Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Prince of Persia: The Forgotten Sands (USA)

Gönderen WiiGamer 
Re: Prince of Persia: The Forgotten Sands (USA)
06 June 2010 11:44
Cfg ile çalıştırmak için dvd'yi takıyorsun sonra da Genel Ayarlardan Diski Çalıştır'ı (Boot DVD ya da öyle bir seçenek olması lazım) seçiyorsun.

Bu arada bu oyun benim bildiğim kadarıyla (sadece ilk çıkan pc versiyonunu oynamıştım bir de bunu bir buçuk saat kadar oynadım) dövüş temelli bir oyun değil. Tombraider gibi hoplam zıplama bulmaca çözme üstüne kurulu.. Tombraider gibi dedik ama pek tabii oyunun geçmişi Tombraider'dan daha fazla. Yani türü ve seriyi seviyorsan oynayabileceğin bir oyun.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

06 June 2010 13:11
WiiCrazy
Cfg ile çalıştırmak için dvd'yi takıyorsun sonra da Genel Ayarlardan Diski Çalıştır'ı (Boot DVD ya da öyle bir seçenek olması lazım) seçiyorsun.

Bu arada bu oyun benim bildiğim kadarıyla (sadece ilk çıkan pc versiyonunu oynamıştım bir de bunu bir buçuk saat kadar oynadım) dövüş temelli bir oyun değil. Tombraider gibi hoplam zıplama bulmaca çözme üstüne kurulu.. Tombraider gibi dedik ama pek tabii oyunun geçmişi Tombraider'dan daha fazla. Yani türü ve seriyi seviyorsan oynayabileceğin bir oyun.

Aslında dövüş temelli değilde diyemeyiz arada bulmacalar da var ama tombraider a da pek benzemez. Tür olarak benzer ama eski serileride oynayanlar pek benzetemez. Temelinde akrobasi(tomb raider a ençok benzeyen tarafı) ve dövüş olup bulmacalar la süslenmiş bir oyun diyebiliriz. POP nın geçmişi aslında çok daha öncelerine dayanır. İlk pc de deil sanırım amiga da çıkmıştı. 2D olarak insansı hareketlere(özellikle zıplaması oyun tarihine bir ilk olarak yazdırmıştır kendini) sahip, çıkan ilk oyun olarak bilinir(kendine has bir oyun motoru vardı bu oyunda). Bu yüzdendirki benzetilir ama direk şu oyun tarzıdır diyemiyoruz smiling smiley

Genelde iyi bir hikaye üzerine oturtulan eğlenceli diyaloglarla zenginleştirilmiş bir oyun olması en büyük artısı oluyor. Ama wii versiyonu biraz daha yaş grubunu düşürmüş gibi duruyor en azından şu iki saat lik oynamamdan söylüyorum. Oyun ilerledikçe kombinasyonlar artıp yeni özellikler falan çıkıyor, yani halen umudum var oyundan grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 06/06/2010 13:13 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
06 June 2010 13:21
Konu açılınca dayanamadım, pop beni yine eskilere götürdü grinning smiley Hiç amigam olmamıştı sad smiley ama ark. a bu oyunu oynamaya giderdik eskiden grinning smiley
06 June 2010 14:35
WiiCrazy

ilk cikan pc versiyonunu bende oynamistim grinning smiley prince of persia 3d idi sanirsam o zmana gore guzeldi bulmaca cozme fln oldugunuda biliyorumda dovuste cok eziq kalmasin benim istedigim o her yonden zevk almali bi insan bi oyunda smiling smiley
07 June 2010 16:52
Ben bunu pek beğenmedim ya çok tırt olmuş, rakipler çok kolay yeniliyor falan, birde sürekli yardım eden bir cin-peri karışımı bir mahluk var öyle arada bir heykelimin dudağından öp diyor iyice kıl oluyorum the finger smiley

Nerde o eski Prince of Persia, nerde o eski Cabbar.... Ahh ahh.
08 June 2010 11:19
oyumn banada tirt gibi geldi ama hikayeden az buz bisiler anladim mi ne ismindende anlasilacagi gibi unutulan kumlar herhalde oynadigimiz adam bizim pop the sands of time -warrior within- the two thrones daki adamin oglu yada torunu gibi bisi smiling smiley ztn oyunda bazi yerler ayni the sands of time daki yerere benziyor (daha dogrusu aynisi ) bir yer vardi orasida warrior within deki yerdi sanirsam bizim adamin bitirdigi yaratiklar fln yeniden acnlaip oc almaya fln kallkisiyo ztn birini salak gibi uyandirdik grinning smiley baska yorumlar cikartan var mi? smiling smiley
08 June 2010 11:40
Ben de cfg usb loaderi v57 beta4'e guncelleyince oyun calisti. Zaten diyor prince of persia patch eklenmis diye yeni surum yuklerken. Fiskiyeden suyu icince oyun kendi kendini kaydediyor. Bir sey Zheldar Izdahar diye bir yerde takildim. Uc tipi ortadan kaldirdim fakat asagi nasil inecegimi bulamadim bir turlu.

Herkese iyi oyunlar. Filminden sonra epey sevdim bu oyunu. Bakalim nerelere gidecegiz daha...

EDIT: Zheldar diye atmisim Izdahar'mis yerin adi. Ama tekrar deneyince bir duvardan yurume ile asagiya inebildim grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 08/06/2010 13:14 tarihinde gsever tarafından düzenlenmiştir.
08 June 2010 13:23
Prince of persia'yı amber denilen renk (Türkçe'de nedir bu yaa, kızıl mı smiling smiley ) ekranda bile oynamışlığım vardır.

O eski versiyon Wii controller ile oynansa ne güzel olur grinning smiley
08 June 2010 13:32
DiABOLiCAL
Prince of persia'yı amber denilen renk (Türkçe'de nedir bu yaa, kızıl mı smiling smiley ) ekranda bile oynamışlığım vardır.

O eski versiyon Wii controller ile oynansa ne güzel olur grinning smiley

Bal rengi ya da balmumu rengi idi amber yanılmıyorsam...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
08 June 2010 14:53
Bakalım aşağıdaki zımbırtıyı hatırlayabilecek misiniz?

08 June 2010 15:41
Ha tamam reçine rengi id smiling smiley

Fosil mi o sivri?

08 June 2010 16:06
Bir filmden alıntı ama filmin ismini söylemem tahmin edin bakalım.. Filmlerle aranız nasıl görelim smiling bouncing smiley
08 June 2010 18:22
bu dinazorlarin falan oldugu seri filmlerden bir goruntu,neydi yav jurassic park mi?
09 June 2010 07:13
Evet aynen dediğin gibi Jurassic Park 1 filmindeki yaşlı adamın bastonunda bulunan reçine içinde sıkışıp kalmış dinozor sivrisi.
09 June 2010 08:41
ewt jurassic park smiling smiley ordaki sinek dinozorlarin kanini enmis icinde hala onlari kani var ve boylece dinozorlarin genlerine ulasip yeni dinozorlar olusturuyolar sonra hersey kontrolden cikiyo fln... smiling smiley
pop da wii versiyonu ile diger versiyonlar sanki cok farkli bizdeki yaratiklar bile ordaki yaratiklardan farkli sanki senaryo bile farkli bi anlamadim gitti su olayi confused smiley
09 June 2010 08:43
Milletin iki konsolu varsa ikisine de satın alsın diye yapıyorlar herhalde böyle...

09 June 2010 09:17
Bu oyundaki su icme olayi guzelmis. Bizim prens su icerken bende cayi yudumluyorum bir yandan. 4-5 saat olmus toplam oynama suresi. Oyna oyna bitmeyecek gibi. Bitiren var mi oyunu aranizda?
09 June 2010 17:17
Bende wiikey 2 var da, update istiyor.
Ne yapmak lazım update etmeden oynamak için?
(4.1E yüklü)
ek: modchiple oynamaktan vazgeçtim, direk cfg57b4le daldım grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 10/06/2010 19:13 tarihinde Hyperkin tarafından düzenlenmiştir.
13 June 2010 13:44
Yahu arkadaşlar bu illet oyunda bir yerde takıldım nereye gitsem olmuyor.

Devasa bir çiçeğin olduğu bir yerdeyim, ortada bir platform var 360 derece dönüyor ve etrafta 4 kapı var. Açılan 2 kapı var. kapılardan birisi geldiğim yer olduğu için açılmıyor, ikincisinin üzerinde kırmızı yanıp sönüyor. Neyse girdiğim kapılarda bu çiçeğin kollarını kesmem gerekiyor ama bir kolu kaldı ve nereye dönsem olmuyor.

Burayı geçen varmı? Yoksa remote'u TV'ye fırlatıcam.
13 June 2010 14:55
Bizim oynama suresi toplam 11,5 saat olmus. Adini unuttum son geldigim yerin. Bir ara bakinca yazarim tekrar. Oyle abi kardes arkadas filan oynuyoruz. Gittikce zorlasiyor oyun yalniz. Cins cins yaratiklari dov dovde bitmiyor. Biri ara oyunda gidilen yerden geri donuluyordu. Iyi fikir diyordum adamlar tasarimdan kacip pratik zekayla bir kullanilan yeri bir kac tip cikarik yeniden sunmuslar diyordum sonra yenilenmeye baslidi yine hersey.

Benim son kaldigim yer boyle su ictikten sonra iki kutukten zipliyorsun sonra bir suru adami patikliyorsun ama okcular cok beter ve su kalkanli olanlar ozellikle. Neyse onlari dovunce yukari kata cikmak calisiyor bir yandan testereler obur yandan dusmemeye calismak vs daha sonra bir odayi atesliyorsun. Prens diyor baslicam atesine de diye zahra'da prensim bir tane daha kaldi sabret diye teselli ediyor destani. Neyse belki siz buralari gecmissinizdir. Ben sizinkini hatirlayamadim.
13 June 2010 15:08
Benim takıldığım yer ilk level boss'tan sonraki yerde. İlkinde heykel başları ile savaşıyoruz bu da bayağı bir ilerledikten sonra bitkilerin olduğu bölümde, abidik gubidik bitkiler bişiler püskrtüyor falan... ne geri gidebiliyorum ne ilerleyebiliyorum.
13 June 2010 16:07
@tuzruhu : tahmin ettiğim yerde isen eğer (şu etrafında böceklerin olduğu çiçekler) ... Kapıyı açacak 4 tane zırıltıya erişmek için ortadaki platformu döndürüyorsun değişik şekillerde... neyse benim vereceğim tüyo şu : hatırladığım kadarıyla orada çiçeğin dallarını kesme falan yok... 4 zırtıltıyı tamamlayınca geri dönüyorsun kapı açılıyo...

tamamen alakasız bir yerden de bahsediyor olabilirim tabii, en iyisi oyunun tamamını oynayıp youtube'a upload etmiş birinden bakman smiling smiley

ps: baktım da henüz kimse walkthrough atmamış youtube'a smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 13/06/2010 16:11 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
14 June 2010 06:46
@tuzruhu,

Ben sizin oldugunuz yeri hatirladim. Boyle nunchuk'tan z'ye basip o platform donduruluyordu. En son kapidan girip ilerleniyordu. Ama detaylar nasil tam hatirlayamiyorum. O ciceklerin zehre degmeden ya duvarlardan yurunuyordu ya da bir seylere tutunup geciliyordu. Ben bazi yerlerde 3-4 sefa cesmenin basina donuyorum ancak cozebiliyorum etabi. Sizde denemeye devam edin kesin nasil yapilacagini bulursunuz.

Ben de gidip su cins tipleri bir daha pataklayip devam edeyim. Kac saat daha surecek acaba merak ediyorum. Patakla patakla bitmiyorlar zaten. Arada kendimi kaptiriyorum adamlari atese aticagima ben dusuyorum grinning smiley
14 June 2010 11:13
ben baya ilerledim artik duvarda tutunacak yerleri fln kendim yapmaya basladim grinning smiley
@tuzruhu senin dedigin yeri biliyorum ordaki puskuren ciceklerden uzak dur zehirli dallar cikiyo duvarlardan onlari gecmek icin orda bisi yapman lazim mesela orda asagia kol var o yere geldiginde duvarda yuruyorsun zehirli kol sana vurmadan karsi duvara zipliyip duvardan duvara zıplayarak yukari cikiyorsun sonra ordan baska yere yuruyorsun duvardan orayi gecmis olmasam videosunu ceker koyardim simdilik bu kadar yardimci olabilirim sen takildigin yerin fotosunu koy ona gore ne yapicagini solim grinning smiley
14 June 2010 11:56
Çiçeğin kollarını kesiyoruz, iki kolunu kestim ama bir tanesi kaldı, ona nasıl erişeceğimi bilmiyorum, gidebileceğim sadece tek bir kapı var gizli geçidi filan var sanırım sad smiley
14 June 2010 12:36
Ya şu yorumları görünce eski günler aklıma geliyor, amma tıkanıp kalırdım prince of persia'da. Genelde dikkat etmediğim çok basit bir yerde çıkardı. Bazen karmaşık düşünmemek gerekiyor.

Oyunu indiricem ama anasını satayım daha softmod yapamadık 2 haftadır ki bu oyunu oynamaya nasıl zaman bulacağım confused smiley
14 June 2010 13:01
Evet biz gectik, bu pesinde tas tasiyan koca bir yaratik vardi onu bir kilictan gecirdik guzelce ama kacti yine. Simdi cok kil bir yerde ugrasiyoruz. Iki duvar arasinda ziplamaca ama testere kesiyor habire ortada bakalim sonumuz ne olacak. Ben hic oyun oynayan bir degilimdir bir kaptirdik bu oyunda iyi oldu. Bilmeyenler icin gidip filmi izlesinler derim ondan sonra daha bir gazla oynaniyor oyun.
14 June 2010 16:24
Bu oyunun birde içerisinde 2d modu var onu oynadınız mı? Eski prince of persia tarzında çok güzel olmuş.
14 June 2010 17:04
tuzruhu
Bu oyunun birde içerisinde 2d modu var onu oynadınız mı? Eski prince of persia tarzında çok güzel olmuş.
2D Challenge'ını tamamlamıştım ama nasıl ulaşıldığını bulamadım. Nasıl ulaşıyoruz?

14 June 2010 20:45
Arada bazi bolumlerde kismi 2D etaplara rastladim ben oynarken ama harici ayri bir menu secenegi gormedim acikcasi...
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 42
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!