Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma

Gönderen Tuzruhu 
Re: WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma
04 April 2010 19:58
dedezade
@Oscar Technoshop
kullandigim programlarin tumu iso,ciso ve wbfs formati destekliyor ,kesin bilmemek ile birlikte iso disinda baska bir imaj sanirim desteklenmiyor.

@dedezade

Teşekkürler bende baktım baya mecburen elimdekilerin isolarını indiricem sanırım .

04 April 2010 20:09
Oscar Technoshop
dedezade
@Oscar Technoshop
kullandigim programlarin tumu iso,ciso ve wbfs formati destekliyor ,kesin bilmemek ile birlikte iso disinda baska bir imaj sanirim desteklenmiyor.

@dedezade

Teşekkürler bende baktım baya mecburen elimdekilerin isolarını indiricem sanırım .

Niye tekrar indiriyorsun ki? Nrg'yi iso'ya çevirebilirsin muhtemelen... İlk aklıma gelen mesela nero ile nrg'yi daemon tools üstünde tanımlı bir sanal sürücüye yazdırmak... bu şekilde iso'ya çevirebilirsin ki eminim free bir tool da vardır bu çevrimi yapan.

edit : örnek bir tane : [www.skullcrusher.org]

1 kez düzenlendi. En son 04/04/2010 20:10 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
04 April 2010 21:23
@WiiCrazy.

Ok dır oldu saol hiç aklıma gelmemişti büyük külfetten kurtuldum .
07 April 2010 20:06
Partition Magic 8.0 TR programı rapidden silinmiş sad smiley
08 April 2010 16:08
Rapid sağolsun herşeyi büyük bir kıyıma uğrattı ben tekrar upload edeyim.
08 April 2010 16:33
Partition Magic linki düzeltilmiştir.
09 April 2010 07:40
merhabalar ben her iki programı da denedim wii.exe bana da daha hızlı geldi.
Bu sırada Windows 7 kullanan arkadaşlar Partition Magic 8 sizde çalışmayacaktır.
Ben Windows 7 üzerinde Xp Mode'u ile de denedim ama indirdiğim setup Xp Mode'da da çalışmadı ben de çok kurcalamadım açıkçası ve
W7 'de de çalışan ve ücretsiz bir ürün olan Easus Partition Master (tıklayıp indirebilirsiniz.) programını bulup kullandım. faydası dokunur diye sizlerle de paylaşıyorum.
Bu sırada Extract komutunu da denedim evet iso olarak discin içinden pcinize alıyor bu komutu kullanırken disc içindeki oyun adını değilde ID'yi kullanırsanız daha rahat edersiniz gerçi ikisi de aynı ama id'nin elle yazması kolay oyun adını copy paste ile almakla falan da uğraşmıyorsunuz =)

1 kez düzenlendi. En son 09/04/2010 07:41 tarihinde se.wii tarafından düzenlenmiştir.
09 April 2010 07:46
headcleaner
320 Gb Western Digital disk var dün baya bi vakit harcadım başta tanımadı, partition magic ile 100 Gb bir alan wbfs formatladım oyunları wbfs manager ile attım ama sonuç alamadım, ardından bugün partition magic ile 100 Gb'lık alanı 50 Gb'a düşürdüm, tekrar wbfs formatladım oyunları attım ve dadannnn! çalışıyor... yani diyeceğim şu ki usb diski çalışmayan arkadaşlar disk alanlarını küçültüp denerlerse belki sonuç alabilirler....

bende aynı discten aldım sanırım dun aksam 100'e 200 böldüm bugün 100'lük alana oyunlarımı attım akşam deneyeceğim haber veririm winking smiley
12 April 2010 20:04
se.wii
headcleaner
320 Gb Western Digital disk var dün baya bi vakit harcadım başta tanımadı, partition magic ile 100 Gb bir alan wbfs formatladım oyunları wbfs manager ile attım ama sonuç alamadım, ardından bugün partition magic ile 100 Gb'lık alanı 50 Gb'a düşürdüm, tekrar wbfs formatladım oyunları attım ve dadannnn! çalışıyor... yani diyeceğim şu ki usb diski çalışmayan arkadaşlar disk alanlarını küçültüp denerlerse belki sonuç alabilirler....

bende aynı discten aldım sanırım dun aksam 100'e 200 böldüm bugün 100'lük alana oyunlarımı attım akşam deneyeceğim haber veririm winking smiley

valla geç yazıyorum kusura bakmayın ancak sorun yok mis gibi çalışıyorwinking smiley
04 May 2010 11:49
Shaun White World Stage in Pal versiyonunu bulamadım. WBFS den harddiske attığımda RF olduğu yazıyor.Sitede bulunan 4.2E rehberine göre softmod yaptım acaba bu oyunu çalıstabilirmiyim.Bir sorun olurmu
04 May 2010 11:51
calistirabilirsin bir sorun olmaz softmode yaptiysan usbloader ile her region da oyunu calistirabilirsin.
04 May 2010 12:02
çalıstırmadan önce sormak istedim brick olmasın diye. Çalıstı bir sorun yok. Çok Teşekkürler.
09 May 2010 20:27
se.wii
merhabalar ben her iki programı da denedim wii.exe bana da daha hızlı geldi.
Bu sırada Windows 7 kullanan arkadaşlar Partition Magic 8 sizde çalışmayacaktır.
Ben Windows 7 üzerinde Xp Mode'u ile de denedim ama indirdiğim setup Xp Mode'da da çalışmadı ben de çok kurcalamadım açıkçası ve
W7 'de de çalışan ve ücretsiz bir ürün olan Easus Partition Master (tıklayıp indirebilirsiniz.) programını bulup kullandım. faydası dokunur diye sizlerle de paylaşıyorum.
Bu sırada Extract komutunu da denedim evet iso olarak discin içinden pcinize alıyor bu komutu kullanırken disc içindeki oyun adını değilde ID'yi kullanırsanız daha rahat edersiniz gerçi ikisi de aynı ama id'nin elle yazması kolay oyun adını copy paste ile almakla falan da uğraşmıyorsunuz =)

se.wii, verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Wii, Hdd'de olan oyunları görmesine rağmen başlatamıyordu. Yeni bir Hdd alacaktım. Pazar gecesi 23:20'de yazdığın gibi yaptım, oldu. Sırf sana teşekkür etmek için üye oldum. Klavyen dert görmesin...

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar Easus Partition Master ile sorunlarını halledebilirler.
10 May 2010 20:39
3 gunluk wii sahibi olarak bisey sormak istiyorum.oncelikle kopya oyun oynama isini wiiflow ile yapiyorum sd karttan.kanal , olarak yuklemek tehlikeli olabilirmis yaziyordu gerci bootmii ile yedek aldim ama.

1-) sorum su olacak hdd den ( 320 gb seagate 2.5" usb den guc aliyorum) red steel 2 oyniyabiliyorum ama nfs nitro takildi , makine kitlendi.

neden olabilir ? wii black 4.2 e idi orjinal hali.

bide wiiflow ,cfg usb loader bunlarin hepsi anladigim kadariyla ayni isi yapiyor ama one cikan prog. varmi? mesela wiiflow un arayuzu cok kullanisli ama yazilimsal acidan nasil digerlerine gore.

2-) birde wiiflow ile suan icin dusunursek butun oyunlari oyniyabilirmiyim yoksa daha iyi yazilimi olan prog.lar varmi.

cok farkli forumdan cok konu okudum ama bazi kisaltmalar ve terimler yeni oldugum icin anlama guclugu cikardi spinning smiley sticking its tongue out .
11 May 2010 03:46
@tupbas cfg usbloaderen son surumunu kullan, eger oyun bunun ile de takilirsa buyuk ihtimal yukledigin oyun da bir sorun vardir.su an icin en az sorun cikaran usb loader cfg usbloader.
unutmadan herhangi bir programi kanal olarak kurmak wii icin tehlikeli bir islem bu nedenle onlem alman lazim makinan yeni oldugu icin bootmii nin direk bir faydasi olmaz bu nedenle priiloader kurman gerekir.ayrica wiiflow bildigim kadariyla 1.1 versiyon da kaldi daha ilerlemedi ama cfg usbloader surekli guncellendigi icin forwerder kanal kurman da fayda var boylece yeni updateler ciktigin da kanali silip tekrar kurman gerekmez.yanliz forwerder kanallarin calismasi icin programin sd kart veya usb de dogru dizinde olmasi gerekir.

1 kez düzenlendi. En son 11/05/2010 03:59 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
14 May 2010 01:34
@dedezade tesekkur ediyorum. cfg ve priiloader kurcam demekki simdi.bakalim ordan nasil sorular cikarcam basinizi agritmak icin grinning smiley .

bide bnm sd kart surekli takili bi zarari yoktur umarim.

bu arada forwerder kanal nedir diycem ama demiyorum grinning smiley cunku cdg usbloader in anlatiminda vardir diye tahmin ediyorum grinning smiley.
14 May 2010 02:06
Ooo bu saatte!!!

Forwarder kanal kurduğun zaman güncellem seçeneği ile kendini güncelleyebilen kanal demektir basitçe.

SD kartın sürekli Wii'de takılı olması gerekir (SD karttan çalışan uygulamalar için, misal HBC uygulamalrı, usb loader gibi)...
14 May 2010 12:14
turnuva vardi da evde grinning smiley saat olmusmu okadar .

priloader kurmama gerek yokmus oyle dendi.laf tasiyo gibi olmiyim ordan oraya grinning smiley. cfg kurdum kanal olarak ta ayarladim.tesekkur ediyorum .

artik sorun ciktikca basinizi agriticam grinning smiley
aklimam takilmisken soriyim hermes kurmama gerek var mi ?
14 May 2010 13:35
USB Harddisk üzerinden cfg'yi çalıştırıyorsan gerekiyor. guitar hero ekipmanları kullanacaksan gerekiyor.

yok ben harddiske atıyorum USB loader SD kartta diyorsan IOS 249 işini uzun bir süre görür.
14 May 2010 13:52
@tupbas priiloader kur dememin sebebi, wad uzantili dosyalari kurarken, yani wii ye kanal kurulumu yaparken, wad dosyasi bozuk olursa veya kurulum sirasin da yarida kalsa kurulum tatamlanmasa,elektrik kesintisi gibi mesela, wii bir daha acilmaz .kurmaya mecbur degilsin tabiki
16 May 2010 13:36
@tuzruhu, dedezade anladim demek istedigini. zaten kurdum , dedim bir bildikleri vardir elbet grinning smiley.tesekkur ediyorum ilginiz ve yardiminiz icin
23 May 2010 22:30
Arkadaşlar, harici hddmi wbfs formatına biçimlendirdim. Oyunları da wii backup manager isimli programla atıyorum. Ama oyunların bazıları düşük boyutlu olarak atılıyor neden anlamadım. Mesela super mario bros'u 4.3gb olarak indirdim, 4.3 gb olarak iso dosyası çıktı. Ama hdd'ye 550mb olarak attı. little king story diye bir oyunu ise 4.10 gb olarak atıyor. Bu fark neden kaynaklanıyor?

Normal mi?

1 kez düzenlendi. En son 23/05/2010 22:30 tarihinde Drahmin tarafından düzenlenmiştir.
24 May 2010 05:32
@Drahmin : Normal, Hacking bölümündeki 0. Wii Sözlüğü konusunda Scrubbed maddesine bakarsan anlarsın.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
24 May 2010 07:07
Teşekkür ederim...
03 June 2010 18:15
ben simdiye kadar oyunlari hep wbsf ile attim hdd ama gecen yanlislikla hdd format ettim kac gudur tekrar oyunlari atmak istedigimde error veriyor hdd wbsf gibi oyunlari atabilcegim bir program varmi?

wii 4.2E pal
03 June 2010 18:46
KAANFR
ben simdiye kadar oyunlari hep wbsf ile attim hdd ama gecen yanlislikla hdd format ettim kac gudur tekrar oyunlari atmak istedigimde error veriyor hdd wbsf gibi oyunlari atabilcegim bir program varmi?

Tam olarak yapmak istediğin ne? Farklı bir wbfs yönetim programı mı arıyorsun, evet diyorsan wii backup manager'ı tavsiye ederim. Diski formatladım oyunları kurtarabilir miyim diyorsan onun için de program var... FAT32/NTFS'e geçeceğim nasıl diyorsan yine wii backup manager... FAT32/NTFS kullanabilmek için ya Hermes Cios yüklemen ya da CiosX Rev19'a geçmen lazım.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
04 June 2010 00:14
WiiCrazy
KAANFR

Tam olarak yapmak istediğin ne? Farklı bir wbfs yönetim programı mı arıyorsun, evet diyorsan wii backup manager'ı tavsiye ederim. Diski formatladım oyunları kurtarabilir miyim diyorsan onun için de program var... FAT32/NTFS'e geçeceğim nasıl diyorsan yine wii backup manager... FAT32/NTFS kullanabilmek için ya Hermes Cios yüklemen ya da CiosX Rev19'a geçmen lazım.
wbfs manager gibi pcdeki isolu oyunlari hdd atma programi aradigim sey wbsf cok guzeldi 1kac gundur error veriyor formatladigim hdd oyunlari atmak icin?

wii 4.2E pal
04 June 2010 06:42
KAANFR
wbfs manager gibi pcdeki isolu oyunlari hdd atma programi aradigim sey wbsf cok guzeldi 1kac gundur error veriyor formatladigim hdd oyunlari atmak icin?

Ok o zaman dediğim gibi senin ilacın Wii Backup Manager programı, şurada dedezade hatta rehberini yapmış programın : [www.wiidewii.com]

20 July 2010 14:02
ya ben rehberin son kısmını anlamadım hani şu isonuzun olduğu klasore gidin wii g add fish.iso flan orayı anlamadım ben yaa orda ne demek istediniz acaba? benim iso dosyam masaüstünde wbfs file die bi dosyadaydı ama ben konumunu hemen değiştiririm gerekiyorsa eğer...
20 July 2010 14:06
Kullanım kolaylığı açısından genelde C:\'de Wii klasörü oluştur (adı geçen exe dosyasını system32 klasörüne attıysan komut satırında nerde olursan ol çalıştırırsın).
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 26
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!