Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Lego Batman Oyunu İle 4.3e Versiyonlu Wii'ler İçin Softmod Kurulumu

Gönderen shadowman_20 
Re: Lego Batman Oyunu İle 4.3e Versiyonlu Wii'ler İçin Softmod Kurulumu
28 July 2011 17:07
USB Disk'ini kenara yakın olana taktığından eminsin değil mi?

28 July 2011 20:07
bedfellow
Merhaba , arkadaşım wii sine disc uptade yapmış hbc ye girildiğinde hdd oyunlarını görmüyordu.lego batman ile en baştan yeniden softmod yapaym dedim, rehberdeki 3.adıma geldiğimde hbcye giriyorum ancak ios236 ınstaller sekmesi yok bende sadece baloncuklar var doğal olarak 3.adımdan öteye geçemiyorum.Bu sorunu nasıl aşarım yardımcı olurmusunuz?

Konu hakkın yardımcı olabilecek var mı ?
29 July 2011 06:25
SD kartında Apps diye bir klasör olmalı. Bunun içerisinde HBC üzerinden çalıştırılan uygulamalar klasör şeklinde ayrı ayrı olmalı ki HBC'de görünsün.

Bu konuda detaylı bilgi mevcut: [www.wiidewii.com]
29 July 2011 08:39
Lego Batmanı aldım sonunda. Şimdi bu topicteki rehberi takip ederek softmodu yapacağım. Yalnız aklıma takılan soru şu: Softmoddan sonra elimdeki topu topu 2 adet orjinal oyun (Sport ve Mario Kart) çalışacak mı? Zira herbiri 4 GB dan fazla oyun indirmek günlerimi alacak, bu arada alet devredışı kalmasın hepten.

Bir de indireceğim oyunları elimdeki NTFS formatlı harddiske kopyalamam yeterli olacak mı? Yoksa bu diski özel programla formatlamam mı gerekecek?
Teşekkürler
29 July 2011 10:06
Elindeki oyunlar çalışacak. Yanlız Disk Channeldan değil USB Loader'dan ıynaman gerekecek. Her seferinde oyhunu taktığında update yapmanı isteyecek çünkü.

NTFS formatlı diskleri kullanabilirsin. Forumda zibilyon tane konu var.
29 July 2011 12:35
Tuzruhu
Biraz tarama yapayım.

Tuzruhu
Öncelikle Ret-2011 hatasının sebebi IOS 36'nın patch'li olmamasından kaynaklanıyor. Eski mesajlarımdan birisinden alıntı (Video program için bilgilendirme amaçlı programdaki yönergeleri değil de benim yazdıklarımı dikkate al).

IOS 36 patchlemek için öncelikle MMM programında Load Another IOS seçilip oradan IOS 36 seçilir. Daha sonra yine MMM programında Install and Patch IOS 36 var o seçilip internet bağlantısı varsa Normal Install seçilir. Bu şekilde IOS 36'yı patchleyebilirsin.

Eski mesajlarımdan birisinde yazmışım: Aşağıdaki anlatımda hangisini istersen demişim sen 222, 223, 224, 249, 250 var hepsini kur.

Tuzruhu
Buradan gerekli dosyayı indir.

İçerisinde Wad diye bir klasör va onu SD karta kopyala. SD kartta da WAD klasörü olması gerekiyor.

Yine aynı dosyanın içerisinde Apps diye bir klasör var içerisinde MMM programı var. Onu da SD kartında Apps klasörünün içerisine at.(Apps klasörünü istersen olduğu gibi SD karta atabilirsin)
Wii'yi çalıştır Homebrew Channel'a gir ve MMM (Multi Mode Manager) programını çalıştır. Açıldığında menüler göreceksin. Load Another IOS diye bir menü var ona geliyorsun ve onu 236'ya switchliyorsun. Ondan sonra Wad klasörüne girip sırasıyla 222, 223, 224, 249 (Artık hangisine ihtiyacın varsa) kuruyorsun. Hata verirse (-ret 2011 gibi) Load Another IOS kısmına gelip IOS 36'yı switchliyorsun.

Sana fikir vermek açısından videosu da aşağıda (Not: Bu video bilgilendirmek amaçlı Youtube'dan alınma bir video bizimle ilgisi yok, sadece programa görsel bir destek için ekledim)

mesela bu videoda mmm ıcınden gırerek yapılıyor ama benım hbc içi boş bu yüzden de herhangi bir yükleme yapamıyorum size pm dende fotolarını gönderdim.Zaten oradan yuklenmeyecek buradan yuklenecek dersenızde cevabınzıı beklıyorum saygılar
29 July 2011 12:53
HBC'de birşey görünmesi için (çalıştırılabilecek program) yerleşim şekline örnek veriyorum:

SD Kart:\Apps\CFG USB Loader\boot.dol
SD Kart:\Apps\MultiModeManager\boot.dol

Şeklinde.
29 July 2011 13:10
olmadı yine boş sad smiley
29 July 2011 13:33
ios236yı şimdi netten indirip flashla yüklesem olur mu? wiiyi internete bağlayamıyorum şu an da net yok çünkü.olursa link verir misiniz indirmek için?

29 July 2011 14:09
IOS236 installer dosyasını buradan indirebilirsin: [sharebee.com]
29 July 2011 16:31
indirdim de başka bi şeye gerek yok mu direk flashı takıp yükleyebilir mmiyim netsiz

30 July 2011 06:29
shadowman_20 kardeş sağol açıklamalar, vidolar ve dosyalar ile sorunsuz softmod yaptım.
05 August 2011 08:46
arkadaşlar lego batmanı illa orjinal mi almak gerekiyor. internetten iso'sunu indirip CDye yazmak mümkünmüdür?
05 August 2011 09:53
Konsolunda chip var ise kopya oyunla da yapabilirsin.
06 August 2011 19:38
Softmode işlemini harfiyen yaptım.
Wii Fit Plus, Nfs ve birkaç oyunu sorunsuz usb loader ile oynayabiliyorum, fakat ne yaptıysam "Wii Sports Resort [PAL]" oyununu oynayamadım. Usb loaderdan seçince program kapanıyor tekrar Wii Menüye dönüyor, başka sitelerden de indirdim ama sonuç aynı. Ben mi bir yanlışlık yapıyorum, yoksa makinede mi bir sıkıntı oluştu cevaplarsanız çok sevinirim.
Teşekkürler.
06 August 2011 20:16
wii crazy Burda açıklamış bak denilenleri yap oyun açılacaktır smiling smiley

Wii Sports Resort
1. Configurable Usb Loader (cfg) açılır.
2. Oyunun üstüne gelinir
3. 1 tuşuna basılıp, oyun ayarlarına girilir...
4. Alt dol yazan kısımdan player.dol seçilir
5. Oyun başlatılır
6. Gelen Motion plus tanıtım videosu, bitene kadar seyredilir (ihtiyaç falan giderilir, uzun sürüyor meret ).. Bitince wii kapanıp açılır.
7. Tekrar cfg açılır, 1 tuşuna basılıp oyun ayarlarından alt-dol kısmından seçilmiş alt-dol iptal edilir
8. Bundan sonra herhangi bir ayar yapmadan Wii Sports Resort yahut Red Steel 2 gibi bu tanıtım videosu içeren oyunlar oynanabilir.

ps1:Cfg usb loader değil de başka bir loader kullanıyorsanız o loader'ın alt-dol ayarlarını kullanacaksınız.
ps2:Alternatif olarak bu ve bunun gibi alt-dol üçkağıdı isteyen oyunlar cIOSX rev21d2X cios'u 249 slotuna yüklenerek loader'da ekstra ayar yapmadan da oynanabilir.
07 August 2011 16:04
süper anlatım, çok teşekkürler
09 August 2011 20:56
Hepsini harfiyen yaptım. NTFS harddiskime internetten indirdiğim "Wii Sports And Resorts Sports Edition [Wii][PAL][Scrubbed]-TLS.iso dosyasını kopyaladım.
USB ye takıp Configurable USB Loader e girdim. Diskin WBFS olmadığı mesajı çıktı. WBFS formatlayabilirsin diyor. Ben de çıktım biraz foruma baktım. Saat 12 ye yaklaşınca beyin durdu birşey anlıyamadım. Sadece diski tekrar PC ye takıp wbfs klasörü yarattım, isoyu içine koydum. Tekrar wii ye taktım. Bu kez Configurable USB Loader girince siyah bir ekran geliyor sonra ana menüye geri dönüyor. Yani USB yi hiç görmüyor gibi oldu.
Ne oldu anlamadım. Emek boşa mı gitti. USB Loader zaten NTFS desteklemiyor muydu? Backup Manager falan da mı kurmam lazım.
Yardım lütfen.
09 August 2011 21:06
pc de wii backup manager ile oyunu at tekrar dene

10 August 2011 07:58
Backup Manager ile attım. Backup manager wbfs klasörü oluşturduktan sonra birde onun altına " Wii Sports + Wii Sports Resort [SP2P01] " oluşturdu. Bu klasör altına SP2P01.wbfs ( 1,5GB ) ve SP2P01_Wii_Sports_+_Wii_Sports_Resort.txt ( 1kB ) adlı iki dosya oluşturdu.
Bu kez diski gördü. Yine wbfs yok dedi. Benim disk bilgisayarın eski diski idi. 3 partition var. Birincisi Windows7 nin kurulumda oluşturduğu küçük OEM partition, ikincisi W7 kurulduğu sonradan formatladığım partition, üçüncüde datalarımın olduğu partition. Configurable USB Loader açılışta ilk Paritiona bakıp anlam veremediğinden hatayı veriyor. İkinci partitionu seçince imajı gördü. Çalış dedim. Bu imajın içinde hem sport hem sport resort var gibi görünüyor, ekrana ikisininde logosu kocaman yanyana geldi. Birini seç dedi. Her ikisinde de seçimden sonra okumaya başladı, biraz okumadan sonra ana menüye döndü. Yani oyunları açamıyor.
Oyun mu bozuk acaba? Yoksa tekrar ilk Partitiona mı dönüyor anlıyamadım. Bugün diski komple tek parça NTFS yapıp tekrar deneyeceğim. Başka fikri olan var mı?

1 kez düzenlendi. En son 10/08/2011 08:46 tarihinde alibaba tarafından düzenlenmiştir.
10 August 2011 19:00
Diski tek parça yaptığım halde yine önce wbfs aradı. NTFS partitionu gösterdim. İmajı gördü. İki oyundan birini seçmemi istedi. Seçim sonrası yine ana menüye döndü, program açılmadı. 4GB bir flash diski WBFS formatladım. Backup Manager ile ounu buna attım. Bu kez WBFS yok falan demedi imajı gördü. Pyun seçiminden sonra yine aynı şey oldu, oyun başlamadı. Ana menüye döndü.
Sanırım benim indirdiğim imaj sorunlu. Softmodu yaptım ama deneyemiyorum birtürlü. Şimdi Sports un isosunu indirmeye başladım 760 MB kadar. Bir de onu deneyeceğim. Deli oldum.

NOT: Bu arada softmod sonrası internet ayarlarını sildim. Onunla alakalı olabilir mi? Orjinal 2 diski ( Sports ve Mario Kart ) sorunsuz Disk menüsünden hala çalıştırabiliyorum. Bu da internetle alakalı olabilir mi?

Selamlar

1 kez düzenlendi. En son 10/08/2011 19:26 tarihinde alibaba tarafından düzenlenmiştir.
11 August 2011 19:46
Arka arkaya üçüncü meajım oldu ama kusura bakmayın.

Ben bula bula en sorunlu oyunu bulmuşum. Forumu karıştırınca henüz bu oyunu çalıştıran olmadığı sonucuna vardım. Wii sports u indirdim. Sorunsuz çalıştı : ). Mario Kart ın da indirme işlemi tamamlanmıştı o da çalıştı. Hepiniz çok sağolun.

Site gerçenten çok güzel, emeği geçen tüm arkadaşlara öncelikle teşekkür ederim. Çok güzel hazırlanmış rehber için de Shadowman_20 ye ayrıca teşekkürler.

Ben öncelikle eksikliğini hissetmemek için elimdeki oyunları indirmiştim. Ama forumu gezerken gördüm ki elimizdeki oyunlar softmod sonrası wii ye takılıp hdd ye atılabiliyormuş. Bu topic in ilk konusunda anlaılanların dışına çıkmadım. Bu haliyle orjinal disk ten yedek alabilir miyim? Yönnlendirebilirseniz çok memnun olurum.

Selamlar
17 August 2011 08:14
Çok teşekkür ederim!
18 August 2011 18:56
slm...
Bende 4.2e var onu forum sayesinde softmode ettim.. Oğlum 1 yıldır kullanıyor..
Komşu da yeni 4.3e siyah almıştı. Ona soft mode yapayım dedim.
belirttiğiniz gibi HBC'yi yükledim..Ama IOS236 yklerken sorun yaşadım..
Şöyle oldu..
İOs236 yı yüklersen
pres startta 1 bastıktan sonra
Patching IOS
IOS patshed
About install IOS236
Getting IOS236 revision 3351...
yazısı çıkıyor ve öyle kalıyor
A tuşuna basınca
<Load IOS from sd card>
Could not open file : sd:/IOS36-64-v3351.wad
Could not open file : sd:/IOS36-64-v3351.wad.out.wad
Error reading IOS into memory
IOS236 Install failed. Press any button to exit...
yazısı çıkıyor..
sd kart olarak oğllumun wiisindeki sd kartı kullandım..
birkaç tane daha denedim ama olmadı..sorun neden kaynaklanıyor acaba?
Yardımlarınız için tskler
19 August 2011 16:04
Verdiğim dosyalar içerisinde IOS236 dosyaları yok.Rehberde anlatılan sadece internet üzerinden IOS236 yüklenebiliyor. Eğer internet bağlantınız var ise
Load IOS from sd card yerine wiiremote üzerinden sağ sol yönlerini kullanarak internet üzerinden yükleyebilirsiniz.
22 August 2011 13:44
Lütfen Yardım;
4.3e'de softmod işlemlerinin tamamını yaptım Ama resort çalışmıyor. Bunun için Hermes 222/223'u kurmam gerektiği düşündüm ardından buları kurabilmek için any title deleter programı ile bunları kaldırmayı denedim ama hata verdiği için yapamadım. Daha sonra WiiCrazy'nin [www.wiidewii.com] (4. CIOS (Custom Ios ) yükleme) rehberinindeki "Trucha Bug Restorer MOD" adımını denedim ordada sürekli hata aldım. Bunun üzerinde direk Hermes 222/223 V4 kurulumu çalıştırıp yükleme çalıştım ama sonuç değişmedi. Oyun çalımıyor. Cfg usb loader'ın son versiyonunu yükledim, ios seçeneklerini değiştirdim. alt dol seçeneklerini değiştirdim. Ama bir türlü olmuyor. Lütfen yardımlarını bekliyorum. Biraz daha karıştırırsam kesin brick olacak bu makine sad smiley
22 August 2011 22:10
Bu rehberden HBC yüklendikten sonraki aşamaları denermesin. Yani 3. Adımdan başlayarak.
23 August 2011 06:09
Oyunsuz 4.3 softmod işlemlerinden sonra bu rehberde bulunan 3. adım ve sonrasını yaptım ama resort bir türlü çalışmıyor. Zaten bu durum üzerine araştırırken Hermes 222/223 lazım gibisinden cevaplar buldum. Benim cihaz aldığımda 4.3e idi yani upgrade falan yapılmadı. Direk softmod işlemi yaptım. Yani 4.2 veya daha öncesi için softmod yapımış arkadaşlar 4.3' upgrade idip tekrar softmod yaptıklarında belki sorun yaşamamışlardır. Daha önce softmod yapılmamış 4.3 cihazlarda yukarıdaki işlemler yeterlimi yoksa ben mi bişeyleri yanlış yapıyorum. Lütfen yardım edin.
23 August 2011 11:06
O sorunun aynısını ben yaşadım. 4.1 sistemde. Ne yaparsam yapayım Resort çalışmamıştı. Bende güncelleyeyim öyle yapayım dedim ve gün celleme sonrası 4.3'te çalıştı.

Yanlız ben ne yaptığımı anlatayım.

Waninkoko CIOSXrev21'i IOS 58 tabanlı olmak üzere IOS250 üzerine kurdum. Bu şekilde çalıştı.
23 August 2011 13:31
Resort'un çalışmama sorununu eski resort indirerek çözdüm. 4.3e ile gelen cd'de sport ve resort tek cd'ye birleştirilmiş. Bu cd'yi hdd'ye attığımda bir türlü çalıştıramadım. Daha sonra tek cd versiyonunu indirip denediğimde çalıştı.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 27
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!