Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Forwarder kanallar

Gönderen dedezade 
Forwarder kanallar
26 April 2010 20:43

Wii icin homebrew programlara forwarder kanal kurmak icin gerekli dosyalari artik burdan bulabilirsiniz.
DIKKAT:
sisteminizde boot2 ye kurulu bootmii veya preloader\priiloader kurulu olmadan wad kurulumu yapmak brick e sebeb olabilir.
kurulum icin wad manager adli programi kullanin sd:\apps\wad manager dizinine atip hbc icinden calistiriyorsunuz
wad dosyalarinin bulunmasi gereken dizin sd:\wad\........ seklinde olmali

bunlar da kanallar
wiimc (mediaplayer)
[www.mediafire.com]
bu kanalin calismasi icin wiimc programinin asagidaki dizinlerden birin de olmasi gerekir
sd:\apps\wiimc\boot.dol
usb:\apps\wiimc\boot.dol

sneek calistiranlara bootmii kanal
[www.mediafire.com] forw.rar
cfg usbloader forwerder
[cloud.github.com]
bu kanalin calismasi icin cfg usbloader programinin asagidaki dizinlerden birin de olmasi gerekir
1. sd:/apps/usbloader_cfg/boot.dol
2. sd:/apps/usbloader/boot.dol
3. usb:/apps/usbloader_cfg/boot.dol
4. usb:/apps/usbloader/boot.dol
uloader forwerder
[www.mediafire.com]
bu kanalin calismasi icin uloader programinin asagidaki dizinde olmasi gerekli
sd:/apps/uloader/boot.dol

15 kez düzenlendi. En son 16/10/2010 21:03 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: Forwarder kanallar
27 April 2010 05:54
eline sağlık dedezade, artık elimize geçen düzgün çalışan kanalları buraya yığarız.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 April 2010 12:10
Bende bir kaç tanesi attım buraya; wiiradio, mplayerce, wii earth ve gecko os(Kırmızı fontlu) çalışıyor. Diğerlerini denemedim. Deneyecek arkadaşlar denedikten sonra geri dönüş yaparlarsa test edip onaylanmış şekilde linkleri sunabiliriz. Dedezadenin DİKKAT başlığını ben de hatırlatmak isterim bu arada.

Media
GeexBox
Mplayer CE
Wii Radio
Wii Earth

Araçlar
FTPii
Savegame Manager
WiiXplorer
Homebrew Browser

Loader lar
Gecko OS
NeoGamma
WiiFlow

4 kez düzenlendi. En son 27/04/2010 12:21 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
27 April 2010 15:05
@wiiZoneVoyager bunlar forwerder mi yoksa direk kanal mi ,forwerder olanlarin dizinlerini de yazarsan iyi olur.
27 April 2010 20:37
@dedezade aldığım kaynaktan ve benim denediklerim forwarder channel. şu anda wii yanımda değil denediklerimi yollarını yazarım sonra. Genelde orjinal pack çıkarılmış dosya hali oluyor. Bende kilerde hiç sorun çıkarmadı path kısımları. Ama bazı programların packlerinde yollar tabi olmuyor sadece dol dosyaları oluyor.

1 kez düzenlendi. En son 27/04/2010 21:05 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
23 May 2010 08:33
hocam bu kanalların oyunlar için olanını nerden bulabiliriz? bide nasıl kurucaz bazıları çalışmıyo bölge koduna uygun indirip wad dosyasına atıp wad managerden kurulum yapıcaz dimi?
23 May 2010 10:15
Yahu şu resimdeki siyah tema çok güzel, kurulumunu kendin mi yaptın dedezade?

Edit: Dayanamadım kurdum ben de smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 23/05/2010 10:44 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
23 May 2010 10:28
profxxx
hocam bu kanalların oyunlar için olanını nerden bulabiliriz? bide nasıl kurucaz bazıları çalışmıyo bölge koduna uygun indirip wad dosyasına atıp wad managerden kurulum yapıcaz dimi?

Profxxx Forumda Crap diye bir başlık var detaylı bilgiyi ordan edinebilirsin.
23 May 2010 12:16
@profxxx oyunlar icin kanallari crap adli program ile yapicaksin,forumda mevcut
23 May 2010 12:32
CFG USB Loader kanalı çok işime yaradı. Geç bi teşekkür olacak belki ama yazayım dedim.

Oyunlar için kanal yapayım dedim ama sonra vazgeçtim. Uğraş gerektiriyor gibi biraz.
23 May 2010 13:17
@Affliction : Aslında fazla uğraş gerektirmiyor, en büyük uğraş oyunların bulunduğu harddiski getirip pc'ye takmak... Onun dışındakiler teferruat. Hatta Crap içinde online kanal kurma özelliği de var, oluşturduğu wad dosyasını sd karta atayım falan da uğraşmıyorsun. Ben dönemsel olarak çok sık oynadığım oyunları genelde kanal yapıyorum.

Pek tabii getirdiği en büyük kolaylık çocuklu ailelere. Çocuklar usb loader vesaire uğraşmadan oyunları çalıştırabiliyorlar bu sayede.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
23 May 2010 13:27
@wiicrazy konu acilmisken ,dun bir arkadasa boot2 li 4.2e makinaya direk crap ve wad manager dan kanal kuramadim,ama mmm programindaki wad kurulum ile tumunu kurdum,simdide kafama takildi,daha once crap ve wad manager da problem yasamamistim bu sistemde ama bu sefer sadece mmm ile kurabildim,yaptigim degisiklik de ciosrev19 ile hermes kurulumu yapmak ??
23 May 2010 13:36
Waninkoko rev18 ve rev19 eğer IOS 38'i baz almıyorsa eski wad kuran programlarla düzgün çalışmıyor. Ben de bu yüzden zaten Crap'a ios seçimi ekledim. 36, 222,223 ya da eğer 38 baz alınarak kurulmuş rev18/rev19 ile kurulabiliyor.

Muhtemelen MMM kafadan IOS 36 kullandığı için kurabildin.

Crap'ın bu anlamda rev18 ve rev19 ile uyumlu hale gelmesi ufak bir değişiklik gerektiriyor ama test falan da etmek gerektiği için elim gitmedi şimdiye kadar.

23 May 2010 14:45
WiiCrazy
@Affliction : Aslında fazla uğraş gerektirmiyor, en büyük uğraş oyunların bulunduğu harddiski getirip pc'ye takmak... Onun dışındakiler teferruat. Hatta Crap içinde online kanal kurma özelliği de var, oluşturduğu wad dosyasını sd karta atayım falan da uğraşmıyorsun. Ben dönemsel olarak çok sık oynadığım oyunları genelde kanal yapıyorum.

Pek tabii getirdiği en büyük kolaylık çocuklu ailelere. Çocuklar usb loader vesaire uğraşmadan oyunları çalıştırabiliyorlar bu sayede.

Ooooo iyiymiş o zaman bi ara online kanal kurma sihirbazını denerim. thumbs up

HDD ile PC aynı odada duruyor aslında bütün konsol ekipmanlarım ile PC aynı odada duruyor o yüzden pek zahmete girmiyorum.

@WiiCrazy, peki online kanal kur dediğimizde şuana kadar bütün çıkan oyunlar için kanal çekebiliyormuyuz programın veritabanından yoksa oyunlar için kanal sayısı kısıtlı mı ? Birde kanalı kurduk diyelim. Resimi falan tam kuruyor dimi wad dosyasından ? Yani banner'ı falan herşeyi full kuruyor yani ?
23 May 2010 15:00
Online'ı yanlış anladın. PC ile wii arasında online yani. Diskinde hangi oyunlar varsa onlar için kanal oluşturabiliyorsun, zaten diskinde olmayan oyun için kanal oluşturup ne yapacaksın smiling smiley

Kanal kurulduktan sonra oyunu disk kanalından açtığında nasıl görüyorsan o şekilde banner'ı ile yerleşiyor menüye.

Şu videodaki gibi gözüküyorlar,

23 May 2010 15:29
Super olaymış yahu. Hiç böyle tahmin etmiyordum ama anlamam lazımdı.

Bir ara forumda New Super Mario Bros Wii için kanal paylaşmıştın onu ben özel yapım sanıyordum hani görüntü videosunu ama değilmiş demek. Yine çuvalladım. smiling smiley
04 July 2010 12:56
selam,

bu işlemleri wii de kanal olarak değilde, sd kart ta kanal olarak kurabiliyormuyuz? olabiliyorsa nasıl?

saygılarımla
05 July 2010 10:30
Yanlış hatırlamıyorsam,

Wii Menü'ye giriyorsunuz, Data Management'e girip Kanallar bölümüne giriyorsunuz, sonra menüdeki yüklü kanallar çıkacak, onların üzerine remote ile tıklayıp (A tuşu) SD karta kopyala diyorsunuz, kopyalama işlemi bittikten sonra kanalı siliyorsunuz, eğer kontrol etmek istiyorsanız yine aynı menüde sd bölümü var ona tıklayınca SD karttaki kanalları görebilirsiniz.
17 July 2010 21:34
teşekkür ederim, hemen deneyeceğim.

saygılarımla
17 July 2010 21:56
selam,

işlemi denedim ve "failed launch" mesajı verdi.

bu arada kombinasyon şu şekilde;

4.2e soft+hard chip mode
4gb sandisk sd
1,5 tb wd hdd

homebrew den usb loader ile oyunları (ios 222m yapıp) sorunsuz oynuyorum.

kanalı wii ye kurduğumda sorunsuz çalışıyordu, tarif ettiğiniz şekilde sd ye attım ve yukarıda yazdığım mesajı verdi.

saygılarımla
17 July 2010 22:32
Kanalı kurmak yetmiyor... ne için forwarder kanal kurduysan ilgili uygulamayı ve yan dosyalarını da sd karta ya da hdd'deki ilk fat bölümüne uygun yerlere atman gerekiyor...

16 August 2010 22:45
dedezade siyahh temayıı nasıl yapabilirizz..??
17 August 2010 01:40
bastan soyliyim boot2 ye yuklu bootmii veya priioader sisteminde kurulu degilse tema isine girme,ayrica sorunun yeri de burasi degil,csm uzantili versiyonuna uygun temayi sd karta atiyorsyn mymenufegui gibi bir ismi olan program ile kuruyorsun,brick tehlikesi oldugundan,forumda konusunu acmadik.
05 October 2010 14:25
4.2e yüklü ve softmode'lu makineme WiiMC 1.0.9 kurdum, düzgün çalışıyor. Programın web sitesinde paylaşılan WiiMC Channel Installer 1.4'ü de wadmanager ile kurdum ama o çalışmadı. Açtığımda siyah bir ekranda kalıyor makine. Kapatıp açmak gerekiyor. Ne olması lazım çalışması için?
05 October 2010 14:31
@ryan : IOS 58 yüklemen gerekiyor.. yine resmi sitesinde IOS 58'i kurmanı sağlayacak program da mevcut.

16 October 2010 15:43
dedezade hocam WiiMc forwarder'ın linki silinmiş. Yenilersen sevinirim smiling smiley

16 October 2010 21:04
link yenilenmistir.
17 October 2010 09:49
[www.wiimc.org] adresinden son sürüm forwarder'ı indirebilirsiniz. Klasik forwarder'lar gibi WAD formatında değil. Bir uygulama gibi apps klasörüne kopyalayıp çalıştırarak kurulum yapabilirsiniz.

Son Sürüm WiiMC: [wiimc.googlecode.com]
Son Sürüm Forwarder: [wiimc.googlecode.com]

Sisteminizde IOS58 yoksa öncelikle bunu kurmanız iyi olacaktır: [wiibrew.org]

17 October 2010 09:57
Çok saolun ozayturay hocam,fakat ben klasik wad dosylarını tercih ediyorum,kurulumu kolay,başıma da bela almıyorum grinning smiley

17 October 2010 15:18
Haklısınız da bu adamların official forwarder'ı. Gayet hoş bir kurulum programıyla işi bitiriyorsunuz.

Bana kalırsa wad dosyalarıyla kurulum yapmak daha riskli. Özellikle de kaynağı belli olmayanlarla.

Ancak dediğiniz gibi sitemizden indirilenler denenmiş dosyalar olduğu için sorun çıkarmayacaktır. smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 26
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!