 100 den aşağı olmaz diyor '' mesaj atsın bana .. hem gelen arkadaş kar etsin hem ben ....
17 July 2011 21:16
[www.shopto.net]

arkadaslar bu oyun pal mı ntsc mi ya bilen varmı bi bilgi verilmemiş heralde burda
18 July 2011 11:45
PAL

Ben aldım. Bu kadar ucuza bulmuşken elimde bulunsun istedim. Belki eşe dosta softmod yaparız. smiling smiley

18 July 2011 12:39
softmod kurduktan sonra orjinal oyun takarsak bi problem olur mu ? sanirim birinin hbc si silinmisti
18 July 2011 13:18
Priiloader kurup "disc update engelleme" özelliğini kullanırsanız sorun olmaz. Ama her ihtimale karşı diski USB'ye aktarıp oradan oynamakta fayda var. winking smiley

19 July 2011 15:01
Elinize sağlık rehber sayesinde softmodkurdum fakat softmod kurduktan sonra kartı formatladım ve hbc deki bootmii artık açılmıyor nasıl düzeltebilirim?
19 July 2011 18:49
HackMii Installer'ı çalıştırıp (sd:/apps/hackmii/ klasörüne kopyalarsan HBC içinden çalıştırabilirsin, tekrar exploit yapmana gerek yok) Prepare a SD Card menüsünü kullanarak sorununu çözebilirsin.

19 July 2011 19:03
ozayturay
HackMii Installer'ı çalıştırıp (sd:/apps/hackmii/ klasörüne kopyalarsan HBC içinden çalıştırabilirsin, tekrar exploit yapmana gerek yok) Prepare a SD Card menüsünü kullanarak sorununu çözebilirsin.

bunları yaptıktan sonra bootmii açılıyor fakat kilitleniyor ne yapıyım?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 34
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!