Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Prince of Persia: The Forgotten Sands (USA)

Gönderen WiiGamer 
Re: Prince of Persia: The Forgotten Sands (USA)
20 May 2010 23:57
iyi geceler ben cfg ile oyuna girmeyi yaptım ve melek heykelini öpütüğü
yere geldim orda ki şelalenin arkasında yeşil bi şişevar z tuşu ile onu içince takılıyor aynısını yaşayan varmı

21 May 2010 05:53
@wiiwii : valla bu yama vesaire hepsinin amacı zaten oralarda oyunun kilitlenmemesini sağlamak. en son cfg sürümünü kullandığına emin ol, bir de hermes cios ile oyunu başlatıyorsan (IOS ayarından kontrol et) daha önceki mesajımda verdiğim ayarı config.txt dosyasına eklemen lazım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
21 May 2010 11:42
valla wiicrazy olmuyo bende ya sistemim 4.2u ayrıca ciosxrev19 yuklu hemde ios 37 hemde ios57 de denedim olmadı wiiflow kullanyorum senin anlattıgın sekilde yama işlemini hex editoru ile yaptım yine sonuc aynı bu arada ios249 kullanıyorum sorun cozulmedi bende sadece introya kadar geliyo yani.cfg usbloaderi deneyecem artık suan ppfomatic ile hazır yamanmıs dosya ile isoyu yamadım bakalım o da olmazsa artık cfg 57b4 ü deneyecem inş. olur ...
21 May 2010 11:59
Bende hdd olmadığı için neogamma dan yaptım diğer yöntemleri deneyemedim doğal olarak. Rev19 da çalışmadı bende rev17 de neogamma dan wiicrazy nin editlerini main.dol a yaptıktan sonra alt-dol ile açarsan sorun olmuyor veya wip patchi nide kullanabilirsin sorun yok thumbs up .
21 May 2010 14:27
Oyun bende main.dol yamama olayı ile çalışmadı malesef. Daha siyah ekranda beyaz yazıların yazdığı yerden sonra siyah ekran kalıyor. Wii tepki vermiyor.

@WiiCrazy demiş Cfg usb loader'ın v57b4'ü kullanılması lazım diye. Bu loader'ı nereden bulabilirim ? (yukarıda @dedezade vermiş .dol olarak ama ben kanal halini istiyorum) Ayrıca forwarder kanal şeklinde kurmak istiyorum bu Cfg usb loader v57b4'ü. Menüden açılsın istiyorum WiiFlow gibi. Nasıl yapabilirim bunu ?

Bu arada WiiFlow'da hiçbir IOS'da açılmadı oyun (IOS 250 dahil zaten @WiiCrazy söylemiş açılmaz diye)
21 May 2010 14:43
arkadaşlar cfg v57b4 dosyasını yükledikten sonra epeyce bir oynadım takılma olmuyor hiçbir sorun yok.bu arada oyun çok hoşuma gitti
21 May 2010 14:58
@Affliction cfg nin forwerder olanini forumda verdik zaten ordan indirebilirsin [www.wiidewii.com]
21 May 2010 15:04
Ben olayı şöyle sanıyordum. Demekki yanlış biliyormuşum. smiling smiley

Her yeni versiyon loader sürümü için farklı kanal kurmak gerekiyor diye biliyordum. Demekki bu kanal olayı sadece programa kapı açmaktan ibaretmiş. 1 kanal kurup sürekli onu kullanıcaz demek super oldu bu. winking smiley
21 May 2010 15:13
senin dedigin direk kanal olanlar da dogru ama forwerder olan sadece kisa yol gibi dusun programin sd veya usb de olmasi lazim calismasi icin.
21 May 2010 15:16
CFG'yi kanal olarak yüklemeden de sürekli güncel tutabilirsiniz.

Sadece ayarlarından güncelleye tıklamanız yeterli. Ben bu şekilde kullanıyorum. Ayrıca programda hangi sürüme güncellemek istiyorsunuz diye soruyor. Yani kanal olarak yüklemek istemeyenler SD karta program atmak istemeyenler bu praik yöntemi kullanabilir.
21 May 2010 15:22
Evet şimdi aradaki farkı anladım. Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Programı karıştırırken update ettim demin. Hatta update ekranında versiyondaki değişiklikleride söylüyor ayrıntılı olarak hehe. smiling smiley

Birde oyunlara cover'ları nasıl yapıyoruz ? Teması falanda çok kötü default olan. Program içinden tema download edeyim dedim hata veriyor sürekli. confused smiley
21 May 2010 15:25
sd kartin kokunde usb-loader adinda bir klasor olmasi lazim, cover ve theme leri bu klasore atiyor sende yoksa ondan hata veriyor olabilir.
21 May 2010 15:38
Dostum supersin ya. Download ediyor şuan cover'ları. Çok ama çok teşekkürler.

Bu arada POP'u açtım demin bu loader ile. Wii'ye göre grafikleri baya hoşmuş oyunun.

XBOX360'da kolay yoldan oynamıyorum düşün oyun elimde hazır ama bu tarz uğraştırıcı şeyler ile uğraşıyorum Wii versiyonu için. İlla konsol bütün oyunları açacak diye bütün derdim. Aklımdan zorum var herhalde. Ama naparsın seviyorum bu tarz şeyler ile uğraşmayı. smiling smiley
21 May 2010 20:28
evet arkadaslar sonunda oldu yaw cfg usb loader 5.6 yı yukledim once full versiyonu sonra 5.7b4 ü üzerine attım çünkü 5.7b4 full sürüm olarak yok emcbur kaldım bu yolu denemeye neyse oyun sorunsuz bi sekilde wiicrazy nin dedigi secenekler kapalı olunca sorunsuzca acıldı ayrıca oyunda perili cesme kısmında ve home tusuna basıncada herhangi bi hata vermemesiyle birlikte wiinin anamenusune donerkende bi sorun olmadı oyun super suan herkes tesekkur ederim sırf bu oyun icin cfg usb loader kurdum normalde wiiflowla oynuyorun butun oyunları programın arayüzü daha cok hosuma gidiyo neyse ubisoft yine kaybetti arkadaslar her zaman oldugu gibi yani artık fazla kasmasalar ii olcak bence nede olsa 1-2 günü asmıyo çözülmesi hehe herkese ii oyunlar ii geceler....bu arada bendeki sistem 4.2u,ciosxrev19 249 üzerinde ios 37 ve 57 ye kurdum network kullanarak,ayrıca cios38rev14 de kurulu herhangi bi hermes versiyonu yok sistemde hepsi bu bu sistemle butun oyunlarda sorunsuz oynuyorum wiiflowla sadece prince of persia forgotten sands için cfg usb loader v5.7b4 gerekli o kadar byeeee..
21 May 2010 20:39
enkazweb
...bu arada bendeki sistem 4.2u,ciosxrev19 249 üzerinde ios 37 ve 57 ye kurdum network kullanarak,ayrıca cios38rev14 de kurulu herhangi bi hermes versiyonu yok sistemde...

Aynı slotlarda aynı anda iki değişik cios revizyonunun olması teknik olarak mümkün değil. Başka bir şey yapmadıysan CiosXRev19 ile kurulum yaptığında aynı cios hem 249'a hem de 250 slotuna yükleniyor. Yani daha önce kurmuş olduğun Cios38 rev4'ün üstüne kuruluyor diyebiliriz. Netice, senin wii'de şu an Cios38 Rev14 yok smiling smiley Neyse olmasına da gerek yok.

Ek bilgi, neden aynı cios hem 249'a hem de 250'ye yükleniyor derseniz şu sebeple : 249'a yüklenenin dahili versiyon nosu normal bırakılıp 250'ye yüklenenin dahili versiyon nosu olabilecek en yüksek olan 65535 olarak set ediliyor. Nintendo'nun ios'larında bulunan içerik yükleme fonksiyonları yüksek versiyonun üstüne düşük versiyonu yüklemiyor. Yani netice itibariyle olası yaptığınız bir update'de 250 slot'una yüklenen cios hayatta kalıyor. Pek tabii Nintendo bu cinliğe karşı bir cinlik yapmaz ise..

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
22 May 2010 09:32
WiiCrazy
enkazweb
...bu arada bendeki sistem 4.2u,ciosxrev19 249 üzerinde ios 37 ve 57 ye kurdum network kullanarak,ayrıca cios38rev14 de kurulu herhangi bi hermes versiyonu yok sistemde...

Aynı slotlarda aynı anda iki değişik cios revizyonunun olması teknik olarak mümkün değil. Başka bir şey yapmadıysan CiosXRev19 ile kurulum yaptığında aynı cios hem 249'a hem de 250 slotuna yükleniyor. Yani daha önce kurmuş olduğun Cios38 rev4'ün üstüne kuruluyor diyebiliriz. Netice, senin wii'de şu an Cios38 Rev14 yok smiling smiley Neyse olmasına da gerek yok.

Ek bilgi, neden aynı cios hem 249'a hem de 250'ye yükleniyor derseniz şu sebeple : 249'a yüklenenin dahili versiyon nosu normal bırakılıp 250'ye yüklenenin dahili versiyon nosu olabilecek en yüksek olan 65535 olarak set ediliyor. Nintendo'nun ios'larında bulunan içerik yükleme fonksiyonları yüksek versiyonun üstüne düşük versiyonu yüklemiyor. Yani netice itibariyle olası yaptığınız bir update'de 250 slot'una yüklenen cios hayatta kalıyor. Pek tabii Nintendo bu cinliğe karşı bir cinlik yapmaz ise..
çok güzel bi acıklama yapmıssın wiicrazy tesekkur ederim valla bende cios38rev14 hala sistemde var sanıyordum üstüne kuruldugunu bilmiyordum yani ama daha onceden monster hunter 3 ü oynamaka için ciosxrev19 u ios37 ye kurmustum sorun cozulmustu oyuna girerken bip sesinden bahsediyorum şimdi dün de cfg ubb loaderi kurmadan once ciosxrev19 u ios57 ye kurdum o zaman ios37 de gitmiş oldu birazdan monster hunter 3 ü bi deneyecegim bakalım inş. sorun olmaz grinning smiley o zaman yeni softmode yapmak isteyen birinin sadece ciosxrev19 u kurması yeterli anladıgım kadarıyla bi daha cios38rev14 le falan ugrasmasına gerek yok yanlısım varsa düzeltin lütfen zaten sotfmode yaparkende kafam eopey karısmıstı yok 222-249-250-34-57-70 bunlar ne ya neyse suan sayenizde mantıgını ogrenmiş oldum ezbere yapıyodum bişiler hehe herkese tesekkurler basta wiicrazy sana özellikle....
22 May 2010 10:23
wiiwii
iyi geceler ben cfg ile oyuna girmeyi yaptım ve melek heykelini öpütüğü
yere geldim orda ki şelalenin arkasında yeşil bi şişevar z tuşu ile onu içince takılıyor aynısını yaşayan varmı
valla bende denedim o siseyi içince herhangi bi takılma olmadı configurasyonu iyice bi kontrol et istersen...
31 May 2010 20:20
WiiCrazy
Buyrun, cios36 rev9 250 slot'u için yeniden paketlenmiş halde... üç değişik şekilde, istediğiniz bir tanesini indirip kurabilirsiniz...

Windows kurulum programı (wifi üstünden hbc'ye göndererek) : CiosRev9-250Installer-EXE.rar

Wii için kurulum programı (wad manager vesaire olmadan kurmak için) : CiosRev9-250Installer-HBC.rar

Wad formunda (wad manager ile kurmak için) : CiosRev9 - 250.rar

Bu arada Crap'a da 250 slotundaki waninkoko'nun ios'unu kullanabilmek için yükleyici ekledim...

O da burada

Cios 36 rev9'u 250 slotuna yükledikten sonra ister tuzruhu gibi eski loader'lardan biriyle (misal WiiFlow) isterseniz de Crap ile kanal yapıp çalıştırabilirsiniz oyunu. Pek tabii şu anda ancak eski cios ile çalıştığı için WBFS dosya sistemini kullanmak zorundasınız.

2 linktekileri indirdim bozuk diyor icindekiler yeniden update edermisin googleda fln aradim yoq hic bir yerde rev9 sad smiley((
31 May 2010 20:38
Valla cfg usb loader'ın en yeni versiyonu ile ios 249 üstünden oynayabilirsin. Hermes cios için de ufak ayar gerekiyor yukarıda yazmıştık. Bu cios'ları ben yamayı çıkartmadan önce yayınlamıştım...

Kırık olan link şu şekilde bu arada(diğerleri düzgün) : http//www.wiidewii.com/data/CiosRev9-250.rar

Yüklemeni tavsiye etmem zira hem yeni wii'lerde çalışmıyor bu cios hem de artık gereksiz üstte yazdığım gibi.

01 June 2010 13:53
valla ben dvd den oynadigim icin cfg usb loader gibi hdd loaderlari ile oynayamiyorum sad smiley
04 June 2010 16:49
pff yine bekliyorum bekliyorum kac gundur cvp veren yoq dvd den oynamak icin var mi kolay bi cozum?
04 June 2010 16:53
Yahu sende softmod yokmuydu? Ne diye DVD'den uğraşırsın ki?
04 June 2010 19:50
usb hdd yoq qi sad smiley peder usb hdd si var o da izin vermiyor bende mecburen dvd den oynamak zorunda kaliyorum
04 June 2010 20:08
Hergün 5 TL harçlıktan kenara para ayırsan 1 ay içinde bir USB harddisk alabilirdin smiling smiley
04 June 2010 20:12
@129912994 : Oyunu yamayıp ya da wip dosyası ile Neogamma ile çalıştırabilirsin.

Gereken yama dosyasını bu mesaja attach ettim, bunu sd kartında apps\neogamma klasörüne açacaksın... neogamma içinden yamaları arama seçeneğini (search patches) aktif edeceksin ve oyunu açacaksın...

Bu arada cfg usb loader'ın dvd'den oyun çalıştırma özelliği de var, yamayı zaten içerdiği için cfg usb loader'ın son versiyonuyla da açabilirsin oyunu

ps: Bunları beceremem diyorsan oyunun hazır yamanmış versiyonunu dene malum sitelerden indirip.

1 kez düzenlendi. En son 04/06/2010 20:19 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - SPXP41.zip (196 bytes)
05 June 2010 10:01
@tuzruhu : her gun 5 tl harclik alsam 2 tl para biriktiririm ztn grinning smiley 5 tl bizde ne arar grinning smiley grinning smiley
@wiicrazy : tmm cfg usb loader in dvd den acma ozeligi olmasi iyi olmus indirir oynarim. sagolun smiling smiley
bu arada cfg usb loader in son versiyonu hangisi acaba smiling smiley))8))

hah tamam bir onceki sayfada senin (wiicrazy nin) koydugun bir link ten indirdim sagolun denicem bugun bakalim

2 kez düzenlendi. En son 05/06/2010 10:14 tarihinde 129912994 tarafından düzenlenmiştir.
05 June 2010 10:21
CFG'ni kendi içerisinden güncelleme yapabiliyorsun...
05 June 2010 12:39
ya ben simdi wiicrazy senin verdigin rar li dosyayi indirim sd kartin ana dizinine ve apps klasorunun icindeki neogamma klasorunun icine cikarttim dosyalari ve wii de ilk channel olan neogamma sonra sd karttaki neogammayi calistirdim search patches olarak calistirdigim da no patch found cikiyor yani patch i bulamiyor bir yerde hata mi yaptim acaba?
05 June 2010 20:46
129912994
ya ben simdi wiicrazy senin verdigin rar li dosyayi indirim sd kartin ana dizinine ve apps klasorunun icindeki neogamma klasorunun icine cikarttim dosyalari ve wii de ilk channel olan neogamma sonra sd karttaki neogammayi calistirdim search patches olarak calistirdigim da no patch found cikiyor yani patch i bulamiyor bir yerde hata mi yaptim acaba?

Oyunu çalıştırırken oyun kodunu gösterir onu not et ve verdiğim yama dosyasının ismi ile kıyasla... aynı olmaları lazım bulması için. Bu oyunun dol dosyası PAL ve NTSC için falan aynı olduğu için ikisinde de kullanılabiliyor. Sendeki oyunun id'si ile aynı isim yap rar'dan çıkan wip dosyasını... Yeni bir neogamma kullandığından emin ol ne bileyim.. Ama dediğim gibi cfg usb loader ile de çalıştırabilirsin.

06 June 2010 11:24
isimlere onceden baktim ayniydi neogammada en son cikani idi r9 du bu oyun icin bir yeni neogamma ciktiysa bilemem cfg usb loaderda dvd den calistirma ozelligi var demistin deneim bulamadim nasil calistiriliyor simdilik pederin hdd sini kullaniyorum onunla oynamayi basardim ama oyunun basinda oldugum icin midir bilmiyorum surekli adamlarin kafasina cik vur cik vur biraz sıkıyor olayi inşaALLAH yeni kombinasyonlar cikar yoqsa birakirim heralde yarisinda oyunu.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 32
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!