Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma

Gönderen Tuzruhu 
Re: WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma
17 November 2010 10:51
Teşekkürler WiiCrazy bir de WIT ile kontrol edeyim...

21 December 2010 18:43
WBSF Manager 3.0 ile harici harddiske oyun attım fakat 3 sorum olacak
1- Oyunu harddiskin içinde göremiyorum
2- Confugrable Usb Loader dan mı oyuna gireceğim oarada FAT32 bağlanma SD diyor bu doğru mu ?
3- Sd kart hep içinde kalmalı mı ?
22 December 2010 07:57
SD kart olmadan olmaz.

HDD hangi formatta? WBFS formatında ise içini göremezin, ha fat veya NTFS kullanacağım diyorsan en iyi yöntem Wii Backup Manager ile oyun atman, bu yöntem ile fat veya ntfs diskine iso formatındaki oyunları .wbfs'ye çevirerek atıyor. Boyutları da ufalıyor.
22 December 2010 11:20
Teşekkürler akşam denerim olmazsa tekrar yardımlarınızı isteyeceğim.
22 December 2010 19:53
Olmadı yapamadım yine ya çıldırıcam walla.
Wi backup manager ile oyunu içine atıyorum ama yinede olmadı.
Pc den attığını görüyorum içinde f:\wbsf\super mario collection [SVMP01]\SVMP01.wbfs şeklidede denedim
f:\wbsf\SVMP01 şeklindede denedim.

wbsf 'nin içinde oyun klasörü olacak mı yoksa direkmi klasör olmadan mı ?
bide oyunları attıktan sonra nereden açacağız?
22 December 2010 20:38
Rehberler bolumunde usb loader icin aciklamalar var. Oraya baktinmi? Suan tlf'dan baglandigim icin detay yazamiyorum.
07 January 2011 21:44
Selam arkadaslar,
Ben bu konularin cok acemisiyim. Ogluma bir Wii aldim ama ne oyun yükleyebildim nede bu sizin dediklerinizi yapabildim. Kimisi sd kart ile sunu yap diyor, kimisi Harddisk ile farkli seyler. Su programlari indir diyorlar. Acikcasi hic birsey anlamadim. Ben harddiske oyun yükleyip usb baglantisiyla oynamak istiyorum. Ve hardiskide komple formatlayamam icinde önemli dosyalarim var, hardiski bölmem lazim.Allah askina bana bu konuda yardimci olurmusunuz. Ayrica mail adresmi de verebilirim.
Sizlerden acil cevap bekliyorum.
Hayirli geceler
02 February 2011 12:07
Valla efe6138 nickli arkadaşa aynen katılıyorum. Yazılanları okudum , sanırım uygulayabilirim ancak tek korkum uygulamayı yaparken hata yapmak çünkü anladığım kadarı ile geri dönüşü yok wii den de olabiliriz ve oğlum ağlamaktan yaptığıma yapacağıma beni pişman eder. Dolayısı ile daha kolay bir yöntem ya da hdd den oyun oynamamızı sağlayacak yolları yapan ve teslim eden bir yer varmıdır. Bu arada chip takılı bendeki wii de ammavelakin son dönemde inen hiçbir oyunu iso formatında ve en düşük hızda dvd ye yazdırmama rağmen okutamadım eskiden kütür kütür okuyordu. Dolayısı ile bu chip ide tabii ki bir dükkanda taktırmıştım benzer yerler var mıdır bu uygulamayı yapacak. Saygılarımla...
04 March 2011 20:36
Super bir Paylasim olmus ustat Emegine Saglik.
Ben de Yeni bir Wii Aldim ama icerisinde Zaten Chip mevcut.
Fakat Butun oyunlari calistirmiyor.
Simdi ben Bu anlattiklarinizi yaptigimda Diger hack islemi kaybolurmu?
Hard diskten butun Oyunlari calistirabiliyormuyuz?Eski ve yeni.
Okudugum kadari ile 500 Oyun Limiti varmis.Peki Limit bitince Bir daha Oyun yukleyemezmiyiz bu programla?

ve birde ben HD mi FAT olarak kullanacagim icin Oyunlari Wii.exe yerine WiiBackup Manager Programini Kullanarak mi oyunlari atmam Lazim?
Egerki yardimci olabilen bir usta olursa cok sevinirim...
Simdiden tesekkurler.
Bu arada Araniza da yeni katildim...
05 March 2011 07:11
Wii Backup Manager programını kullanırsan daha iyi olur. Fat32 değilde NTFS kullan derim. Softmod asistanı 4.2 sistemler için videolu olarak hack işleminde yardımcı oluyor.

500 oyun yüklemeniz zaten çok zor bayağı vaktinizi alır. 500 oyun olunca beğenmediğinizi silersiniz olur biter.

Softmod ile her türlü oyunu oynayabilirsiniz. Sorun çıkartan bazı oyunlar var onun içinde Problem Oyunlar bölümünde açıklamalar mevcut.
07 March 2011 11:43
4gb usbm var.Yaklaşık kaç oyun sığar?ufaltılmış olarak bakamadımda
07 March 2011 13:53
Ortalama olarak (oyunların türüne göre değişiyor, Metroid Other M gibi bir oyunsa sığmayabilir) 3-4 oyun sığar.
09 March 2011 20:09
Usta Tesekkur ederim cevabin icin.
Acemi oldugum icin yeniden sormak geregi hissettim.
Gecenlerde Super MArio Bross indirdim DVD 1x ile yazdirdim.
Fakat oyun acilmadi.
elimde bir cok oyun var ama cogu acilmiyor.
Zaten Benim Wii de bir sd kart var onceden Hack islemi yapilmis.
Yani Harddisk ten Oyun Oynamak istersem cogu oyunu oynayamazmiyim yani?

Birde ben simdi Hard diskten Oyun oynamaya basladigim an, diger Hack islemi iptal oluyormu?

1 kez düzenlendi. En son 09/03/2011 20:11 tarihinde dmda tarafından düzenlenmiştir.
10 March 2011 08:02
Harddiskten oyun oynamak istersen hepsini oynarsın.

DVD'den oynayacağım ama çipim yok diyorsan Neogamma programını kullanman gerekiyor. Yeni bir Wii aldıysan (son 1 sene içerisinde) kopya dvd okumayabilir. Yeni üretim Wii'lerin hemen hemen tamamı kopya DVD okumayacak şekilde modifiye ediliyor.

Harddiskten oyun oynamaya başladığın an diğer softmod işlemin gitmiyor aksine güncelleniyor.
27 March 2011 02:08
arkadaşlar; ben wii aldım 2 gün oldu. 4.1E versiyon varmış üzerinde.
bu söylediklerinizi denedim; 4gb USB flasha oyun yükledim WBFS manager ile, wiinin arkasındaki 2 usb portunuda denememe rağmen görmedi, hatta usb flashın ışığı bile zar zor yandı, 2gb SD kart ile küçük bir oyun denemek istedim, SD kart takıyorum, SDye tıklıyorum "The device inserted in SD Card slot can not be use" diyor.
ben bu işten hiç bir şey anlamadım yani. usb lerim mi bozuk, yoksa, sd okuyucum mu? yoksa, chip-hack midir onlardan mı yaptırmam gerekiyor öncelikler
teşekkürler.
27 March 2011 09:00
@bobinajci : Wiidewii softmod asistanı ile önce softmod kurulumu yapmalısın... sadece buradan yazanlarla olmaz...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
27 March 2011 10:41
hmm. anladım; okudum adımları fakat, diyorki, aşamanın birinde, eğer menü tuşları çalışmazsaa Gamecube controller gerekir diyor, ondan da bende yok.
dolayısıyla orada yazanları yapmaya tırstım, az önce bir oyun satıcısını aradım, getirin yaparız dedi, öyle yaptırmayı düşünüyorum. teşekkürler.
27 March 2011 13:26
bobinajci
hmm. anladım; okudum adımları fakat, diyorki, aşamanın birinde, eğer menü tuşları çalışmazsaa Gamecube controller gerekir diyor, ondan da bende yok.
dolayısıyla orada yazanları yapmaya tırstım, az önce bir oyun satıcısını aradım, getirin yaparız dedi, öyle yaptırmayı düşünüyorum. teşekkürler.

Gamecube koluna ihtiyaç yok, yanlış yere bakmış olabilirsin. Kendin yapmak ya da birine yaptırmak tamamen kendi seçimin ona karışamam.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
02 April 2011 12:30
arkadaşlar çok basit sorularım var kısacık

yeni wii aldım alet ntsc. çipte var softmod da yapılmış.
netten oyun çektim wii sport resort. imgbunr ile yazdım alete taktım. update istiyo oyunu açmak için.
aldığım kişiyi aradım. update etme dedi brick olabilir dedi.
çektiğim oyun ntsc. aletin versiyonu 4.2u.
softmod hdd falan kasmak istemiyorum şu an direk dvdden oynamak istiyorum. update etmemin ne gibi bi sakıncası var ediyim mi etmiyim mi lütfen bi yardım.
09 April 2011 09:29
500 gb 2.5 inç hdd aldım bu hdd nin bir kısmını wii oyunları için kullanmak istiyorum 4.3e yazılımlı soft mod yapılmamış cihazıma soft mod yapmak için lego batman siparişi verdim hdd nin ntfs olduğunu gördüm hem wii hemde diğer işlerim için hdd yi hangi formatta nasıl bölümlemem lazım yazılanlardan tam anlamadım
09 April 2011 12:33
@akademi51

ntfs olarak kalmasinda bir sakinca yok dosya siteminin.kaca boluceksin hdd yi bilmiyorum ama wii icin ayiracagin kisim birincil ( primary ) kisim olmali.wii sadece birincil kisimi gorur sen diger taraf yuklediysen oyunlari gormez.sonra bir daha ugras butun islemleri bastan.

softmod dan sonra cfg usb loader kullanirsin buyuk ihtimal , onda ntsf secenegi var icinde simdi hatirladim diger bolumlerede erisebiliyorsun hdd nin.ama sen yine birincil kismina dikkat isin bana bir sorun cikarmisti diye hatirliyorum.

bende 500 gb hdd kullaniyorum, 300 gb yeter demistim oyunlar icin 2 ye bolmustum hdd yi , sonra yetmeyince diger tarafada oyun yukledim ve cfg usb loaderin icinden diger bolumu secip ordaki oyunlarida oynayabiliyorum.bu arada hdd yi, wii dik durumdayken vede arkadan bakarken wii ye sagdaki usb den baglaman gerek.onden bakarken sol oluyo ;P smiling smiley

09 April 2011 12:45
çok teşekkür ederim soft mod için lego batman oyununu sipariş ettim bathax ve hackmii instaler i indirdim bu ilk aşamay anladım forumu okuyorum yanlış yapmaktan korkuyorum 4.2e modeli yeni aldım 2 ve 3 cü aşama var sanırım onları tam anlamadım youtube videosunu izledim. En çok neye dikkat edicem.Hdd ye atmak için wbfs manager kullanıcam onu anladım hdd yi 3 böldüm ntfs olarak gelmişti.Batman lego oyunu ile soft mod için bize rehber edicek bir kurulum açıklaması yapılsa inş iyi olur.

2 kez düzenlendi. En son 09/04/2011 21:40 tarihinde akademi51 tarafından düzenlenmiştir.
09 April 2011 14:08
wii backup manager son versiyon

[gbatemp.net]
09 April 2011 14:43
Harddiski bölmene gerek yok. Tek parça da kullanabilirsin. Ben öyle yaptım. Fırsatını bulduğum zaman makineyi 4.3'e güncelleyip öyle rehber hazırlamayı düşünüyorum. smiling smiley
09 April 2011 21:30
@akademi51
4.3e hakkinda bir sey diyemicem cunku bende bilmiyorum , 4.2 iken yapmistim ben bu isleri sonrda herhangi bir surum degisimi yapmadim, o yuzden kusura bakma.

ama daha tecrubeli kisiler yardimci olacaktir.tuzruhu zaten rehber hazirlayacagini soylemis.

hdd yi bolmene gerek yoktu evet grinning smiley , ben yanlis anlamisim bir kismini deyince sen.

birde wbfs olarak formatliycaksan wii icin, o zaman bolebilirsin bir kismi ntfs kalsin yedek alirim diye o kisima.birincil kisim yapmak burda onemliydi sanirsam wbfs yapttigin kisim birincil olmali.evet simdi geldi aklima.

korkacak bir sey yok , adimlari duzgun uyguladin mi oluyor.bende tereddutluydum ama baslayinca bitiyor.

24 April 2011 20:57
arkadaşlar merhaba.
ben yeni wii aldım 2 yada 3 gün içinde soft mod yaptırıcam adamlar usb hdd yi de getir dedi yani onuda ayarlıcak sanırım. şimdi benim usb loader yada wbsf manager ile ugraşmam gerekiyomu. ayrıca wii den video ve müzikte dinlemek istiyorum bu işlemi kendimmi yapıcam yoksa softu yapıcak elemanlara söylemem yeterli mi ? simdiden tesekkürler
25 April 2011 14:20
Orası yapacak kişinin bilgisine bağlı.

NTFS diske göre ayarlama yaparlarsa oyun atma kısmı daha kolay olur. Ayrıca Diskini başka işler içinde kullanabilirsin.
25 April 2011 16:29
tamam madem usta bi söylüyeyim eger beceremezlerse yada yapamazsam size danışırım baya bilginiz var bu konuda kurtarın bizi cahillikten smiling smiley
27 April 2011 17:14
tuzruhu,
hocam ya adam fat olarak formatlamıs smdi oynuorm 9 tane oyun atmıs icine ama 500 gb hard disk ben 250sini wii icin kullanmak istiyodum adam tamamını formatlamıs benim 250 sini kendime ayırma gibi bi şansım var mı suanda ?
27 April 2011 18:25
Wii Backup Manager programı ile o oyunları harddiskine ISO veya WBFS formatında geri alabilirsin. Ondan sonra NTFS olarak diski formatlaman yetiyor. Tamamını NTFS olarak kullanabilirsin. Oyunlar da NTFS disk üzerinden çalışır.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 45
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!