Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4.3 Kırıldı winking smiley

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4.3 Kırıldı winking smiley
01 July 2010 18:29
malesef olmadi beklemekten baska care yok galiba izine kadar olur insallah olmazsa artik istanbulda birini bulmak lazim yardimlarin ve ilgin icin cok tesekkürler

01 July 2010 20:24
yasin1
malesef olmadi beklemekten baska care yok galiba izine kadar olur insallah olmazsa artik istanbulda birini bulmak lazim yardimlarin ve ilgin icin cok tesekkürler

Şimdi hangisi olmadı? Sana söylediğim testi uyguladın mı peki? Forwarder mı değil mi anladın mı?
Lego Indiana Jones'u kiralarsan ilk mesajdaki yöntemi uygulayabilirsin ola ki forwarder da değilse sendeki cfg..

ps: ios seçimi olarak 222,223'ü de deneyebilirsin, belki onların yüksek revizyonlu olanından yüklüdür sende. 250 yüklü değilken sanmıyorum gerçi.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 01/07/2010 20:25 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
02 July 2010 09:23
ben şuan wii konusunda amatörüm benim wiim 4,3 versiyonundane soft modu şuana kadar hiç yapmadım ne yapman gerektiğini konusunu biraz açar mısınız?
02 July 2010 10:29
alphan
ben şuan wii konusunda amatörüm benim wiim 4,3 versiyonundane soft modu şuana kadar hiç yapmadım ne yapman gerektiğini konusunu biraz açar mısınız?

Sırayla yazayım sen yap, her yaptığın adımdan sonra bir adım daha yazayım.

1. Lego Indiana Jones oyununu satın alıyorsun / kiralıyorsun / ödünç alıyorsun / vesaire, yani bir şekilde elde ediyorsun.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 02/07/2010 10:30 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
03 July 2010 20:14
Bu arada 4.3 softmodsuz wii'ye softmod kurma videolarını çektim... Videolar editlendikten sonra burada olacak...

03 July 2010 20:29
WiiCrazy
Bu arada 4.3 softmodsuz wii'ye softmod kurma videolarını çektim... Videolar editlendikten sonra burada olacak...
çok teşekkür ederim
03 July 2010 21:12
alphan
WiiCrazy
çok teşekkür ederim

Aldın mı oyunu?

03 July 2010 21:15
şimdi almadım ama yakında İstanbuldayım o zaman alırım
04 July 2010 00:44
GÜNCELLEME : Üyelere özel bölümünde rehber hazırlandı, buradan

And here is the English Noob Guide

2 kez düzenlendi. En son 04/07/2010 18:56 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 August 2010 03:10
Selamlar,4.3 softmod kurduktan sonra Sports Resort orjinal oyununu taktığımda update diyor,tabiki yapmadan hemen diski çıkardım zararlı olacağını hep yazdığınızdan.

Wii Sports u taktım ve normal olarak gördü makine update çıkmadan.Oyuna girmedim ama

4.3 softmodda orjinal oyunlar iptal mi edildi acaba?detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim,eğer çözümü varsa da yazarsanız memnun olurum...

Şimdiden teşekkürler
21 August 2010 17:34
vay be site kendini aştı dünya çapında olma yolunda ilerliyoruz smoking smiley
24 August 2010 12:17
MScene
Selamlar,4.3 softmod kurduktan sonra Sports Resort orjinal oyununu taktığımda update diyor,tabiki yapmadan hemen diski çıkardım zararlı olacağını hep yazdığınızdan.

Wii Sports u taktım ve normal olarak gördü makine update çıkmadan.Oyuna girmedim ama

4.3 softmodda orjinal oyunlar iptal mi edildi acaba?detaylı bir bilgi verirseniz sevinirim,eğer çözümü varsa da yazarsanız memnun olurum...

Şimdiden teşekkürler
cevabını merak etmekteyim,herkeste böylemi durum yoksa bir çözümü var mı?
24 August 2010 14:22
Orjinal oyun iptali diye birşey yok. Olamaz da. Başka nasıl para kazanacaklar? Senin sitem 4.3 olsa bile oyunun ihtiyacı olan IOS yüklü değilse update isteyecek.
24 August 2010 16:10
MScene

Şimdiden teşekkürler

Bende de aynı sorun oldu, soft mode yaptırdığım yere götürdüm ve durumu anlattım. UPDATE ETSEYDİN dediler. update ettiler halloldu.
Zaten sonuçta versiyonunuz 4.3 ise zaten yeni bir versiyon (4.3-4.4...v.s) çıkmadığı için update etmekte sorun görünmüyor.
24 August 2010 16:59
Oyun üstündeki update'in ne olduğunu bilmek önemli... Cios'ları eziyor mu ezmiyor mu, oyunun sistemde olmayan yeni bir ios gereksinimi var mı, mevcut menü versiyonundan yüksek bir update mi vesaire...

Yani duruma göre update edilmeli ya da edilmemeli vesaire... usb loader kullanırken orjinal de olsa disk kanalından oyun oynamanın mantığını ben hala çözemiyorum. Oyunun uyumluluk problemi yoksa çalıştır usb loader ile gitsin. Disk kanalından update'i de priiloader gibi bir programla bloke ederek çoğu oyunu oynayabilirsiniz zaten. Buna tek istisna sistemde yüklü olmayan bir ios isteyen oyunlar, onlar için de gerekli ios'u wad manager ile yükleyerek yine disk kanalından oynamak mümkün.

25 August 2010 15:29
WiiCrazy
Oyun üstündeki update'in ne olduğunu bilmek önemli... Cios'ları eziyor mu ezmiyor mu, oyunun sistemde olmayan yeni bir ios gereksinimi var mı, mevcut menü versiyonundan yüksek bir update mi vesaire...

Yani duruma göre update edilmeli ya da edilmemeli vesaire... usb loader kullanırken orjinal de olsa disk kanalından oyun oynamanın mantığını ben hala çözemiyorum. Oyunun uyumluluk problemi yoksa çalıştır usb loader ile gitsin. Disk kanalından update'i de priiloader gibi bir programla bloke ederek çoğu oyunu oynayabilirsiniz zaten. Buna tek istisna sistemde yüklü olmayan bir ios isteyen oyunlar, onlar için de gerekli ios'u wad manager ile yükleyerek yine disk kanalından oynamak mümkün.

hocam haklısınız zaten orjinal oyunu hala softmodlu makineden oynamanın bir anlamı yok ben hiç takmıyorum da zaten arkadaşa kurdum geçen bana anlattığınız şekilde once hbc son versıyon yukledım 4.3 updateını yaptım ve bu durumla karsılastım,sımdı makıne benım olsa zaten hıc umursamam atarım hddye orjınal oyunun ınternetten ındırılmıs versıyonunu oynarım ama adam taktı işte grinning smiley bende ne olursa olsun ya diyerek geçemiyorum nedenini araştırma gereği duydum smiling smiley

cevaplar için teşekkürler tekrardan.Yapmamız gerekeni anladım bundan sonra böyle bir durumla karşılaşırsam dumur olmam smiling smiley
02 September 2010 17:11
wiipoints kampanyası için shop channel'a girmek zorundayım ve 4.3 update'i çıktığı içinde giremiyorum doğal olarak
acaba 4.2'den 4.3'e update etsem birşey kaybedermiyim?

alet ilk çıkan wii'lerden ve içinde wiikey bulunuyor yani usb loader vs ile oynamıyorum oyunları
hbc channel'da kurulu

sizce update edeyim mi?
02 September 2010 20:16
12henry14
wiipoints kampanyası için shop channel'a girmek zorundayım ve 4.3 update'i çıktığı içinde giremiyorum doğal olarak

alet ilk çıkan wii'lerden ve içinde wiikey bulunuyor yani usb loader vs ile oynamıyorum oyunları
hbc channel'da kurulu

sizce update edeyim mi?

pm ile de yanıt vermiştim gerçi ama... softmoda hiç bulaşmaya niyetin yoksa update et. ama önce homebrew channel'in son sürümünü yükle ki 4.3 uçurmasın. bootmii yüklü değil ise onu da yükle, yedek almadıysan al...

02 September 2010 20:23
WiiCrazy
12henry14

hbc channel'da kurulu

sizce update edeyim mi?

pm ile de yanıt vermiştim gerçi ama... softmoda hiç bulaşmaya niyetin yoksa update et. ama önce homebrew channel'in son sürümünü yükle ki 4.3 uçurmasın. bootmii yüklü değil ise onu da yükle, yedek almadıysan al...

evet bende pm'i yanıtladım ama burdan devam edelim, benim sorunu yaşayanlara yol gösterir hiç değilse.

softmode'a bulaşıp bulaşmayacağım tam belli değil bu aralar harici alma planım var ama tam belli değil.
acaba şimdi yükseltirsem softmode için tüm kapılar kapanıyor mu?
yoksa biraz meşakatli de olsa hbc ve yedek aldığım bootmii sayesinde 4.3e'de kurabilirmiyim?
02 September 2010 20:51
12henry14
WiiCrazy
12henry14

hbc channel'da kurulu

sizce update edeyim mi?

evet bende pm'i yanıtladım ama burdan devam edelim, benim sorunu yaşayanlara yol gösterir hiç değilse.

softmode'a bulaşıp bulaşmayacağım tam belli değil bu aralar harici alma planım var ama tam belli değil.
acaba şimdi yükseltirsem softmode için tüm kapılar kapanıyor mu?
yoksa biraz meşakatli de olsa hbc ve yedek aldığım bootmii sayesinde 4.3e'de kurabilirmiyim?

Yok yollar kapanmıyor ama Nintendo Metroid Other M ile beraber update server'larına bütün bölgeler için Korean IOS'ların en son versiyonlarını yerleştirmiş. Update yaptığında ya da wii shop'u update ettiğinde buradaki Virgin 4.3 rehberini kullanman mümkün değil. Çünkü o rehberde korean ios'lardan faydalanılıyor.

cBoot2 yöntemi ya da Homebrew Channel'in full hardware erişiminden faydalanarak kullanılabilen iki yöntem daha var. Pek tabii bizim sitemizde henüz bunların rehberleri yok. Taşınma halinde olduğum için bir hafta boyunca rehberlere şunlara bunlara pek dokunma şansım yok.

Özetle şu anda update yapman herhangi bir şekilde softmod kurmana engel olmaz... Anlık fırsat yalnız, Nintendo'nun bir sonraki menü update'ini ne zaman yayınlayacağı belli olmaz...

Nintendo'nun elinde şu anda çok iş var, aşağıdaki açıkları kapatması lazım,

1. Bu konu altında bahsi geçen Korean IOS'ların kullanılma workaround'u (Belli ki bunu wii shop update'i ve Metroid Other M'nin üstündeki bir update olarak yapmışlar, henüz yayılmadı)
2. Homebrew Channel 1.0.8'in kurulmasını sağlayan henüz bilinmeyen IOS exploit
3. Indiana Pwnz PPC exploit (PAL / NTSC-U)
4. SmashStack PPC exploit (NTSC-U)
5. Yu-gi-oh PPC exploit (PAL/NTSC-U/NTSC-J)
6. Bootmii@boot2 (en son 4.2 ile beraber boot2v4 yüklemişlerdi, yeni boot2 yayınlamadıkları sürece bunu da hem IOS hem de PPC exploit yerine kullanmak mümkün)

Senin durumunda 1'de 6'ya kadar hepsini 4.4'de fix etmesi lazım Nintendo'nun ki senin softmod yolun kapansın... 4.2'de boot2'yi update ettiklerinde epey fırça yediler, kısa süre içerisinde tekrar bir boot2 güncellemesi yapacaklarını sanmıyorum.

1 kez düzenlendi. En son 02/09/2010 20:52 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
02 September 2010 21:06
hbcyi yükledim
bootmii yedeniği almıştım zaten bir daha aldım ama aklıma bir şey takıldı
bir boot2 ile yedek alma var bir de Ios ile
bunların arasında ne fark var?

ayrıca bootmii ielrde herhangi bir şekilde konsola birşey olması durumunda hbc'den çalıştırarak konsolu eski haline almaya yarıyor değil mi?
yoksa ben mi yanlış biliyorum?
02 September 2010 21:26
12henry14
hbcyi yükledim
bootmii yedeniği almıştım zaten bir daha aldım ama aklıma bir şey takıldı
bir boot2 ile yedek alma var bir de Ios ile
bunların arasında ne fark var?

ayrıca bootmii ielrde herhangi bir şekilde konsola birşey olması durumunda hbc'den çalıştırarak konsolu eski haline almaya yarıyor değil mi?
yoksa ben mi yanlış biliyorum?

aralarında fark yok...

konsola bir şey olursa (fullbrick olursa yani) homebrew channel'a giremeyeceğin için açılışta çalışan bootmii'yi kullanıp restore etmen gerekiyor.

02 September 2010 21:39
yanlız yedek alma işlemini nand olarak yapıyor şu anda
şu şekilde yani

doğrudur değil mi bu?

hbc'yi 1.08e update ederken karşıma daha farklı bir ekran gelmişti Ios ve boot2 olarak
sd kart içinde olmadığı için alamamıştım yedek
02 September 2010 22:02
Problem yok, yedeği alıyor görünüyorsun.
Yedeği kurulumu yaptıktan sonra alıyorsun.. bootmii'yi (boot2 olarak) kurduktan sonra wii'yi kapatıp açtığında bootmii ekranı gelmiyor mu?

02 September 2010 22:07
sd kart takılı olmadığı zaman da gelir mi bu bootmii ekranı?
02 September 2010 22:07
sd kart takılı olmadığı zaman bu ekran gelir mi?
gelmedi ekran ama sd kart takılı değildi
02 September 2010 22:08
12henry14
sd kart takılı olmadığı zaman bu ekran gelir mi?
gelmedi ekran ama sd kart takılı değildi

sd kart takılı olmadığı zaman gelmez...

02 September 2010 22:12
tmm o zaman
benim bahsettiğim şey şu hackmii ile gelen hbc'yi kurup kaldırma, bootmii'yi kurup kaldırma ve dvdx'i kurup kaldırma ekranının olduğu yerdi
yani yedek alma yerinin orası olduğunu sanıyordum ama galiba o bootmii kurulum yeriymiş. yedek aldığımız yer üstte resmini koyduğum yer eğer yanlış anlamadıysam
wii'de yaptığım tüm işlemlerden sonra sd kartı'yi pc'ye yedekliyorum. daha önceden kurmuşum bootmii'yi yedek de almışım. şimdi bir daha aldım pc'ye attım klasörleri. inşallah aletin başına bir şey gelmez de başvurmaya gerek kalmaz, baya karıştı çünkü yedekleri attığım klasör smiling smiley
03 September 2010 09:04
Boot2 olarak kurulabiliyorsa full brickten bile geri dönebilirsin. IOS olarak kurulu sistemde full brickten geri dönüş şansın yok. Donanımsal olarak geri dönebilirsin ama onuda burada yapan yer şimdilik yok. Bir arkadaş üzerinde çalışıyordu ama uzun zamandır haber çıkmadı.
03 September 2010 14:13
bu kırma islemi önceden soft moode olmuslar icinmi yoksa virginler icinmi
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 44
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!