Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Crap, Crap, Crap

Gönderen WiiCrazy 
Re: Crap, Crap, Crap
03 March 2010 17:04
WiiCrazy ben bu programı bayaa bir kullandım.ve emeğin içinde çok teşekkür ederim.Ben CFG Loader Kullanıyorum.(fat-dol olarak.)WBFS formatlamadan oynuyorum.Oyunlar *.wbfs formatlı oluyor ve wbfs kulasörü içindeler.Crap ile bunu yapabilirmiyim?Birde ben önceden çalıştıramamıştım NSMB yi.çalıştırabilirmiyim

03 March 2010 19:11
Configurable Forwarder loader'larından birini kullanırsan doğrudan sd/usb'de bulunan cfg. usb loader üstünden oyunları açtırmak mümkün. Bölüm seçimi yaparken FAT1 - FAT4 arası sana uygun olan değeri seçeceksin...

Cfg. Usb Loader Direct'i de kullanabilirsin aynı şekilde... Ama bunun için cfg. usb loader'ın fat için olan dol dosyasını Loaders klasöründeki ConfUsbLoader.dol üzerine yazman lazım. Gerçi diğer türlü de bulur oyunu ama uzun sürer.

Cfg. usb loader içinden NSMBW'yi açabiliyorsan Crap'tan yarattığın kanalla da açabilirsin, aynı şekilde diğer oyunlar için de geçerli bu zira oyunun ayarlarını zaten cfg. usb loader içerisinden yapmış oluyorsun.
04 March 2010 20:04
senin dediğin gibi dol ları değiştirip yaptım.oldu.hem de NSMBW de çalıştı.Ooohhh valla.Çok saol WiiCrazy.Emeğine sağlık valla ya.süpersin
04 March 2010 20:19
Yalnız forwarder olmayan loader oyunları biraz daha hızlı açma avantajının yanında diğer loader'lardan daha büyük olma gibi bir handikap taşıyor... bu loader'larla oluşturduğun kanallar 1mb daha fazla yer kaplar...
04 April 2010 11:09
Bu arada 3.2b versiyonu çıkmıştır,

Download : CrapV3.2b

Değişiklikler aşağıdaki gibi. İlk mesajı da geçmiş versiyonlardaki değişiklikleri Türkçeleştirerek güncelledim.

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-= Crap v3.2b -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
03/04/2010 WiiCrazy (I.R.on)
----------------------------------------------------------------
* CrazyInstaller isminde yeni bir araç eklendi. Bu araçla 4MB'ın 
altındaki bir kanal (forwarder'lar, oyun kısayolları vesaire) 
için kurulum programları üretmek mümkün.

* Banner'lar üzerinden toplu kanal oluşturma özelliği ile ilgili
bug fix edildi.

* Dahili loader olan 1.6 loader waninkoko'nun rev18 ve rev19 
cios'larına ve eski cios'lara uyumlu hale getirildi.

* Kurulum kısmına ios seçimi eklendi. (rev18/19'u IOS 38 dışında
bir baz ios kullanarak kuranlar için)

05 April 2010 15:59
mplayer ce'nin kanalını koymak istiyorum ne şekilde yapıcam?
05 April 2010 17:10
timmytheking
mplayer ce'nin kanalını koymak istiyorum ne şekilde yapıcam?

Hazır bir tanesini indirip yükleyeceksin.

Crap ile oyun kısayolları yapılıyor.. son versiyonda sadece ek bir progragram ekledim. Forwarder'lar gibi küçük homebrew kanallar için kurulum programı hazırlamak için.
23 May 2010 10:51
hocam pardon ama kullanımdan pek bişe anlamadım 3.3b sini indirdim nereye hangi dosyaları göstermek lazım sorun yaşamamak için programda neye dikkat edicez ki? şimdiden teşekkürler..
23 May 2010 10:55
Şurada rehberi var : [www.wiidewii.com]

indirdiğin dosyayı bilgisayarında bir yere açıp Crap.exe programını çalıştırıyorsun... adım adım ne yapman gerektiğini anlatıyor rehber.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 23/05/2010 10:56 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 May 2010 13:47
teşekkürler..
23 May 2010 14:56
Link uçmuş @WiiCrazy. İndiremedim o yüzden programı.

Bu arada ben 2 adet USB loader kullanıyorum. (WiiFlow ve CFG USB Loader) Şimdi kanal yapsam Crap ile o kanalı istediğim USB Loader'a nasıl yönlendiricem ? Veya herşeyi otomatik kendisi mi yapacak oluşturduğum kanalın ?

Sanırım her oyun için ayrı loader seçebiliyoruz. Diğer oyunlar için kanal oluşturma konusunda öyle yazmışsın...
23 May 2010 15:02
Şuradan indirebilirsin
CrapV3.3b

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
23 May 2010 15:14
Teşekkürler. Hızır gibi yetiştin yine. smiling smiley
23 May 2010 15:16
Hosting faturasını inatla ödemeyince suyu kesmişler :p

23 May 2010 15:26
grinning smiley

Hehe olur arada öyle. Gerçi rapid tarzı yerlere upload etsen belki daha bi kolaylık olur.

Son bir sorum olacak.

WiiFlow 1.1 için hangi loader'ı seçicez programdan ? Birde elimde daha dün POP için yüklediğim CFG Usb Loader'ın son sürümü var. (beta olan) Bunun içinde hangi loader'ı seçicez programdan ?

Bana program epey karışık geldi açıkcası. Kullanmaya tırstım.
23 May 2010 15:37
Affliction
grinning smiley

Hehe olur arada öyle. Gerçi rapid tarzı yerlere upload etsen belki daha bi kolaylık olur.

Son bir sorum olacak.

WiiFlow 1.1 için hangi loader'ı seçicez programdan ? Birde elimde daha dün POP için yüklediğim CFG Usb Loader'ın son sürümü var. (beta olan) Bunun içinde hangi loader'ı seçicez programdan ?

Bana program epey karışık geldi açıkcası. Kullanmaya tırstım.

Geçici bir durumdu hallettim. Rapid gibi yerlere gıcığım, deli gibi bandwidth varken şu anda ayrıca gerek yok smiling smiley

Soruna gelince, klasik bir soru ve eminim bu başlık altında daha önce cevaplandırmışımdır. Wiiflow'un Crap programının da istifade edebileceği doğrudan oyun açma özelliği olmadığı için programda böyle bir loader'da haliyle mevcut değil. Cfg usb loader ise aksine ıncığı cıncığına kadar destek vermekte bu özelliğe. O yüzden Configurable Forwarder (nointro) loader'ını tavsiye ederim. Oyunu Cfg usb loader'dan açabildiğin sürece Crap ile oluşturduğun kanaldan da açabilirsin.

23 May 2010 15:46
Hmmm anladım üstad. winking smiley

Peki son bir soru daha (sıktım biliyorum ama kusura bakma)

Dediğin loader ile kanal oluşturunca o kanaldan giriş yaptığımda beni otomatikman CFG Usb Loader'a atacak değil mi ? Atmadan kasıt yani oluşturduğum kanal direk CFG Usb Loader ile temas kurup açıcak oyunu ? Yani tabiki CGF Usb Loader arayüzünü görmeyeceğiz bu işlemler olurken. Direk oyuna dalıcak sistem ?

Biraz PC mantığı yürüttüm çakışma olur olmaz diye WiiFlow ile. Kusura bakma tekrardan. smiling smiley
23 May 2010 17:40
Evet aynen dediğin gibi... Teknik olarak açıklarsak şöyle : Crap kanalın içine hangi oyun için oluşturduysa cfg. usb loader'da o oyunu başlatacak bir forwarder program koyuyor. O program da cfg usb loader'ı önce sd kart sonra da usb harddiskte arayıp buluyor ve başlatılacak oyunu ve oyunun bağlı diskin hangi bölümünde olduğunu argüman olarak geçerek çalıştırıyor... (3.3 ile beraber cfg usb loader'ın kabul ettiği bütün ayarları da geçmek mümkün, ios seçimi, ne bileyim dil seçimi, video modu seçimi vesaire)

23 May 2010 18:16
Hmmm tamamdır. 1-2 gün içinde denicem bu kanal oluşturma işini. Bu tarz şeylerle uğraşmayı seviyorum. Bide Wii'nin menüsü çok boş kaldı yahu. Biraz doldurayım şu konsolu.

Bu arada Classic Controller'de alıcam gibi WiiWare ve VC oyunları için. Epeydir almayı düşünüyordum gelecek ay alayım bari.
23 May 2010 18:20
doldurayim derken boyutlari yuksek kanallar olusturup cok fazla kanal kurarsan wii de yer acisindan problem yasarsin,kullandigin kanallarin dusuk boyutlarda olmasina dikkat et,ayrica oyunlarin save leri de bir sure sonra baya bi yer kapliyor
23 May 2010 18:40
Doldurmaktan kastım oynadığım 4 tane fix oyun var şuan. Bide WiiWare ve VC oyunum var arşivde 10 adet kadar. Onlarla takılıcam. Wii'nin hafızaya kuruyorum herşeyi çünkü SD karttan sorun olabiliyormuş. Keşke Wii'nin dahili hafızası büyük olsaymışta yer sıkıntımız olmasaymış. Ah be nintendo. smiling smiley
23 May 2010 19:29
10 adet wiiware vc maalesef hafıza yetmez o kadarına... max 5-6, bilemedin 7... wii'nin 512MB flash hafızası var ama bunun ciddi bir kısmı da menü / ios vesaire için ayrılmış durumda.

23 May 2010 20:04
ben 2 oyundan fazla kuramadim 3. yu kurmaya calistigimda wii acilirken yerin dolu oldugunu soyluyordu,internet kanalin da baya bi yer kaplamasindan dolayi sanirim
24 May 2010 05:31
crap rehberinin aynısını uyguladım fakat oyunları kanaldan açarken siyah ekran geliyor sonra donuyor wii neden acaba?
24 May 2010 05:35
profxxx
crap rehberinin aynısını uyguladım fakat oyunları kanaldan açarken siyah ekran geliyor sonra donuyor wii neden acaba?

Configurable usb loader yüklü mü? (Yine aynı şekilde kanalını oluşturduğun oyunu conf. usb loader içerisinden hali hazırda çalıştırabiliyor olman lazım)

24 May 2010 11:02
evet cfg usb loader 50 yüklü olması lazım ama wiiflowdan açıyorum ben oyunu homebrew channel a girdiğimde sadece cfg mi yüklü olması lazım?
24 May 2010 11:07
profxxx
evet cfg usb loader 50 yüklü olması lazım ama wiiflowdan açıyorum ben oyunu homebrew channel a girdiğimde sadece cfg mi yüklü olması lazım?

Hayır sadece cfg anlamında söylemedim, cfg de yüklü olmalı. Oyunu bir de cfg ile açmayı deneyin, onunla çalışacak şekilde ayarladığınız sürece Crap içinde "Configurable forwarder (nointro)" loader'ını kullanabilirsiniz. Harddiskiniz wbfs şeklinde formatlı ise Loader'lar arasındaki 1.6 loader'ını da seçebilirsiniz. 1.6 loader'ı forwarder olmadığı için sd kartınızda bir şey yüklü olmasını beklemez, kendisi çalıştırır oyunu.

24 May 2010 11:37
onunla çalışıcak şekilde nasıl ayarlıyoruz ? ben zaten Configurable forwarder (nointro) loaderını şeçmiştim crap de harddiskm wbfs şeklinde evet Configurable forwarder (nointro) bunun yerine 1.6 seçersem sorun yaşamam yani?

1 kez düzenlendi. En son 24/05/2010 11:38 tarihinde profxxx tarafından düzenlenmiştir.
24 May 2010 11:57
Bi dene derim dostum @WiiCrazy'nin dediği gibi. Ben de sonucu merakla bekliyorum bakalım ne netice alıcan.
24 May 2010 11:58
wbfs kullanıyorsan evet, 1.6 ile oyunların %99'u için kanal oluşturabilirsin.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!