Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

1. Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu

Gönderen WiiCrazy 
Re: 1. Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu
15 August 2011 07:26
Homebrew Channel'i yüklemek için öncelikle orjinal oyun ile softmod işşlemine başlamalısın. Orjinal oyun elinde, (SSMB nasıl bir exploit kullanıyor bilmiyorum) orjinalini bir kere çalıştırıp kapatıyorsun. Ewxploit dosyasını sd kartının private klasörüne atıyorsun, wii settings/Data Management bölümünden SD kart içeriğinden save dosyasını wii'ye kopyalıyorsun.

Oyunu çalıştırıp (SSMB exploit nasıl bir yöntemle çalışıyor bilmiyorum) gerekli yere geldiğinde veya yapılması gereken birşeyi yaptığında Exploit çalışmaya başlayacak ve hackmii insytaller dosyasını çalıştıracak.

15 August 2011 10:03
ben bu forumda anlatılan şekilde bathaxx ile softmode yapmıştım. bugün forumda dolaşırken bootmii'yi yedeklemek konusuna rastladım. bootmii bizde ios olarak yüklü. hbc'yi açıp bootmii'yi çalıştır dediğimde siyah ekranda takılıp kalıyor wii'nin mavi cd takılan yerdeki ışık yanıp yanıp sönüyor. yani bootmii başlamıyor. sd kartın içine baktım orada da bootmii adında dosya ya da klasör yok. neyse sorum şu ki;
- bootmii'yi tekrar kurmalı mıyım? evetse nasıl? hbc ile bootmi aynı rar dosyasının içinde paylaşılıyor.
- kurmazsam bir zararı olur mu?
- kurarsam ne gibi bir faydası olacak?

15 August 2011 12:27
Hackmii installer HBC üzerinden çalıştırılır (nasıl: hackmii installer dosyasının ismi boot.elf'ten boot.dol'e çevrilir, sd karttaki apps klasörünün içerisinde bir klasör oluşturulur ve onun içerisine atılır), sonra bootmii bölümüne gelinir, "Prepare SD Cards" derseniz bootmii'nin dosyalarını SD karta atar.
26 August 2011 16:42
selam ustalar.
Elimde 4.2 verionlu bir wii var.
Kurulumu Tam Anlamiyla Yapiyorum.
Ama Kopya DVD den oyun Oynayamiyorum?
Sorunu nerde Olabilir?
26 August 2011 20:32
Wii kopya DVD okumuyordur.

DVD'den oynamak için bir de Neogamma Programında denemen gerekiyor. Eğer wii kopya dvd okuyorsa bu iş için tek program Neogamma.
31 January 2012 01:22
Arkadaşlar, wii soft mode uygulaması yapıldı. 1 kere oyun oynadım ..ancak sonrasında congigurable usbloader ekranına girdiğimde donup kalıyor.. sağ altta v56 - 249 yazıyor... sorun ne olabilir sizce?
14 February 2012 15:45
Kanal versiyonunu mu açıyorsun? Homebrew üzerinden mi açıyorsun?

Kanal versiyonunu açıyorsan SD kartında gerekli dosyalar olmayabilir.
28 April 2013 11:54
benim soracağım bişey vardıda wii ye hepsini yaptım wii sd kartı görüyor fakat homebrew channel sd karttı görmüyor ne yapmam lazım ?confused smiley
30 April 2013 12:24
Homebrew Channel'in SD kartını görmesi için SD kartında Apps diye bir klasör olması lazım. O klasörün içerisinde Homebrew Channel'da görmek istediğin programların dosyalarının olması lazım. Bunlar tamamsa ancak o zaman HBC Sd kartını görrür. Yoksa baloncuktan başka birşey göremezsin.

SD kartında Apps klasöründe uygun şekilde hazırlanmış klasörler varsa aşağıdaki resim gibi görünür:

Şayet Apps klasörünün içeriği boş veya uygun şekilde ayarlanmadıysa aşağıdaki resimdeki gibi görürsün:

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 61
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!