Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4.3 Kırıldı winking smiley

Gönderen WiiCrazy 
Re: 4.3 Kırıldı winking smiley
30 June 2010 20:02
@WiiCrazy. Exactly. TBR is the only one that works. You confirmed what I thought. That means that if I create a WAD installer using the updated TBR code it will work grinning smiley. Thanks grinning smiley.

30 June 2010 20:06
@WiiCrazy - that confirms what I thought. I'll start hacking TBR.

@Muriatic Yes, I know, I'm way past that point. I have the trucha bug installed on IOS36. Its what happens next that I'm working on.
30 June 2010 20:21
@Techrev : Ok, if you are trying to install say cios... then you should first remove the stub sitting there... Also while patching IOS 36 make sure you select both trucha bug & ES_Identify bugs... Also how about using IOS 36 you just patched to install a cios to another slot? Then later using that cios to do your stuff... You just need to unpack the wad of cios / modify the tmd & tik files of the cios to change it's ios slot & pack it... this way a stub won't hinder you installing the cios with the patched IOS 36...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
30 June 2010 21:45
Wiicrazy,

Bu bölümü üyelere özel kısmına taşıyalım mı? Çok genelde oldu da grinning smiley
30 June 2010 21:47
@wiicrazy 4.3 de multi m manager ile normal turcha islemi yapilamiyormu ?neden boyle bir yol izlemek gerektigini ben anlayamadim.cahil kaldim valla,kafam karisti
30 June 2010 21:51
@tuzruhu : Valla sağa sola linkini verdik zaten smiling smiley Ben asistana 4.3 için destek ekleyince zaten Üyelere Özel olacak smiling smiley

@dedezade : MMM de kullanılabiliyor ama arada bir iki tırıvırı yapmak gerekiyormuş... açılışta yüklenecek IOS seçeneğini değiştirme falan... ben sadece üstte yazdığım yöntemle test ettiğim ve başarılı olduğum için öyle yazdım. Deneyip değişik şekillerde rehberler yapılabilir benim fazla vaktim yok valla. Pazar günü mecalim kalırsa Lego Indiana Jones kısmından başlayıp video çekeceğim zaten. Gittigidiyordan oyunun orjinalini satın aldım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
30 June 2010 21:54
4.3 update, boot2'ye bir kelek yapmıyor değil mi ben de update'i yapıp birkaç test yapacağım yarın veya cuma akşamı.
30 June 2010 21:59
ben sneek de 4.3 e update ettigimde mmm kanal olarak kuruluydu, hbc silinmisti ama mmm duruyordu , bende mmm ye girdim tum softmode islemlerini tek tek denedim, ios35 kullanarak tum islemleri hatasiz tamamladi,hicbir sorun cikarmadi,exploid ile bunu kanal olarak kurup veya calistirip islemler yapilamazmi???
30 June 2010 22:04
@tuzruhu : valla boot2 uçuyor mu emin değilim... 4.2 ile beraber boot2v4 yükleniyor... uçması lazım diye düşünüyorum... uçmaması için safe upgrade hede hödösünü yapman lazım... sen yine benim dediğim gibi test et bence.

@dedezade : sneek doğru test platformu değil zira sneek kafadan hiç imza doğrulaması yapmıyor... ne atsan çalışır orada zaten smiling smiley

30 June 2010 22:44
@WIICrazy I successfully deleted the stubs. The problem is that no tool I have (MMM or Wad Manager) will let me install or modify *ANY* IOS. The only working tools for me so far are TBR and Anytitledeleter. I just modified the source for TBR to let me install IOS34. If that works I'll hopefully be a step closer. Maybe I'll be able to install hackmii and priiloader with just that. Otherwise I'll try to get TBR to install IOS38 too and see what happens. The problem seems to be in the tools, and getting IOS34 downgraded. For me anyway.

I'm just taking a break right now, eating, then I have to set up the dev environment. I'm hoping I can compile this under Windows, I don't have Linux installed right now. If I have to I will.

1 kez düzenlendi. En son 30/06/2010 22:46 tarihinde Techrev tarafından düzenlenmiştir.
30 June 2010 23:12
Techrev,

What time is it there?

Right now time is 2:10 AM

What? Eating? We've now go to the bed.. smiling bouncing smiley
30 June 2010 23:33
Sorry, its 7:30 pm here >.< . I'll quit posting here for now grinning smiley. I compiled my new TBR with new changes. I'm a bit nervous to try it, it should work >.< .
01 July 2010 06:27
WiiCrazy
@NinintendoWii : Aslında Nintendo korsana karşı durmak istiyor, niyetleri de tamamen bu ama hiç bir zaman yazılımlarını adam akıllı bir güvenlik incelemesinden geçirmiyorlar. Açık çıktıkça yamıyorlar, düşün ben 10 dakka şöyle bir derin düşündüğüm zaman bu açığı bulabiliyorsam o kadar parayla onların bundan çok daha ince olan bir sürü açığı da çıkarmaları lazım. Beri yandan da onların işi de zor... klasik tabirimiz vardır ya "sizin de işiniz zor" diye aynı şekil... Açıkları yamayacak, önden gidip ileride exploit edilmesi muhtemel açıkları da kapayacak ve bunları şimdiye kadar yayınladığı oyunlarla test ettirecek belki zira ufak bir zamanlama hatası bile geçmişte yayınlanmış bir oyunun yanlış çalışmasına sebep olabilir kötü kodlama yüzünden... vesaire vesaire... Adamlar hiç bir özellik eklemeden update yayınlıyorlar açıkları kapatmak için düşün.
Abi sana bişey diyim mi bazen en iyisi basit düşünmek. Ben eskiden assembly hakkında hiçbirşey bilmeden hex editörü ile program kırardım, kendime has yöntemler geliştirmiştim ve martix gibi okuyordum artık exe'lerin içini (askerdeyken çernobil virüsünün Ç'sinden haberim yokken bir exe'de tespit edip temizlemiştim)
Sonra assembly çalıştım falan ucundan az birşey. Şimdi o eski yöntemlerimi kullanamıyorum (gerçi uzun zamandır (wii hayatıma girene kadar) bu işlerle de uğraşmıyordum ama) , aklıma o kadar basit çözümler gelmiyor, hep detaylı düşünüyorum.
O yüzden onlar işi ne kadar zorlaştırsalar da çok basit bir şekilde kırmanın yolu ortaya çıkabilir bence.
01 July 2010 06:42
DiABOLiCAL
Abi sana bişey diyim mi bazen en iyisi basit düşünmek. Ben eskiden assembly hakkında hiçbirşey bilmeden hex editörü ile program kırardım, kendime has yöntemler geliştirmiştim ve martix gibi okuyordum artık exe'lerin içini (askerdeyken çernobil virüsünün Ç'sinden haberim yokken bir exe'de tespit edip temizlemiştim)
Sonra assembly çalıştım falan ucundan az birşey. Şimdi o eski yöntemlerimi kullanamıyorum (gerçi uzun zamandır (wii hayatıma girene kadar) bu işlerle de uğraşmıyordum ama) , aklıma o kadar basit çözümler gelmiyor, hep detaylı düşünüyorum.
O yüzden onlar işi ne kadar zorlaştırsalar da çok basit bir şekilde kırmanın yolu ortaya çıkabilir bence.

Ben de c64 zamanı kodun hex dump'ına bakıp müzik rutini mi, grafik mi, karakter seti mi, kod parçası mı falan artık anlıyordum smiling smiley
Yaş ilerledi, artık eskisi kadar zaman da yok bu işlerle uğraşacak.

01 July 2010 08:28
yha bu tbc yi indiana jones expploiti dışında çalıştırma yöntemi varmı?Heryere baktım 1 tane bile satan yok oyunu zaten satsalarda almam smiling smiley.
Biraz daha beklesem bannerbomb 'un yeni versionu çıkarmı acaba??
01 July 2010 08:31
TBC?

4.3 hack işleminden bahsediyorsan, şuan bekleme aşamasında herkes. Bannerbomb'un ve Bootmii'nin yeni versiyonu çıkacak.

Bu arada senin Wii'de önceden softmod işlemi yapılmış mıydı?
01 July 2010 08:33
hayır ben daha yeniyim aslında bu konulara geçen hafta siyah wii almıştım tabi yeni olduğum için direk update ettim wii yi.Şu anda temiz 4.3e var wiide.bu arada yanlış yazmışım trucha bug restorer demek istemiştim

1 kez düzenlendi. En son 01/07/2010 08:36 tarihinde qwertxyz tarafından düzenlenmiştir.
01 July 2010 08:38
Şimdilik birşey yapma, 2-3 hafta Sport resort ile takıl, wii'ye alış biraz, exploit çıkınca zaten hemen deneme de. Bakalım sorun çıkarıyor mu?
01 July 2010 08:52
@tuzruhu : millet denedi 4.3'te çalışıyor, ilk postu da update ettim zaten.

@tbc : hayır pal için şu anda indiana pwns dışında exploit yok

01 July 2010 13:03
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. winking smiley
01 July 2010 16:46
WiiCrazy
Acaba olur mu dediğim bir yöntem vardı, son bir saat içindeki denemelerim sonucunda 4.3'de softmod yapma yöntemini bulmuş durumdayım winking smiley

Burada da açıklayayım bari :p

Olay şudur, PAL, NTSC ve NTSC-J wii'lerde korean ios bulunmamakta bu yüzden eski bug'lu korean ios'ları gayet güzel bir şekilde sisteme yüklemek mümkün smiling smiley

Adım adım anlatalım...

1. WiiPower'ın son Trucha bug restorer programını indirin. (http://www.mediafire.com/?qzmqirhnuyz)
2. NUSD üzerinden IOS 41'in v2835 revizyonunu wad olarak indirin
3. IOS 41'i wad manager ile kurun. Bu ios normalde korean wii'lerde olan diğer wii'lerde olmayan bir ios. Nintendo'nun imzaladığı bir ios olduğu için korean olmayan wii'lere de fazla çaba sarfetmeden kurulmakta.
4. Trucha bug restorer'ı kullanarak IOS 15'i downgrade etme işlemini buradaki cios yükleme rehberindeki gibi yapın. Bir farkla o da kullanılacak IOS olarak ilk aşamada IOS 41 seçilecek.
5. IOS 15 downgrade işlemi bittikten sonra kalan işlemleri cios yükleme rehberinde olduğu gibi yapıp yamanmış IOS 36'yı yükleyin.
6. IOS 41'e artık ihtiyacımız yok, isterseniz kaldırabilirsiniz.
7. Trucha bug'lı IOS 36'nın keyfini sürün :p

ps1: Temiz 4.3 üzerinde TBR'yi çalıştırabilmek için SmashStack yahut Indiana Pwns exploit'ini kullanmalısınız.
ps2: Özellikle de IOS 15 downgrade işlemi bittikten sonra TBR'den IOS 15'i seçip devam edilen kısımda çok sık codedump alabilirsiniz, tekrar tekrar deneyip çalıştığı anı yakalamanız gerekiyor.

-- In English for International audience --

1. Get the latest version of WiiPower's Trucha Bug Restorer (http://www.mediafire.com/?qzmqirhnuyz)
2. Using NUSD, checking the Pack Wad option in the app download the oldest revision of IOS 41, namely IOS 41 v2835
3. Install the IOS 41 wad you grabbed with regular Wad Manager, It doesn't much metter which IOS you use during the operation since it's a legitimate IOS signed by Nintendo... Also you can use any wad manager tool out there..
4. Launch Trucha Bug Restorer, select the IOS to be used as 41 and choose Downgrade IOS 15... Continue normally as you would do it on 4.2...
5. After you've downgraded IOS 15, launch Trucha Bug Restorer again this time to patch IOS 36... Select IOS to be used as IOS 15 and resume normal operation of this tool... Beware, you might need to repeat this step from the start since TBR just codedumps randomly when reloading IOS into 15.. This will not do any harm to your wii...
6. If you've successfully patched IOS 36, now get rid of IOS 41 if you want it so...
7. Have fun with the trucha patched IOS 36 tongue sticking out smiley

ps1: You need either SmashStack or Indiana Pwns exploit to run Wad Manager and TBR... If you don't know what I'm talking about then just go for a more noob friendly thread instead of this.

Bunu mümkünse biraz daha acarmisiniz Indiana Pwns bu oyunu kiralayip sonra bunlari sd kartina mi yükliycez orayi tam olarak anyamadim saygilarimla
01 July 2010 17:03
yasin1
Bunu mümkünse biraz daha acarmisiniz Indiana Pwns bu oyunu kiralayip sonra bunlari sd kartina mi yükliycez orayi tam olarak anyamadim saygilarimla

Oyunun adı Lego Indiana Jones, Indiana Pwns ise exploit'in adı. Ben softmod asistanını uyumlu hale getirene kadar bekleyin bence. Sd karta bir kaç dosya kopyalamak kadar basit değil zira.

01 July 2010 17:03
Indiana Exploiti aynı Zelda'da kullanılan yöntem ile çalışıyor. Orjinal oyunu DVD'den oynarken kaydediyorsunuz. Daha sonra Exploitin içeriğindeki Private dosyasını SD karta olduğu gibi çıkartıyorsun.

Wii ayarlara geliyorsun, oyunların ayarlarının kaydedildiği Save games (yanlış telaffuz da olabilir uzun zamandır bakma ihtiyacı hissetmedim) bölümüne geliyorsun, SD karta geçiyorsun (yukarıdaki bölümlerden) sonra karşına Indiana Exploitinin SD karttaki kanalı görünecek üzerine remote ile tıklayıp kaydet diyorsun, Wii'deki save dosyasının üzerine kaydedeceksin (oyunda çok ilerlediysen yedeğini al yoksa boşver gitsin) her neyse, exploitli dosyayı Wii'ye kaydettikten sonra oyunu yine orjinal DVD'den çalıştırıyorsun.

Gerçi zelda'da exploiti aktif hale getirmek için bir elemanla konuşman gerekiyordu, bu da aynı mantık mı bilmiyorum. Kısacası bu şekilde oluyor.

Edit: Aradan 2 sene geçmiş Zelda exploitini yükleyeli hatalı olduğum yerler olabilir denemeyin!!!!

1 kez düzenlendi. En son 01/07/2010 17:03 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
01 July 2010 17:05
Indiana Pwns exploit'inin nasıl kullanılacağını şurada yazmıştım bu arada :
Indiana Pwns kullanarak Homebrew uygulama çalıştırma

01 July 2010 17:28
WiiCrazy

Bendeki wii daha önce hack lenmisti suan üzerinde sadece usb louder var ( cfg 0.52 ) gerci 4.3 oldugundan oda calismiyor simdi bununla tekrar wiiflow ve usb louder i yükleyip harici diskten oyunlari oynayabilirim
01 July 2010 17:30
yasin1
WiiCrazy

Bendeki wii daha önce hack lenmisti suan üzerinde sadece usb louder var ( cfg 0.52 ) gerci 4.3 oldugundan oda calismiyor simdi bununla tekrar wiiflow ve usb louder i yükleyip harici diskten oyunlari oynayabilirim

Softmodu buradan yaptıysan, cfg içinden IOS ayarını 249 yerine 250 yaparsan çalışır... Forwarder kanalları da mevcut ise Indiana Pwns exploit'ine de ihtiyacın yok... Cfg açılmıyorsa config dosyası içinde yapman lazım ios ayarını.

01 July 2010 17:36
bu dediyin ayarlara nereden girilecek ben benim wii yi softmod diye bir yerden indirdiyim programla yapmistim online softmod hepsini otomatik olarak atmisti dediyim gibi bu update olayi hepsini sildi birtek cfg duruyo
01 July 2010 17:50
yasin1
bu dediyin ayarlara nereden girilecek ben benim wii yi softmod diye bir yerden indirdiyim programla yapmistim online softmod hepsini otomatik olarak atmisti dediyim gibi bu update olayi hepsini sildi birtek cfg duruyo

cfg çalışıyor mu?

ps: çalışıyor mu dan kastım, açılıyor mu?

1 kez düzenlendi. En son 01/07/2010 17:51 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
01 July 2010 17:58
Cfg yi ana menüden baslatinca aciliyor sonra baslat sag altta baslat yazisina tikliyorum ortada cfg yazisi geliyor ve donup kaliyor bu arada alt sagdada v55 249 yaziyor öylece duruyor wii yi kapatmak zorunda kaliyorum externe usb takili
01 July 2010 18:12
yasin1
Cfg yi ana menüden baslatinca aciliyor sonra baslat sag altta baslat yazisina tikliyorum ortada cfg yazisi geliyor ve donup kaliyor bu arada alt sagdada v55 249 yaziyor öylece duruyor wii yi kapatmak zorunda kaliyorum externe usb takili

sd kartındaki apps\usbloader\config.txt dosyasını aç ve şu satırı ekle,

ios = 250

Eğer IOS 250'yi kurmuşsan cfg çalışacaktır...

Ayrıca Cfg kanalı forwarder şeklinde kurulmuşsa Indiana Pwns exploitini kullanmak yerine apps\usbloader\boot.dol dosyasını yine boot.dol ismiyle istediğin homebrew bir programla değiştirip çalıştırman mümkün.

Forwarder mı başka şekilde mi kurdun bilmiyorsan şu basit testi yapabilirsin, harddiski ve sd kartı söküp menüden cfg kanalını başlattığında cfg'nin intro ekranı gelmiyorsa forwarder şeklinde kurulmuştur... geliyorsa full kanal olarak kurulmuştur.

Eğer IOS 250 yüklüyse oyunlarını bu şekilde oynamaya devam edebilirsin, homebrew channel'i de tekrar kurmak mümkün ama o kadar karmaşaya gerek yok zaten kısa bir süre içinde yenisi yayınlanacak.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 134
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!