Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii backup manager yardım lütfen!

Gönderen gallade01 
Wii backup manager yardım lütfen!
17 July 2010 08:12
Ben Super Smash Bros. Brawl oyununu indirdim ve sorunsuzca parçalarını birleştirdim şimdi wii backup manager ile dosyayı flashdisk'ime atmak istiyorum ama ne zaman dosyayı seçsem yandaki bir pop-up gibi birşeyde... " Adding files" diyor altında yeşil bir bar direk dolu olarak gorunuyor ve içinde "Total:00.00.00 - 100.00% " onun altında bir tane daha yeşil bar var ama onun içinde hiçbirşey yazmıyor... bide iki barın arasında Finished yazıyor... Alttaki yeşil barın altında ise Super Smash Bros. Brawl.ciso (kırmızı harflerle) yazıyor... ve bu şekilde kalıyor, her zaman olduğu gibi orada oyunun adı yazmıyor yani oyun gorunmuyor... bayaa bi anlattım olayı tam ifade edebilmek için smiling smiley bu arada bu benim ilk denemem değil yani birçok kez sorunsuzca kullandım wii backup manager'ı neden şimdi böyle bişey oldu anlayamadım....Acaba bilgisayar ile alakalı mıdır? Çünkü ben şimdi her zaman bu işlemleri yaptığım laptop'ımda değilim, ve yaptığım bilgisayar da biraz eski acaba ondan mıdır?

Re: Wii backup manager yardım lütfen!
17 July 2010 12:14
soyledigin oyun 6 gb civarinda olmasi lazim flash diskinde yer varmi?
17 July 2010 14:07
Flashdiskimde 13 gb yer var... ama ben direk ciso olarak flashdisk'e atarken diskte yer yok dedi, saat 11 den beri uğraşıyorum dellenecem... acaba single layer olarak indirsem veya bendeki double layer oyununu wii scrubber ile single layer yapsam olur mu? ama oyle yapmak için ssbb nin iso olması lazım ve ben hala ciso yu iso formatına dönüştürmeyi bulamadım...o zaman yer yok diyemez heralde çünkü supspace emissary deki videolar kalkınca 4.90 gb a flan düşüyormuş diye okudum...siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
17 July 2010 14:15
yav allahaşkına ciso nedir yahu... neden bu standart olmayan saçma sapan formatlarda indiriyorsunuz ki zamazingoları?

düzgün iso olsaydı flashdiski ntfs yapardın gül gibi doğrudan bile atabilirdin wbfs klasörüne... wii backup manager'ın ciso ile ilgili bug'ı varsa şaşmam ciso'dan iso'ya dönüştüren bir tool bulup bir de öyle dene bence.

ciso'yu belki doğrudan uloader da destekliyor olabilir bir de ona bak.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 July 2010 14:28
ya direk boyle indi yaaa! ben zaten 6 saattır bi tool bulmaya çalışıyorum allah kahretsin bi tane bile bulamadım( aslında bi tane buldum ama 2 gb tan büyük cisoları dönüştürmüyor... aaa! acaba hjsplit le flan parçalayabilir miyiz diycektim ama olmaz çünkü split yapınca formatı 001/002 vb. dönüşyo... allah allaaaah! ya psp ISO compressor die bi program var ama ne zaman uncompress Ciso to iso dersem o zaman 0 kb bir rar dosyası oluşturuyor, açtığınızda arşiv biçimi tanınmıyor veya arşiv hasarlı... diyor, ha şunu da denedim: wii backup manager'ın rardan çıkarma özelliği de olduğu için direk rara tıkladım yine aynı şekilde yukarıda anlattığım gibi oldu yalnızca başında .iso vardı, yani ciso ile ilgili bir bug'ı yok çünkü olsaydı iso formatını açmalıydı ki ben bütün oyunlarımı direk rardan açtım ve hepsi de isoydu... yani ne yapmalıyım sizce yukarıda dedezadenin mesajından sonraki mesajda soylediğim şeyi yani double/single layer olayını yapayım mı? ama pek tabii yine onu yapmam için iso formatı olmalı... bu işin içinden çıkmama yardım edin yahu ölüyorum ben burda!
17 July 2010 15:14
ya wiicrazy, diyorum ki ben direk iso olarak ve dvd5 olarak bi ssbb indirsem bütün bunlardan daha karlı çıkmaz mıyım sizce?? torrent olarak buldum bi yerde iyi de leecherı ve seederı var... ne dersiniz?

ama tabii wii backup manager'ın çalıştıracağı ne malum dimi? ya onu nasıl anlarız? ben boşu boşuna indirmeyeyim?

1 kez düzenlendi. En son 17/07/2010 15:16 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
17 July 2010 15:16
gallade01
ya wiicrazy, diyorum ki ben direk iso olarak ve dvd5 olarak bi ssbb indirsem bütün bunlardan daha karlı çıkmaz mıyım sizce?? torrent olarak buldum bi yerde iyi de leecherı ve seederı var... ne dersiniz?

DVD5'inde sadece samus'un videosu var, bütün video çıkacak yerlerde bu çıkıyor. bunun dışında bir problem yaşamazsın, senin kararın.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
17 July 2010 15:22
biliyorum zaten ama onemli deil ben zaten şu an bu oyunu arkadaşlarla beraber eglence flan diye indiriyorum ben zaten onceden bitirmiştim subspace emissary'i... smiling smiley yani backup manager hakkında ne düşünüyorsunuz? nerden bilebilirim oyunu indirdiğimde çalıştıracağını???

1 kez düzenlendi. En son 17/07/2010 15:30 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
17 July 2010 15:40
gallade01
biliyorum zaten ama onemli deil ben zaten şu an bu oyunu arkadaşlarla beraber eglence flan diye indiriyorum ben zaten onceden bitirmiştim subspace emissary'i... smiling smiley yani backup manager hakkında ne düşünüyorsunuz? nerden bilebilirim oyunu indirdiğimde çalıştıracağını???

ciso ile falan uğraşmayıp düzgün iso indirirsen backup manager ile de atarsın, usb loader ile de oynarsın.

17 July 2010 15:48
pekiiii o zaman şimdiden başlatayım anca...nese ya ssbb nin normali bayaa büyüktü bu o kadar deil yani 4.96 gb en azından smiling smiley saolun iyi akşamlar!
18 July 2010 08:46
[www.wiidewii.com] burda ki program ile ciso yu iso yapabilir yada direk diske atabilirsin.
19 July 2010 13:42
CISO için rsimli bir rehber hazırlamıştık bayağı bir zaman önce.

Buradan : [www.wiidewii.com]
19 July 2010 14:58
ya ben bir tane daha ssbb indirdim üstelik bu sefer iso ve dvd5 yani daha küçük...(tam 3.96 gb) ama yine aynı problemle karşılaştım yine wii backup manager ı açtım tatsunoko vs capcom ı flashdiske attım daha sonra ssbb yi atarken yine aynı şey oldu yukardan aşağı doğru adding files...-yeşil bir bar(ama tam dolu)-Finished-yine bir bar(tam dolu)-[Wii]Super_Smash_Bros_Brawl[PAL][DVD5][MULTi5][WiiSOS](compress).iso ... şimdi ne yapıcam ben yaa nedir bunun çaresi? wii backup managerı tekrar mı indirsem? veya bir patch'i var mıdır bunun? oyun büyük mü gelmektedir? sizce?..

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 15:07 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 15:38
gallade01
ya ben bir tane daha ssbb indirdim üstelik bu sefer iso ve dvd5 yani daha küçük...(tam 3.96 gb) ama yine aynı problemle karşılaştım yine wii backup manager ı açtım tatsunoko vs capcom ı flashdiske attım daha sonra ssbb yi atarken yine aynı şey oldu yukardan aşağı doğru adding files...-yeşil bir bar(ama tam dolu)-Finished-yine bir bar(tam dolu)-[Wii]Super_Smash_Bros_Brawl[PAL][DVD5][MULTi5][WiiSOS](compress).iso ... şimdi ne yapıcam ben yaa nedir bunun çaresi? wii backup managerı tekrar mı indirsem? veya bir patch'i var mıdır bunun? oyun büyük mü gelmektedir? sizce?..

Görünüşe göre oyun attığın medyaya büyük geliyor gibi... mevcut wbfs klasöründeki oyunları pc'ye taşıyıp bir de öyle dene...

19 July 2010 15:45
ya denedim olmuyor... bi de ben zaten daha drive 1 de flashdisk imi seçmeden add files diyorum yine olmuyor, yani yer ile ilgili bir problem değil bu...
19 July 2010 15:51
gallade01
ya denedim olmuyor... bi de ben zaten daha drive 1 de flashdisk imi seçmeden add files diyorum yine olmuyor, yani yer ile ilgili bir problem değil bu...

Split etme ayarlarına baktın mı programın?

19 July 2010 15:52
anlamadım hangi programın?
19 July 2010 15:53
gallade01
anlamadım hangi programın?

wii backup manager

19 July 2010 15:56
wii backup manager'ın split etme ayarı mı var??? aaa peki nerden bakabilirim?
19 July 2010 16:12
Flash disk'in dosya sistemi nedir?

Fat32'mi NTFS'mi WBFS'mi?
19 July 2010 16:15
19 July 2010 16:18
ISO dosyası atıyorsan yemez. Fat32'de en büyük dosya boyutu 4 gbyte'tır. 4 gbyte'tan büyük dosya atamazsın.
19 July 2010 16:24
ama benimki 3.9 gb yani alması lazım, ayrıca problem o değil problem: wii backup manager'ın ssbb hakkında title vb. göstermemesi

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 16:25 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 16:25
gallade01
ama benimki 3.9 gb yani alması lazım, ayrıca problem o değil problem: wii backup manager'ın ssbb hakkında title vb. göstermemesi

Split ayarı nedir??

ps1: Wii Backup Manager içinden Options -> FAT32 / NTFS -> WBFS Split Style buradaki ayarı 2GB yapıp bir de öyle dene.
ps2: Olmadı baştan formatla flashdisc'i...
ps3: O da olmadı başka bir programla atmaya çalış...

2 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 16:29 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 16:36
olmadı... sad smiley yanlız formatlıyım da neye formatlıyım? fat32 mi yine? yoksa başka bişeye mi?

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 16:37 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 17:09
başka bir program olarak ne var mesela wbm den başka?
19 July 2010 19:11
Şunu dene Wii Game Manager : [gbatemp.net]

wbfs_win.exe ismindeki komut satırından çalışan programı kullanıyor. Komut satırı tecrüben varsa doğrudan wbfs_win.exe'yi de kullanabilirsin....

Bir de şunu deneyebilirsin : Wii Backup Manager'da Drive1'e gel Drive'dan custom folder'ı seç, C altında bir klasör açıp orayı göster... sonra oyunu Drive 1'e atmayı dene... Düzgün atarsa wbfs'ye çevrilmiş halde flashdiskine kopyalabilirsin... Yani ola ki programın flashdiske erişiminde bir problem varsa bu işini görür.

Tüm flashdiski wbfs olarak formatlayıp wbfs manager programını da kullanabilirsin. O da olmaz ise bilemedim. Nasıl formatlayacağım dersen wbfs manager içinden yapabilirsin bunu ya da wii backup manager içinden... İlle de fat32 kullanmak zorunda değilsin elindeki flashdisk'i.

19 July 2010 19:26
yani ben şimdi flashdiskimi wbfs ye formatlasam ve flashdiskimdeki eski dosyayı(wbfs dosyası) içine geri atsam aynı şekilde oyunlarım çalışmaya devam eder mi? ya zaten zor yaptım bide oyunlarımdan olmayayım diye soruyorum...
19 July 2010 19:33
ha bu arada ben ssbb yi iso olarak flashdiskime atamıyorum bellek dolu bişeler sil diyor tamamını boşaltıyorum bellek dolu bişeler sil diyor... acaba fat32 olduğundan mıdır? wbfs olunca değişir mi?

bide ben şimdi formatladım wbfs ye ama diyor ki G: sürücüsünü kullanmak için biçimlendirmeniz gerekmektedir... biçimlendir diyorum seçeneklerde " Fat32, exFat ve Ntfs var şimdi ne yapayım?

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 19:37 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 19:40
gallade01
ha bu arada ben ssbb yi iso olarak flashdiskime atamıyorum bellek dolu bişeler sil diyor tamamını boşaltıyorum bellek dolu bişeler sil diyor... acaba fat32 olduğundan mıdır? wbfs olunca değişir mi?

bide ben şimdi formatladım wbfs ye ama diyor ki G: sürücüsünü kullanmak için biçimlendirmeniz gerekmektedir... biçimlendir diyorum seçeneklerde " Fat32, exFat ve Ntfs var şimdi ne yapayım?

iso olarak atmayacaksın zaten programla atacaksın. wbfs dosya sistemine formatlarsan pek tabii attığın oyunlar silinir. Wbfs olarak formatladıktan sonra windows explorer içinden girmeyeceksin o sürücüye artık, windows içinden format da atmayacaksın. Yine wbfs manager yahut wii backup manager içinden kullanacaksın...

SSBB'yi atmaya çalış diske, bilgisayara yedeklediğin oyunları da klasörden Drive 2 olarak göster, sonra onları da atarsın SSBB'yi düzgün atabilirsen.

Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!