Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma

Gönderen Tuzruhu 
Re: WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma
27 April 2011 18:53
hdd nin icindeki tüm oyunları pc ye sonra hdd yi ntfs olarak formatlıcam daha sonra oyunları wbsf tipindemi atıcam hdd nin icine ? ve bu hdd yi ntfs ye cevrmek icin hangi programı kullanmalıyım smiling smiley

27 April 2011 19:08
Evet aynen dediğin gibi. Eve gidebilirsem Backup Manager için güncel bir rehber haırlayabilirim (fotoğraflı falan). Temel mantık dediğin gibi.

Harddiski biçimlendirmek için Windowsun standart özelliklerini kullanabilirsin. Forrmatlanacak diske sağ tıkla ve Biçimlendir'i seç. Dosya sistemini NTFS ayırma tablosunu 4096 ve Hızlı biçimlendir'i seç. Yoksa 1 Terabyte için bayağı bir süre beklersin.

Biçimlendirdikten sonra Wii Backup Manager programının konusunu okuyabilirsin.
27 April 2011 19:27
tmm hocam smdi atıorm pc ye sonra dedigin gibi bicimlendiricem. oyunları wbsf tipinde atıcam tekrar icine dmi ? bide diski 2 ye bölmek icin hangi programı kullanmalıyım ?
27 April 2011 20:02
Partition Magic, Eaus Partiton bilmemne gibi programlar ile bölebilirsin.
28 April 2011 21:06
ben bunu böldüm usta oyunlarm wbsf seklinde benim. 2 ye bölnmüs seklinde biri ntfs digeri fat32 oyunları fat 32 ye atıcam dmi yoksa onn yerine wbsf olarak mı formatlıcaktım ?
28 April 2011 21:23
Yok Fat32'de olur NTFS'de.
29 April 2011 14:45
hocam ben 2 ye böldm birini ntfs birini wbsf yaptım oyunları wbsf ye atmıstım ama calıstırmıyor baslat diorm donuyor tek ntfs yapınca düzelirmi ? oyunlarım wbsf tipinde.
29 April 2011 14:46
2'ye böldü isen 1. bölümü WBFS yapacaksın. partiton Manager programları ile WBFS bölümü ilk bölüm diğer bölümü ikinci bölüm yapman gerekiytor. Böyle bir nanesi var bu meretin.
29 April 2011 14:48
nekadar saçma ya . tamam deniyeyim oda olmazsa komple ntfs yapsam calıstırrmı smiling smiley
29 April 2011 15:04
NTFS yaparsan çalışır yanlız CFG'nin 222 destekleyen versiyonunu kullanman gerekiyor. Tam olarak CFG V68 222 mload gibi bişey oalcaktı sanırsam.
29 April 2011 15:36
valla oldu ya. bilmediginiz şey yok arkadas helal olsun xd wii çıkmasaymıs 2 hafta sonra siz zaten cıkartırmısınz yane smiling smiley
29 April 2011 17:07
hocam 1 sorum daha olcak. ben hbc ye girdigimde ters ekran oluo ki önemli problem deil benm icin loadera tıklaynca cfg usb loader yazısını göremiorm bazen. her oynayısımda siyah ekran oluo ole olunca res atıom paso wii ye anca görebiliorm. cfg nin versiyonu 56 onla mı alakalıdır?
29 April 2011 18:28
HBC'yi tekrar kurarsan problemin hallolur.

Homebrew ile ilgili detaylı bilgi burada.
03 May 2011 19:50
şimdi bi sorum olacak grinning smiley bende baska 2gblk bi sd kart var ona hbc kurup bide öyle denesem digerini riske atmasam ? wii ye bi zarar gelrmi baska sd kart takınca?
03 May 2011 21:43
tekrar nasıl kurucam usta denedm versiyonm 3.4 o menüden yapmaya calıstm hbc yi ama boot elf yazısına yes deyince acılmadı dio hbcyi silmem mi gerek ki nasl silinceginide bilmiorm.
05 May 2011 16:44
HBC'yi silmiyorsun.

SD kartının içerisinde Apps diye bir klasör olacak. Onun içerisine HBC'nin yeni versiyonunu bir klasörde olacak şekilde atıyorsun. Dosyanın ismini de boot.elf değilde Boot.dol yapıyorsun.

Yerleşim şekli şöyle:
SD kart:\Apps\HBC\boot.dol
14 June 2011 22:38
Kafayı yicem şu coverları nasıl yüklüyoruz acaba?
14 June 2011 22:46
@wiwaxia
wbsf manager daki leri soruyorsan onllari otomatik yuklemiyordu galiba, netten kendin cekiyordun. uzun is yani. ben o progrmi kullanirken hic kapak goremedim grinning smiley.

wiinin icinde cfg deki ni sormuyorsun sanirim.

oyunlari hdd ye atmak icin wii backup manager kullanmani tavsiye ederim. programin nete baglanip kapak resimleri indirme ozelligide var. tabi bunlari programin icinde gorursun sadece. wii de loader icin baska seyler yapmana lazim onuda diyim dedim.

15 June 2011 10:11
CFG programı otomatik indiriyor. Global settings bölümünde kapakları indir seçeneği var.
15 June 2011 10:54
@tospaa evet bende de aynı durum var =) Halbuki ayarlar kısmında download covers from web denen yer tikli.Forumda bazı kişilerde baktım programı kullanırken screenshot yapmış cover bulunuyor sorayım dedim...wii backup manager i beğendim teşekkürler.

@Tuzruhu WiiFlow da otomatik indirme seçeneği var ona bastım alayını indirdi neyseki...

İyi bir program buldum Wii Game Manager (belki biliyorsunuzdur)
[gbatemp.net]

1 kez düzenlendi. En son 15/06/2011 12:11 tarihinde wiwaxia tarafından düzenlenmiştir.
15 June 2011 11:47
oyun atmaya yarıyor sanırım böyle birsürü program var eğer farkını acıklarsan memnun oluruz

15 June 2011 12:16
akbasemre1
oyun atmaya yarıyor sanırım böyle birsürü program var eğer farkını acıklarsan memnun oluruz

Açıkçası bir farkını göremedim.Cover lar kısmı biraz ayrıntılı gibi.Hepsi aynı işlevi görüyor zaten ama @tospaa nın önerdiği wii backup manager daha hoşuma gitti.
15 June 2011 16:56
bende zamaninda kapak resimleri gozukmuyor neden demistim, ayni cevap gelmisti sana verdigimle.

sonra wii backup manager gecmistim. vay be dejavumsu oldum. ben bu yollardan daha once gecmistim tongue sticking out smiley

23 June 2011 10:06
WiiFlow kullanıyorum, şu ana kadar 7-8 oyun deneyebildim ve 3 oyunu açmadı. Monster Hunteri Tri var, oyuna girior ama menülere falan girio oyunu başlatırken de donup kalıyor arkadan da zırrr diye bi ses gelio. Guitar hero 5 de ise wiiflow dan oyuna tıklıorum ve hiç bi tepki olmadan öylece kalıyor. Ve en önemlisi ise, en çok oynamak istediğim oyun Red Steel. Oyuna girdiğimde ekranda "Licensed by Nintendo" yazısı oluyor başka da birşey olmuyor. Diğer denediğim oyunlarda da hiç bi sorun olmadı. Sorun oyunlardan mıdır acaba ?

Not : WiiFlow WBFS uzantılı kullandığım için Neogammada da denedim. Yine bu 3 oyun sıkıntı çıkarttı.
23 June 2011 13:35
Monster Hunter Tri için Problem oyunlar bölümünde açıklama var. Oyun Hermes CIOS 222 ile çalışıyor.
26 September 2011 18:17
Tuzruhu hocam sana bişey danışmak istiyorum.

şimdi ben ikinci el wii aldım yanında 2tb lik hardisk var içinde oyunlarda var ve wiide çok güzel oynuyorum sıkıntım yok.
sıkıntı şurada başlıyor.ben hdd nin içine yeni oyunlar atmak istiyorum ama kendi pcme bağlayınca hddyi bana formatlmama gerektiğini sölüyor ama zaten hdd formatlı ve oyunları oynatıyor.wii ye oyun atmak için netframework filan kurulu diğer programın adı aklımda değil ama oda kurulu açtığım zaman hddyi göremiyor ve ben oyun atamıyorum. hdd ntfs formatında.wii de siyah olandan.

formatlamam gerekirse içindeki herşey gidicek ona üzülüyorum.içindekiler gitmeden bu sorunu çözmenin bi yolu varmıdır şimdiden teşekkürler.
26 September 2011 18:55
format istiyorsa hdd ntfs degildir wbfs dir ,tabiki formatlama, wii backup manager adli programi pc de calistir hdd yi goster oyunlari at.

26 September 2011 20:18
çok sağolun çok teşekkürler cevap için hemen deneyeceğim.
26 September 2011 21:36
dediğiniz programla 1 dk içinde oyunu attım çok sağolun çok yardımcıoldunuz iyi geceler teşekkürler
01 November 2011 16:03
neogamma ile kırılmış wii sahibiyim yeni kırdırdım fakat max 320gb lık hdd istedi oyunları yuklemek için daha üstünü denemek lazım dedi kırılmış wii yi aldım ama oyun hdd em yok. Elimde toshiba 1 tb harici hdd var. buna nasıl oyun yukleyip kırılmış wii ile oynayabilirim ? ( ntfs format olarak kullanabilirmiyim içinde yedek dosyalarımda var yoksa silinip wbfs formatınamı döndürmek lazım ? ) teşekkürler
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!