Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Crap, Crap, Crap

Gönderen WiiCrazy 
Re: Crap, Crap, Crap
19 November 2009 00:37
@tuzruhu: sen kesin bunu wiiflow ile denedin smiling smiley wiiflow'un uyumluluğu pek iyi değil, hibern'in en son yayınladığından bahsediyorum tabii, daha sonra iki kola bölündü belki bu problemleri halletmişlerdir yeni versiyonlarda.

19 November 2009 00:38
ben wiiflow 1.1 da calistirdim attigim gibi calisti ayar da yapmadim
19 November 2009 00:40
Evet, Wiiflow ile denedim, üstüne Neogamma'yı yükleyeyim dedim, vazgeçtim en son CFG'yi yükleyeyim dedim, 002 hatasını aktif yapınca çalıştı oyun. ilginç GBATemp'te bu sürüm için nuked falan diyorlardı.... bakalım..

bu arada konu crap ama COD'a dönmeye başladı grinning smiley
19 November 2009 00:41
Valla yukarı bakarsan bir sürü konu konuşuldu bu başlık altında smiling smiley
Offtopic'leştirme huyumuza hayranım. Forumun çöp tenekesi de henüz boş. Daha bir tane moderasyon yapmamışız... Ooy oy...

ps: Ha bu arada 002 fix uzun zamandan beri olmazsa olmaz... yeni oyunların hemen hepsi istiyor bunu.

1 kez düzenlendi. En son 19/11/2009 00:43 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
19 November 2009 00:42
yok hepsi bi tanede siliyim diyorum bazi videolarda hic olmadigini gordum
bir soru daha
diyelim cfg loader wbfs1 e ayarli ama kanali yaparken fat32 surucuden alacak sekilde yaptik o zaman calisirmi yoksa cfg loadere da fat a gore ayarlamak mi gerekiyor
19 November 2009 00:46
Bölüm ayarını zaten Crap'ten yapıyorsun, conf. loader içerisindeki geçerli olmaz. Yani kanalı yaparken seçtiğin bölüm oyunu çalıştırırken takılı olmalı.
19 November 2009 00:47
Yüzeysel baktığıma göre her oyun için farklı ayarlayabiliyorsun gibi ama yüzeysel baktım belki değildir. tekrar akmam lazım
19 November 2009 00:50
Ne bileyim ben yeni oyunların hemen hemen hepsinde yapmak zorunda kaldım. Furya need for speed underground ile başlamıştı. Ama development'ı daha önce başlayan oyunlar da var pek tabii hatta üzerlerinde 3.1, 3.2 update'leri ile gelen falan, onlar istemiyordur.
19 November 2009 00:56
WiiCrazy
Bölüm ayarını zaten Crap'ten yapıyorsun, conf. loader içerisindeki geçerli olmaz. Yani kanalı yaparken seçtiğin bölüm oyunu çalıştırırken takılı olmalı.
bende onu soruyorum bende iki bolumde var ve ayni anda takili ikisinde de oyun var cfg yi calistirirken bolum seciyorum diyelim wbfs 1 secili
ama kanali fata gore yaptim forwerder oldugu icin cfg yi de fata goremi ayarlamaliyim
19 November 2009 00:59
Fat'e göre ayarlamana gerek yok, Crap'te ayarladığın geçerli olmalı... iki bölüm takılı iken denemedim hiç ama conf. loader içerisinden değiştirmene gerek yok. En iyisi dene sen.
19 November 2009 03:02
evet dedigin gibiymis cfg loader wbfs surucuye ayarli olsada crap ile yapilan kanal fat surucuye gore yapilirsa ordan calisiyor
denedim kurdum oynadim
guzel paylasim tesekkurler cok isime yaradi
fat olarak kullanmak cok guzel ama 32gb dan daha buyuk bolum fat32 format atamadim
bunun bir yolu olsa 400 500 gb i fat32 yapsak wbfs den tamamen kurtulurduk
belkide vardir bilmiyorum
yada ntfs destekleyen bir loader beklesek olurmu yaparlarmi
bu arada gecen gun bana hermes222 cios yukletmen iyi olmus fat surucude oynayabilmek icin sartmis
19 November 2009 06:51
istersen 1 Tb harddiski Fat 32 olarak formatlayabilirsin ama veri garantisi yok. Bunu yapan programlar var. Şahsen tavsiye etmiyorum. Programın NTFS sürümünü beklemek daha mantıklı olur.
19 November 2009 08:25
tuzruhu
istersen 1 Tb harddiski Fat 32 olarak formatlayabilirsin ama veri garantisi yok. Bunu yapan programlar var. Şahsen tavsiye etmiyorum. Programın NTFS sürümünü beklemek daha mantıklı olur.
garantisi yok derken neden veri kaybi oluyor
birde bana wii disinda da lazim hangi programi onerirsin
19 November 2009 10:16
dedezade
tuzruhu
garantisi yok derken neden veri kaybi oluyor
birde bana wii disinda da lazim hangi programi onerirsin

partition magic programı ile harddisk üzerinde istediğin şekilde kesme ve formatlama yapabilirsin.

programı google ile kolayca bulursun
19 November 2009 11:16
32 Gbyte'tan büyük harddisklerde fat kullanmayın. Partition magic'de diğer fat çeviricilerde tırt, illa kullanacam kardeşim diyorsanız 3-510 parçaya bölün öyle kullanın. Sonra pişman olursunuz.... Benden söylemesi. Sırf bu yüzden iş yerinde Backup harddiskimiz uçtu. 500 Gbyte'ı Fat'e çevirince.
20 November 2009 19:41
2.4b sürümü çıktı bunun... yeni sürümde wbfs uzantılı dosyalarla çalışabiliyor.
04 December 2009 22:07
2.5b çıktı... usb loader gx için forwarder oyun kanalları yaratabiliyor, conf. usb loader için de ekstra parametreler falan alıp loader'a gönderme özelliğine sahip.
11 December 2009 16:10
2.6b çıktı... toplu kanal oluşturma modundaki hatalar düzeltildi, bir de conf. usb loader'ı doğrudan kullanabiliyor (yani daha hızlı oyun açma süresi)
11 December 2009 16:43
wiifit plus u cfgloader direkt yapiyorum ama problem cikariyor kanal olustu diyor ama 0 mb boyutta
11 December 2009 16:58
baska bir oyunda da yukleme yaptim ama direkt olan cok yavas calisiyor
11 December 2009 17:35
Dosya ismi
WiiFitPlus(EUtongue sticking out smiley)
olarak gözüküyor değil mi?
Şimdi ben de denedim aynısı oldu, bi bakayım ne olup bitiyor.

Bu arada hızlı derken forwarder'lara göre hızlı... direct moddada intro gösteriyor conf. usb. loader

edit : Buldum problemi, Crap.exe'yi şununla değiştirirsen düzelir : [www.tepetaklak.com]

1 kez düzenlendi. En son 11/12/2009 17:46 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
11 December 2009 18:03
evet duzeldi o zaman introsuz olan daha iyi cunku baya hizli calisiyor
11 December 2009 18:06
aklima gelmisyen konuda kanallarla ilgiliyken
forwerder kanallarin sd ye degilde fat32 hdd ye forwerd edenleri varmi yada boyle bir sey yapilabilirmi yada sen bi el atamazmisin
11 December 2009 18:23
Narolez denen elemanın forwarder'ı (kanal içindeki dol'dan bahsediyorum) dediğin gibi çalışıyor... önce sd kart'a bakıyor sonra da usb'ye.. tabii sd kart takılı ise önce onu görüyor. Forwarder içerisindeki sıralama değiştirilip önce usb'ye bakması sağlanabilir.

Crap içindeki forwarder'lardan bahsetmiyorsun bu arada değil mi?
11 December 2009 18:34
yok yok crapdan bahsetmiyorum yani yapilabilir iyi o zaman bi kamu hizmeti yaparsin artik
ama dediginden anladigim dogruysa sd takili olmazsa fat surucuyu gorur diyorsun o zaman buda is gorur
06 January 2010 18:45
@wiicrazy

aga bi istegim olacak tabi mumkunse wbfs uzantili oyunlarida crap da direk acmak mumkunmu
iso var wbfs var bide wbfs uzantili olsa iyi olacak ...
06 January 2010 19:07
e mümkün zaten, iso seçtiğin yerden wbfs dosyalarını da seçebiliyorsun.. yalnız oggzee'nin wbfs_util.exe'sini Crap altındaki 3rdParty folder'ına koyman gerekiyor... wbfs uzantılı oyunlardan banner çıkarmak için Crap onu kullanıyor.
06 January 2010 19:34
aga birde simdi farkettim cfgloader ile forwerder yaparken ntfs bolumde yok onu da bi halletsen smiling smiley cok seymi istiyorum bilmiyorum ama malum artik ntfs de destekleniyor
06 January 2010 19:56
aga ben bu util i bulamadim ama wbfs_file.exe var
birde cfgloader direkt i kullanirsak sanirim bolumun ntfs veya fat olmasi farketmeyecek

1 kez düzenlendi. En son 06/01/2010 19:59 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
06 January 2010 21:39
evet direkt'i kullanırsan farketmiyor... yalnız direkt'i kullanırsan da kanalın boyutu ciddi bir şekilde artar, onun yerine forwarder kullanıp ntfs için extra parameters kısmına aşağıdakini girebilirsin...

partition=ntfs1

1. partition'da değilse oyunlar ona göre 1'i değiştirirsin...

wbfs_util diye yanlış yazmışım, doğrusu wbfs_file.exe olacak evet...

programa eklemek istediğim özellikler var ama zamanım yok şu ara... zaman olduğunda artık.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 44
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!