Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma

Gönderen Tuzruhu 
Re: WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma
20 July 2010 14:11
ama şeyi anlamadım mesela ben ssbb için oraya tam olarak ne yazmalıyım bide dosyayı bulması için location ı nasıl D: sürücüsündeki Oyunlarım klasörüne çevirmeliyim? oraya taşıdım... şöyle yazdım D:\Oyunlarım G add Super Smash Bros. Brawl.iso ve dedi ki " iç yada dış komut çalıştırılabilir, program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor..."

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 14:22 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.

20 July 2010 14:26
Örnek veriyorum.

Oyun dosyamızın ismini kısa tutalım yoksa (super smash bros brawl yazmak zor oluyor tongue sticking out smiley )

C:\wiigames\wii g add ssbb.iso

Bold G ile yazdığım Flash disk sürücü harfi.

Herşeyden önce format atman lazım.

Flash diskini ben G oplarak adlandırıyorum.

Format için:
C:\wiigames\wii g init

Oyun atmak için:
C:\wiigames\wii g add ssbb.iso

benim linkini verdiğim dosyada WBFS.exe dosyasını wii.exe olarak değiştirdim kafa karıştırmasın.
20 July 2010 14:31
hala aynı şeyi söylüyor..."iç yada dış komut çalıştırılabilir, program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor."
20 July 2010 14:34
Heralde tabii sende WBFS dosyası yokki. Neyse ben tekrar linkini vereyim.

Aha burada...
Bu dosyayı indir, içerisinde wii.exe çıkacak bunu C:\Windows\System32 klasörüne kopyala.

Daha sonra Başlat---Çalıştır'a gel. CMD yaz enter tuşuna bas.

Komut satırına geçeceksin (komut satırına geçmeden önce iso dosyasını C:\wiigames\ klasörüne aldığını farzediyorum ayrıca ismini de ssbb.iso yaptığını düşünüyorum, yapmazsan dosya ismi neyse kaç karakterse aynen komutu kullanırken yazman gerekir)

Herneyse bütün bunları yaptığını farzediyor ve üstte benim yazdığım mesajı tekrar yamanı öneriyorum.
20 July 2010 14:41
ya ben o wii exe yi koydum dediğiniz yere... ayrıca dedilerinizi de harfiyen yaptım C wii games ssbb.iso ok şimdi üstte söylediğinizi yapıyorum yanlız benm flashdiskimin dosya sistemini bu yolla formatladıktan sonra RAW olması normal midir? yoksa tekrardan wbfs manager ile wbfs ye formalayıp mı deneyeyim...?

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 14:47 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 14:57
C:\wiigames\wii iç yada dış komut, çalıştırılabilir program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor. diyor ama ben wii.exe yi system32 dosyasına attığıma eminim...bilgisayar ile alakalı olabilir mi yani ben şu an eski bir bilgisayar kullanıyorum belki laptop'ıma geçsem daha etkili olur mu ne dersiniz?
20 July 2010 15:02
system32'de değilse wii.exe bu hatayı verir kontrol et istersen.
20 July 2010 16:14
C:\WINDOWS\system32 104 KB (107.008 bayt) diskte boyut:108 KB (110.592 bayt) valla orda... bi kere daha deneyeyim... denedim olmadı aynı hata...

araştırdım bayaa ama hiçbirşey bulamadım...

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 16:22 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 July 2010 18:12
Slmlar
indirdiğim bir oyun wbfs uzantılı imiş bunu wbfs manager ile usb hdd e atamıyorum.uzantısının iso veya rar olmasını istiyor.
ümitsizce uzantıyı değiştirdim kabul ettiremedim. bu wbfs uzantılı dosyayı hddime diğer oyunların yanına nasıl eklerim?

biraz evvel buraya yazmıştım ama forumda sorun oldu herhalde mesajı bulamıyorum
.wbfs uzantılı bir dosya indirdim. bunu wbfs manager ile ya da başka bir yolla usb hdde nasıl atarım?
teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 23/07/2010 23:08 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 July 2010 23:09
ozdil
Slmlar
indirdiğim bir oyun wbfs uzantılı imiş bunu wbfs manager ile usb hdd e atamıyorum.uzantısının iso veya rar olmasını istiyor.
ümitsizce uzantıyı değiştirdim kabul ettiremedim. bu wbfs uzantılı dosyayı hddime diğer oyunların yanına nasıl eklerim?

biraz evvel buraya yazmıştım ama forumda sorun oldu herhalde mesajı bulamıyorum
.wbfs uzantılı bir dosya indirdim. bunu wbfs manager ile ya da başka bir yolla usb hdde nasıl atarım?
teşekkürler.

wbfs manager yerine wii backup manager'ı kullanabilirsin bu iş için... download linki sabit konulardan birinde olmalı.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
09 August 2010 22:17
Ben bu programda Oyun kapaklarini goremiyorum.yeni bir oyun ekleyince indiriyor gibi bir simge cikiyor sonra kapagin gozukmesi gereken yerde hic bir sey cikmiyor.

kapaklari kayit ettigi yere baktim oyunlarin koduyla ayni, foto dosyalari var ama onlarida acmaya calisinca windowsta da bir sey gzukmuyor.

wii de cfg uzerinden cektigim kapaklari sd karttan hdd de kapaklarin kayit klasorune kopyalayinca ( uzerine yaziyim mi diyor , yani oyun kodlarinda bir sorun yok ) , programin icinden gorebiliyorum kapaklari.

e surekli oyunu cek hdd ye yukle wiiden sd karta kapak yukle sonra onu cikar bilge tak bi daha kopyala yapmakta zor oluyor yawning smiley

neden bende kapaklar gozukmuyor olabilir,

win7 kullaniyorum.wbsf manager 3.0 . download covers ile show covers secenegi secili
10 August 2010 08:35
Programdan kaynaklı bir bug olabilir. Uzun zamandır güncelleme yapılmadı WBFS Manager 3.0'a. Eski oyunların bütün kapaklarını gösteriyor ama yeni oyunlarda hep bir problem var.
10 August 2010 16:23
@tuzruhu tesekkurler. en azindan ugrastirici olsada bir cozumu var simdilik grinning smiley
14 August 2010 21:21
ERDİGOO sana çok teşekkür ederim forumda eli gibi arattımm usb driver a nasıl oyun yüklerim diğe onlarca şey okudum ya ben bulamadım ya ben anlamadım dos satırlarına girrdim komutlar yazdımm ama yokk usb ye oyun yükleyemedim fakat senın burada yazdığın( yada tekrarladığın )

1- PC ye WBFS manager kurulur.
2- HDD pc ye bağlanır.
3-WBFS Manager çalıştırılıp HDD görülerek Load yapılır ve var olan oyunlar görülür.
4- Aynı yöntemle yeni oyunlar HDD ye eklenir.

Sanırım süreç böyle.

Peki yeni eklediğim oyunları HDD yi Wii ye USB den bağladığımda gene zaten varolan Waninkonun loader ı ile mi çalıştıracağım?
Ki çoğu çalışmazmış.

Tam bu kısmı ben anlamadım kusura kalmayın.

Şimdi WBFS bir format türü.

Benim HDD de ise eski bir loader yüklü.

PC den aktaracağım yeni oyunları nasıl açacağım konusunu dediğim gibi kavrayamadım.

Sorularımın fazla basit kaçtığının farkındayım, kusura kalmayın.
ALINTIDIR..

yazısı benim işimi fazlası ile görrdüüü ve oyunları artık oynuyabiliyorumm...

VE WIICRAZY E DE ÖZELLIKLE TEŞEKKÜRLER..
23 October 2010 09:39
hdye 500 oyun attım.ama artık oyun atamıyorum..500 sınırımı var acaba.bunu aşan arkadaş varmı acaba.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
23 October 2010 10:02
WBFS Manager'in 500 dosya limiti var galiba. Forumlarda öyle birşey görmüştüm. Wii backup Manager ile atamıyor musun?
24 October 2010 13:05
teşekkürler...onuda denedim...o da 500 den sonra atmıyor....
24 October 2010 13:41
asder999
teşekkürler...onuda denedim...o da 500 den sonra atmıyor....

Wbfs dosya sistemi ile atamazsın... fat32/ntfs kullanmalısın... program olarak da wii backup manager... Ayrıca 500 tane oyun saklamak fazla abartı değil mi?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
25 October 2010 13:56
emeğinin karşılığında Allah Razı Olsun diyebilirim en fazla gerçekten çok iyi bi konu saol valla(alıntı değilsegrinning smiley gerçi bu forumda alıntııcılar olmazdasmiling bouncing smiley )

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________
davutcankrks@gmail.com hertürlü sorunlarınızı danışabilirsiniz!grinning smiley
Doctor Who
25 October 2010 13:58
Alıntı mı?

Resimlerin hepsi (anlatım da) bana aittir.

İsteyen kaynak belirterek kullanabilir.
25 October 2010 14:00
Fakat bu wbfs win exe yi indiremedim nasıl indirecezz:d

Doctor Who
25 October 2010 14:04
Birinci sayfada rapid linki verilmiş. Tekrar veriyorum (Buradan --- > win.exe)

Gerçi bunun yerine WBFS Manager 3.0'ı da kullanabilirsin, Wii backup Manager'i de. Bu konudan sonra çıktı söylediğim programlar. Buradaki rehber işin en temel kısımlarından birisi aslında.
25 October 2010 14:06
linklerde sorun var gibi?

Doctor Who
25 October 2010 14:23
Ben indirebiliyorum, rapid sayfası açılmadan indirme başlıyor.
12 November 2010 22:14
Dostlar WBFS manager 3.0 ile 1.5 TB' lık hddyi formatlayıp wbfs format attım içine de manager ile 3 adet oyun yükledim
H.A.W.X 2, Western Heroes ve Drag Racer Challenge oyunlar wiidewii ekranı üzerinde cfg usb loader de gözüküyor loader v56 ios249 da çalıştırmak istediğimde "Dönüş! (ret=-1)" diye bir hata almaktayım acaba sebebi nedir ?
13 November 2010 08:16
ios 249 un hangi versiyonu yuklu, rev 20 yuklu degilse yuklemen lazim, ayrica hdd ile ilgili bir problem var gibi,yeniden bir format at ve eski basit wii oyunlarindan birini dene once mesela wii sport gibi

13 November 2010 12:38
Rev 20 nasıl yüklenecek normal ios yükleme gibi mi ?
13 November 2010 17:56
[www.wiidewii.com] burdan indir apps icine at hbc icinden calistir, wii de net baglantin varsa kurulum da network sec

17 November 2010 02:00
REV 20 de yüklendi CFG loader da 61A3 versiyon bu seferde

"wbfs error: not a wii disc" diye hata alıyorum wbfs ile yüklenen oyunlardan ama cd ile yükleyince hdd ye wiiden atılan oyunlar çalışıyor...
17 November 2010 08:43
fleischman : dosya sistemin corrupt olmuş muhtemelen, aşağıdaki programla kontrol et harddiskini

[gbatemp.net]?

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!