Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Prince of Persia: The Forgotten Sands (USA)

Gönderen WiiGamer 
Re: Prince of Persia: The Forgotten Sands (USA)
19 May 2010 22:17
gene calismadi hdd nin root una attim calismadi

19 May 2010 22:46
calismadi bir turlu bendeki oyun pal acaba bundanmi fark ediyor anlamadimki wip dosyasini pal a gore adlandirdim gene calismadi
20 May 2010 05:42
Wip dosyası nanaymış smiling smiley

Main.dol'u yamamak yine en iyisi.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
20 May 2010 10:56
aga main dol u da yamadim ama acmadim, neden acmamis olabilir?
20 May 2010 11:29
dedezade
aga main dol u da yamadim ama acmadim, neden acmamis olabilir?

Hermes cios kullanıyosan yeni bir değişiklik getirdi cfg onu kullanman lazım... config dosyasında disable_dvd_patch'i 1 yapmak gerekiyormuş.

Bu arada cfg usb loader, yamayı içeren (wip yahut main.dol'u manuel yamamayı gerektirmeyen) bir versiyon da yayınladı...

[gbatemp.net]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
20 May 2010 12:08
cfg usbloaderen yeni versiyonunu indirdim config e disable_dvd_patch = [1], 0 seklinde yaptim ama gene acilmadi
20 May 2010 12:28
ciosX Rev 19'u yükleyip onunla denesene bir de... Rev19 cfg ile beraber FAT ve NTFS için kullanılabiliyor bildiğim kadarıyla.

20 May 2010 12:33
onu dun yukledim zaten ama cfg de bunu nasil kullanicam 249 secme imkani vermiyor,ios37 yi alarak kurmustum rev19 u
20 May 2010 12:39
Hmm bilemedim bak onu... ben de hiç denemedim, sadece duyduğumdan böyle diye biliyorum...

Genel ayarlarda olması lazım ama... configurator'le ayarlarda oynamayı denesene. Ha bi de cfg'nin fat için olan dol'u yerine normali kullanman lazım... Açılışta da 249 (FRAG) falan yazar splash screen'de...

20 May 2010 12:42
onu da denedim ama usb yi bulamadi bu sefer . simdi rev19 u yeniden ios57 ile kuruyorum bakalim olucakmi.
20 May 2010 12:49
neyse acildi oyun ciosrev19 u ios 57 ile kurdum cfg nin flag olan normal dol u ile ios49 secerek calistirdim oyun acildi.
bazi detaylar var cfg usbloader 249 ile daha cabuk aciliyor gene 249 ile oyun da cok daha hizli aciliyor
20 May 2010 12:51
torrentte ppfomatic versiyon 3 die bi program buldum o programa uyumlu main.dol da var otomatik patch yapıyomus oyunu indirmiş ve silmiştim şimdi tkrr indiriyorum deneyince haber veririm bu programla bilgisi olan varsa ve paylasırsa memnun olurum sanırım bunu wiiscrubber ile aynı anada kullanıyoz benim anladıgım kadarıyla...
20 May 2010 13:00
[gbatemp.net] burdan cfg v57b4 versiyonunu indir. ciosrev19 kurulu olmasi lazim wii ye,oyunu ios 249 ile calistir .config dosyasina
# disable_pop_patch = [0], 1
# disable_dvd_patch = [0], 1
bunu ekleyip ikisini de[1] yapinca oyun calisiyor. yani main dol ile falan ugrasmana gerek yok
20 May 2010 13:21
ciosxrev19 u sanırım ios 37 ye kurmustum sorun yaratmaz demi ben wiiflow kullanıyorum genelde onun ayarlarını 249 yapsakda olmuyo zaten bunu bi deneyeyim bende wiiflowda bi guncelleme cıkarsa ii olurdu aslında neyse...
20 May 2010 13:28
tuzruhu wiiflow 1.1 de normal bir sekil de oyunu calistirdigini soyledi
cfg de ise ios37 ile bende calismadi ios57 ile kurunca calisti
20 May 2010 13:43
@dedezade : tuzruhu'da çalışmasının sebebi onda cios'un eski bir sürümünün olması (rev9) yine aynı şekilde wiiflow'un da eski ios'lara destek verebilir durumda olması....

20 May 2010 15:12
sevgili wiicrazy dol yamalamayı anlatabilir misiniz ve pal için oluyor mu acaba
20 May 2010 15:18
bende ciosxrev19 var istersek rev9 u eski olsa bile kurabilirmiyiz bi zararı olurmu ve hangi ios uzerinde kurarsak ii olur sevgili wiicrazy ben wiiflowda calıstırmak istiyorum suan sadece intro geliyo sonra ekran karanlık menuyu bile goremedim yaw grinning smiley
20 May 2010 15:33
Dol'u artık yamamaya gerek yok, cfg usb loader yamama işini kendi içinde yapan bir versiyon çıkardı, bunu bakın arkadaşlar. Üstte dedezade'ye paylaştığım linkte mevcut.

Ek olarak oyunun hafızada yapılan yamalara karşı muhtemelen koruması var bu yüzden...

1: Cfg usb loader'ın v57b4 versiyonu kullanılmalı
2: Video ayarı game default olmalı
3: Video patch, Country fix, Alt dol, Ocarina, VIDTV, Anti 002, Block IOS Reload gibi yamasal seçenekler kapatılmalı
4: IOS 222 kullanıyorsanız config.txt'te disable_dvd_patch=1 eklenmesi gerekiyor
5: Cfg Usb Loader'ın return_to_channel seçeneği kullanılmamalı.
6: wiird kapalı olmalı...

2-6 arasından bir şey anlamadıysanız zaten değiştirmemişsiniz demektir bu arada

Ayrıyeten, alt-dol destekleyen bir loader ile main.dol'un yamanmış halini oyunun id'si.dol şeklinde kaydedip (RPWZ41.dol mesela) alt-dol dizinine koyup loader içinden de bu alt-dol seçilerek de çalıştırılabilir (test etmek lazım)... Cfg kullanmak istemeyenler bu yolu da deneyebilir...

Oyunu kalıcı olarak yamamak için

1. wiiscrubber ile oyun iso'su açılır
2. DATA bölümünün yanındaki +'ya tıklayıp dosyalara bakılır, main.dol bulunup extract denir
3. main.dol dosyası daha önce verdiğim resimdeki şekilde hex editör ile değiştirilip kaydedilir (hex editor olarak HxD tavsiyedir)
4. Wiiscrubber içinde main.dol'a sağ tıklanır Replace seçeneği seçilir ve değiştirmiş olduğumuz main.dol dosyası gösterilir. Program iso içindeki dosyayı değiştirmeyi bitirdiğinde wiiscrubber kapatılır (kendisi save ediyor)
5. Oyun harddiske atılır ve çalıştırılır...

1 kez düzenlendi. En son 20/05/2010 15:39 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 May 2010 15:37
teşekkürler wiicrazy
20 May 2010 15:49
Oooo, neler olmuş ya görmeyeli?
20 May 2010 16:03
18 Mayıs 2010 10:47'de şöyle yazmışım...
WiiCrazy
Ha bu arada yüklü cios'lara boşuna ellemeyin, bir iki gün içinde yama çıkar tahmin ediyorum.

Yalnız ne tahminlerinde başarılı adammışım yav smiling smiley Şansa bak ki yamayı çıkarmak da bana nasip oldu :p

20 May 2010 16:05
Valla benim tuzum kuru. Dört ayağımın üzerine düştüm. Bu arada kilitlenme yaşayanlar nerde kilitlenme yaşıyor açarlarsa ben de oraya gelmişsem veya geçmişsem hata olup olmadığını veya şeytan tüyünün varlığını ispatlamış olucam.
20 May 2010 17:08
Şimdi ben de bu oyunun NTSC sürümünü indiricem ama aklıma takılan birkaç soru oldu. Cevaplayabilirseniz sevinirim.

Benim konsolda da @tuzruhu ile aynı CIOS paketi kurulu: CIOS38Rev14Installer

Ayrıca daha 2-3 gün önce Monster Hunter 3'ü oynamak için HERMES CIOS kurdum konsola. (Bir mesajında @WiiCrazy sistemde HERMES CIOS varsa çalışmayabilir demiş - veya ben öyle anladım bilmiyorum)

Loader olarak WiiFlow 249 kullanıyorum.

Kısacası main.dol olayını yapmama gerek varmı ? Yoksa direk @tuzruhu'da ki gibi oyun bende de sorunsuz açılır mı ?

Bu akşama deneyeceğim gerçi ama siz işi bilen üstadlardan birkaç fikir edinmek istedim. Wii konusunda uzman sizlersiniz. thumbs up
20 May 2010 17:13
tuzruhun da rev9 yuklu o nedenle calisiyor wiiflow da sen gene de bir denersin,hermes ile ilgili degil sanirim sonuc da oyun icin 249 secerek oynayacaksin.eger calismazsa yukarda nalattigim gibi de oynayabilirsin.
edit: yukarida wiicrazy nin anlatimini gormemistim, zaten herseyi anlatmis,bir ilave yapayim cfgusbloader da ios222 ile calismazsa ciosrev19 kurup isou249 secerek oynayabilirsiniz.

1 kez düzenlendi. En son 20/05/2010 17:18 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
20 May 2010 17:24
2 saat sonraya deneyeceğim. Eğer olmaz ise main.dol olayını yaparım. GBATemp forumlarından hazır patchlenmiş main.dol dosyasını indirdim demin. @WiiCrazy eğer CIOS falan uğraşmak istemiyorsanız direk oyunun main.dol dosyasını yamalayın kesin sonuç alırsınız demiş.

Bilgilendirme için teşekkürler @dedezade. winking smiley
20 May 2010 17:29
yukarida mesajlari okuduysan bende main.dol yamasini yaptigim halde calismadi ama benim fat32 ve cfg idi wiiflow da sanirim calisir.
20 May 2010 17:32
Mesajları okudum ama hepsi birbirine karıştı çorba oldu. Sakin bir kafayla tekrar bütün konuyu okuyacağım.

Akşama deneyip olup olmadığını foruma yazıcam. smiling smiley
20 May 2010 18:31
Gbatemp'te NTFS ve Fat olan sistemlerde çalışmadığına dair bir yazı okumuştum (WiiPower'ın yazısı isi sanırım), ben WBFS dosya sistemini kullanıyorum.
20 May 2010 18:52
@tuzruhu : yok o cios36 rev9 için yazmıştır... oyun yamandıktan sonra ntfs ya da fat'ten çalışıyor

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!